رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ایامی که دشمن برای ما کمین گذاشته است ما باید احتیاط کنیم که در کمین دشمن نیفتیم و اکنون نیز نپیوستن به FATF کمین دشمن برای کشور است.

به گزارش ایسنا، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه ۲۰ دی‌ماه در سفر به شهرکرد در جلسه بررسی مشکلات ارزی شرکت‌های صادرکننده استان، یکی از وظایف کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی را اقتصاد بین‌الملل و تجارت خارجی کشور دانست و اظهار کرد: این کمیسیون به تمام سفرای ایران در دنیا دسترسی دارد و در تسهیل روابط اقتصادی تاثیرگذار است.

وی با اشاره به مسائل پیش آمده در تصویب طرح FATF و اینکه ما منع امنیتی برای تنش زدایی در جمهوری اسلامی نداریم، افزود: هدف ما تنش زدایی است زیرا کشوری که اقتصاد آن هجدهم دنیا است نمی‌تواند با دنیا بجنگد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر اساس حکم فرادستی برای چشم انداز ۲۰ ساله، باید کشور قدرت اول در میان ۲۶ کشور در حوزه‌های مختلف و در تعامل سازنده با دنیا باشد.

فلاحت‌پیشه با بیان اینکه ما مسئول مدیریت شرایط کنونی کشور هستیم، تصریح کرد: اکنون کشور ایران منعی برای تنش‌زدایی ندارد و مشکلات کنونی به این دلیل است که اکنون ما در شرایط تحریم به سر می‌بریم.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی برای نخستین بار تعاملی با دنیا در قالب برجام داشت و ادعاهای دیگر کشورهای دنیا را پذیرفت، ادامه داد: قدرت‌های دنیا ایران را به عنوان تهدید برای صلح و امنیت جهانی دانستند و ۱۵ بند در قالب قطعنامه علیه ایران صادر کردند و ما در برجام تاخیرهایی را در برنامه هسته‌ای پذیرفتیم ولی آمریکا بدعهدی کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در قالب تفاهم‌نامه برجام از یک‌هزار و ۲۴۸ تحریم کشور ۹۱۵ تحریم برداشته شد و صنعتگران و تولیدکنندگان به خوبی می‌دانند که برجام چه ثمراتی داشت.

فلاحت‌پیشه با اشاره به اینکه عمر افراطی‌گری در دنیا ناپایدار است، خاطرنشان کرد: ترامپ برجام را نقض کرد اما فقط ترامپ و آمریکا نیست لذا کشور بنا ندارد در بلندمدت وارد افراطی‌گری شود.

وی با بیان اینکه می‌خواهیم سامان قانونی کشور در این دوران به هم نخورد تا این دوران هم سپری شود، اضافه کرد: نباید اجازه دهیم امثال زنجانی عمر ما را هدر دهند و هزینه و انرژی ما را مصرف کنند بنابراین باید کار کنیم و هر بخشی از جمله بخش خصوصی فشارهای وارده را باید تحمل کند.

فلاحت‌پیشه با اشاره به برخی مشکلات پیش آمده در صادرات کالا به کشورهای همسایه از جمله عراق، اعمال تعرفه اتحادیه عرب را عامل عدم واردات برخی از کالاها به کشور خود دانست و افزود: ما باید در قالب منافع ملی خود عمل کنیم و هر شعار یا تصمیمی که می‌گیریم اثر آن بر مردم را نیز باید تحلیل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ما در دوران حساسی هستیم که این دوران نیز می‌گذرد و دنیا آن‌گونه که ترامپ ترسیم کرده نیست، اظهار کرد: اروپایی‌ها اعتراف می‌کنند که آمریکا در قالب طرح‌های مختلف دست آن‌ها را بسته است و اختیاری در کشورشان ندارند.

فلاحت پیشه با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با مدیران عامل کلیه بانک‌های کشور درباره CFT، قفل شدن سیستم بانکی کشور را پیامد عدم پذیرفتن این معاهده دانست و خاطرنشان کرد: ۷۳ کشور دنیا برای اجرای این طرح شرط گذاشتند و ما نیز در CFT یک بند اضافه کردیم که اگر ماده شش مانع ما بشود ما نپذیریم ولی دوباره گفتند این طرح استعماری است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ایامی که دشمن برای ما کمین گذاشته است ما باید احتیاط کنیم که در کمین دشمن نیفتیم و اکنون نیز نپیوستن به FATF کمین دشمن برای کشور است.

