به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج استان مرکزی ، تیمهای فوتبال آلومینیوم اراک و شهرداری تبریز در اولین دیدار خود از دور برگشت لیگ یک فوتبال کشور در تبریز به تساوی بدون گل رضایت دادند.

در نیمه اول این دیدار، شاگردان فراز کمالوند بازی را هجومی آغاز کردند و در چند صحنه دروازه تبریزی ها را با خطر مواجه کردند ولی موفق به گلزنی نشدند و در این نیمه به دلیل پارگی عضله پا، سید مهدی حسینی جای خود را به حسین احمدلو داد.

تبریزی ها هم در نیمه اول موقعیت هایی را ایجاد کردند که عملکرد خوب دفاع و سنگربان آلومینیوم آنها را از رسیدن به گل محروم کرد.

 آلومینیوم نیمه دوم را نیز هجومی آغاز کرد و ضربه سر خطرناک ابوالفضل قربانی به تیر دروازه تبریزی ها برخورد کرد، در ابتدای این نیمه مجید عیدی با دریافت کارت دوم خود از زمین بازی اخراج شد.

بعد از اخراج مجید عیدی تبریزی ها سراپا حمله شدند ولی باز هم راه به جایی نبردند و اراکی ها بازی را در دست گرفته و حملات پرتعدادی را روی دروازه وحید مهدی خانی ترتیب دادند ولی نتوانستند دروازه حریف سختکوش تبریزی خود را باز کنند تا بازی با تساوی بدون گل به پایان برسد.

بدین ترتیب ،فراز کمالوند در اولین تجربه مربیگری خود با آلومینیوم در فصل جاری ، به تساوی در مقابل تبریزی ها بسنده کرد و با شکست اکسین از فجرشیراز ، با ۲۴ امتیاز و یک رده صعود، به خانه پنجم جدول رسید .

آلومینیوم اراک در هفته نوزدهم لیگ یک، پنجشنبه ۲۷ دی ماه در اراک به مصاف فجر شهید سپاسی شیراز خواهد رفت و شهرداری تبریز در این هفته استراحت خواهد داشت.

منبع: بسیج نیوز

خبر بعدی:

واکنش اینستاگرامی کمال تبریزی به منتقد فیلم‌ اش: عقب افتاده، منجمد، حرمله‌وار، نقد باسمه‌ای (+پاسخ نیما حسنی‌نسب)

عصر ایران - شب گذشته در برنامه «میزانسن» شبکه «شما» در بخش نقد، فیلم «مارموز» کمال تبریزی توسط 2 منتقد برنامه، نیما حسنی‌نسب و مهرزاد دانش مورد نقد قرار گرفت و صبح امروز کمال تبریزی در واکنش به جلسه نقد و بررسی  یادداشتی را منتشر نمود.

ساعاتی بعد نیما حسنی‌نسب هم در جواب به نوشته تبریزی متنی را بر روی صفحه اینستاگرام خود قرار داد.

بدون هیچ‌گونه پیش‌داوری و قضاوتی، متن تبریزی و حسنی نسب را عیناً منتشر می کنیم.

تبریزی در یادداشت خود نوشت:

دیشب به دعوت یک همکار قدیمی که البته از دشمنان خانه* در دوران شمقدری بود به گمان اینکه توبه کرده در برنامه میزانسن شرکت کردم و در ادامه دو منتقد نام آشنا در نقدی کهنه و عقب افتاده بر مارموز، مدام مرا به تکرار لیلی و مارمولک تشویق می کردند، دو نفری که با همراهی مجری، بدون درک تفاوت ها و ویژگی مارموز، شبیه دو کوه منجمد و متوقف شده بودند!

اما از همه جالب تر اینکه با وجود حضور من در برنامه تصمیم گرفتند همچون سیروس که نگران رویارویی نیامد در غیاب کارگردان، تیغ از نیام بر کشند و حرمله وار، مارموز بی پناه را ناجوانمردانه سر از تن جدا کنند ! و سخن آخر … نسل های آتی ما را زیر نظر دارند نقد سفارشی و باسمه ای و خوشایند سیمای میلی به همه جهان نمی ارزد چه رسد به حق الزحمه ای ناچیز از سوی سازمان! …..عزت زیاد.

نیما حسنی‌نسب پاسخ داد:

آقای کمال تبریزی
حدس می زدم حمله های من به پروژه مشکوک "ما همه با هم هستیم" و نقدهای تند و تیزم به جریان تولیداتِ مشکوک و نابودگرِ این روزها -که شما از سردسته هایش هستید - بی پاسخ نمی ماند، ولی گودرز را چرا به شقایق ربط دادید؟

خطای شما در ساخت فیلم بد و متحجر و کوچه علی چپ زنِ "مارموز" به کنار، نقش کلیدی تان در تولید یکی از مخرب ترین تولیدات سینمایی این سالها و اختلال در نظام تولید با پرداخت دستمزدهای نجومی از منابع نامعلوم، به زودی آشکارتر خواهد شد و تشت ها آمادهء سقوط از بام هاست. شرم باد که تاریخ سینمای ما را در غیبتِ ساخته های بیضایی ها و تقوایی ها و عیاری ها، با ویرانه های شماها مقطع بندی خواهند کرد.

افسوسم اما از این است که چرا در نقد مراعات کردم و در نقد کارگردانِ مارمولک و مارموز نگفتم از طنز تلخِ روزگار همین بس که یکی از دست اندرکاران و فعالانِ تسخیر سفارت آمریکا، امروز راجع به تندروها و عمله و اکرهء "قدرت" فیلم ساخته، همان طور که سال ها پیش کاراکتر ترسوی دنبالِ وام را بسیجیِ مخلص جلوه دادید و چند سال بعدش هم یک دزد و مال مردم خور را لباس دیانت پوشاندید.

