جنگنده بمب افکن های سنگین اف۴ با استفاده از بمب های ماوریک و قاصد و جنگنده بمب افکن های راهبردی سوخو ۲۴ با استفاده از اصل غافلگیری و دور از دید رادارهای دشمن در دومین روز از هشتمین رزمایش فدائیان حریم ولایت اهداف فرضی را منهدم کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی دفاعی خبرگزاری شبستان، مرحله اصلی و فاز عملیاتی هشتمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران دیروز (پنجشنبه 20 دی ماه) با رمز یا حسین (ع) در منطقه عمومی اصفهان آغاز شد. در این همایش دو روزه هواپیماهای بمب افکن سنگین راهبردی سوخو24 و اف4، اف5، اف7، میگ29، اف14، صاعقه، هواپیماهای سوخت رسان بوئینگ 707 و 747، هواپیماهای ترابری و پشتیبانی c130  به همراه انواع هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به موشک های نقطه زن و بمب های هوشمند برد بلند حضور دارند.

 

امروز جمعه (21 دی ماه) در دومین روز از مرحله اصلی و فازعملیاتی هشتمین رزمایش فداییان حریم ولایت، جنگنده بمب افکن های سنگین اف4 با استفاده از بمب های ماوریک و قاصد اهداف فرضی را منهدم کردند. در این مرحله از رزمایش از پرنده های فوق سبک و پهپاد های تهاجمی نیروی هوایی در راستای شناسایی و انهدام اهداف شبیه سازی شده در حجم گسترده به منظور ضربه نهایی به دشمن استفاده شد.

 

 

روابط عمومی ارتش به نقل از امیر سرتیپ دوم خلبان «علیرضا انگیزه»، سخنگوی هشتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت نوشته است: «پس از بمباران موفق دیشب هواپیماهای بمب افکن راهبردی سنگین سوخو24 ساعاتی قبل جنگنده بمب افکن های اف 4 با شلیک موشک های ارتقاء یافته ماوریک و استفاده از بمب های هوشمند، نقطه زن و دور ایستای قاصد که توسط متخصصان جهاد خودکفایی نیروی هوایی ارتش تولید شده است، با حجم تخریب گسترده، اهداف زمینی را مورد اصابت قرار دادند.»

 

بنابراین گزارش، در دومین روز از مرحله اصلی و فاز عملیاتی هشتمین رزمایش فداییان حریم ولایت، بمب افکن های راهبردی سوخو 24 با حمل انواع موشک های بهینه شده و نقطه زن X-25 که توسط متخصصان نیروی هوایی ارتش آماده بهره برداری و تست عملیاتی شده است، اهداف زمینی را با موفقیت منهدم کردند. در این مرحله همچنین جنگنده های اف-14 و میگ-29 با انجام عملیات رزم هوایی به درگیری هوایی و تمرین شرایط درگیری در صحنه واقعی نبرد پرداختند.

 

 

بنا به گفته امیر سرتیپ دوم انگیزه «هشتمین رزمایش بزرگ فداییان حریم ولایت بر اساس صحنه واقعی جنگ انجام شده است.»

 

همچنین در جریان برگزاری هشتمین رزمایش اقتدار هوایی «فدائیان حریم ولایت» نیروی هوایی ارتش، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش، امیر خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش، سردار علی شادمانی معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء(ص)، سردار سرتیپ مرتضی صفاری مسئول ارزیابی آموزش ستاد کل نیروهای مسلح، امیر کریم قوامی فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش و امیر سید محمد علوی جانشین معاونت عملیات ستاد کل نیروهای مسلح در میدان تمرین جنگ الکترونیک شهید علی ابوعطا پایگاه هوایی انارک حضور یافتند و از نزدیک اجرای سناریوهای رزم هوایی جنگنده بمب افکن‌های نیروی هوایی ارتش را مشاهده کردند.

 

 

این گزارش می افزاید: در اولین روز از مرحله اصلی و فاز عملیاتی هشتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت، هواپیماهای اف5 و بومی صاعقه با بمب های سنگین اهداف  مهم و حیاتی دشمن فرضی اعم از باندهای پروازی، ایستگاه های رادار و سکوهای پرتاب موشک، مخازن سوخت و انبار مهمات درمنطقه نبرد را با موفقیت منهدم کردند.

