ساعت24-مدیرعامل سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خودروسازان را مکلف به افزایش تولید و عمل به تعهدات کرد.

عباس تابش با اشاره به مصوبات جدید ستاد تنظیم بازار در دو بخش خودروهای پرتیراژ مشمول قیمت گذاری شورای رقابت و همچنین خودروهای خارج از شمول این قیمت گذاری اظهاراشت: در بخش خودروهای پرتیراژ مشمول قیمت گذاری شورای رقابت با توجه به شرایط جدید، خودروسازها مکلف به افزایش تولید بر اساس برنامه ارائه شده و مورد تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند.

تابش افزود: همچنین شرکت های خودروسازی مکلف هستند حداقل 80 درصد تولید خود را به تعهدات معوق اختصاص داده و 20 درصد فروش فوری با هدف کاهش نرخ بازار داشته باشند.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف خودروسازها عمل به تمامی تعهدات فروش قطعی و فروش فوری بر اساس قیمت های مندرج در متن قرارداد است که هیچ افزایشی مشمول آنها نخواهد بود، اضافه کرد: خودروسازان در تعهدات پیش فروش عادی که تاریخ های سررسید قرارداد آنها تا 31 مردادماه 97 است به قیمت های مصوب مورد عمل در موعد تحویل(مندرج در فرم قرارداد) ملزم هستند و نباید افزایشی نسبت به قیمت های مصوب داشته باشند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: برای تعهدات پیش فروش عادی با قیمت زمان تحویل که تاریخ های سررسید قرارداد آنها بین یک شهریور تا 30 دی ماه امسال است با لحاظ ارزش روز ودیعه مشتری، و افزایش های ناشی از تغییرات هزینه ای برای شرکتهای خودروساز اعم از مواد اولیه و نوسانات نرخ ارز محاسبه و دریافت کنند.

وی در خصوص تعهدات فروش عادی که تاریخ های سررسید قرارداد آنها از ابتدای بهمن ماه امسال به بعد است، گفت: این تعهدها بر اساس شرایط مندرج در فرم قرارداد که حاصل توافق بین مشتری و خودرو ساز است تعیین و اجرایی خواهد شد.

تابش در ادامه و در خصوص خودروهای خارج از شمول قیمت گذاری شورای رقابت تصریح کرد: در این بخش نیز شرکت عرضه کننده مکلف است تعهداتی که تاریخ های سررسید قرارداد آنها تا 31 مردادماه امسال است را مطابق قیمت رسمی شرکت در موعد تحویل (مندرج در قرارداد) رعایت کند و نباید افزایشی نسبت به قیمت مذکور داشته باشد.

مدیر عامل سازمان حمایت اضافه کرد: تعهدات فروشی که تاریخ های سررسید قرارداد آنها یک شهریورماه امسال به بعد می باشد(اعمال تغییرات نرخ برابری ارز) بر اساس ضوابط قیمت گذاری کالاهای تولید داخل و آیین نامه آن خواهد بود که ظرف اوایل هفته در کمیته خودرو مصوب و برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

وی افزود: در موضوع مذکور، حفظ ارزش پول خریدار و دفاع از حقوق مصرف کننده اولویت اصلی سازمان حمایت است. همچنین قیمت تعهدات جدید سررسید نشده نیز راسا توسط شرکت های عرضه کننده و با رعایت ضوابط قیمت گذاری خواهد بود.

مدیر عامل سازمان حمایت همچنین تاکید کرد: در هر دو گروه خودرویی و شرایط قید شده برای ایفای تعهدات آنها، سود مشارکت و تاخیر در تحویل مطابق مفاد مندرج در ماده (4) آیین نامه حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو، از قیمت نهایی کسر می شود.

تابش گفت: خودروهای مشمول خودرو هایی است که به استناد مصوبه نهمین جلسه شورایعالی هماهنگی اقتصادی در مردادماه امسال قیمت گذاری خودروهای گروه سایپا شامل انواع محصولات ایکس100(سایپا 111، 131 و 151)، ساینا و تیبا، محصولات گروه ایران خودرو شامل انواع سمند ، پژو 405 (GLX وSLX )، پژو پارس سال و انواع پژو 206 و رانا از شورای رقابت به ستاد تنظیم بازار واگذار شده است.

