مردم مستندات خود را درباره سلمان خدادادی به ما ارائه کنند

عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: طی نشست بعدی هیأت نظارت موضوع سلمان خدادادی و حواشی ایجاد شده را بررسی کرده و از شخص او نیز توضیح خواهیم خواست.

به گزارش جنوب نیوز، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به حواشی ایجاد شده در باره خودکشی دختر جوان و ارتباط آن با یک نماینده مجلس در فضای مجازی اظهار داشت: تا این لحظه گزارش در این خصوص به ما داده نشده و در حد همان مطالبی است که در فضای مجازی منتشر شده است.

وی افزود: اطلاعات ما فقط در حد مطالبی است که در فضای مجازی پخش شده است حال اگر گزارشی دال بر این موارد بدست ما برسد بررسی خواهیم کرد تا به صحت و سقم این موضوع پی ببریم.

عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به هر حال مواردی در این خصوص گفته می‌شود بنابراین اگر گزارشی مبنی بر این موضوع به هیات نظارت برسد ما حتما آن را بررسی خواهیم کرد چرا که هنوز در باره اصل ماجرا و درست بودن آن اطمینان ندارم.

وی بر همین اساس اضافه کرد: چنانچه گزارشی درباره سلمان خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس و نماینده ملکان به ما در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ارائه شود قطعا این موضوع به صورت خاص و ویژه بررسی خواهد شد اما تاکنون چیزی به دست ما نرسیده است.

سلیمی با بیان اینکه اگر نماینده و یا هر شخص حقیقی دیگری درباره این موضوع و نماینده ملکان شکایتی دارد می‌تواند شکایت و همچنین مستندات خود را به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ارائه کند تا ما آن را به صورت جدی بررسی کنیم البته در همین رابطه تاکید می‌کنم که کلیه اطلاعات واصله به هیات نظارت از سوی افراد کاملا محرمانه خواهد بود.

عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: ما در اینگونه موارد فقط به شکایت نمایندگان رسیدگی نمی‌کنیم و هر کسی از مردم عادی هم شکایتی در این خصوص داشته باشند می‌توانند به هیات نظارت ارائه کنند چرا که این هیات کلیه شکایات و گزارشات واصله را درباره رفتار نمایندگان مجلس بررسی می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: ما دهها مورد از شکایات اشخاص حقیقی درمورد نمایندگان داشتیم و آنها را هم بررسی کردیم بنابراین در این خصوص هم اگر شخص یا اشخاصی هرگونه شکایت و یا مستندات و مدارکی دارند می‌توانند به ما ارائه کنند تا ما این موضوع را بررسی کنیم.

*مردم مستندات خود را درباره سلمان خدادادی به ما ارائه کنند

سلیمی بر همین اساس اضافه کرد: مردم بدانند ما درباره این مساله (موضوع سلمان خدادادی) حتما بررسی‌های لازم را انجام خواهیم داد تا ببینیم صحت و سقم این موضوع تا به چه میزان است و قطعا هیات درباره اینکه چنین موضوعی صحت دارد یا خیر ارزیابی‌های لازم را صورت خواهد داد. البته تا این لحظه هنوز مورد مستندی به ما ارائه نشده است بنابراین افرادی که شکایتی در این خصوص دارند به هیات نظارت می‌توانند شکایت خود را ارسال کنند.

عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هر کس که مستنداتی درخصوص نماینده ملکان دارد می‌تواند به هیات نظارت ارائه کند و ا ین کمک بزرگی به بررسی‌ها و تصمیم‌گیری ما خواهد داد و مردم بدانند کلیه اطلاعات محرمانه خواهد ماند.

وی با بیان اینکه در اینگونه موارد هیات نظارت با وسواس و حساسیت مسائل را پیگیری می‌کند گفت: به هر حال ماهم باید اسنادی را داشته باشیم تا بتوانیم به صورت دقیق موضوع را دنبال کنیم.

سلیمی در خاتمه اعلام کرد قطعا و بدون شک ما مساله سلمان خدادادی نماینده مردم ملکان در مجلس را در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان پیگیری خواهیم کرد و از شخص خدادادی هم سوال خواهیم کرد که اصل موضوع چیست؛ بنابراین طی نشست بعدی هیات نظارت ما این مساله را مطرح خواهیم کرد و ضمن آن از سلمان خدادادی توضیح می‌خواهیم؛ بنابراین اگر چنین موضوعی صحت نداشته باشد با مجلس بازی شده است و اگر هم صحت داشته باشد که در هر صورت اقدامات لازم و جدی صورت خواهد گرفت.

