یک فعالی سیاسی اصلاح‌طلب گفت: باید به احمدی‌نژاد اجازه تجمع داده شود و اتفاقا این می‌تواند نقطه عطفی باشد که همه مجموعه‌ها و منتقدان دستگاه‌های اجرایی و دولتی بتوانند تجمع برگزار کنند.

علی تاجرنیا در گفت‌وگو با ایلنا، در واکنش به درخواست محمود احمدی‌نژاد از وزارت کشور برای برگزاری تجمع در مخالفت با سیاست‌های دولت گفت: فکر می‌کنم اگر سازوکارهای قانونی اجازه دهد اشخاص حقیقی هم بتوانند درخواست راهنمایی و تجمع کنند باید با این درخواست موافقت شود.

البته اینکه آقای احمدی‌نژاد در دوره خود چگونه عمل می‌کردند کاملا مشخص است. ایشان نشان داده که نقطه نظراتش در زمان قرار داشتن در حاکمیت و قدرت با بعد از آن کاملا متفاوت است.

وی ادامه داد: آقای احمدی‌نژاد همان فردی است که نه تنها برای تجمع بیش از چهار میلیونی مردم تهران مجوز صادر نکرد بلکه آن افراد را در جملاتی توهین‌آمیز خس و خاشاک خطاب کرد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: هیچکدام از این صحبت‌ها باعث نمی‌شود ما نسبت به رعایت حقوق قانونی افراد تلاش نکنیم. آقای احمدی‌نژاد یکی از شهروندان این کشور است و تا زمانی که از حقوق قانونی خود محروم نشده است، باید بتواند از امکانات این شهروندی استفاده کند.

وی افزود: بنده معتقد هستم اگر سازوکارهای قانونی این امکان را در نظر گرفته است، باید به ایشان این اجازه داده شود و اتفاقا این می‌تواند نقطه عطفی باشد که همه مجموعه‌ها و منتقدان دستگاه‌های اجرایی و دولتی بتوانند تجمع برگزار کنند. قرار نیست که فقط آقای احمدی‌نژاد به عنوان مخالف سیاست‌های دولت به این امکان دسترسی داشته باشد.

تاجرنیا گفت: آقای احمدی‌نژاد به عنوان یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام باید خودش و حامیانش از این نوع نگاه حمایت کنند و بنده هم موافق اعطای مجوز تجمع به ایشان هستم.

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا شرایط امروز کشور برای برگزاری تجمع مساعد است،‌ گفت: کشور ما در طول چهل سال گذشته همواره در برهه حساس کنونی بوده است. جریان اصلاح‌طلبی و این مجموعه در گذشته نشان داده که آزادی را برای مخالفان خود می‌خواهد.

وی ادامه داد: البته بنده می‌دانم اگر ما به احمدی نژاد و امثال احمدی‌نژاد مجوز بدهیم باز هم اگر اصلاح‌طلبان بخواهند مجوزی برای تجمعی به مراتب کوچکتر از این بگیرند توسط نهادهای مختلف به غیر از وزارت کشور تحت فشار قرار می‌گیرند اما با وجود این مساله باز هم می‌گویم باید این مجوز به ایشان داده شود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود:‌ اتفاقا وقتی تجمعات برگزار می‌شود این اعتراضات طبیعتا می‌تواند به نوعی مطالبات مردم را روی عرصه آورده و ممانعت از این تجمعات مشکلی از کشور را رفع نمی‌کند.

تاجرنیا گفت: ما می‌دانیم آقای احمدی نژاد با چه نیت‌هایی این کار را انجام می‌دهد و می‌دانیم هدف او به بحران کشاندن دولت است اما باید اینجا یک مرز را رعایت کنیم و آن مرز این است آیا وظیفه ما نیت‌خوانی است تا اجازه ندهیم افرادی که نیت درستی ندارند بتوانند فعالیت کنند؟ بنده جزو افرادی هستم که این چنین فکر نمی‌کنم و معتقد هستم باید بستر این کار را فراهم کرد و اتفاقا دولت وقتی می‌تواند ادعای آزادی کند که به مخالفان خود اجازه اعتراض بدهد.

