معاون هماهنگ کننده ارتش همچنین با اشاره به نقش رسانه ها در نمایش اقتدار نیروهای مسلح، تاکید کرد: رسانه‌ها باید اقتدار و آمادگی نیروهای مسلح را به خوبی به نمایش بگذارند. ناطقان: امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، معاون هماهنگ‌کننده ارتش در پایان هشتمین رزمایش اقتدار هوایی «فدائیان حریم ولایت» نیروی هوایی ارتش (نهاجا) در منطقه عمومی اصفهان در جمع خبرنگاران، رزمایش و آمادگی نیروی هوایی ارتش را بسیار خوب ارزیابی و اظهار کرد: امروز شاهد هنرنمایی تیزپروازان نیروی هوایی قهرمان ارتش جمهوری اسلامی ایران در آسمان ایران زمین بودیم.

وی با بیان این که «به بیش از ۹۵ درصد اهداف تعیین شده در هشتمین رزمایش فدائیان حریم ولایت نهاجا دست یافته‌ایم»، افزود: اگر چه به اهداف خود از برگزاری این رزمایش دست یافته‌ایم، اما به این کفایت نکرده و نگاه‌مان همواره به جلو است. با رصد تهدیدات و با وجود تحریم‌ها به دنبال این هستیم که هر روز بهتر از روز گذشته باشیم.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: با وجود هوای نامناسب و وزش باد شدید در منطقه برگزرای رزمایش، تمام موشک‌ها و بمب‌های بومی مانند بمب قاصد به اهداف برخورد کرد و زیباترین صحنه، لحظه هدف قرار دادن و منهدم کردن موشک شلیک شده از جنگنده F۵ توسط موشک میگ ۲۹ بود که نشان دهند تخصص و دقت بالای خلبانان جوان ما است.

امیر سیاری خاطرنشان کرد: امروز خبرنگاران و اصحاب رسانه دیدند در این رزمایش عملیات‌هایی از جمله پرتاب بمب، راکت، موشک و نبرد هوایی و حتی زدن موشک در هوا توسط هواپیمای دیگر و بارریزی توسط هواپیماهای ترابری بسیار خوب ، به موقع و با اقتدار انجام شد.

وی برگزاری موفقیت‌آمیز هشتمین رزمایش فدائیان حریم ولایت نهاجا را نشانه آمادگی و اقتدار نیروی هوایی دانست و گفت: همان‌طور که پیش‌کسوتان و رزمندگان میهن عزیز ما در دفاع مقدس از کشور حراست کردند، خلبانان جوان ما نیز آماده دفاع از کشور و البته موجب افتخار و سر بلندی کشور هستند.

رئیس ستاد ارتش تصریح کرد: پیام این رزمایش اقتدار و آمادگی نیروهای مسلح برای دفاع از کشور است که برای دوستان خوشحال کننده و به دشمن نشان می‌دهد که اگر اشتباه کنند پاسخی قاطع و پشیمان کننده دریافت خواهند کرد.

امیر سیاری همچنین با اشاره به نقش رسانه ها در نمایش اقتدار نیروهای مسلح، تاکید کرد: رسانه‌ها باید اقتدار و آمادگی نیروهای مسلح را به خوبی به نمایش بگذارند تا دوست و دشمن بداند امروز ایران اسلامی به برکت انقلاب اسلامی به این توانمندی رسیده که تجهیزات مورد نیاز خود را مانند جنگنده، موشک در داخل کشور و بدون نیاز از خارج تولید کرده و با آموزش خلبان و نیروهای متخصص رزمایش های بزرگ و براساس تاکتیک های مختلف را با موفقیت انجام می‌دهیم.

وی افزود: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تمامی متخصصان فنی و خلبانان نیروی هوایی در خارج از کشور آموزش می‌دیدند اما از زمان تشکیل دانشگاه شهید ستاری تمام خلبانان و متخصصان فنی در این دانشگاه و براساس استاندارد های جهانی آموزش می بینند و اگر این تخصص و آموزش مناسب نبود نمی توانستند به این خوبی این رزمایش و اقتدار را به نمایش بگذارند. تمامی این موفقیت ها و پیشرفت ها به دلیل خود باوری واستفاده از تجربیات گرانبهای پیشکسوتان ۸ سال دفاع مقدس است.

معاون هماهنگ کننده ارتش همچنین با اشاره به رشادتهای رزمندگان نیروی هوایی در دوران دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: آنهایی که دفاع مقدس را درک کردند، به خوبی درک می‌کنند که غُرش هواپیما به رزمندگان نیرو و روحیه می‌داد؛ امروز شاهد بودیم هواپیماهایی که به دست توانمند نیروهای صنعتی ما در نیروی هوایی ارتش، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و دانشگاه های کشور به روز و به تجهیزات بومی مجهز شده‌اند، توسط خلبانان پرورش یافته در این مرز و بوم و با مهارت پرواز و ماموریت‌های محوله را با موفقیت انجام می‌دهند که موجب افتخار و احساس غرور است.