منبع: تسنیم

منبع: ساعت24

خبر بعدی:

سایپا: پراید ارزان ترین خودرو جهان است/ مقام مسئول: در افزایش قیمت خودرو، حقوق مشتریان در نظر گرفته شده/ ابلاغ دستورالعمل سپرده ریالی مبتنی بر ارز در روزهای آینده/ خودروسازان در آمریکا نیز قیمت‌های خود را افزایش دادند!

پیمانه اقتصادی، هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون زمان واریز یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی دی، رالی نفت برای جبران ریزش اخیر قیمت، هند و ایران ارزش دلار را خدشه دار کردند، ماهانه ۲۰۰ هزار راس دام زنده وارد کشور خواهد شد، ظروف نمونه گیری خون نیز به کشور وارد می‌شود، قیمت خودرو باید ۱۰ درصد بیشتر از نرخ تمام شده تعیین می‌شد و تقویت شاخص کل بورس را در بر دارد.

زمان واریز یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی دی اعلام شد

نود و پنجمین مرحله از یارانه‌های نقدی در حالی ساعت ۲۴ امروز چهارشنبه واریز می‌شود که همراه با رقم ۴۵ هزار  و ۵۰۰ تومانی که به ازای هر نفر واریز می‌شود، افزایش مستمری خانوار‌های هدف (تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد) نیز به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد. به نقل از ایسنا، یارانه نقدی در سال جاری برای جمعیت حدود ۷۸ میلیونی پرداخت شده و گزارش عملکرد اجرای قانون هدفمندی در این مدت نشان می‌دهد که باوجود تاکید قانون بودجه بر حذف سه دهک درآمدی، یارانه‌بگیری را دولت حذف نکرده است.

سایپا: پراید ارزان‌ترین خودرو جهان است

سایپا در واکنش به خبر قیمت پراید ۱۲۰ میلیونی اعلام کرد: مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در دیدار هفته گذشته خود با مدیرعامل یکی از خبرگزاری‌ها، مقایسه‌ای از افزایش قیمت برخی کالا‌ها از جمله سکه طلا و مسکن از سال ۱۳۷۲ تا سال ۱۳۹۷ مطرح و عنوان کرد: تورم خودرو در مقایسه با سایر کالا‌ها کاهشی بوده است و هیچگونه اشاره‌ای به قیمت ۱۲۰ میلیونی خودرو پراید نشده است که مشروح آن در خبر تحت عنوان «سهم خودرو در سبد خانوار برخلاف مسکن و طلا، همواره کاهشی است» منتشر شده است. منظور مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از مقایسه این بود که افکار عمومی جامعه به آن حدی که درباره قیمت خودرو و افزایش آن حساسیت و واکنش نشان می‌دهد، در زمینه کالا‌های دیگر نظیر طلا، ارز، مسکن یا حتی مواد غذایی این حساسیت و توجه را نشان نمی‌دهد و خودرو در بازار ایران، یک کالای مورد توجه است که از قضا تلاطم‌های اقتصادی بیشترین تأثیر را بر روی آن می‌گذارد.


درخصوص مقایسه قیمت خودرو پراید در بازار‌های خارجی و بازار ایران ذکر این نکته ضروری است که قیمت کنونی خودرو پراید که مورد تأیید نهاد‌های ناظر قرار گرفته است ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است و گروه سایپا نیز در حال حاضرخودرو‌های خود را با قیمت مصوب عرضه می‌کند که با این قیمت می‌توان گفت: پراید ارزان‌ترین خودرو جهان است و در مقایسه‌ها و اظهار نظر‌ها این خودرو را باید با خودرو‌های هم کلاس خود از نظر قیمت و کیفیت مقایسه کرد و مقایسه پراید با خودرو‌های گران قیمت صحیح نیست. /مهر