منبع: بیتوته

خبر بعدی:

محاکمه وزیر دولت احمدی‌نژاد و دو متهم دیگر بانک سرمایه

به گزارش صدای ایران روزنامه آرمان نوشت؛ 4 تیر بود که دادستان تهران خبر از بازداشت سه نفر از متهمان پرونده بانک سرمایه را داد و گفت که بخشی از اموال به بانک بازگشته و در خصوص یکی از متهمان به میزان 700 میلیارد تومان کیفرخواست صادر شده است. سه متهم این پرونده به ترتیب علی بخشایش به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در 46 فقره خیانت در امانت، پرویز کاظمی به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در 41 فقره خیانت در امانت، و محمدرضا توسلی به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در 40 فقره خیانت در امانت پای میز محاکمه قرار می‌گیرند. جلسه روز گذشته به اتهامات متهم ردیف اول یعنی علی بخشایش رسیدگی شد که در نهایت قاضی مسعودی مقام ضمن اعلام ختم جلسه نخست رسیدگی به اتهامات سه متهم مذکور، ادامه دادگاه را به اول بهمن 97 راس ساعت ۹:۳۰ صبح موکول کرد.

کاظمی و هیات مدیره استیل‌آذین
صبح روز گذشته جلسه محاکمه متهمان ردیف اول تا سوم پرونده بانک سرمایه به اتهام اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق خیانت در امانت به ریاست قاضی اسدا... مسعودی‌مقام در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی برگزار شد. در ابتدای جلسه دادگاه نماینده دادستان به قرائت کیفرخواست پرداخت. او گفت: حسب گزارش بانک سرمایه، بانک مرکزی و جوابیه استعلامات تخلفات ۳۲ تن از مدیران بانک سرمایه در این پرونده اعلام شده است. ضمن آنکه فرض سهل‌انگاری کاملا مردود بوده و خیانت مشهود است. چراکه اکثریت قریب به اتفاق این نیروها در شرف بازنشستگی هستند که فرض بی‌اطلاعی مردود است. همچنین تعدادی از مدیران در همین راستا مبالغ جالب توجهی را دریافت کرده‌اند. برای مثال یکی از مدیران در ازای خوش خدمتی به حسین هدایتی مبلغ ۲۵ میلیارد ریال دریافت نموده است و در منزل نامبرده سکونت دارد. پرویز کاظمی متهم دیگر این پرونده نیز در ازای خدمات خود در راستای ارائه تسهیلات کلان به حسین هدایتی به سمت هیات مدیره استیل آذین نایل آمده است.

سپرده فرهنگیان؛ یغما
نماینده دادستان ادامه داد: در تسهیلات نه تنها سودی عاید بانک نشده بلکه اصل پول نیز بازنگشته است در نتیجه عدم نظارت مدیران تسهیلات در غیر از موارد مطرح شده کسر شده است. همچنین در تمامی تسهیلات شرکت‌ها مورد اعتبارسنجی قرار نگرفته‌اند. مدیران بانک که از رهگذر نقض قانون به سپرده‌گذاران خیانت کردند باید بیشتر مورد شماتت قرار بگیرند. نظر به اینکه بانک سرمایه به عنوان بانک خصوصی وکیل سپرده‌گذاران بوده و ملزم به مصرف وجوه در قالب اعطای تسهیلات با ضوابط بانک بوده است پیرو تبانی با برخی تسهیلات‌گیران موجب اتلاف سرمایه بانک شده است. متهم ردیف اول علی بخشایش که با دریافت وثیقه آزاد است. نامبرده حدفاصل سال‌های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۴ مدیرعامل و عضو هیات مدیره بانک سرمایه بوده است. وی با روندهای غیرقانونی ۴۶ فقره تسهیلات صادر نموده که حاصل جمع اصل تسهیلات دو هزار و ۹۳۵ میلیارد و ۴۸۸ میلیون تومان می‌باشد. همچنین سوابق طولانی نامبرده به‌رغم هشدار کارشناسان موید نقض عالمانه روابط است. وی افزود: به دلیل مشکوک الوصول بودن اصل تسهیلات ضرر و زیان بانک تا اینجا در قبال ۴۶ فقره تسهیلات فوق ۶هزار و ۲۵۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان می‌باشد. عمده تسهیلات اعطا شده از سوی متهم ردیف اول به گروه هدایتی، گروه شاملویی، گروه جهان‌بانی، گروه مدلل، شرکت‌های منتسب به احمد حاجی جواد، شرکت‌های منتسب به هادی رضوی و شرکت‌های منتسب به محمد امامی می‌باشد. بر همین اساس اتهام وی مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور است.