منبع: جنوب نیوز

خبر بعدی:

چرا اصلاح طلبان از اقدامات بن سلمان هنوز هم ذوق زده می شوند؟

گروه سیاسی جهان نيوز، امیر حمزه نژاد: رسانه‌های اصلاح طلب با وجود اینکه از ماهیت اصلی حکومت آل سعود با خبر هستند اما هنوز به اصلاحات در این کشور زیر سایه بن سلمان شاهزاده ماجراجوی عربستانی امیدوار هستند. بن سلمان راه جانشینی پدر را در عربستان با کودتا علیه «محمد بن نایف» آغاز کرد. پس از آن بود که هتل مجلل ریاض را به زندان شاهزادگان معترض سعودی تبدیل کرد اما برای قدرت شویی و تطهیرسازی خود دست به یک نمایش اصلاح طلبانه لیبرالی زد. با اصلاحات پوشالی بن سلمان در عربستان زنان بعد از مدت‌ها حق رانندگی پیدا کردند. همین موضوع به طور کاملا جالبی مورد توجه اصلاح طلبان قرار گرفت و رسانه‌های این جریان سیاسی در ایران از اصلاحات نمایشی بن سلمان ذوق زده شدند.

«عطاالله مهاجرانی»، وزیر فرهنگ اصلاحات که حالا به خارج از کشور گریخته است در توئیتی با ذوق‌زدگی درباره اقدامات بن سلمان نوشت: «تابوی رانندگی زنان در عربستان شکسته شد. تابوی حضور ادیان پیروان رسمی کشور در شورای شهر و زنان در استادیوم ورزشی در ایران کی می‌شکند؟!»
مهاجرانی یکی از ضدانقلابیونی است که رابطه خوبی با حکومت آل سعود دارد و چندین بار هم در مراسم های این خاندان شرکت کرده است.

در همان زمان، روزنامه اصلاح‌طلب همدلی در گزارشی با عنوان «این اعلیحضرت هم وا داد؛ پس از اعطای حق فتوا و رانندگی به زنان همیشه محروم عربستانی، این بار صدا و تصویر ام کلثوم از سیمای عربستان سعودی پخش شد» نوشت:«تصویر «ام کلثوم»، «بانوی آواز عرب»، است که از تلویزیون عربستان پخش می‌شود و این یعنی سران عربستان به بعضی از اصلاحات رضا داده‌اند... در حال شمردن موارد آزادی‌تان هستید؛ می‌گویید درست است که زن‌های یک کشور مسلمان مثل سوریه می‌توانند به‌راحتی بروند ورزشگاه و در کنار مردان فوتبال تماشا کنند اما زن‌های عربستان هم مثل ما نمی‌توانند بروند؛ هنوز این جمله‌تان تمام نشده که زن‌های عربستانی با چادر چاقچورشان وارد ورزشگاه می‌شوند و آن‌چنان در کنار مردان، بالا و پایین می‌پرند که انگارنه‌انگار بار اولشان است به ورزشگاه می‌روند».

اما طولی نکشید که تشت رسوایی عربستان به طور فاجعه آمیزی به زمین خود و قتل مرموز « جمال خاشقچی» که تا به امروز ابعاد مختلف آن توسط رسانه‌های مختلف واکاوی می شود در کنسولگری عربستان در ترکیه رقم خورد. روزنامه نگاری که برای ثبت اداری مربوط به ازدواج مجدد خود به قتلگاه خود پا گذاشت و دیگر اثری از وی یافت نشد.   بعد از مدتی ماجرای دستگیری و شکنجه روزنامه نگاران زن سعودی در رسانه‌های مختلف دنیا بازتاب یافت. عربستان در چالش بزرگ آبروی خود قرار دارد اما اصلاح طلبان هنوز این اقدامات نمایشی که هیچ کسی با توجه به سابقه ذهنی از حکومت آل سعود دارد باور نمی کند، را با اتفاقات کشورمان مقایسه می کند. 
در همین زمینه روزنامه اصلاح طلب شرق در مطلبی با عنوان «عربستان 15 ایران 13» نوشت: « درست در روزهایی که فعالان اجتماعی ایران در شوک رد قانون افزایش سن ازدواج و ممنوعیت ازدواج کودکان زیر 13 سال در کمیسیون حقوقی مجلس بودند، در عربستان که این روزها در همه‌چیز به نظر سودای رقابت و تقابل با ایران را دارد، مجلس شورای مشورتی این کشور پیشنهاد افزایش حداقل سن ازدواج را با هدف ممنوعیت ازدواج دختران و پسران زیر ۱۵ سال تصویب کرد. بر این اساس ازدواج افرادی که کمتر از ۱۸ سال دارند نیز منوط به اخذ مجوز دادگاه خواهد بود.  هرچند با وجود افزایش سن ازدواج، فعالان حوزه زنان در عربستان معتقد هستند همچنان می‌شود این قانون را دور زد، اما مسئله حتی اگر صرفا یک نمایش سیاسی و منطقه‌ای باشد - که به نظر هست - اما تلاش این کشور برای افزایش سن ازدواج واجد اهمیت است.»
به نظر می رسید حالا که همه نورافکن‌های رسانه‌های جهان به سمت عربستان گرفته شده است و هر اقدام ظاهری این کشور با افشاگری از پشت پرده واقعیت این کشور همراه می شود، اصلاح طلبان بایستی  نگاه گذشته خود را تصحیح کند اما با همه رسوایی‌ها بازهم رسانه‌های این جریان، اصلاحات پوشالی عربستان را با انگشت نشان می دهند و آنرا برای کشورمان آرزو می کنند. تحقیر ملی، خودفریبی یا تظاهر به خوش باوری، هر چه نامش را بگذاریم اصلاح‌طلبان هر نیتی هم داشته باشد به نظر می‌رسد که کمی باید واقعیات را دستمایه نگارش مطالب خود قرار دهند.