شاخص کل بورس ۷۴۹ واحد تقویت شد

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز سه شنبه، با افزایش ۷۴۹ واحدی معادل ۰.۴۵ درصد به رقم ۱۶۵ هزار و ۴۴۵ واحد رسید. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۲۱۷ واحدی معادل ۰.۴۵ درصد به رقم ۴۷ هزار و ۹۶۸ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز با رشد ۲۱۳ واحدی معادل ۰.۷۴ درصد، عدد ۲۹ هزار و ۱۹۷ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۵۰ واحدی معادل ۰.۷۴ درصد به رقم ۲۰ هزار و ۵۵۳ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور نیز، ۶۴۳ واحد افزایش معادل ۰.۳۶ درصد را رقم زد و به سطح ۱۸۰ هزار و ۵۳۰ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۵۷۳ واحد افزایش معادل ۰.۴۷ درصد به رقم ۱۲۲ هزار و ۶۰۲ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۳۹۰ واحد افزایش معادل ۰.۴۳ درصد همراه بود و عدد ۳۲۶ هزار و ۱۳۰ واحد را به نمایش گذاشت.رشد بورس چین، سهام آسیایی را بالا آورد

روز سه‌شنبه، با نشانه‌هایی از این که پکن به دنبال ارائه اقدامات حمایتی بیشتر است تا اقتصاد در حال کند شدن خود را تقویت کند، سهام چین جهش کرد و باعث رشد سهام آسیایی شد.  نیکی ژاپن پس از یک روز تعطیلی ۰.۵۵ درصد رشد کرد و به ۲۴۷۴ واحد رسید، درحالی که گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن، افت‌های اولیه خود را جبران کرد و ۰.۵۶ درصد رشد کرد. کوسپی کره‌جنوبی به بالاترین سطح یک ماهه رسید. در چین با انتظار سیاست‌های حمایتی جدید برای تقویت اقتصاد در حال کند شدن این کشور، سی‌اس‌آی۳۰۰ شانگ‌های و شن‌زن ۰.۶۲ درصد رشد کردند. سازمان برنامه‌ریزی دولتی چین روز سه‌شنبه اعلام کرد در نظر دارد در ربع اول امسال به شروعی خوب دست پیدا کند. این نشانه‌ای از برداشتن گام‌های بیشتری برای تقویت رشد اقتصادی، در آینده است. همچنین تلویزیون دولتی چین به نقل از نخست‌وزیر این کشور، لی که‌کیانگ، گفت: دولت به دنبال ایجاد شرایطی مناسب برای دستیابی به اهداف اقتصادی امسال است. در بازار‌های آسیایی، شاخص ای‌مینی اس‌اندپی۵۰۰ آمریکا هم توانست ۰.۵۱ درصد رشد کند.

رالی نفت برای جبران ریزش اخیر قیمت

قیمت نفت روز سه شنبه در بحبوحه کاهش عرضه از سوی اوپک و روسیه حدود یک درصد افزایش پیدا کرد. اما چشم انداز کندی اقتصاد جهانی مانع رشد بیشتر آن شد.  بهای معاملات آتی نفت برنت ۶۵ سنت یا ۱.۱ درصد نسبت به قیمت نهایی روز دوشنبه افزایش یافت و به ۵۹.۶۴ دلار در هر بشکه رسید.  بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۵۸ سنت یا ۱.۲ درصد افزایش، به ۵۱.۰۹ دلار در هر بشکه رسید.  بانک آمریکایی جی پی مورگان در یادداشتی اعلام کرد تاثیر کاهش تولید اوپک پلاس، تحریم‌های ایران و رشد ماهانه کمتر تولید نفت آمریکا، قیمت‌های نفت را نسبت به سطوح پایین اخیرشان تقویت خواهد کرد.

رسانه روسی: هند و ایران ارزش دلار را خدشه دار کردند

راشا تودی نوشت؛ در راستای توسعه روابط تجاری میان ایران و هند و نادیده گرفتن نقش آمریکا در تعیین سطوح روابط میان کشورها، دهلی نو و تهران توانستند به‌خوبی با مکانیسم روپیه در معاملات خود، ارزش جهانی دلار را خدشه دار کنند.  

