«با گذشت چند روز از ماجرای فیلم ضرب و شتم دختر جوان در سیرجان حاشیه‌های این ‏خبر همچنان ادامه دارد. در حالی‌ که روز دوشنبه مقامات قضایی سیرجان از شناسایی و دستگیری ‏هر دو متهم این پرونده خبر دادند اما برخی شنیده‌ها از رضایت دختر جوان در این پرونده ‏حکایت داشت.به گزارش بلاغ،حالا مسئولان قضائی سیرجان در تازه‌ترین اظهارات در خصوص این پرونده ضمن ‌تایید رضایت دختر جوان در این پرونده جزییات بیشتری از این ماجرا را فاش کردند.

آن طور که ‌دادستان سیرجان اعلام کرده متهم اصلی پرونده که «امیر» نام دارد از جنبه عمومی جرم در زندان ‌به سر می‌برد و بر همین اساس هم محاکمه می‌شود. با این وجود اما خبرهای دیگری هم از این ‌حادثه فاش شده است. بر اساس شنیده‌های متهم اصلی پرونده سال‌ها قبل و در دوران ‌نوجوانی یکی از ورزشکاران این شهر بوده اما در خلال این سال‌ها به دلایل نامعلومی همراه با چند ‌نفر دیگر از دوستانش گروهی به نام پسرهای بد را تشکیل می‌دهند و از آن به بعد رفتار و کردار ‌امیر و دوستانش تغییر می‌کند.

رضایت دختر جوان در نخستین جلسه رسیدگی به پرونده
به گفته محسن نیک‌ورز، دادستان سیرجان دختر جوانی که در این حادثه مورد ضرب و شتم قرار ‌گرفته ١٦ ساله و اصالتا سیرجانی بوده است. این دختر جوان چند سال قبل پدرش را از دست داده و مدتی است که همراه مادر و خواهرش در تهران ساکن شده است. (امیر. ک) متهم ‌اصلی پرونده با نیرنگ دختر جوان را ترغیب می‌کند که به سیرجان سفر کند و این دختر جوان نیز ‌با مادرش و به بهانه ملاقات اقوامشان به سیرجان می‌آید. دختر جوان پس از سفر به سیرجان بدون ‌اطلاع مادرش به یک خانه باغ که از قبل توسط متهمان پرونده در منطقه‌ای خارج از شهر فراهم ‌شده بود می‌رود که در ادامه متهمان ردیف اول و دوم با مراجعه به این مکان اقدام به آزار و اذیت ‌دختر جوان می‌کنند و سپس متهم ردیف اول کلیپ ضبط شده را در اینستاگرام خودش به ‌اشتراک می‌گذارد. دادستان عمومی و انقلاب سیرجان درباره جزییات دیگر این پرونده هم گفت: «این فیلم تکان‌دهنده روز جمعه ۱۴ دی ماه در شبکه‌های مجازی منتشر شد و از طریق کمیته ‌رصد فضای مجازی دادسرای سیرجان دستور پیگیری صادر شده است.»

او ادامه داد: «دستور پیگیری ‌این پرونده به‌ رغم این‌ که هنوز گزارش رسمی از این موضوع به دست دادسرای سیرجان نرسیده بود ‌و شکایت شاکی نیز مطرح نبود، به لحاظ جنبه عمومی و احتمال تبعات منفی گسترده دستورات ‌قضائی لازم جهت شناسایی و دستگیری متهمان صادر شد.»

به گفته دادستان عمومی و انقلاب ‌سیرجان هر دو متهم این پرونده چند ساعت پس از ابلاغ دستور از سوی پلیس آگاهی شناسایی و ‌دستگیر شدند. بعد هم دختر جوان به دادسرا احضار شد. اما آن طور که دادستان سیرجان اعلام ‌کرده می‌گوید هر دو متهم ابتدا منکر ماجرا بودند اما وقتی فیلم را دیدند به همه ماجرا اعتراف ‌کردند.» ‌

