به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت‌الاسلام سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نماز جمعه این هفته مشهد گفت: در تمام عمر و سال، تاسوعا و عاشورا، محرم و صفر و... داریم و از حضرت زینب (س) حرف می‌زنیم لااقل در مقابله با جریان استکبارستیزی از سیره و روش حضرت زینب (س) در مقابل دشمن تبعیت کنیم. 

دشمن می‌خواهد مردم به سمت براندازی نظام و دین و انقلاب پیش بروند

وی با بیان اینکه دشمن در ۴۰ سال گذشته انواع توطئه را انجام داده ولی شکست خورده است، اظهار داشت: آخرین توطئه‌ دشمن، جنگ اقتصادی است و ابتکار عمل را خود در دست گرفته است زیرا می‌خواهد جریان تحریم‌ها را به گونه‌ای هدایت کند تا ما در برابر تحریم‌ها منفعل شده و به سمت براندازی نظام و دین و انقلاب پیش برویم.

 

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه برنامه به انفعال کشیده شدن توطئه دشمن توسط رهبری با راهبرد اقتصاد مقاومتی طراحی شده است، تصریح کرد: معنای اقتصاد مقاومتی این است که نیروی انسانی داریم که از نظر علم و دانش و استعداد در نقطه‌های بزرگ علم و استعداد می‌درخشند. منابع اقتصادی فوق‌العاده زیادی داریم. اقتصادی مقاومتی به معنای راه انداختن آنها است. کارگری که کارخانه‌‌اش خوابیده و بیکار شده، کارگری است که هم جوان است و هم فن‌آور است. این کارگر صدقه‌بگیر نیست. کار تولید کنید. 

ناداری جامعه برای نظام و کشور ننگ است

علم‌الهدی به حضور استاندار جدید خراسان رضوی در مراسم نماز جمعه اشاره و خاطرنشان کرد: برنامه استاندار جدید، اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی اعلام شده است. نیروی کار مستعد و فن‌آور است و جوان. سرمایه‌های زیادی هم در استان وجود دارد. پس راه هموار کردن این سرمایه‌، بزرگترین برنامه‌ای که در استان جواب می‌دهد. 

وی ادامه داد: امروز در عرصه ناداری جامعه، فرد جوان با چهار سر عائله ننگ نظام و کشور است که نتواند معیشت خود را سامان دهد و زندگی خود را سروسامان دهد. 

در اجرای اقتصاد مقاومتی درجا می‌زنیم

این عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه از چهار سال قبل که رهبری مولفه‌ها، شاخصه‌ها، راهکارها و طرح‌های اقتصاد مقاومتی را گفته‌اند ولی ما درجا می‌زنیم، ابراز داشت: دوستان کمیسیون تلفیق بررسی کنند اقتصاد مقاومتی در بودجه ۹۸ کجایش است؟ اقتصاد مقاومتی، خط رهبری است و جریانی است که رهبری آن را به عنوان باطل‌السحر توطئه‌های اقتصادی امریکا اعلام کردند.

علم‌الهدی افزود: در این بودجه یکساله که دولت به مجلس ارائه داده و قرار است در کمیسیون تلفیق بررسی شود، اقتصاد مقاومتی کجایش است؟ نفت فروختند و درآمد پیدا کردن، اقتصاد مقاومتی است؟ کجای این مسئله بر نیروی درونی اتکا دارد؟ کجای آن بکارگیری منابع مملکت است؟ بررسی اینکه این درآمد شدنی است یا نشدنی، کافی نیست. 

وی با بیان اینکه ما اگر به اقتصاد مقاومتی رسیدگی نکنیم و در مقابل شگردهای دشمن، مردم آسیب ببینند در صحرای محشر مسئولان نمی‌توانند پاسخگو باشند، عنوان کرد: حجت خدا چهار سال بیانیه می‌دهد، هشدار می‌دهد ولی چشم ما به چهار تا لبخند اروپایی کافر است که به ما لبخند بزنند یا نزنند. این کشور امام زمان (عج) است؟ 

منبع: ایلنا

خبر بعدی:

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه: در بسیاری زمینه‌ها سرآمد دنیا هستیم/ چشم و گوشمان باید به فرمان ولی امر مسلمین باشد

ساعت24-حجت‌الاسلام‌ محمدجواد حاج‌علی‌اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه انقلاب اسلامی کشور را در پایین ترین سطح تحویل گرفت و امروز در بسیاری زمینه‌ها سرآمد دنیا است گفت: اینکه بتوانیم عنوان چهل سالگی را درست معنی کنیم و اجازه ندهیم دشمن آن را با کارهای تبلیغاتی مصادره کند کار حساسی است که باید هوشیار باشیم.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه باید هوشیار باشیم و اجازه ندهیم که دشمن چهل سالگی انقلاب را با کارهای تبلیغاتی مصادره کند گفت: چشم و گوشمان باید به فرمان ولی امر مسلمین باشد و سخنرانی‌های رهبر معظم انقلاب را به نقشه راه تبدیل کنیم.

حجت‌الاسلام‌‌ والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری عصر امروز در نشست فصلی مسئولان و مربیان اتحادیه‌های انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان کرمان با اشاره به اینکه شاهد رویش‌ها و تازه‌ها در تشکل انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان هستیم اظهار داشت: اقدامات و فعالیت‌های اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان استان کرمان تازه و نو بود که جای قدردانی دارد.

وی با بیان اینکه به مسئله مدرسه انقلاب و استفاده از ابزار هنر مانند سرود باید اهمیت داده شود چرا که یک ظرفیت بسیار مهم است گفت: در جریان رحلت مرحوم حمید سبزواری که برای شعر انقلاب زحمات زیادی کشید رهبر معظم انقلاب به بحث سرود و اهمیت آن در کشور تاکید کردند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور با اشاره به اینکه در سرودهای اخیر، آهنگ‌ها و موسیقی بر متن سرود غلبه دارد و در آهنگ‌های پخش شده از صدا و سیما هم می‌بینیم افزود: در حالی که متن سرود مهم است و موسیقی باید در متن سرود بنشیند.