می‌خواستم بگویم این که در بیست و چند فیلمِ جناحی و رانتی شما در این سه دهه، تنها فیلم‌هایی موفق و ماندگار شدند که صادقانه حدیث نفس بود و به جزییات رفتاری و درونیات آن آدمها اِشراف داشتید (کاراکتر شریفی‌نیا در "شیدا" هم هست البته).

حالا اما در مارموز قصد کردید راهنمای چپ بزنید و به راست بپیچید و دیدید که نمی شود. شما نمی توانید، چون کاراکترِ قدرت خود شماهایید و سخت است که این واقعیتِ تلخ را قبول کنید یا ماجراها را جور دیگری جا بزنید. یک مرور کوتاه روی عکس های سی سال اخیرتان معلوم می کند این همه تیپپ سازی جورواجور و رنگ به رنگ شدن ها چه الگوی خوبی برای گریمور مارموز بوده است.


مطلب نیما حسنی نسب در اینستاگرامش با عکسی قدیمی از کمال تبریزی

جالب تر اینکه وقیحانه و حق به جانب نصیحت کرده بودید که نسل های آتی ما را زیرنظر دارند! اگر اندکی به این حرفتان اعتقاد داشتید، چرا این سال ها یزیدوار به جان این سینمای مظلوم افتادید و سالی یک یا دو فیلم بیهوده با سرمایه های بادآورده ساختید و نعل را به میخ گره زدید و هی رنگ عوض کردید و برای یک تکه نان به هر سازِ ناسازِ سیاست و قدرت و جناحها واکنشِ موزون نشان دادید؟ چرا همیشه همه جا بودید و هستید و جای بزرگان قدیم و استعدادهای جدید را تنگ کردید؟

راستی اگر تلویزیون را "سیمای میلی" می دانید، چرا سیاههء سریال های شما اینقدر طولانی است و چرا همین الان فاز نمی دانم چندم سریال عظیم و بودجه خوار "سرزمین کهن" را هم ول کن نیستید؟

اگر ما را برای دریافت حق الزحمهء ناچیز برنامه متهم می کنید، خودتان چرا انبان تان از بودجه ها و ارقام برآورد تلویزیون پُر نمی شود و دودستی به این سفره چسبیدید و بودجه سیمای میلی را "میل" می کنید و سیری ندارید؟

کارنامه من و مهرزاد دانشِ عزیز که شفاف و حسابمان پاک است، شمایید که از محاسبه باک دارید و هنوز مانده تا به خاطر این همه سال حضورِ مداوم در باندها و دارودسته های ناسالم سینمای رانتی و تولید پروژهء مشکوک و عجیبِ "ما همه با هم هستیم" به دادگاهِ وجدان عمومی و محضر قضاوتِ واقعی سینما بروید، و من آن روز را انتظار می کشم، حتی اگر نباشم. باز هم باید تَکرار کنم که روز داوری دور نیست و آنکه غربال دارد از پسِ کاروان می آید.

*منظور "خانه سینما"ست.


ماجرای هاله نور احمدی‌نژاد چه بود؟ آیا محسن رضایی مالبرو وارد می‎کرد؟ سلطان قیر و شکر چه کسانی هستند؟ پرونده فساد 3 هزارمیلیاردی و بابک زنجانی چگونه افشا شد؟

تجمع مردم در اعتراض به خودروسازان+فیلم

تعطیلی مدارس یکشنبه ۳۰ دی ۹۷

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۲۶۳۱۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اقدام تحسین برانگیز جوانان تبریزی پس از بی‌حرمتی به دو دختر در پارک ائل گلی +عکس
 • دبل امیدوار کننده تبریزی در آخرین روز اردوی ترکیه
 • ویتنام، اردن را حذف کرد؛ قتل شگفتی‌سازگروهی به دست شگفتی‌سازحذفی! / تیم سوم گروه ایران نخستین صعودکننده به یکچهارم نهایی/
 • پیروزی استقلال مقابل راکا اسپورت برزیل با دبل تبریزی
 • پیروزی استقلال با دبل مرتضی تبریزی
 • اعلام آرای جدید کمیته انضباطی؛ ملوان و آلومینیوم جریمه شدند، مربی استقلال جنوب محروم
 • ماجرای حمله به "مارموز" و "کمال تبریزی"
 • تساوی یک نیمه ای استقلال در روز گلزنی تبریزی
 • دردسر جدید استقلال؛ ذوب آهن خواهان محرومیت تبریزی تا زمان دریافت کامل پول
 • تبریز میزبان نخستین طرح نمایش‌های دانش آموزی خواهد بود
 • نخستین طرح نمایش‌های دانش‌آموزی در تبریز برگزار می‌شود
 • #غیرتلی_تبریز | واکنش جوانان تبریزی به بی‌احترامی به دو دختر در پارک ایل گلی + تصاویر
 • شکایت باشگاه ذوب‌آهن از استقلال به خاطر چک تبریزی/ جریمه سنگین ۹۰۰ میلیون تومانی در انتظار آبی‌پوشان
 • شاعری که در زادگاهش غریب است
 • واکنش اسپالتی بعد از تساوی ناامید کننده
 • جنجال کمال تبریزی!
 • معرفی خریداران آلومینیوم المهدی و ایرالکو به دادگاه انقلاب
 • هیچ حمایتی از نویسندگان و شاعران نمی‌شود/ نویسندگی ماندگارترین کار است
 • شروع پرده اصلی نمایش بزرگان آسیا