جنگنده بمب افکن های سنگین اف۴ با استفاده از بمب های ماوریک و قاصد و جنگنده بمب افکن های راهبردی سوخو ۲۴ با استفاده از اصل غافلگیری و دور از دید رادارهای دشمن در دومین روز از هشتمین رزمایش فدائیان حریم ولایت اهداف فرضی را منهدم کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی دفاعی خبرگزاری شبستان، مرحله اصلی و فاز عملیاتی هشتمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران دیروز (پنجشنبه 20 دی ماه) با رمز یا حسین (ع) در منطقه عمومی اصفهان آغاز شد.

در این همایش دو روزه هواپیماهای بمب افکن سنگین راهبردی سوخو24 و اف4، اف5، اف7، میگ29، اف14، صاعقه، هواپیماهای سوخت رسان بوئینگ 707 و 747، هواپیماهای ترابری و پشتیبانی c130  به همراه انواع هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به موشک های نقطه زن و بمب های هوشمند برد بلند حضور دارند.

 

امروز جمعه (21 دی ماه) در دومین روز از مرحله اصلی و فازعملیاتی هشتمین رزمایش فداییان حریم ولایت، جنگنده بمب افکن های سنگین اف4 با استفاده از بمب های ماوریک و قاصد اهداف فرضی را منهدم کردند. در این مرحله از رزمایش از پرنده های فوق سبک و پهپاد های تهاجمی نیروی هوایی در راستای شناسایی و انهدام اهداف شبیه سازی شده در حجم گسترده به منظور ضربه نهایی به دشمن استفاده شد.

 

 

روابط عمومی ارتش به نقل از امیر سرتیپ دوم خلبان «علیرضا انگیزه»، سخنگوی هشتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت نوشته است: «پس از بمباران موفق دیشب هواپیماهای بمب افکن راهبردی سنگین سوخو24 ساعاتی قبل جنگنده بمب افکن های اف 4 با شلیک موشک های ارتقاء یافته ماوریک و استفاده از بمب های هوشمند، نقطه زن و دور ایستای قاصد که توسط متخصصان جهاد خودکفایی نیروی هوایی ارتش تولید شده است، با حجم تخریب گسترده، اهداف زمینی را مورد اصابت قرار دادند.»

 

بنابراین گزارش، در دومین روز از مرحله اصلی و فاز عملیاتی هشتمین رزمایش فداییان حریم ولایت، بمب افکن های راهبردی سوخو 24 با حمل انواع موشک های بهینه شده و نقطه زن X-25 که توسط متخصصان نیروی هوایی ارتش آماده بهره برداری و تست عملیاتی شده است، اهداف زمینی را با موفقیت منهدم کردند. در این مرحله همچنین جنگنده های اف-14 و میگ-29 با انجام عملیات رزم هوایی به درگیری هوایی و تمرین شرایط درگیری در صحنه واقعی نبرد پرداختند.

 

 

بنا به گفته امیر سرتیپ دوم انگیزه «هشتمین رزمایش بزرگ فداییان حریم ولایت بر اساس صحنه واقعی جنگ انجام شده است.»

 

همچنین در جریان برگزاری هشتمین رزمایش اقتدار هوایی «فدائیان حریم ولایت» نیروی هوایی ارتش، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش، امیر خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش، سردار علی شادمانی معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء(ص)، سردار سرتیپ مرتضی صفاری مسئول ارزیابی آموزش ستاد کل نیروهای مسلح، امیر کریم قوامی فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش و امیر سید محمد علوی جانشین معاونت عملیات ستاد کل نیروهای مسلح در میدان تمرین جنگ الکترونیک شهید علی ابوعطا پایگاه هوایی انارک حضور یافتند و از نزدیک اجرای سناریوهای رزم هوایی جنگنده بمب افکن‌های نیروی هوایی ارتش را مشاهده کردند.