وی از افزایش ۵۰ درصدی صادرات غیرنفتی کشور به عراق پس از خروج آمریکا از برجام خبر داد و خاطرنشان کرد: تصمیمات، ابداعات و اختراعات در جهان سوم کند پیش می‌رود و تصمیم‌ها مبهم و دوپهلو گرفته می‌شوند و بسیاری از مشکلاتی که وجود دارد از جمله مشکل آب در کشور ناشی از دوپهلوگری است زیرا کسی زیر بار تصمیم خود نمی‌رود اما به هر حال در مسائل سیاست خارجی اصل بر برد-برد است.

منبع: بیتوته

خبر بعدی:

نامه مخالفان FATF از قم به آملی لاریجانی

جمعی از اساتید حوزه علمیه قم در نامه‌ای به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان دیدگاه‌های خود نسبت به پیوستن ایران به FATF عنوان کردند: خناسان و منافقان نخواهد توانست این ننگ و ذلت را بر پیشانی فقهای شیعه بنشاند.

به گزارش ایسنا ، متن این نامه به شرح ذیل است:

«وَلَا تَرْکَنُواْ إِلَی الَّذِینَ ظَلَمُواْ فَتَمَسَّکُمُ النَّارُ وَمَا لَکُم مِّن دُونِ اللَّهِ مِنْ أَوْلِیآءَ ثُمَّ لَا تُنْصَرُونَ» سوره مبارکه هود آیه 113

و به ستمگران تمایل وتکیه نکنید که آتشِ (عذاب) شما را فرا می‏گیرد و(در این صورت) برای شما در برابر خداوند، هیچ دوست و سرپرستی نیست، پس (ازهیچ ناحیه‌‏ای) مورد کمک قرار نخواهید گرفت.

جناب آیت الله شیخ صادق آملی لاریجانی رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام

سلام علیکم

با توجه به در دستورکار قرار گرفتن لایحه الحاق به کنوانسیون پالرمو و مقابله با تامین مالی تروریسم نکات زیر را خدمت جنابعالی معروض می داریم.

تصویب عضویت در کنوانسیون‌های پالرمو و مقابله با تامین مالی تروریسم، که خواسته FATF (قید شده در برنامه اقدام مشترک و بیانیه های این نهاد از جمله بیانیه 19 اکتبر 2018) و بیانیه 11 اکتبر 2018 اداره فین سن در وزارت خزانه داری آمریکاست، منجر به اشراف اطلاعاتی  اجانب و دشمنان اسلام و مسلمین، برشریان‌ها و مویرگ‌های اقتصادی، مالی و بانکی کشور خواهد شد تا بتوانند تحریم‌های هدفمندتر و موثرتری را بر علیه معیشت مردم، اعمال کنند و از دور زدن تحریم‌ها توسط ایران جلوگیری کنند تا بتوانند با گروگان گرفتن معیشت مردم به خواسته های پلید خود برسند. امری که در تعارض آشکار با نص قرآن و قاعده نفی سلطه می باشد.

تاکیدات FATF بر استقلال کامل واحد اطلاعات مالی کشور (FIU) و اشراف کامل بر آن واحد در بیانیه های مختلف، نشان از عزم دشمن برای دسترسی به اطلاعات مالی و بانکی کشور دارد.

نهاد FATF در آخرین بیانیه خود در خصوص ایران (19 اکتبر 2018) تاکید نموده است که در صورت اجرای کامل برنامه اقدام اجرایی و طبق استانداردهای این نهاد هیچ اقدام مثبتی نداشته، در خصوص ایران صرفا به بررسی مجدد اکتفا خواهد نمود. به عبارتی در صورت اجرای کامل خواسته های این نهاد از جمله تصویب کنوانسیون‌های پالرمو و مقابله با تامین مالی تروریسم، تازه موضوع ایران مورد بررسی قرار می‌گیرد و هیچ امتیاز قطعی برای ایران در نظر گرفته نشده است. بدیهی است چنین معامله ای از نوع معاملات سفهی و باطل می باشد.

در آذرماه سال جاری رژیم غاصب صهیونیستی هم به عنوان 38 امین عضو نهاد FATF پذیرفته شده است. اگر ایران تمام تعهدات استعماری خود را هم انجام دهد هر گونه تصمیمی در خصوص خروج ایران از حالت تعلیق اقدامات متقابل، نیازمند رای اجماعی FATF است. آیا به نظر شما آمریکا، انگلیس، رژیم صهیونیستی و ... به نفع ایران رای خواهند داد؟

جریانی در پی القای بن بست در اقتصاد ایران است لذا عمل به توصیه های FATF از جمله تصویب پالرمو و کنوانسیون TF را اجتناب ناپذیر می دانند. رهبر معظم انقلاب ترویج این تفکر را خیانت می دانند.