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

وزیر ارتباطات: ماهواره «پیام» در مدار قرار نگرفت| ماهواره "دوستی" در انتظار حضور در مدار+فیلم

محمد جواد شمس صدام ایران صبح امروز اعدام شد + فیلم اعدام

کلیدواژه: مجلس نمایندگان مجلس سیاست

منبع این خبر، وبسایت www.jonoubnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۲۴۲۹۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • درباره پرونده سلمان خدادادی اطلاعی ندارم/ آخرین وضعیت پرونده علوم تحقیقات
 • دادستان کل کشور: متأسفانه بخاطر مسائل حقوق بشری و اینکه در سازمان ملل محکومیت نشویم از اجرای برخی حدود الهی دست کشیده‌ایم| تشکیل کمیته‌های نظارت بر بازار از هفته آینده در کشور| سرقت در ردیف دوم از جرائم در جامعه است
 • رفتارهایی که مجلس را دست‌مایه‌ تبلیغات ضد نظام و کشور می‌کند
 • زنان بیشتر خودکشی می‌کنند
 • ورود مدعی العموم به مسئله گرانفروشی و قاچاق دام زنده/ خارج شدن دام از استان باید تحت نظارت و کنترل دامپزشکی باشد
 • افشاگری‌های صنف نشر پس از انصراف 7 نفر/ پدرخوانده کیست؟
 • موسوی‌خوئینی‌ها: هاشمی اگر می‌خواست کاری را انجام بدهد، هر مانعی را کنار می‌زد| او جلوی صف می‌ایستاد و از تهمت‌ها و فحاشی‌ها هراسی نداشت| ماجرای دیدار موسوی خویینی و کروبی با هاشمی پیش از انتخابات 76| منتظری و شهید بهشتی دفتر یادبود تسخیر لانه را امضا نکر
 • شایع‌ترین روش‌های خودکشی سلبریتی‌های هالیوودی
 • موسوی‌خوئینی‌ها: هاشمی اگر می‌خواست کاری را انجام بدهد، هر مانعی را کنار می‌زد/ او جلوی صف می‌ایستاد و از تهمت‌ها و فحاشی‌ها هراسی نداشت/ ماجرای دیدار موسوی خویینی و کروبی با هاشمی پیش از انتخابات 76
 • پزشکیان: اتهام جنسی علیه نماینده ملکان ثابت شود، غیرقابل گذشت است/ با شایعه‌پراکنان بشدت برخورد می‌شود
 • مردم تشنه پیام‌های مثبت هستند/ قبح‌زدایی و پمپاژ احساس پوچی و ناامیدی در سینمای ایران/ پیام اقدام به خودکشی در ملاءعام + فیلم
 • نگاهمان اصلاحی است نه حذفی/ گله از تبلیغات نمایش‌ها
 • افزایش خطر خودکشی در مبتلایان به سرطان در آمریکا
 • پزشکیان: تخلف سلمان خدادادی آشکار شود، غیرقابل گذشت است
 • میزگرد' بررسی عوامل معضل خودکشی در جامعه ' برگزار شد
 • داوطلب ریاست جمهوری زیاد داریم و می توان صادر کرد!
 • واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است
 • باهنر: آقای لاریجانی کاری داشته باشد درخدمتشان هستم
 • ماجرای دیدار موسوی خوئینی، کروبی و هاشمی پیش از انتخابات 76/ هاشمی می‌گفت باید زندان مختص زنان بدحجاب بسازیم