برکناری از بانک سپه
با پایان اظهارات نماینده دادستان و قرائت کیفرخواست قاضی مسعودی مقام از علی بخشایش متهم ردیف اول پرونده خواست برای ارائه دفاعیات خود در جایگاه حاضر شود.
بخشایش پس از تفهیم اتهام از سوی قاضی با ذکر این موضوع که اتهامات مطرح شده را قبول ندارم گفت:‌ امروز با وجود امراض مختلف در دادگاه حاضر شده‌ام مطالبی را می‌خواهم از روی نوشته بخوانم که یک نسخه را هم تقدیم دادگاه می‌کنم. در سال ۱۳۲۷ متولد شده‌ام و در سال ۵۰ به استخدام بانک سپه درآمدم در انقلاب اسلامی حضور داشتم و در همان اوایل نیز به عضویت حزب جمهوری در آمدم. سوالی در خصوص برکناری من از بانک سپه مطرح می‌شود که باید بگویم در سال ۶۸ زمانی که بحث فروش ارز از بانک‌ها مطرح شد به دلیل عدم فروش ارز و عدم همکاری از بانک سپه برکنار شدم. با تلاش فراوان توانستم عمده مطالبات بانک سرمایه را وصول کنم. در تاریخ ۵/۱۲/۹۲ از مدیرعاملی بانک برکنار شدم و برخی از موارد مطرح شده در کیفرخواست در زمانی بوده که وی سمت مدیرعاملی نداشته است. بانک سرمایه به عنوان بانک عامل شرکت نفت سهم قابل توجهی در دور زدن تحریم‌های ظالمانه به عهده داشته است.

گروه هدایتی
او افزود: از گروه هدایتی شناختی نداشتم و این گروه هم که مطرح می‌کنید آن زمان وجود نداشت. در هیچ جا در خصوص اخذ وثیقه قانون مشخصی وجود ندارد. این به عهده مدیریت بانکی است که تعیین کند آیا امکان تسویه وجود دارد یا خیر. اگر در این امر دیرکردی وجود داشته به دلیل عدم ثبات مدیریت است. چراکه هر مدیری هر زمان که می‌خواست تعیین تکلیف کند عوض می‌شد. متهم در پاسخ به سوال قاضی مبنی بر این که برخی از شرکت‌ها مدیر کارتن خواب دارند چگونه اعتبارسنجی می‌شدند، گفت: هیچ امضایی در خصوص مدیران کارتن خواب انجام ندادم. او در پاسخ به سوال دیگر قاضی که پرسید گزارش سازمان بازرسی حرف دیگری می‌زند شما امضا کرده‌اید گفت:‌ من هیچ گاه این پرونده‌ها را امضا نکرده‌ام.

گریه خانم دستجردی
متهم ادامه داد: کار آقای جهان‌بانی دور زدن تحریم‌ها بود و بانک مرکزی این افراد را تایید می‌کرد. ما بانک عامل بوده‌ایم و با هم تحریم‌ها را دور می‌زدیم. ایشان سهامدار بانک عسگریه بود و برای بانک سرمایه پول می‌آورد. یکی از تسهیلاتی که دقیقا نظارت شد و کارهایش در جهت تنظیم بازار بود همین آقای جهانبانی است. تسهیلات ایشان معوق نیست و از یک سال به پنج سال تمدید شده است. او در پاسخ به این سوال که علت تمدید چه بوده گفت: من دیگر آن زمان نبودم هیچکس در زمان من تحریم‌ها را نفهمید. آن زمان شما ندیدید که خانم دستجردی گریه می‌کرد که نخ بخیه نداریم. در بخش دیگری نماینده دادستان گفت: بنده ۲۵ مورد آیین‌نامه را بیان کردم که حتی یک مورد آن رعایت نشده و هیچ کدام از تسهیلات نیز تسویه نشده اولا تسویه جزو وظایف تسهیلات‌گیرنده که البته ذکر کردم که هیچ کدام تسویه نشده اعطای تسهیلات براساس شکل و صفحه بوده که هیچ تضمینی برای تسویه نیست. خیلی از مدیران شرکت‌ها کارتن‌خواب هستند که تنها براساس یک کارت ملی به عنوان عضو هیات مدیره یک شرکت نامشان ثبت شده شما افتخاراتتان را برشمردید پس کاملا با علم این تخلفات را انجام دادید.

