به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ،علی آقا یحیایی معاون امداد و نجات هلال‌احمر استان سمنان گفت: شب گذشته نیروهای هلال‌احمر میامی علاوه بر امدادرسانی به مسافران مانده در برف و کولاک زمستانی به یک مورد تولد نوزاد نیز رسیدگی کرده است و امدادرسانی به این خانم باردار در روستای قوشه از توابع بخش کالپوش میامی صورت گرفت.

وی بابیان اینکه کودک هنگام تحویل این خانم باردار به مرکز درمانی حسین‌آباد کالپوش توسط پایگاه امداد جاده‌ای موقت نردین به دنیا آمد، اضافه کرد: با کمک هلال‌احمر حال این مادر و نوزاد پسر خوب است.

انتهای پیام / گ

تولد یک نوزاد در میان برف نردین میامی

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

راهکار‌های کلیدی برای صحیح خواباندن نوزاد یا کودک

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  از اینکه کودک‌تان شب‌ها تا دیروقت بیدار می‌ماند خسته شده‌اید؟ با خواندن این روش‌های خواباندن بچه، هم برای کودک‌تان خواب بی‌وقفه‌ی شبانه را به ارمغان بیاورید و هم برای خودتان.

بیشتربخوانید: والدین این توصیه‌ها را در نوروز جدی بگیرند

خواباندن بچه
کمی طول می‌کشد تا نوزاد تازه‌متولدشده تفاوت میان شب و روز را دریابد؛ این را خودتان هم می‌دانستید. ولی فکرش را هم نمی‌کردید که کل یک سال اول احساسی شبیه عمله‌های ساختمان داشته باشید. اگر کمبود خواب باعث شده به لیوان چایی و قهوه شکایت ببرید، این خبر خوش را بشنوید: راه‌هایی وجود دارد که می‌شود با آن‌ها نقطه‌ی پایانی بر ازخواب‌پریدن‌های نیمه‌شبانه گذاشت. جنیفر والدبرگر، نویسنده‌ی کتاب راه‌حل‌هایی برای خواب آسان، می‌گوید: «بعد از چهار ماه، اولویت طبیعی کودک خواب است. او فقط نمی‌داند چطور خواب بماند. اما حتی عادت‌های بد را می‌توان در عرض چند روز اصلاح کرد.» نصیحت‌های ما را به‌کار ببندید تا بفهمید چرا نوزاد شب‌ها بیدار می‌ماند.

مشکل: پستانک مرتب از دهان کودک درمی‌آید و بار‌ها او را از خواب می‌پراند.
راه‌حل: تا ۸ماهگی، بیشتر نوزادان می‌توانند مهارت‌های حرکتی لازم برای برگرداندن پستانک به دهان‌شان را پیدا کنند. این اتفاق خوبی است، چون متخصصان می‌گویند استفاده از پستانک در شب‌ها می‌تواند خطر سندروم مرگ ناگهانی نوزادان (SIDS) در سال اول را کاهش دهد. دکتر ژانت کندی، موسس موسسه‌ی دکترخواب نیویورک، می‌گوید: «تا آن زمان، گزینه‌های پیش روی شما یکی این است که کلاً خودتان را از دست پستانک خلاص کنید، یا بپذیرید که نیمه‌شب، با بیرون‌افتادن پستانک از دهان کودک، از گریه‌های او از خواب بپرید.» او با این روش به کودکان زیادی که این مشکل را داشتند کمک کرده است، از جمله دختر خودش در پنج‌ماهگی. «از ساعت ۴ تا ۵:۳۰ صبح، ما مرتب مجبور می‌شدیم به اتاق او برویم و پستانک را در دهانش بگذاریم. سرانجام من گذاشتم هرچقدر می‌خواهد گریه کند. چند روزی طول کشید، و واقعاً اولش خیلی وحشتناک بود، اما بالاخره او توانست با پستانک به خواب برود بدون اینکه در میانه‌ی خواب دیگر نیازی به آن داشته باشد.»