 

 

این گزارش می افزاید: در اولین روز از مرحله اصلی و فاز عملیاتی هشتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت، هواپیماهای اف5 و بومی صاعقه با بمب های سنگین اهداف  مهم و حیاتی دشمن فرضی اعم از باندهای پروازی، ایستگاه های رادار و سکوهای پرتاب موشک، مخازن سوخت و انبار مهمات درمنطقه نبرد را با موفقیت منهدم کردند.

 

همچنین هواپیماهای اف7 مجهز به بمب های هوشمند، نقطه زن، دور ایستا و راکت های ساخت داخل برای اولین بار اهداف حیاتی دشمن فرضی را با تکنیک های ابتکاری و خارج از رینگ پدافندی در عمق منطقه نبرد منهدم کردند. در ادامه اجرای هشتمین رزمایش بزرگ فداییان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش، سه فروند جنگنده اف4 از هواپیمای تانکر سوخت رسان 747 به منظور نفوذ در عمق کشور نارنجی و افزایش شعاع عملیاتی  در دستیابی به اهداف برد بلند با اجرای ماموریت TOP COVER توسط دو فروند هواپیمای اف14، عملیات سوخت گیری هوایی را با موفقیت انجام دادند.

 

در بخش دیگری از این رزمایش عملیات جنگ الکترونیک و آزمایش انواع سامانه های پیشرفته ارتباطی ارتباطی نیروی هوایی ارتش با استفاده از بسترهای امن شبکه های بی سیم و باسیم، انواع سامانه های تسهیلات پروازی و انواع سامانه های تاکتیکی مأموریت های ابلاغ شده در جنگ الکترونیک را با موفقیت انجام دادند.

 

در ادامه اولین روز از مرحله اصلی و فاز عملیاتی هشتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت، جنگنده های اف 4 و هواپیمای رهگیر میگ29 با استفاده از موشک های بهینه شده و ارتقا یافته در محیط واقعی جنگ الکترونیک، اهداف زمینی و هوایی را با موفقیت رهگیری و منهدم کردند. هواپیماهای اف 4 نیز با بمباران سنگین(Carpet Bombing)، اهداف از پیش تعیین شده را با موفقیت منهدم کردند.

 

 جنگنده های رهگیر اف- 14 در این مرحله به اجرای ماموریت گشت هوایی مسلح، رهگیری هواپیماهای دشمن و انجام ماموریت TOP COVER  پرداختند. همچنین جنگنده های اف-14 و میگ-29 با انجام عملیات رزم هوایی شرایط درگیری در صحنه واقعی نبرد را با موفقیت به اجرا گذاشتند

 

هواپیماهای بمب افکن راهبردی سنگین سوخو24 و فانتوم  با استفاده از غافلگیری شبانه و در ارتفاع پست اقدام به بمباران سنگین هوا به زمین (Carpet Bombing) به سمت اهداف از پیش تعین شده خواهند کرد و هواپیمای اف4 نیز با استفاده از فلر اقدام به روشنایی صحنه نبرد در راستای شناسایی  و انهدام اهداف توسط پرنده های مشابه می کند. همچنین هواپیماهای سی130 در شرایط سخت و ارتفاع اقدام به عملیات بارریزی کردند

 

در آخرین مرحله از روز اول هشتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش، هواپیماهای بمب افکن راهبردی سنگین سوخو24 و فانتوم  با استفاده از غافلگیری شبانه و در ارتفاع پست اقدام به بمباران سنگین هوا به زمین (Carpet Bombing) به سمت اهداف از پیش تعین شده کردند. هواپیمای اف4 نیز با استفاده از فلر اقدام به روشنایی صحنه نبرد در راستای شناسایی و انهدام اهداف توسط پرنده های مشابه کردند.