کذب محض است!
نماینده بانک سرمایه خطاب به علی بخشایش گفت: کاش در اظهارات‌تان صداقت داشتید هیچ یک از تسهیلات تسویه نشده است آقای رضوی گران‌نمایی کرده و ملکی که ارزش نداشته را ارائه نموده است. آقای امامی هم همین‌طور بودند آقای مدلل سه ملک ارائه کردند که بررسی کردیم سه برابر آن بدهی دارند. او افزود: تمام اظهارات آقای بخشایش کذب محض است شما می‌گویید چهار سال است از بانک خارج شدید چگونه می‌گویید تسهیلات تسویه شده است.

توافق در ویلا
یکی دیگر از نمایندگان دادستان با حضور در جایگاه گفت: روند اعطای تسهیلات باید پایین به بالا باشد، اما این‌ها در منازل و ویلاها توافقات را انجام می‌دادند و تقسیم وظیفه می‌کردند یکی از شرکت‌های کارتن‌خواب می‌گوید ما را از بابل آوردند کت و شلوار تن‌مان کردند و شرکتی را به نام ما زدند و بعد ظرف یک هفته مصوبه جدید می‌آمد. او در خصوص دیگر اظهارات متهم ردیف اول گفت: ‌ایشان می‌گوید ما تحریم‌ها را دور زدیم یک مورد را بفرمائید که تحریم دور زدید. فقط در خصوص آقای جهانبانی یک بخش کوچکی واردات اختصاص داده شد آقای امامی ۳۰۰ میلیارد بدهی داشته و دو ملک ارائه می‌دهد که گران‌نمایی شده است. آقای رضوی ۱۲۳ میلیارد بدهی سررسید شده داشت، ملکی ارائه می‌دهد که با پول تسهیلات خریده و حتی دو میلیارد هم مابه‌ازای آن را دریافت می‌کند. یکی از تهاترها، تهاتر نصف کارخانه سامان مدلل بود که بعد آقای بخشایش عضو هیأت مدیره آن شرکت شدند.

صرافی دختر متهم در دبی!
نماینده دادستان خطاب به بخشایش گفت: شما در دوبی با چه کسانی ملاقات می‌کردید؟ دختر شما در دبی صرافی دارد. او افزود: با اطلاع کافی از پرونده عرض می‌کنم هیچ کدام از تسهیلات به اندازه چوب کبریت برای کشور مصرف نشده است این مبالغ یا صرف خرید مسکن شده و یا عده‌ای برای اقدامات شهرطلبانه در تیم‌های ورزشی صرف کرده‌اند.

دختر من و صرافی
بخشایش گفت: من گفته‌ام که اگر جایی گران‌نمایی شده به من ربطی ندارد، دختر من هم صرافی ندارد ما نه توان مالی بازگشایی صرافی داریم و نه سن دختر من به صرافی می‌خورد. من در جایی و ویلایی نرفتم در بانک با مشتری چای هم نمی‌خوردم. متهم تصریح کرد: وقتی درخواست تسهیلاتی می‌شود بانک باید نماینده معرفی کند. بانک هم من را معرفی کرد. من نماینده بانک در شرکت‌ها بودم تا بر کار آنها نظارت کنم. همان کارخانه‌ای که گفتید در حال حاضر ۴۰۰ میلیارد کارشناسی شده این زحمت من بود که کارخانه راه افتاد، اگر من را عزل نمی‌کردند سایر مبالغ را هم وصول می‌کردم. قاضی مسعودی‌مقام تذکر داد: بارها به شما گفتم در خصوص اعطای تسهیلات صحبت کنید نه وصول آنها.