برای او صدای سفید بگذارید
مشکل: کمترین سروصدا، حتی خاموش‌کردن چراغ، بچه را از خواب بیدار می‌کند.
راه‌حل: از دستگاه‌های تولید صدای سفید استفاده کنید یا فن یا پنکه‌ای را روشن کنید تا به‌طور مرتب صدای آرامی تولید کند و دیگر صدا‌ها را بپوشاند. دکتر کندی می‌گوید: «دستگاه تولید صدای سفید می‌تواند هم‌یار شما در خواب‌کردن نوزاد باشد. اگر روشن‌کردن این دستگاه تبدیل شود به برنامه‌ی منظم قبل از خواب، کودک شما متوجه می‌شود که وقتی دستگاه روشن شده وقت آرامش و خوابیدن است.» دل‌تان نمی‌خواهد پول‌تان را صرف خرید دستگاه نویزساز کنید؟ در اینترنت عبارت «white noise MP ۳ s» را جستجو کنید تا صفحه‌ی دانلود این جور صدا‌ها را برای‌تان بیاورد. می‌توانید در این جور صفحات صدا‌هایی مثل صدای سشوار را دانلود کنید.

کودک را به‌مدت طولانی آرام نکنید
مشکل: ۴ صبح است، ولی کودک آماده‌ی بازی‌کردن است.
راه‌حل: اگر کودک وارد مرحله‌ی تکاملی جهش رشدی شده است، مثلاً یاد گرفته است سینه‌خیز برود، احتمالاً از تمرین‌کردن این مهارت‌های جدیدش هیجان‌زده‌تر از آن است که بتواند فوراً خواب برود. بر سر این نکته محکم بایستید که موقع خواب وقت بازی نیست. استفانی گاکزیوسکی می‌گوید: «یک شب آلیسا از خواب بیدار شد و می‌خواست از این سر تا آن سر تختخوابش رفت‌وآمد کند. بعد از چند لحظه، من اتاق را ترک کردم. کمی ناله کرد، اما خیلی زود دیگر ادامه نداد.» اگر کودک پرحرفی می‌کند و سروصدا درمی‌آورد، محل‌اش نگذارید. والدبرگر می‌گوید: «خوشبختانه او خودش را سرگرم می‌کند تا بالاخره تصمیم بگیرد بخوابد.»، اما اگر گریه می‌کند، شاید دچار اضطراب جدایی شده است. این مشکل معمولاً همراه با رشد مهارت‌های حرکتی اتفاق می‌افتد. اگر این اتفاق نیم‌ساعت پیش از وقت عادی بیدارشدن روی داد، برای چند دقیقه در بغل بگیریدش و آرام‌اش کنید، بعد به او بگویید که به‌زودی می‌بینیدش، و بعد اتاق را ترک کنید.

غذادادن شبانه را متوقف کنید
مشکل: شیردادن تنها راه برای این است که کودک بخوابد.
راه‌حل: تنها چیزی که به‌نظر می‌رسید دختر قولنج‌کرده‌ی جونا روبین، از ماساچوست، را بتواند آرام کند شیردادن بود، اما این قضیه مربوط به خیلی وقت پیش از آن بود که به او احساس سرویس‌دهنده‌ی شبانه دست بدهد. در آخر، متخصص اطفال پیشنهاد کرد کودک را وقتی خواب‌آلوده است، اما هنوز کامل به خواب نرفته پایین بگذارد و هر سه دقیقه یک بار سراغش برود تا اینکه بالاخره کودک بخوابد. جالب بود که کودک تنها بعد از پنج دقیقه خوابید، بدون اینکه نیازی به غذادادن به او باشد. درواقع، ۹۰درصد کودکان شش‌ماه می‌توانند بدون شیرخوردن شبانه به خواب بروند. این را کیم وست، نویسنده‌ی کتاب ۵۲ راز برای خواباندن کودکان می‌گوید. از همان وقت که دکتر اطفال چراغ سبز را برای توقف شیردادن شبانه داد، می‌توانید به‌تدریج این کار را کنار بگذارید. اگر در هر بار چند شیشه شیر می‌خورد، در یک فاصله‌ی چهارروزه این مقدار را به یک شیشه شیر کاهش دهید. همچنین می‌توانید میزان شیر را در هر شیشه کمتر کنید. کودک وقتی بفهمد دیگر در منوی پیشنهادی شیر قرار ندارد، دنبال آن هم نخواهد گشت.

