مجیدی در بازگشت به استقلال درباره نکات و موضوعات مختلفی صحبت کرده است.

به گزارش "ورزش سه"، فرهاد مجیدی بدون شک یکی از اسطوره های بزرگ تاریخ باشگاه استقلال است . کاپیتان سابق یا به نقل از هواداران استقلالی "هفت مقدس" هفته گذشته بعنوان مربی تیم استقلال انتخاب و معرفی شد . مجیدی در گفت‌وگو با سایت رسمی باشگاه استقلال، درباره مسائل مختلفی صحبت کرد.

متن صحبت‌های او به شرح زیر است:

 


 
بعد از 5 سال دوری از استقلال اولین جلسه تمرینی ات با تیم بعنوان مربی چگونه بود ؟

 

من هیچگاه از استقلال دور نبودم . اما در اولین جلسه یاد بزرگان و مربیان سابقم در استقلال افتادم . من روزهای خیلی خوب و خاطره انگیزی با ناصرخان حجازی ، منصورخان پورحیدری و غلامحسین خان مظلومی داشته ام . با آنها جام اورده ام و فوتبال خودم را مدیون آنها می دانم . در اینجا به روح آن عزیزان ادای احترام کرده و از تمامی مربیان خودم تشکر می کنم و از همه پیشکسوتان بزرگ باشگاه که تاریخ پرافتخار استقلال مدیون آنهاست ، برای شروع کار مربیگری ام ، رخصت طلبیده و از آنها می خواهم که با حمایت ها و راهنمایی های خود ، تیم را  در کسب نتایج درخشان یاری کنند .

 


 
* از حضورت در استقلال شروع کنیم. چطور شد که به عنوان مربی استقلال انتخاب شدید؟

 

- من خیلی دوست داشتم به استقلال بیایم. بارها گفته بودم که دوست دارم به استقلال کمک کنم. سعی کردم کلاس‌های خوبی بروم و نکات آموزشی خوبی یاد بگیرم. نزدیک به پنج ماه به صورت عملی در تمرینات تیم جوانان اسپانیول هم حاضر شدم. امروز مدرک A آسیا را دارم. از لندن ( زیرنظر اتحادیه فوتبال انگلیس ) هم مدرک مربی گری گرفته‌ام. منتظر بودم تا باشگاه از من دعوت به همکاری کند. به هر دلیلی این امکان تا کنون ایجاد نشد تا اینکه هفته گذشته جلسات نهایی را با مدیریت و سرمربی باشگاه برگزار شد و قرار شد از نیم فصل به استقلال کمک کنم. من از گذشته با آقای فتحی در ارتباط بودم و از زمان حضور ایشان در باشگاه جلسات منظمی داشتیم . با شفر هم جلسات بسیار خوبی داشتم و مفصل درباره نحوه همکاری و اینکه چگونه می‌توانم به باشگاه کمک کنم، صحبت هایی انجام دادیم . نکته جالبی که باید بگویم این است که ورود من به استقلال در دوران بازیکنی با مساعدت آقای فتحی به عنوان مدیرعامل باشگاه بهمن همراه بود و او با صدور رضایت نامه باعث شد تا راهی استقلال شوم. امروز هم در کسوت مربی به استقلال آمده‌ام و قراردادم را با آقای فتحی امضا کردم.


یا جلسه آخر در دبی که با سرمربی داشتم درست همان روز و ساعت و در محلی بود که 15سال پیش در آنجا قرار شد از الوصل به الاهلی بیایم که با شفر قهرمان امارات شدیم .  

 


 
* یکبار پیشنهاد سرمربی‌گری استقلال را نپذیرفتید ولی امروز به عنوان مربی به تیم اضافه شدید.

 

- بله در یک دوره‌ای به من پیشنهاد شد و من به دلیل اینکه احساس کردم شاید بعنوان سرمربی نتوانم به استقلال کمک کنم، به استقلال نیامدم. اگر امروز به استقلال آمدم، برای این آمده‌ام که به تیم کمک کنم و این توان را در خود می‌بینم. من راه درازی برای سرمربی شدن دارم و باید به تجربیاتم اضافه کنم. طبیعی است حضور در کنار شفر برای من بسیار مفید خواهد بود.
 