 

همچنین هواپیماهای اف7 مجهز به بمب های هوشمند، نقطه زن، دور ایستا و راکت های ساخت داخل برای اولین بار اهداف حیاتی دشمن فرضی را با تکنیک های ابتکاری و خارج از رینگ پدافندی در عمق منطقه نبرد منهدم کردند. در ادامه اجرای هشتمین رزمایش بزرگ فداییان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش، سه فروند جنگنده اف4 از هواپیمای تانکر سوخت رسان 747 به منظور نفوذ در عمق کشور نارنجی و افزایش شعاع عملیاتی  در دستیابی به اهداف برد بلند با اجرای ماموریت TOP COVER توسط دو فروند هواپیمای اف14، عملیات سوخت گیری هوایی را با موفقیت انجام دادند.

 

در بخش دیگری از این رزمایش عملیات جنگ الکترونیک و آزمایش انواع سامانه های پیشرفته ارتباطی ارتباطی نیروی هوایی ارتش با استفاده از بسترهای امن شبکه های بی سیم و باسیم، انواع سامانه های تسهیلات پروازی و انواع سامانه های تاکتیکی مأموریت های ابلاغ شده در جنگ الکترونیک را با موفقیت انجام دادند.

 

در ادامه اولین روز از مرحله اصلی و فاز عملیاتی هشتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت، جنگنده های اف 4 و هواپیمای رهگیر میگ29 با استفاده از موشک های بهینه شده و ارتقا یافته در محیط واقعی جنگ الکترونیک، اهداف زمینی و هوایی را با موفقیت رهگیری و منهدم کردند. هواپیماهای اف 4 نیز با بمباران سنگین(Carpet Bombing)، اهداف از پیش تعیین شده را با موفقیت منهدم کردند.

 

 جنگنده های رهگیر اف- 14 در این مرحله به اجرای ماموریت گشت هوایی مسلح، رهگیری هواپیماهای دشمن و انجام ماموریت TOP COVER  پرداختند. همچنین جنگنده های اف-14 و میگ-29 با انجام عملیات رزم هوایی شرایط درگیری در صحنه واقعی نبرد را با موفقیت به اجرا گذاشتند

 

هواپیماهای بمب افکن راهبردی سنگین سوخو24 و فانتوم  با استفاده از غافلگیری شبانه و در ارتفاع پست اقدام به بمباران سنگین هوا به زمین (Carpet Bombing) به سمت اهداف از پیش تعین شده خواهند کرد و هواپیمای اف4 نیز با استفاده از فلر اقدام به روشنایی صحنه نبرد در راستای شناسایی  و انهدام اهداف توسط پرنده های مشابه می کند. همچنین هواپیماهای سی130 در شرایط سخت و ارتفاع اقدام به عملیات بارریزی کردند

 

در آخرین مرحله از روز اول هشتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش، هواپیماهای بمب افکن راهبردی سنگین سوخو24 و فانتوم  با استفاده از غافلگیری شبانه و در ارتفاع پست اقدام به بمباران سنگین هوا به زمین (Carpet Bombing) به سمت اهداف از پیش تعین شده کردند. هواپیمای اف4 نیز با استفاده از فلر اقدام به روشنایی صحنه نبرد در راستای شناسایی و انهدام اهداف توسط پرنده های مشابه کردند.

 

یادآور می شود: در هشتمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که از شنبه (15 دی ماه) با گسترش هواپیماها و جنگنده ها به پایگاه اصفهان و دیگر پایگاه ها آغاز شده بود ده‌ها فروند از انواع هواپیماهای شکاری، شکاری بمب افکن، ترابری سنگین و نیمه سنگین، سوخت رسان، شکاری رهگیر و شناسایی، گشت هوایی و هواپیماهای بدون سرنشین به مدت 2 روز به انجام مرحله اصلی و فاز عملیاتی رزمایش می پردازند./

 

 

پایان پیام/50

منبع: شبستان

خبر بعدی:

حریم شهرهای استان سمنان تعیین تکلیف شود

استاندار سمنان بر تعیین تکلیف حریم شهرهای این استان تأکید کرد. ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸ استانها سمنان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علیرضا آشناگر ظهر امروز در آخرین جلسه شورای اداری استان سمنان اظهار داشت: تعیین تکلیف حریم شهرهای استان سمنان و ساماندهی دهیاری‌های  این استان با نظارت و بررسی دقیق در دستور کار قرار گیرد.

حریم شهر و شهرستان‌های استان تهران مشخص می‌شودطرح جامع حریم شهری خنداب تدوین می‌شودحریم شهر مشهد براساس نقشه جامع جدید رشد 3 برابری داشته استمعاون استاندار آذربایجان‌شرقی: در توسعه حریم شهری قدری محدودیت ایجاد شود

وی با اشاره به تأمین مالی دهیاری‌های استان تصریح کرد: آموزش دهیاران متناسب با مسئولیت‌هایی که می‌‌گیرند؛ صورت پذیرد.

استاندار سمنان با اشاره به ضرورت نظارت دقیق بر فعالیت دهیاران گفت: نظارت بر نحوه اجرای مسئولیت دهیاران سبب توسعه بیش از پیش روستاها می‌شود.