 

یادآور می شود: در هشتمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که از شنبه (15 دی ماه) با گسترش هواپیماها و جنگنده ها به پایگاه اصفهان و دیگر پایگاه ها آغاز شده بود ده‌ها فروند از انواع هواپیماهای شکاری، شکاری بمب افکن، ترابری سنگین و نیمه سنگین، سوخت رسان، شکاری رهگیر و شناسایی، گشت هوایی و هواپیماهای بدون سرنشین به مدت 2 روز به انجام مرحله اصلی و فاز عملیاتی رزمایش می پردازند./

 

 

پایان پیام/50

منبع: شبستان

خبر بعدی:

حریم ۱۰ اثر غیر منقول استان گلستان در سال جاری به تصویب رسید

خبرگزاری میزان- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: با توجه به اهمیت تعیین عرصه و حریم آثار تاریخی استان گلستان، در سال جاری حریم ۱۰ اثر غیر منقول در کمیته ثبت و حریم آثار ملی غیرمنقول معاونت میراث فرهنگی به تصویب رسید.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی استان با اعلام این خبر گفت: در جلسه روز ۲۳ دی کمیته حرایم آثار ملی غیرمنقول کشور که به ریاست مدیر کل دفتر ثبت آثار، حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی در سازمان میراث فرهنگی برگزار شد حریم ۷ اثر غیر منقول استان گلستان به تصویب رسید.

وی با اشاره به تدوین پرونده حرایم توسط کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی گلستان و تصویب آن با رای اعضای کمیته حرایم آثار غیرمنقول کشور بیان کرد: این آثار شامل حرایم روستای فارسیان قانچی، میدان سوارکاری گنبد کاووس، بنای تاریخی فانوس دریایی، کارخانه پنبه پاک کنی لیوانی، خانه لیوانی، بنای تاریخی گمرک، عمارت پهلوی بندر گز است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: با توجه به طرح پرونده‌های حریم ۳ اثر، دانشکده منابع طبیعی، کاخ دادگستری و کاروانسرای مهر آیین و تصویب این سه اثر در تیرماه سال جاری تعداد آثار تعیین حریم شده در سال جاری به ۱۰ اثر رسید.

انتهای پیام/

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور شد + حکم

کلیدواژه: آیت الله هاشمی رفسنجانی حسن روحانی سالگرد رزمایش ایران بیرجند مراجع و علماء مراجع نیروی هوایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هشتمین رزمایش فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش نیروی هوایی

منبع این خبر، وبسایت shabestan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۲۶۷۵۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پیکر شهید حادثه هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ نیروی هوایی ارتش در نیشابور تشییع شد
 • پاکستان درصدد افزایش صادرات هواپیماهای جنگی و آموزشی
 • مافیای منافقین در آلبانی/بلیت واشنگتن و نقش دهلی نو در تحریم‌ها/۲۶ دی روز رهایی ملت از بند طاغوت/آنچه در رزمایش «فداییان حریم ولایت» گذشت
 • ساخت و سازهای حریم رودخانه ولنجک تخریب می‌شوند
 • مهارت فوق العاده خلبان جت جنگنده در پرتاب فلر + فیلم
 • پایان اولین رزمایش مشترک نیروی دریایی آمریکا و بریتانیا در آب‌های چین
 • اولین فیلم از تشییع پیکر شهدای حادثه هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ نیروی هوایی ارتش
 • جزییات آخرین مکالمه خلبان هواپیمای مرگ با فرودگاه!
 • برگزاری رزمایش مشترک آمریکا و بریتانیا در دریای چین جنوبی
 • برگزاری رزمایش دریایی آمریکا و انگلیس در قلمرو چین
 • تشییع پیکر شهدای حادثه هواپیمای ارتش در پایگاه یکم شکاری منطقه۹
 • برگزاری نخستین رزمایش دریایی آمریکا و انگلیس در قلمرو چین
 • توصیف سخنگوی ارتش از شهدای هواپیمای بوئینگ ۷۰۷
 • هشتمین جشنواره بین المللی شعر سپید عربی اروند آغاز به کار کرد
 • فرمانده نیروی زمینی ارتش: ایران در زمینه دفاعی به خودکفایی رسیده است
 • رزمایش پدافند غیر‌عامل در ایلام برگزار شد
 • تشییع پیکر شهدای حادثه هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ نیروی هوایی ارتش
 • تشییع پیکر شهدای حادثه هواپیمای ارتش؛ امروز
 • اف14 تراکتوری‌ها دوباره شاگرد قلعه‌نویی می‌شود