 

 


* نظرتان راجع به شفر چیست؟

 

- من پانزده سال پیش با شفر قهرمان لیگ امارات شدم. شفر را به خوبی می‌شناسم. او مربی بسیار خوبی است که با سابقه بسیار خوبی به تهران آمده است. او به خوبی مرا می‌شناسد. طبیعی است که اگر من نسبت به تیم و شفر نا امید بودم، هرگز به استقلال نمی‌آمدم و من فکر می‌کنم آینده استقلال بسیار روشن است. ما با تجربه شفر و تلاش بازیکنان می‌توانیم دل هواداران را شاد کنیم.

 


 
* از باشگاه بگویید. در این چند روز ، باشگاه را چطور ارزیابی کردید؟

 

- باید بگویم که اولا متاسفم که هنوز بعد از گذشت چند سال همچنان شاهدم که استقلال امکانات مناسبی برای تمرین کردن ندارد. برای من خیلی جالب است که ما نوبت صبح را در یک مجموعه و نوبت عصر را در یک زمین دیگر برگزار کردیم. از اینجا به هوادارانمان می‌گویم که توقع‌شان را از تیم و بازیکنان بر اساس امکانات موجود قرار دهند. متاسفانه مدیریت باشگاه به تنهایی نمی‌تواند مشکلات را حل کند. من در این چند روز شاهد تلاش‌های آقای فتحی و سختی کار ایشان بودم.


عیبی ندارد اگر به استقلال و پرسپولیس می آیید تا معروف شوید حداقل به آنها کمک کنید و اجازه ندهید مردم از نداشتن امکانات باشگاهها غمگین و ناراحت شوند .


امروز آقای فتحی در استقلال و در کنار خود به مدیران برنامه ریز ، توانمند و جوان نیاز دارد . مدیرانی از جنس علی انصاری که بتوانند با ایده های اقتصادی همانند همه کشورهای توسعه یافته ، فوتبال را به صنعت تبدیل کنند .
 


 
* حضورت در استقلال با استقبال هواداران همراه شد.

 

- هواداران می‌دانند که من همیشه صادقانه و با تمام وجودم برای شادی دل آنها تلاش کرده‌ام. امروز هم که وارد شده‌ام، با تمام وجود وارد شده ام و ذره‌ای برای رسیدن به موفقیت کوتاهی نمی‌کنم. من می خواهم با حمایت هواداران در کنار کادرفنی و بازیکنان تیم آنها را شاد و سربلند کنیم . به هواداران می گویم که صبور باشند و با کمک آنها استقلال رویایی ظهور خواهد کرد .  

 

 


 
* چه توصیه‌ای به بازیکنان استقلال دارید؟ به هرحال شما در دوران بازیگری به عنوان یک بازیکن متعصب شناخته می‌شدید.

 

- تیم‌مان تیم خوبی است. اگر شانسی برای استقلال قائل نبودم، وارد نمی‌شدم. به عنوان کسی که قبلا در استقلال بازی کرده و امروز به عنوان برادر بزرگتر در کنار بازیکنان هستم، به آنها توصیه می‌کنم که با نظم و انضباط و دوری از حاشیه فقط تمرین کنند و با استفاده از تجربیات شفر، بر کیفیت فنی خود اضافه کنند. استقلال امروز نیازی به حاشیه ندارد. حاشیه سازان هم بدانند که نمی‌توانند در استقلال تفرقه بیاندازند. من با شفر جلسات زیادی داشته‌ام. او تاکید زیادی روی نظم و انضباط دارد. بازیکنان باید بدانند، ارنج تیم را آقای شفر بر اساس تمرینات انتخاب می‌کند نه بر اساس مصاحبه و حاشیه‌سازی.