ابلاغ دستورالعمل سپرده ریالی مبتنی بر ارز در روز‌های آینده

عبدالناصر همتی روز سه شنبه در نشست دوره‌ای با استادان و صاحبنظران اقتصادی، با اشاره به فشار‌های اقتصادی و جنگ روانی و تبلیغاتی دولت آمریکا و متحدانش برای برهم زدن تعادل بازار ارز، از کنترل بانک مرکزی بر بازار ارز خبر داد.  وی افزود: بر اساس اقدام‌های انجام شده روند تامین و صدور حواله‌های ارزی ازطریق کشور‌های مختلف بسط یافته است.  همتی همچنین با اشاره به ابلاغ دستورالعمل سپرده ریالی مبتنی بر ارز در روز‌های آینده و نیز آغاز فرآیند‌های اجرایی ایجاد بازار متشکل معاملات ارزی تصریح کرد: مجموعه این اقدام‌ها در کنار برنامه ریزی‌های انجام شده برای اصلاح نظام پولی کشور نویدبخش استمرار ثبات در بازار پول و ارز کشور است.

رشد محدود «تسه‌ها» در بازار اوراق مسکن

بهای اوراق تسهیلات مسکن اسفند ۹۵ (تسه ۹۵۱۲) در روز سه‌شنبه ۴۴/ ۰ درصد رشد کرد و به سطح ۵۶ هزار و ۱۸۵ تومان رسید. اکثر سررسید‌های وام مسکن دیگر نیز در محدوده مثبت معاملاتی قرار گرفتند و میانگین قیمت این اوراق به مرز ۵۷ هزار تومان نزدیک‌تر شد. با جهش نرخ ارز در نیمه ابتدایی سال جاری قیمت واحد‌های مسکونی دو برابر شد. ثابت ماندن سقف وام مسکن عاملی شد تا قدرت خرید متقاضیان همگام با تورم حاکم بر بازار مسکن رشد نکند و تقاضا برای آپارتمان کاهش یابد. برنامه‌ای برای افزایش سقف وام مسکن نیز وجود ندارد و تسه‌ها با شرایط کنونی نمی‌توانند به آینده صعودی امیدوار باشند. با این حال این امکان وجود دارد که پس از عقبگرد قیمت دلار، بازار معاملات مسکن به لحاظ قیمتی به ثبات برسد و رونق به بازار اوراق وام مسکنبازگردد.

خودروسازان در آمریکا نیز قیمت‌های خود را افزایش دادند!

مدیران عامل چند شرکت خودروسازی که طی روز‌های اخیر در نمایشگاه دیترویت گرد‌هم آمده‌اند از دولت ترامپ و کنگره خواسته‌اند تا اختلافات تجاری و تعطیلی دولت را به اتمام برساند چرا که ایجاد فضای عدم اطمینان سیاسی پیامد‌های مخربی برصنعت خودرو خواهد داشت. نمایندگان تجاری آمریکا در حال مذاکره با چین به امید دستیابی به یک توافق هستند تا از اعمال تعرفه‌های تجاری بر خودرو و دیگر اقلام ممانعت کنند. خودروسازانی که وسایل نقلیه را در آمریکا تولید می‌کنند در حال دست و پنجه نرم کردن با افزایش قیمت فولاد و آلومینیوم هستند که به‌دلیل سیاست‌های تجاری دولت ترامپ ایجاد شده است. مایک مانلی، مدیرعامل شرکت فیات‌کرایسلر در نمایشگاه دیترویت به خبرنگاران گفت: تعرفه‌های اعمال شده بر فلزات موجب افزایش هزینه‌های این شرکت برای سال ۲۰۱۹ خواهد شد که معادل با ۳۰۰ میلیون دلار است. به نقل از دنیای اقتصاد؛ از سوی دیگر باب کارتر، مسوول بخش فروش تویوتا در آمریکای شمالی خاطرنشان کرد این خودروساز مجبور شده است تا برای جبران هزینه‌های تحمیلی تعرفه‌ها، در سه نوبت قیمت‌های خود را افزایش دهد.