امیر سیاری با بیان اینکه«در چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به جایی رسیده‌ایم که تمام خلبانان را در داخل کشور آموزش می‌دهیم و هواپیما تولید و بهینه سازی می کنیم»، تاکید کرد:  در رزمایش اقتدار هوایی نهاجا هواپیمای صاعقه که توسط متخصصان داخلی تولید شده است، به خوبی و با اقتدار بمباران اهداف از پیش تعیین شده را انجام دادند. در دو روز و شب گذشته، شاهد اجرای عملیات‌هایی بودیم که خلبانان عزیز ما در آسمان به خوبی انجام دادند و این‌ها نشان دهنده اقتدار و توانمندی عظیمی است که در نیروی هوایی الهی و قهرمان ارتش وجود دارد.

رئیس ستاد ارتش در پایان با اشاره به اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه ایران اظهار کرد: تلاش و آمادگی بالای نیروی هوای ارتش در شرایطی است که تحت شدید ترین تحریم ها قرار داریم، آمادگی و اقتدار نیروی هوایی موجب افتخار مردم ما است؛ این خلبانان جوان که به خوبی و البته به زیبایی ماموریت های محوله در رزمایش امروز را انجام دادند، جوانانی ۲۰ تا ۲۷ ساله هستند که توانستند اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را در آستانه جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به نمایش گذارند. منبع: ایسنا برچسب ها: امیر دریادار سیاری ، نیروهای مسلح ، رسانه ها

منبع: ناطقان

خبر بعدی:

علاقه مندان رشته خلبانی در پایگاه هوایی دزفول ثبت نام کنند

دزفول - ایرنا - فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: پایگاه چهارم شکاری وحدتی دزفول آماده ثبت نام از علاقه مندان رشته خلبانی و فنی است.

امیر عزیز نصیرزاده روز سه شنبه در حاشیه آئین افتتاحیه نمایشگاه هوایی پایگاه چهارم شکاری دزفول در گفت و گو با ایرنا افزود: همزمان با نمایشگاه هوایی دفتری برای ثبت نام علاقه مندان به رشته های خلبانی و فنی در پایگاه چهارم شکاری دزفول راه اندازی شده است.
وی اظهار داشت: فارغ التحصیلان رشته های ریاضی و تجربی علاقه مند به رشته های خلبانی و فنی می توانند در این رشته ها ثبت نام کنند.
فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: ارتش پس از ثبت نام افراد علاقه مند با آنها تماس خواهد گرفت.

** طرح نجوا در کشور اجرا می شود
سردار نصیر زاده درخصوص برنامه های ارتش در راستای تداوم انقلاب در سال 98 گفت: مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب توصیه های فراوانی درخصوص جوانان داشته اند که به همین منظور طرح نجوا(نخبگان جوان ولایتمدار انقلابی) در سطح کشور اجرا می شود.
وی افزود: گروه های مختلفی در این طرح با هدف بیان و انتقال اندیشه ه ای مقام معظم رهبری در پایگاه ها و یگان ها شکل می گیرند.