 


 
* برخی از بازیکنان استقلال با خود شما هم بازی بوده‌اند، نظرت راجع به کار کردن با آنها به عنوان مربی چیست؟

 

- طبیعی است که تیمی موفق است که بازیکنان با تجربه آن در کنار جوانان، تیم یکدستی را تشکیل دهند. حضور رحمتی، منتظری و حیدری در تیم استقلال یک نعمت بزرگ است . حضور بازیکنان باتجربه می‌تواند راهنمای خوبی برای بازیکنان جوان باشد. من فکر می‌کنم با برنامه‌ریزی مناسب در تیم‌های پایه و اضافه کردن جوانان خوب و مستعد، استقلال را در سال‌های آینده از خرید بازیکنان بی کیفیت خارجی بی نیاز کند.

 


 
* به عنوان سوال آخر، جام ملتهای آسیا و نتایج تیم ملی ایران را چگونه ارزیابی می کنید ؟

 

- تیم ملی ما با حضور یک مربی بزرگ و باهوش بنام کی روش و بازیکنان خوب شاغل در اروپا ، کار سختی برای قهرمانی ندارد . من امیدوارم که در بازیهای حذفی بدشانسی و ناداوری به ما صدمه نزند . ما امسال بعد از چند دهه می توانیم قهرمان آسیا شویم و دل ملت را شاد کنیم . تاج و کفاشیان در چند سال گذشته برای فدراسیون و توسعه فوتبال زحمات زیادی کشیده اند . این قهرمانی ضمن شادی دل مردم ، خستگی را از تن همه فوتبالی ها ، بازیکنان و مربیان تیم ملی خارج خواهد کرد .

 

 

 

 

استقلال تهران فرهاد مجیدی

منبع: ورزش 3

خبر بعدی:

نیم‌فصل حیاتی پیش روی وینفرد شفر

به گزارش ایلنا، فوتبال دنیای بی‌رحمی دارد؛ آنقدر که حتی ممتازترین فرزندانش را هم می‌بلعد و شگفت‌زده می‌کند. وینفرد شفر نیم‌فصل گذشته را در همین حالا و هوا پشت سر گذاشت. او لیگ هفدهم را در قامت یک قهرمان به پایان برد. نمایش‌های تماشایی استقلال در هفته‌های پایانی آن فصل باعث شده بود هواداران برای شروع لیگ جدید لحظه‌شماری کنند. کمتر کسی شک داشت که با آغاز دوباره مسابقات، استقلال مدعی اول قهرمانی خواهد بود؛ این بار با مردی که خودش فصل را شروع می‌کند و قرار نیست تیم نیم‌سوخته مربی دیگری را تحویل بگیرد. در این میان قهرمانی جام حذفی و پیروزی دشوار و دراماتیک استقلال برابر ذوب‌آهن در یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا هم حسابی کیف آبی‌ها را کوک کرده بود؛ مخصوصا که آنها در یک‌چهارم نهایی هم با قرعه مطلوب‌شان یعنی السد قطر مواجه شدند و از دام الدوحیل رهیدند. روزهای گرم تابستان در چنین فضای پر امیدی برای استقلالی‌ها گذشت، اما رفته‌رفته خبرهایی که می‌آمد زیادی جالب نبود. امید ابراهیمی که شفر از او به عنوان «فرمانده» تیمش نام می‌برد چمدانش را بست و به قطر رفت، مامه تیام که بی‌رحم‌ترین قاتل این سالیان فوتبال ایران بود، سر از امارات درآورد و سرور جباروف هم تیمی گمنام در لیگ مهجور قزاقستان را به استقلال ترجیح داد. این وسط امید نورافکن و مامه‌تیام هم رفتند تا ناگهان ساختار استقلال تنومند فرو بریزد. در چنین روزهایی اما شفر کجا بود؟ فرسنگ‌ها دورتر، جام‌جهانی را برای تلویزیون آلمان تحلیل می‌کرد.