ماهانه ۲۰۰ هزار راس دام زنده وارد کشور خواهد شد

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه گوشت گوسفندی و گوشت گوساله منجمد در حال ورود به کشور و عرضه در بازار است، اظهارداشت: واردات دام زنده به کشور نیز عملیاتی شده و در کوتاه‌ترین زمان این واردات انجام خواهد شد.  وی با بیان اینکه مقدمات کار فراهم و مجوز‌های لازم اخذ شده است، افزود: این واردات قرار است از کشور‌های مختلف از جمله کشور‌های اروپایی، آسیای میانه و  استرالیا انجام شود.  وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی‌های انجام شده برای واردات هفته‌ای ۵۰ هزار راس دام زنده است، اضافه کرد: بنابراین ماهانه ۲۰۰ هزار راس دام زنده وارد کشور خواهد شد. ورناصری درباره اینکه این واردات چند ماه انجام خواهد شد، گفت: این واردات ادامه پیدا می‌کند. وی در پاسخ به این پرسش که آیا دام سنگین هم به کشور وارد می‌شود یا اینکه واردات تنها در حوزه دام سبک خواهد بود؟، افزود:این واردات مربوط به دام سبک است، اما بخش خصوصی برای واردات دام سنگین اقداماتی کرده و مقدمات کار فراهم شده و طی حدود یک هفته تا ۱۰ روز آینده این کار انجام خواهد شد. /مهر

ظروف نمونه گیری خون نیز به کشور وارد می‌شود

آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی ۶ ماهه نخست سال ۹۷ نشان میدهد که در این مدت بیش از ۵۱۸ تن ظروف نمونه گیری خون از کشور‌های مختلف جهان وارد ایران شده است.  بر اساس واردات این ظروف نمونه گیری خون به کشور ۳ میلیون و ۸۲۳ هزار و ۱۲ دلار ارز از کشور خارج شد که معادل ریالی آن بالغ بر ۱۶ میلیارد و ۱۶۶ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۹۴۴ تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است.  این گزارش حاکی از آن است که ظروف نمونه گیری خون از ۸ کشور جهان از جمله چین، آلمان تایلند، ترکیه و ... وارد ایران شده است. به نقل از میزان،  بنا بر آمار منتشره از سوی گمرک بیشترین واردات ظروف نمونه گیری خون از کشور چین به ارزش دلاری یک میلیون و ۴۴ هزار و ۹۶۱ دلار بوده است.

مقام مسئول: در افزایش قیمت خودرو، حقوق مشتریان در نظر گرفته شده

مدیرکل دفتر بازرسی و ارزیابی عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بازدید از شرکت خودروسازی سایپا، گفت: هدف از این بازدید، نظارت عالیه بر شرکت‌های تحت نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین پیگیری دستور وزیر مبنی بر بهبود وضعیت تولید خودرو است. اکبر صادقی با اشاره به تاخیر خودروسازان در تحویل خودرو‌های پیش فروش شده، افزود: علت تأخیر در تحویل خودروها، تحریم و به تبع آن مشکل در واردات مواد اولیه قطعه‌سازی بود که با تدابیر و مساعدت مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت این مشکل تا پایان بهمن ماه حل می‌شود و خودروسازان می‌توانند به تعهدات خود عمل کنند. مدیرکل دفتر بازرسی و ارزیابی عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره اعلام قیمت جدید خودرو‌ها تاکید کرد که در افزایش قیمت ها، حقوق مصرف‌کنندگان و مشتریان در نظر گرفته شده است.