** تقدیم 500 شهید از افتخارات پایگاه چهارم شکاری دزفول است
فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به تقدیم 500 شهید به میهن اسلامی توسط پایگاه چهارم شکاری دزفول گفت: این پایگاه با حدود 60 خلبان یکی از پایگاه های موثر و توانمند ارتش جمهوری اسلامی است.
وی افزود: پایگاه چهارم شکاری در روزها و ماه های ابتدایی جنگ تحمیلی که هنوز نیروهای زمینی انسجام پیدا نکرده بودند، نقش مهمی در جلوگیری از تهاجم دشمن داشت.
سردار نصیرزاده اضافه کرد: نیروهای مردمی در شهرهای مختلف استان خوزستان و پایگاه چهارم شکاری در خط مقدم در مقابل تهاجم دشمن ایستادند و راهبرد جنگ را از یک جنگ سریع به جنگی فرسایشی تبدیل کردند.
وی با بیان اینکه پایگاه چهارم شکاری در دوران جنگ تحمیلی دستور تخلیه داشت، اظهار داشت: این پایگاه با وجود قرارگرفتن در معرض هدف دشمن، مقاومت و ایستادگی کرد و بیش از یکهزار و 500 سورتی پرواز انجام داد.
فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه 500 نفر از جمله 60 خلبان پایگاه چهارم شکاری در جنگ تحمیلی شهید شدند، افزود: این پایگاه همانند شهر و مردم دزفول و اندیمشک و سایر شهرهای استان خوزستان نقش بسزایی در جنگ داشت.
وی اضافه کرد: باید مقاومت و نقش این پایگاه در دوران هشت سال دفاع مقدس به نسل های بعد منتقل شوند تا جوانان از رجزخوانی پوشالی دشمن نترسند و در میدان های نبرد جنگ سخت و رزم نرم در مقابل تهاجم دشمن مقاومت کنند.
امیر نصیرزاده گفت: جوانان ما باید بدانند همسالان آنها در زمان جنگ چگونه مقاومت کردند و از آنها الگو بگیرند که راهیان نور بهترین شیوه جهت نمایش این رشادت ها و بیان آنها برای نسل جوان است.
وی با تاکید بر لزوم استفاده از راویان خوب و ارتقای تنوع و نمایشگاه هوایی افزود: با توجه به فصل مناسب سفر در خوزستان و استقبال گسترده اقشار مختلف از راهیان نور باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد تا هر ساله بر تعداد زائران راهیان نور افزوده شود.
فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه فلسفه راهیان نور مانند راهپیمایی اربعین نمایشی از عشق و ایمان است، اظهار داشت: امسال ارتش جمهوری اسلامی خیلی خوب عمل کرده و نمایشگاه های زیادی در مسیر راهیان نور برگزار کرده است.

** پیش بینی بازدید روزانه 20 هزار نفر از نمایشگاه هوایی دزفول
فرمانده پایگاه چهارم شکاری دزفول نیز گفت: طبق محاسبات سال های گذشته پیش بینی می شود روزانه حدود 20 هزار نفر در 2 نوبت صبح و عصر از نمایشگاه هوایی راهیان نور دزفول دیدن کنند که امیدواریم با توجه به روایت گری خوبی که شده هر سال بر تعداد بازدیدکنندگان اضافه شود.
امیر حمیدرضا آشنا افزود:علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند از عصر یکم فروردین ماه تا عصر 11 فرودین ماه از ساعت 9 تا 11 صبح و 15 تا 18 عصر نسبت به بازدید از نمایشگاه اقدام کنند.
7278/3022

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

عکسهایی از تولد رویا تیموریان در 52 سالگی

کلیدواژه: امیر دریادار سیاری نیروهای مسلح رسانه ها

منبع این خبر، وبسایت nateghan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۲۷۸۹۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نمایشگاه هوایی راهیان نور نهاجا در دزفول افتتاح شد
 • حمله به نیروهای ارتش در بغداد کشته و زخمی بجا گذاشت
 • نمایشگاه بزرگ راهیان نور نیروی هوایی ارتش افتتاح شد
 • ایران چگونه ‎اف۱۴‏‎خریداری شده قبل از انقلاب را سرپا نگه داشته؟
 • ایران با اقتدار در معادلات منطقه و دنیا تاثیر گذار است
 • در نشست رؤساي ستادکل نيروهاي مسلح ايران، سوريه و عراق چه گذشت؟/ تصميمات مهم مثلث ايران، سوريه و عراق
 • نمایشگاه هوایی راهیان نور با حضور فرمانده نیروی هوایی ارتش در دزفول افتتاح شد
 • در پی اظهارات اخیر وزیر کشور ترکیه؛ یک مقام آگاه در ستادکل نیروهای مسلح: ایران در عملیات ترکیه علیه پ.ک‌.ک دخالتی ندارد
 • نمایشگاه هوایی راهیان نور در دزفول افتتاح شد
 • نمایشگاه بزرگ هوایی راهیان نور در شهر دزفول افتتاح شد
 • رؤسای ستادکل نیروهای مسلح ایران و عراق با «بشار اسد» دیدار کردند
 • دیدار بشار اسد با رؤسای ستاد کل نیروهای مسلح ایران و عراق
 • یک مقام آگاه در ستادکل نیروهای مسلح: ایران در عملیات ترکیه علیه پ.ک‌.ک دخالتی ندارد
 • یک مقام آگاه در ستادکل نیروهای مسلح: ایران در عملیات ارتش ترکیه علیه پ.ک‌.ک دخالتی ندارد
 • رزمایش مشترک نیروهای ناتو و گرجستان
 • بیرجند| نیروهای مسلح گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب هستند
 • فرمانده نیروی هوایی ارتش از یادمان شلمچه بازدید کرد
 • نیروهای مسلح اجازه تعرض به دشمنان نمی دهند
 • یک نماینده عراقی: رزمایش سه جانبه میان ایران، عراق و سوریه به نفوذ آمریکا در منطقه پایان می دهد