نکته عجیب دیگر ماجرا رضایت دختر جوان در این پرونده است. به گفته نیک‌ورز، دادستان ‌سیرجان در نخستین جلسه رسیدگی به پرونده نسبت به متهمان اعلام رضایت داده است اما مادر این ‌دختر جوان از هر دو متهم شکایت کرد و تاکنون رضایتی اعلام نکرده است. نیک‌ورز درباره ‌سرنوشت متهمان این پرونده هم گفت: «متهم ردیف اول (امیر. ک) که جوانی ۲۰ ساله است از ‌تاریخ ۱۴ دی ماه با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده. متهم ردیف دوم (محمد. ی) نیز با ‌توجه به نوع رفتارش با قرار بازداشت موقت در حال حاضر بازداشت است. البته تحقیقات درباره این ‌پرونده هنوز کامل نشده و تحقیقات تکمیلی در حال انجام است و پس از کامل شدن تحقیقات، ‌کیفرخواست تنظیم می‌شود و تلاش ما این است که در اسرع وقت دادگاه برگزار شود.» اما جدا از ‌رضایت دختر جوان در مراحل ابتدایی رسیدگی به این پرونده او در اقدام عجیب دیگر در استوری ‌اینستاگرامش خواست تا بیش از این آبروی«امیر» را نبرند و خودش را مقصر این حادثه اعلام ‌کرده و حتی مدعی شده که همه اتفاقات به خواست و رضایت خودش بوده و امیر و محمد در این ‌حادثه هیچ تقصیری ندارند!

قهرمان کنگ‌فوی دیروز ‌
اما یکی دیگر از حواشی این پرونده عکسی است که از روز گذشته در شبکه‌های اجتماعی در ‌خصوص این حادثه دست به دست می‌شود. تصویری از متهم پرونده که درحال مصاحبه با یک ‌گزارشگر صداوسیما است. اتفاق جالب اما حضور همین گزارشگر در خبر دستگیری پسر جوان از ‌سوی پلیس آگاهی سیرجان است و محمد ایران‌نژاد همان فردی است که حالا به واسطه این پرونده ‌عجیب تصویر او هم در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود. این گزارشگر در توضیح ماجرا ‌و صحت و سقم عکس‌های منتشر شده به «شهروند» می‌گوید: «امیر چند سال قبل قهرمان کنگ‌‌فوی سیرجان بود و به همین واسطه گفت‌وگویی با او انجام دادیم. البته آن ماجرا مربوط به ٤‌سال ‌قبل است. خبر دستگیری او هم که همین چند روز پیش منتشر شد. البته من ابتدا نمی‌دانستم که ‌متهم دستگیر شده همان پسر ورزشکار چند سال پیش است. تا این‌ که از طریق همکارانم و تصاویر ‌منتشر شده در فضای مجازی در جریان ماجرا قرار گرفتم.»‌

از سوی دیگر اما یکی از روحانیون جوان سیرجان که ظاهرا متهمان این پرونده را از سال‌های قبل ‌می‌شناسد پستی در صفحه شخصی‌اش منتشر کرده و توضیحات جالبی در خصوص پیشینه «امیر» ‌و چند نفر دیگر از دوستانش ارایه داده. او در این متن با اشاره به رفتار معقول و حضور در مراسم ‌مذهبی از سوی متهم در سال‌های گذشته از فاصله گرفتن او و دوستانش از مسجد و مناسک ‌مذهبی را یکی از عوامل اصلی بروز این حادثه و حوادث مشابه دیگری می‌داند که به گفته او زیر ‌پوست شهر سیرجان هر روز اتفاق می‌افتد. او با اشاره به تشکیل گروهی موسوم به «‌bad boys‌» ‌و حضور امیر و محمد در این گروه نوشته است: «همه چی از راه افتادن این گروه یا به قول ‌خودشون اکیپ شروع شد. با خیلی‌هاشون ارتباط داشتم و هنوز دارم، پسرهای بدی نبودند. این ‌اکیپ که بعضیاشون الان زندان هستند و برخی‌هاشون تاوان خطاهاشون رو دادن و الان دارن یه ‌گوشه‌ای زندگی می‌کنن، روز اول بد نبودن اما عزیزانی که متولّی رشد این نوجوونا بودن اعمّ از ‌خانواده، مدرسه و جامعه براشون کم گذاشتن و شاید هم به عکس عمل کردند.»

منبع: بلاغ مازندران

خبر بعدی:

یک سوم کارمندان سازمان ملل آزار جنسی دیده‌اند

ساعت24- براساس یک گزارش که از سوی سازمان ملل منتشر شده یک سوم از کارمندان و مقاطعه‌کاران سازمان ملل در دو سال گذشته تجربه اذیت و آزار جنسی را داشته‌اند.

 خبرگزاری رویترز نوشت، در این مطالعه اینترنتی که از سوی Deloitte در نوامبر انجام شد 3364 نفر از کارمندان سازمان ملل و آژانس‌های آن حضور داشتند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در نامه‌ای به کارمندان نوشته است: این دو چیز به من می‌گوید؛ این‌که ما هنوز راه زیادی برای این‌که بتوانیم یک بحث کامل و علنی درباره اذیت و آزار جنسی داشته باشیم داریم و دوم این‌که ممکن است نوعی حس بی‌اعتمادی ناشی از انفعال و فقدان پاسخگویی وجود داشته باشد.