آشناگر به نحوه انتخاب مدیران استان سمنان و معاونان استانداری این استان نیز اشاره کرد و گفت: ارتباطات دوستانه و رنگ و بوی حزبی و سیاسی داشتن به هیچ وجه ملاک برای انتخاب مدیران و معاونان نیست؛ بلکه فردی که به عنوان همکار انتخاب می‌شود؛ باید مدیری باتجربه باشد.

وی با تأکید بر فراهم‌سازی زمینه پرورش نیروهای جوان، کارآمد و با تجربه برای تصدی مسئولیت‌های مهم در آینده گفت: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان که رسماً از روز گذشته کار خود را در این سمت آغاز کرده‌ است؛ از نیروهای با تجربه و متخصص است که رزومه‌ای بسیار شاخص در شهرداری کرمانشاه در کارنامه خود دارد.

استاندار سمنان از معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خواست تا بر پروژه‌های عمرانی استان و پیشرفت فیزیکی و ریالی نظارت بیشتری داشته باشد.

آشناگر همچنین بر نظارت دقیق و مستمر بر امور مدیریت شوراهای اسلامی شهرها نیز تأکید کرد و آموزش این مدیران را نیز مهم خواند.

وی آب را یکی از اولویت‌های مهم استان سمنان برشمرد و اظهار داشت: باید راهکارهای مناسب برای این مهم ارائه و طرح‌های عمرانی اثرگذاری اجرا شود.

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان سمنان قول رئیس جمهور به مردم استان در سفر اخیرشان به استان سمنان و انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی ایران و تأمین آب شرب این استان را از بهترین عیدی‌ها در آستانه نوروز عنوان کرد.

آشناگر درباره آب شهرستان‌های گرمسار، ایوانکی و سرخه گفت: تأمین آب شهرستان‌های گرمسار و ایوانکی از سد نمرود پیشرفت خوبی داشته و نیاز است مشکلات آن رفع شود.

وی گفت: آب شهرستان سرخه نیز با اعتبار در نظر گرفته شده از سوی وزارت نیرو از مناطق بالادست تأمین خواهد شد.

انتهای پیام/ ز

R41366/P/S6,64/CT11

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

عکسهایی از تولد رویا تیموریان در 52 سالگی

کلیدواژه: آیت الله هاشمی رفسنجانی حسن روحانی سالگرد رزمایش ایران بیرجند مراجع و علماء مراجع نیروی هوایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هشتمین رزمایش فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش نیروی هوایی

منبع این خبر، وبسایت shabestan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۲۶۷۵۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پوتین: سوخو ۵۷ بهترین جنگنده جهان است
 • حمله جنگنده‌های اسرائیلی به غزه؛ شهادت ۴۷ دانش آموز فلسطینی در یک سال گذشته
 • نمایشگاه بزرگ راهیان نور نیروی هوایی ارتش افتتاح شد
 • ایران چگونه ‎اف۱۴‏‎خریداری شده قبل از انقلاب را سرپا نگه داشته؟
 • نمایشگاه هوایی راهیان نور با حضور فرمانده نیروی هوایی ارتش در دزفول افتتاح شد
 • فاو را از دست صدام قاپیدیم
 • پرواز یک جنگنده در ارتفاع بسیار پایین + فیلم
 • تلفات سنگین طالبان در 24 ساعت گذشته
 • فرمانده نیروی هوایی ارتش از یادمان شلمچه بازدید کرد
 • جنگنده‌های پاکستانی مانور فرود در خیابان‌های شهری را انجام دادند +تصویر
 • طرز تهیه بمب‌ سیب‌زمینی شکم‌پر
 • مصر از روسیه جنگنده خرید
 • روسیه جنگنده سوخو-35 به مصر می دهد
 • پرواز هواپیماهای بوینگ ۷۳۷ مکس آمریکایی بر فراز افغانستان ممنوع شد
 • فرمانده نیروی زمینی ارتش از مناطق عملیاتی راهیان نور بازدید کرد
 • ◄ کاهش سن ناوگان هوایی با خرید هواپیمای دست‌دوم منطقی است؟
 • وجود شباهت‌های آشکار میان ۲ سانحه سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷
 • فرار ۶۰ هزار غیرنظامی از آخرین پایگاه داعش در شرق سوریه/ تاسیس «مرکز جنگ هوایی» از سوی عربستان/واکنش دمشق به بیانیه جدید آمریکا، فرانسه و انگلیس درباره سوریه/برگزاری نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی در ترکیه
 • آیا خرید هواپیماهای دست دوم توجیه اقتصادی دارد؟