ضروریست به این نکته نیز توجه بفرمائید که مارشال بیلینگسلیا معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور مقابله با تأمین مالی تروریسم و جرایم مالی TFI یعنی اتاق جنگ اقتصادی دشمن بر علیه ملت ایران، در حال حاضر رئیس سازمان FATF نیز می باشد. این در حالی است که آقای خوان زاراته معاون تروریسم و جرائم مالی خزانه داری امریکا گفته است : «برای قرار دادن ایران در تنگنا و سخت‌تر کردن شرایط برای این کشور، به حضور کامل FATF در ایران نیاز است». مستحضرید طبق قواعد فقهیه (حرمت اعانه بر ظلم)  و (حرمت استعانه بر نفوذ و جاسوسی در جبهه حق) خصوصا در شرایط جنگ اقتصادی قبول چنین معاهداتی به صلاح و مشروع نیست.

 گذشته از ادله فوق، بر اساس نظر صریح ولی امر مسلمین در مخالفت با پیوستن به کنوانسیون های ساخته و پرداخته نهاد های به ظاهر بین المللی در جمع نمایندگان مجلس موید به تصریحات سایر مراجع عظام تقلید مبنی بر حرمت پیوستن به کنوانسیون های FATF، هرگونه اعمال نظر بر خلاف نظر ولی فقیه، شرعا  جایز نمی باشد، خصوصا آنکه معظم له ذیل عنوان( خلاف مصالح کشور بودن)مخالفت خود را با پیوستن به این کنوانسیون های بین المللی ابراز کرده اند.

برخی از نظرات مراجع معظم تقلید به پیوست محضرتان ارائه می گردد.

جناب آقای آملی لاریجانی؛ تاریخ هزار و دویست ساله ی بعد از غیبت به درستی گواه است که تارک فقهای شیعه مطهر است از داغ ننگ تعهد به قرارداد های استعماری و قبول سلطه کفار و به یقین بعد از این نیز وسوسه خناسان و منافقان نخواهد توانست این ننگ و ذلت  را بر پیشانی  فقهای شیعه بنشاند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

جمعی از اساتید و فضلای حوزه علمیه قم

انتهای پیام

دبیر :لیلا چرمچیان

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

منبع این خبر، وبسایت beytoote.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۲۴۹۶۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نامه برخی مسئولان به رهبر انقلاب برای پذیرش FATF/ همیشه پای یک «جام زهر» در میان است!
 • یک فعال دانشجویی: جمعی از مسئولین به رهبر انقلاب برای پذیرش FATF نامه نوشته‌اند/ همیشه پای یک «جام زهر» در میان است!
 • تصویب FATF تحریم علیه معیشت مردم را هدفمندتر می‌کند/ اسیر القائات نشویم
 • هیئت پارلمانی ایران با نخست‌وزیر سوریه دیدار کرد
 • فلاحت پیشه: کمک‌های ایران به سوریه حق الناس است و باید در مناسبات دو کشور تسویه شود
 • فلاحت‌پیشه:درباره CFT و پالرمو نه منع حاکمیتی داریم نه دوپهلوگویی
 • فلاحت‌پیشه: نداشتن رایزن اقتصادی در سوریه گریه دارد
 • گلایه فلاحت‌پیشه از نداشتن رایزن اقتصادی در سوریه
 • نامه اساتید حوزه علمیه قم به آملی‌لاریجانی درباره FATF
 • فلاحت‌پیشه: نداشتن رایزن اقتصادی در سوریه جای گریه دارد
 • نامه جمعی از اساتید حوزه علمیه قم خطاب به آملی‌لاریجانی درباره FATF
 • نامه جمعی از اساتید خطاب به آیت الله آملی درباره FATF
 • نامه جمعی از اساتید خطاب به آیت الله آملی FATF
 • خطاب به آیت الله آملی FATF منجر به اشراف اطلاعاتی اجانب بر شریان‌های بانکی کشور خواهد شد
 • FATF منجر به اشراف اطلاعاتی اجانب بر شریان‌های بانکی خواهد شد
 • FATF منجر به اشراف اطلاعاتی اجانب بر شریان‌های بانکی کشور خواهد شد
 • روابط دوستانه تهران و دمشق الگویی برای روابط میان کشورهاست
 • فلاحت‌پیشه: رژیم صهیونیستی میداند توان مقابله با ایران را ندارد
 • تشکیل کمیته نمایندگان ایران و سوریه برای همکاری‌های راهبردی