این مطالعه در حالی انجام شده که جنبشی به نام «من هم» در سراسر جهان علیه اذیت و آزار جنسی به راه افتاده است.

برطبق این گزارش 21.7 درصد از پاسخگویان گفتند که در معرض ماجراها و لطیفه‌های جنسی و توهین‌آمیز قرار گرفته‌اند؛ 14.2 درصد گفتند که صحبت‌های توهین‌آمیز درباره ظاهر، بدن یا فعالیت‌های جنسی خود شنیده‌اند و 13 درصد گفتند که هدف تلاش‌های ناخوشایند برای کشانده شدن بحث در مورد مسائل جنسی قرار گرفته‌اند.

در این نظرسنجی 10.9 درصد نیز اظهار کردند که در معرض ژست‌ها یا زبان بدنی با ماهیت جنسی قرار گرفته‌اند که باعث آزار آنها یا توهین به آنها شده و 10.1 درصد نیز گفتند که به نحوی لمس شده‌اند که احساس ناخوشایندی پیدا کرده‌اند.

بیش از نیمی از آنهایی که تجربه اذیت و آزار جنسی داشته‌اند گفتند که این اتفاق در محیط دفتر کار برایشان افتاده در حالی که 17.1 درصد اظهار کردند این اتفاق برای آنها در یک رخ داده اجتماعی مرتبط با کار برایشان افتاده است.

طبق این مطالعه از هر سه آزاردهنده جنسی دو نفر مرد بوده‌اند. همچنین طبق این نظرسنجی تنها یک نفر از هر سه نفر گفتند که بعد از تجربه اذیت و آزار جنسی درصدد برخورد برآمده‌اند.

گوترش اظهار داشت که "این گزارش شامل برخی مدارک و آمارهای آگاه کننده نسبت به لزوم تغییرات برای ایجاد یک محل کار بدون اذیت و آزار جنسی برای ما است."

وی خاطرنشان کرد: ما به عنوان یک سازمان بنا شده بر مبنای برابری، منزلت و حقوق بشر باید الگو باشیم و استاندارد تعیین کنیم.

این در حالی است که سازمان ملل تلاش کرده در چند سال گذشته به ویژه در پی انتشار گزارش سوء‌استفاده‌ها و اذیت و آزارهای جنسی صلح‌بان‌های سازمان ملل در آفریقا به افزایش شفافیت و تقویت سازوکار برخورد با چنین اتهاماتی بپردازند.

منبع: ایسنا

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور شد + حکم

منبع این خبر، وبسایت www.bloghnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۲۴۶۶۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • این فیلم همه را شوکه کرد / رفتار وحشیانه در یک مجتمع+ فیلم
 • شکایت عجیب دختر جوان از پدرش / ماموران خنده شان گرفت+فیلم
 • آخرین وضعیت پرونده حمله سگ به یک خانواده در لواسان/ رئیس دادگستری: متهم آقازاده نیست؛ تعیین قرار وثیقه دو برابر میزان دیه احتمالی
 • بازداشت کشیش آمریکایی به اتهام آزار جنسی کودکان
 • احتمالات پشت پرده انفجار دیروز منبج از دید عطوان
 • حکم پرونده یسنا صادر شد/محکومیت پدر کودک آزار به تحمل حبس و دیه
 • امتیازات از دست رفته را جبران می‌کنیم/بانوان سیرجانی عاشقانه مارا حمایت می‌کنند
 • عطوان بررسی کرد: احتمالات پشت پرده انفجار دیروز منبج
 • حکم بازداشت کشیش آمریکایی به اتهام آزار جنسی کودکان
 • آزار جنسی یک سوم کارکنان سازمان ملل در ۲ سال گذشته؛ آماری شوکه کننده که واکنش مجامع جهانی را در پی داشت
 • دستور ویژه دادستان خراسان رضوی درباره پرونده قتل پسر خردسال
 • گزارشی از آزار و اذیت جنسی در سازمان ملل
 • محاکمه وزیر دولت احمدی‌نژاد و دو متهم دیگر بانک سرمایه
 • پیگیری ویژه پرونده قتل پسر بچه خردسال مشهدی
 • یک سوم از کارمندان سازمان ملل آزار شیطانی دیده‌اند !
 • مازندران| جدال حساس شاگردان عطایی با سیرجانی‌ها برگزار می‌شود
 • یک سوم کارکنان سازمان ملل هدف آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند
 • افشای پشت پرده چالش جنجالی "نهنگ آبی": داستان ساختگی یا واقعیت؟ اصل ماجرا چیست؟
 • گوشمالی پسر طمع‌کار توسط دختر رزمی‌کار