تردیدها در مورد پیرمرد آلمانی از همان روز شروع شد. او به جای اینکه زودتر به تهران بیاید و تیمش را جمع‌وجور کند، ترجیح داد تا آخرین قطره تعطیلاتش را خوش بگذراند. در غیاب شفر، مدیران سابق استقلال در «پندارتایم» مشغول ترکاندن بمب‌های آبکی بودند و بعدتر خریدهای خود مربی آلمانی هم به کار تیم نیامد. فصل شروع شد؛ ناکامی در لیگ، شکست ناشایست برابر السد و حذف از آسیا در کنار اوت شدن از جام حذفی مقابل تیمی که 80 دقیقه 10 نفره بازی کرده بود، شفر را از عرش پارسال به فرش کشاند. اینگونه، ایمان هواداران به کاشف اولی کان سست شد و شعبده بی‌رحم فوتبال در لباس «حیاکن، رهاکن» مرد آلمانی را تحت فشار قرار داد. در همین روزهای سخت بود که خبرنگاران جسارت پیدا کردند حتی راجع‌به آلزایمر و زوال عقلی او هم سوال کنند.

شفر اما گرگ باران‌دیده بود. شاید اگر بعد از بازی حذفی با سایپا یک مربی ایرانی جای او بود، الان کنج خانه روزه سکوت گرفته بود. با این وجود شفر آنقدر تجربه و حسن شهرت داشت که معطل نرمش منتقدان باقی نماند. او اواخر نیم‌فصل اول دوباره تیمش را جمع کرد؛ اگرچه قرعه استقلال در این مقطع آسان بود، اما نوع نمایش‌های مقتدرانه آنها برابر نفت آبادان و سپیدرود و استقلال خوزستان بوی تیم باطراوت پارسال را می‌داد. حالا دوباره آبی‌ها به حس زیبای قبل از شروع فصل بازگشته‌اند؛ آنقدر که از تکرار گروه مرگ هم نترسند. شفر، در تردد مستمر بین مرز کفر و ایمان، حالا ماموریت کسب اولین قهرمانی بعد از بهار 92 را به دوش می‌کشد. مهم‌تر اینکه شکست او شاید شکست پروژه نوگرایی در استقلال باشد؛ تیمی که اولین بار بعد از 15 سال سکانش را از دست پیشکسوتان بومی درآورد و به یک خارجی سپرد. حالا شفر محکوم است که نتیجه بگیرد، بیشتر از خودش، برای آینده باشگاه، برای اینکه در اردوگاه آبی، دیگر کسی حوصله بازگشت به عقب ندارد.

 

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

کلیدواژه: استقلال تهران فرهاد مجیدی

منبع این خبر، وبسایت www.varzesh3.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۲۷۳۱۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • گزارش تمرین استقلال؛ از چهره ناراحت بازیکنان تا تمرینات شوتنزنی زیر نظر فرهاد مجیدی
 • گزارش تمرین استقلال|ناراحتی بازیکنان و تمرین شوتزنی زیر نظر مجیدی
 • فرهاد مجیدی در نقش کریم باقری پرسپولیس (عکس)
 • گزارش تمرین استقلال/ صحبت های شفر با بازیکنان
 • کدام دستیار وینفرد شفر در نیم فصل دوم سکونشین می‌شود
 • هر که بدهکارتر، موفق‌تر
 • باشگاه استقلال: شفر رزومه‌دارترین مربی تاریخ ماست
 • فرهاد مجیدی مهمان ویژه تمرین استقلال
 • تمرینات بدنسازی بازیکنان استقلال با حضور فرهاد مجیدی
 • وزنه زنی استقلالی ها در ترکیه با حضور فرهاد مجیدی
 • شفر یک ستاره جدید به فوتبال ایران معرفی می‌کند؟
 • جذب بازیکن جدید در استقلال فعلا به مشکل خورد!/ نگرانی شفر در اردوی ترکیه
 • مجیدی به اردوی استقلال رسید
 • مجیدی به اردوی استقلال در ترکیه پیوست
 • حضور فرهاد مجیدی در اردوی استقلال در ترکیه
 • اضافه شدن فرهاد مجیدی به اردوی استقلال در آنتالیا
 • اضافه شدن فرهاد مجیدی به اردوی استقلال
 • مجیدی به اردوی استقلال اضافه شد
 • فرهاد مجیدی به اردوی استقلال در ترکیه اضافه شد