اول خواهر و برادر کودک را آماده کنید
مشکل: مجبورید قبل از اینکه کودک خواهر یا برادرش را از خواب بیدار کند به سوی او بشتابید.
راه‌حل: اگر کودک عطسه هم که می‌کند شما با شتاب سراغش بروید، برای دوباره خوابیدن همیشه نیاز به حضور شما پیدا خواهد کرد. اما وقتی می‌ترسید که دیگر اعضای خانه را بیدار کند، بی‌محلی به او و نق‌نق‌هایش کار سختی می‌شود. سعی کنید خواهر و برادر بزرگترش را پیشاپیش از این قضیه باخبر کنید: «شاید پیتر شب گریه کند، ولی چیزی نیست. فقط دارد یاد می‌گیرد تمام شب را بخوابد.» وقتی کودک از خواب می‌پرد و فرزند بزرگ‌ترتان را هم بیدار می‌کند، اول فرزند بزرگ‌تر را آرام کنید. به احتمال زیاد، او بدون اینکه نیازی به کمک زیاد شما داشته باشد، زود به خواب می‌رود؛ ضمن اینکه به کودک کوچک‌تر اجازه داده‌اید خودش را بدون کمک شما آرام کند. اگر در اوج آموزش خواب هستید و حدس می‌زنید چند شب خسته‌کننده را در پیش رو دارید، ببینید می‌شود فرزند بزرگ‌تر را چند شب به خانه‌ی مادربزرگش فرستاد یا نه.

برای چرت‌زدن کودک برنامه‌ریزی کنید
این راهنمای سال‌اولی‌ها را برای خواباندن نوزاد در شب سرمشق خودتان قرار دهید تا بدانید که کودک در هر سنی باید چقدر از ساعات خوابش را در بعدازظهر‌ها برود.
۱هفتگی: ۸ ساعت. نوزادان می‌توانند ۱۶ تا ۱۸ ساعت در هر روز بخوابند. نیمی از این مقدار را در شب می‌خوابند.
۶هفتگی: ۸.۵ ساعت. سرانجام خواب شب شروع می‌کند به قوام‌یافتن.
۳ماهگی: ۹ ساعت. نشانه‌ی لازم برای شروع برنامه‌ریزی برای خواب را می‌بینید. ساعات خواب را افزایش دهید.
۶ماهگی: ۱۰ ساعت. اکنون بهترین وقت برای آموزش خوابیدن به کودک است.
۹ماهگی: ۱۱ ساعت. اگر لازم است، دوباره به کودک یاد بدهید که چگونه به خواب برود.
۱۲ماهگی: ۱۲ ساعت. کودک همچنان نمی‌خوابد؟ با متخصص اطفال مشورت کنید.

منبع: فردا

انتهای پیام/

۵ استراتژی برای خواباندن کودک در شب

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

نحوه دریافت عیدی از ایرانسل

کلیدواژه: هلال احمر امداد و نجات

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۲۶۶۰۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مشکلات بارش شدید برف و انسداد راه‌ها در کالپوش/اعزام تیم فنی برای رفع قطع برق در کالپوش میامی
 • ۱۱۰ کلاس درس در میامی پذیرای مسافران نوروزی است
 • اسکان یش از یک هزار مسافر نوروزی در مدارس میامی
 • چهره های مشهور ایرانی متولد 1 فروردین + تصاویر
 • این پسر اولین نوزاد سال جدید 98 است + عکس
 • احتمال قطع گاز روستاهای کالپوش میامی وجود دارد/تمهیدات لازم برای تأمین سوخت جایگزین اندیشیده شده است
 • روستاییان کالپوش میامی رسیدگی بیشتر را خواستار هستند
 • رقابتى باورنکردنی برای تاریخ تولد لاکچری ٩٨/١/١/ وقتى سلامت نوزاد قربانی عنوان «نخستین تولد سال ٩٨» می‌شود
 • اقدام جنون آمیز مادر تایوانی با نوزاد ۷ روزه / بچه غذای حشرات شد +تصاویر
 • حمله به زن باردار مسلمان در آلمان
 • به زن باردار مسلمان در آلمان حمله شد
 • عملیات بازگشایی راههای ارتباطی بخش کالپوش میامی ادامه دارد
 • یک «بانوی باردار محجبه» در پایتخت آلمان مورد حمله قرار گرفت
 • حمله یک فرد ناشناس به زن باردار مسلمان در آلمان
 • فارغ شدن مادر باردار گلستانی گرفتار در برف
 • مرگ مادران باردار در سیستان و بلوچستان 50 درصد کاهش یافت
 • تولد یک نوزاد در روستای محصور در برف آزادشهر
 • اقدام جنون آمیز مادر تایوانی با نوزاد ۷ روزه +تصاویر
 • بازگشایی برخی جاده‌های روستایی کالپوش میامی