رستم قاسمی و خانم دستجردی
بخشایش ادامه داد: در خصوص تحریم‌ها از آقای رستم قاسمی که وزیر نفت بودند و خانم دستگردی بپرسید جمعه‌ها با من جلسه می‌گذاشتند در آن تاریخ جز من کدام بانک این کار پرریسک را قبول کرد؟ من قبول کردم چون نظام را از خودم می‌دانستم. قاضی گفت: دفاعیات شما از یک بانکدار باسابقه بعید است، من دانشی از صحبت‌های شما استنباط نکردم.

جلسه بعدی؛ اول بهمن
در ادامه وکیل دیگر متهم ردیف اول گفت: موکل من ۴۰ سال است که از خادمین نظام بوده خدمات زیادی را ارائه کرده است. وی در خصوص ۱۰ سال سلب عضویت نیز برائت گرفته در شعبه ۱۵ دادگاه نیز به برخی از همین اتهامات رسیدگی شده که برائت حاصل شده است. بنده تقاضای استعلام از شعبه ۱۵ را دارم. همچنین شما به اظهارات آقای حسامی استناد می‌کنید که درست است رئیس دفتر آقای بخشایش بودند اما ممکن است در جایی از ایشان آزرده خاطر شده باشد کاش قبل از اعلام در دادگاه این دو نفر را رودررو می‌کردید. نماینده دادستان در خصوص برخی اظهارات متهم گفت: ایشان آقای جهانبانی را مطرح می‌کند که دو سال است در زندان هستند و هنوز موعد تسویه تسهیلاتشان به دلیل تمدیدهای مکرر فرا نرسیده است. آقای بخشایش می‌داند بانک سرمایه مرده است که با شوک زنده نگه داشته شده.

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

منبع این خبر، وبسایت beytoote.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۲۶۴۹۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • در آستانه برگزاری بازی سوپرکاپ ایتالیا؛ تجمع اعتراض آمیز ایتالیایی ها مقابل سفارت عربستان در رم
 • تجمع اعتراض آمیز ایتالیایی ها مقابل سفارت عربستان در رم
 • تجمع مشتریان سایپا و ایران خودرو در مقابل وزارت صنعت
 • تجمع مقابل خودرو معاون رئیس‎جمهور| حضور نوبخت در جمع معترضان+ فیلم و تصاویر
 • برداشت میلیونی از حساب مشتریان با کپی کردن کارت‌های بانکی
 • مشتریان شاکی از دست خودروسازان تجمع کردند
 • تجمع مردم در اعتراض به خودروسازان+فیلم
 • تاجرنیا: استانی شدن انتخابات مجلس را تقویت می کند
 • تقدیر وزیر فرهنگ از خانواده زنده یاد حسین فردی
 • واکنش مردم به فوتبالیست بودن احمدی‌نژاد!
 • زاکانی: پس از گذشت چهل سال مردم دیگر از ما «آزمون و خطا» نمی‌پذیرند/ تاج‌زاده: تنها راه نجات کشور استفاده از همه نیروهاست/ از موضوع «لباس شخصی‌ها» تا «تیراندازی در کوی دانشگاه»
 • نیروهای ارتش لبنان و حزب الله در جستجوی فردی با نوشته های عبری
 • مناظره جنجالی تاج زاده و زاکانی
 • صالحی با خانواده زنده‌یاد امیرحسین فردی دیدار کرد
 • زاکانی: حوادث ۷۸ و ۸۸ حلقه مفقوده پیوستگی قدرت و ثروت است/ تاج‌زاده: چرا بعد ۲۵ سال با گروه فشار برخورد نمی شود
 • وزیر ارشاد با خانواده زنده‌یاد امیرحسین فردی دیدار کرد
 • نهاد ریاست‌جمهوری، جهانگیری را کلافه کرده / نهاوندیان ساختار نهاد در دوره احمدی نژاد را حفظ کرد
 • ترکان: برخی بازاریان نشان دادند که به مردم رحم ندارند/ وضعیت نهاد ریاست جمهوری جهانگیری را کلافه کرده است
 • اعتراض به‌استفاده ضرغامی و احمدی‌نژاد از بیت‌المال