وی با بیان اینکه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان کرمان جزو اتحادیه‌های ریشه‌دار بوده است و از سال‌ها پیش شاهد موفقیت‌های اتحادیه کرمان هستیم گفت: از سرمایه انقلابی استان به‌خوبی استفاده شده و بر این سرمایه اضافه هم شده است و امروز شاهد نسل انقلابی دانش‌آموزان در کرمان هستیم.

حاج‌علی‌اکبری با اشاره به اینکه در یک استان بزرگ و متفاوت از سایر استان‌ها هستیم بیان کرد: کرمان چهره‌های برجسته کشوری و انقلابی دارد که هر کدام در جای خود بسیار نقش‌آفرین هستند.

وی با بیان اینکه وجود سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی یک ظرفیت و افتخار بزرگ است عنوان کرد: این افراد به کرمانی‌ها هویت می‌دهند و شناخت دقیق آنها هویت استان است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به اینکه باید نسل جوان و دانش‌آموزان را با این افراد و شهدا آشنا کرد و آنها را شناساند افزود: چهل سالی که بر انقلاب اسلامی گذشته است، چهل سالی مملو از افتخارات است که راز آن ثبات قدم بر ماندن بر سر عهد مردم با امام و شهدا و ولایت است.

وی با بیان اینکه دشمن سعی کرد که انقلاب اسلامی ایران را به نفع خود مصادره کرده و دیدگاه‌ها و نظرات خود را مطرح کند گفت: دشمن به دنبال آن است تا دستآوردهای انقلاب را کم جلوه دهد.

حاج‌علی‌اکبری با اشاره به اینکه به یاری خدا کلمه چهل خار چشم دشمن شد افزود: افرادی که فکرش را هم نمی‌کردند که انقلاب اسلامی ایران حتی چهل روز هم دوام بیاورد امروز چهل سال از آن می‌گذرد و نسل چهارم انقلاب امروز آرمان‌های شهدا را پیگیری می‌کند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی کشور را در پایین ترین سطح تحویل گرفت و امروز در بسیاری زمینه‌ها سرآمد دنیا است گفت: اینکه بتوانیم عنوان چهل سالگی را درست معنی کنیم و اجازه ندهیم دشمن آن را با کارهای تبلیغاتی مصادره کند کار حساسی است که باید هوشیار باشیم.

نماینده رهبر معظم انقلاب در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور افزود: با توجه به تمام مشکلات اقتصادی که هست امیدواریم در بهمن ماه با استعانت از کرامات حضرت زهرا(س) شاهد جبران آن باشیم.

وی با یادآوری اینکه در عملیات کربلای پنج از نزدیک شاهد کرامات حضرت زهرا(س) بودم و این مسئله غیرممکن نیست بیان کرد: چشم و گوشمان باید به فرمان ولی امر مسلمین باشد و سخنرانی‌های رهبر معظم انقلاب را به نقشه راه تبدیل کنیم.

منبع: تسنیم

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

کلیدواژه: علم الهدی

منبع این خبر، وبسایت www.ilna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۲۶۸۲۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ارسال 63 اثر به جشنواره طراحی پوستر اقتصاد مقاومتی در آذربایجان غربی
 • عدالت‌محوری در اقتصاد مقاومتی مدنظر قرار گیرد
 • علم‌ الهدی: دشمن با ابزار اقتصادی به جنگ ما آمده است
 • فرهنگ شهروندی فقط«لبخند» نیست/ضرورت دخالت همه سلایق در امور شهری
 • آینده اقتصاد بریتانیا درگرو برگزیت؛ گذار از اقتصاد قرن بیستمی
 • زهرا کاظمی که چشم‌بند داشت با یک سیلی به زمین خورد/ مرتضوی درباره زهرا کاظمی بدعمل کرد
 • دشمن در جنگ رسانه‌ای می خواهد دین را از زیر پای مردم بکشد
 • تهدید امنیتی نشست ضدایرانی لهستان برای روسیه/ چرا سوریه نباید زیربار مذاکره برود؟
 • پای حرف مردم بیرجند| هدف دشمن نا امیدی ملت؛ هزار فتنه دیگر هم شکست می‌خورد+فیلم
 • علم الهدی: دشمن با ابزار اقتصادی و رسانه به جنگ ما آمده است
 • علم‌الهدی: دشمن به فکر ایجاد فتنه ۹۸ است
 • علم الهدی: دشمن به فکر ایجاد فتنه در سال 98 است
 • گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی باید به صورت هدفمند ادامه یابد
 • دشمن با تفکر انقلابی و اندیشه امام خمینی(ره) مشکل دارد
 • پروژه‌های اقتصاد مقاومتی شهرستان رشت همزمان با دهه فجر افتتاح می شود
 • پایبندی به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی رمز موفقیت کشور/۸۰ درصد مشکلات ناشی از ضعف ساختاری و مدیریتی
 • توضیح ظریف درباره شایعه استعفا از دولت، روابط ایران با جهان عرب، بحران یمن، بازسازی سوریه، درخواست آمریکایی‌ها برای مذاکره و احتمال جنگ بین ایران و آمریکا| ما دنبال جنگ و تنش نیستیم| به اختلافات داخلی آمریکا هم امید نبندیم
 • با خودباوری ملی تحول عظیمی را در اقتصاد رقم می‌زنیم
 • روایت «بازمانده حماسه هویزه» از روزهای پایانی زندگی شهید علم‌الهدی و یارانش