نماینده مجلس: قیمت خودرو باید ۱۰ درصد بیشتر از نرخ تمام شده تعیین می‌شد

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در واکنش به افزایش قیمت خودروها، گفت: آقای وزیر که به مجلس آمد بنا شد کمیته‌ای تشکیل دهند که مجلس و دولت و مسئولان مربوطه در آن حضور داشته باشند تا به سمت قیمت گذاری برود.  ما به شدت مخالف تعیین قیمت جدید با محوریت نرخ بازار آزاد بودیم. نرخ آزاد بازار را چه کسی تعیین می‌کند؟ یک عده دلال و سودجو. آقای وزیر نباید برای تعیین نرخ خودرو بگوید قیمت خودرو پنج درصد زیر نرخ بازار آزاد. پنج درصد زیر آن غیرمنطقی است بلکه باید بگوید قیمت تمام شده این قدر است، حال ده درصد بالاتر از قیمت تمام شده بفروشیم. این قانون است که حتی مالیاتش را هم بدهند و تا ده درصد بالاتر از قیمت تمام شده بفروشند.  امیر خجسته در گفتگو با ایلنا ادامه داد: ما این را میل داریم که قیمت خودرو تنها ده‌درصد بالاتر از قیمت تمام شده آن باشد یعنی قبلا هرچه از ۳۵۰۰ تا ۴۲۰۰ خریده‌اند جای خودش باقی است و باید به همان قیمت به مردم بدهند، اما برای تعیین دوباره قیمت که می‌خواهند با نرخ جدید اعلام کنند باید بر اساس نرخ تمام شده باشد، قیمت تمام شده هرچه که بود پنج تا ده درصد افزایش بدهند، ما با این موافقیم که فشاری به مردم نیاید، ولی هرچه که خودشان بخواهند مدیریت بکنند این برای ما قابل قبول نیست.

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

وزیر ارتباطات: ماهواره «پیام» در مدار قرار نگرفت| ماهواره "دوستی" در انتظار حضور در مدار+فیلم

محمد جواد شمس صدام ایران صبح امروز اعدام شد + فیلم اعدام

منبع این خبر، وبسایت www.saat24.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۲۷۶۶۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کاهش تا 20 میلیون تومانی قیمت خودروهای مونتاژی در بازار / چه خودروهایی با کاهش قیمت مواجه شدند؟/ فروش فوری خودروسازان چه تاثیری در بازار دارد؟ (+جدول قیمت از پراید تا پژو 2008)
 • مغایرت­های لایحه حفاظت از خاک با اسناد بالادستی وپیشنهادات اصلاحی
 • مغایرتهای لایحه حفاظت از خاک با اسناد بالادستی و پیشنهادهایی برای اصلاح آن
 • لحظه به لحظه با جام ملت‌های آسیا
 • سه نکته مهم اطلاعیه جدید بورس انرژی درباره عرضه نفت
 • بودجه نئولیبرالی؛ فقیرسازی مردم و فربه‌تر کردن رانت‌خوارها/ میلیاردها دلار به حساب دوستان و رفقای درون قدرت واریز شد/تلاش دولت نجات بانک‌های غیرمسئول از جیب مردم است
 • افزایش 60 درصدی قیمت خودروی جیلی از سوی خودروسازان بم (+ جدول)
 • قیمت خودرو های پیش فروش هم افزایش می یابد؟
 • ۷۵۰ هزار تومان سهم هر خودرو از هزینه جدید دولت برای خودروسازان/ با ۱۵ هزار میلیارد تومان چه کار‌هایی می‎توان انجام داد؟
 • افزایش قیمت خودرو شامل خودروهای پیش‌فروش می‌شود؟
 • افزایش قیمت شامل خودرو‌های پیش‌فروش می‌شود؟
 • آیا افزایش قیمت خودرو شامل خودرو‌های پیش فروش نیز می‌شود؟
 • آیا افزایش قیمت خودرو شامل خودروهای پیش فروش نیز می‌شود؟
 • ◄ فروش فوری ایران‌خودرو انجام شد؛ همه خودروها فروش رفت
 • موج جدید بارش برف در راه استان مرکزی / اخطار برف و کولاک
 • آزاد سازی قیمت خودرو عملی می شود؟
 • بازار خودرو تا اردیبهشت سر و سامان پیدا می کند
 • خصوصی‌سازی غیراصولی عامل مشکلات خودروسازان است
 • قیمت خودروهای داخلی ۲۴ دی/واکنش بازار به فروش کارخانه ها