نمایندگان مجلس در گفت‌وگو با رسانه‌های مختلف علاوه بر تأکید بر لزوم هوشیاری دولتمردان در برخورد با رفتار کشورهای اروپایی، مسئولان کشور را به توجه جدی به جوان‌گرایی و استفاده از ظرفیت‌های داخلی و همچنین پرهیز از تجمل‌پرستی در منش و روش فراخواندند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه 19 دی ماه در دیدار مردم قم به نکات مهمی اشاره کردند که یکی از آنها مسئله دشمنی‌‌های مکرر کشورهای غربی با ملت ایران در برهه‌های مختلف تاریخ بود. ایشان بار دیگر بر بدعهدی اروپا و آمریکا تأکید کردند و مسئولان کشور را به ایستادگی در مقابل خدعه و سیاست‌های رفتاری آنها فراخواندند و فرمودند: "در مقابل توپ و تشر و یاوه‌گویی‌های آمریکا و اروپا پس نزنید و بِایستید و بدانید که این‌ها نه تهدید، نه «وعده و قول» و نه حتی امضایشان اعتبار ندارد".

نگاهی به رفتار اروپا بعد از خروج آمریکا از برجام،‌ نشان می‌دهد آنچه مسئولان از ارتباط با اروپا و غرب در آینه دیدند، معظم‌له در خشت خام می‌دیدند!

کشورهای اروپایی هم‌پیمان با ایران در برجام هرچند تلاش کردند ایران را با قراردادها و معاهدات دیگری در برجام نگه دارند و وعده همراهی به ایران دادند، اما هنوز نشانی از وفای به عهد در رفتار و عمل آنها دیده نمی‌شود. به ویژه که همین چند روز پیش وزارت اطلاعات ایران توسط اتحادیه اروپا تحریم شد و در لیست گروه‌های تروریستی قرار گرفت! این دشمنی آشکار نشان از آن دارد که اروپایی‌ها هر چند پشت میز مذاکره لبخند می‌زنند و خود را دوست و همراه ایران نشان می‌دهند اما زیر دست‌کش‌های پشمین، پنجه‌های فولادینی برای ضربه زدن به ملت ایران پنهان کرده‌اند.

با این اوصاف، می‌طلبد مسئولان کشورمان در مواجهه با رفتارهای خصمانه و دوگانه غرب، هوشیارانه و متعهدانه‌تر عمل کرده و به فرموده رهبر انقلاب در مقابل یاوه‌گویی‌ها و وعده‌های دروغین‌ آنها، سخت ایستادگی‌ کرده، از اهداف و آرمان‌های خود کوتاه نیایند و مهمتر از آن، در برابر این زیاده‌خواهی‌ها مقابل به‌مثل کنند.

رهبر معظم انقلاب همچنین در بخش دیگری از سخنان‌شان بار دیگر بر اتکا برتوان داخلی و بهره‌مندی از نیروی جوان کشور تأکید کردند و خطاب به مسئولان فرمودند: "قدر نعمت مسئولیت در نظام اسلامی را بدانید و به لوازم قدرشناسی از آن یعنی «مراقبت در حرف و رفتار، پرهیز از گرایش به اشرافیگری و اسراف و رفتارهای طاغوتی» پایبند باشید و تلاش کنید مسیر حرکت شما همواره به سمت الگوی رفتاری و مدیریتی امیر مؤمنان باشد". «شناخت، قدردانی و استفاده از ظرفیت‌های درونی به‌ویژه جوانان» دیگر توصیه‌ی مؤکد رهبر انقلاب اسلامی به مسئولان و دولتمردان بود. ایشان افزودند: "جوانان می‌توانند گره‌های دستگاه‌ها را باز کنند، بنابراین به آن‌ها مراجعه کنید و قدرشان را بدانید چراکه حتی بلندپروازی‌های آن‌ها خوب است و کشور را به جلو می‌برد".

توصیه ایشان به پرهیز از رفتارها و زندگی‌های اشرافی توسط مسئولان نظام اسلامی، نکته‌ای است که همواره مورد تأکید بنیان‌گذار انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) نیز بوده است. اما متأسفانه این روزها مردم گاهی شاهد رفتارها و گفتارهایی از برخی مسئولان مجلس و دولت هستند که با نص آرمان‌های انقلاب اسلامی و فرمایشات و منش رهبران این انقلاب همخوانی ندارد.

نمایندگان مجلس نیز در گفت‌وگو با رسانه‌های مختلف علاوه بر تأکید بر لزوم هوشیاری دولتمردان در برخورد با رفتار کشورهای اروپایی، مسئولان کشور را به توجه جدی به جوان‌گرایی و استفاده از ظرفیت‌های داخلی و همچنین پرهیز از تجمل‌پرستی در منش و روش فراخواندند. 

 

نماینده مردم صحنه در مجلس:
بدعهدی آمریکا به همه ثابت شده/فرمایشات رهبر انقلاب در برجام فصل‌الخطاب است

حسن سلیمانی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در جمع مردم قم اظهار داشت: نظرات مقام معظم رهبری بر اساس الزامات قانون اساسی و اصل 57 قانون اساسی که قواهای کشور زیر نظر ایشان پیروی می کنند فصل الخطاب است.

وی ادامه داد: آن چیزی که مقام معظم رهبری در خصوص برجام و نحوه ورود آن و پیامدهای حاصل از آن بیان کردند برای همگان روشن شد و کوتاهی های صورت گرفته در آن توسط مجریان و قانون‌گذرانی بوده که نتوانستند به آن میزانی که باید رفتار کنند.

سلیمانی خاطرنشان کرد: این آمریکاست که به ما نیاز دارد و ما از لحاظ مسائل اقتصادی در شرایطی نیستیم که نیازمند آمریکا باشیم و این موضوع قبلا به عنوان اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری پیش بینی شده است .

نماینده مردم صحنه، کنگاور و هرسین در مجلس شورای اسلامی گفت: طرف های اروپایی آنچنان که باید و شاید نتوانسته است به تعهدات خود عمل کند و اگر هم قولی داده اند فقط در حد حرف بوده است .

وی با بیان اینکه فقط ما باید به خودمان متکی باشیم و از توان داخلی استفاده کنیم، افزود: هرگونه خروج از برجام و یا پایبندی به آن تنها به نظر مقام معظم رهبری بستگی دارد و دولت باید نظرات مجلس را برای حمایت از خودش باید جلب نماید که منجر به تحقق نظر مقام معظم رهبری شود.

 

نماینده مردم سقز و بانه:
کسانی که بازنشسته شده‌اند باید خودشان پیش قدم شوند و از سمت خود کنار بروند

محسن بیگلری نماینده مردم سقز و بانه در گفتگو با کُردتودی، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط با اشرافی گری برخی مسئولین اظهار داشت: امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز به مقابله با اشرافی گری و نیز ترویج ساده زیستی داریم.

وی افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری نیز فرمودند اشرافی گری باید کنار گذاشته شود و ما نیز در تایید فرمایش ایشان می گوییم امروز باید بیشتر از همیشه کنار گذاشته شود چرا که بیشتر مردم ما از قشر پایین جامعه هستند و در سختی و تنگنا زندگی می کنند.

نماینده مردم سقز و بانه خاطر نشان کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب امروز مردم از فقر ناراحت نیستند بلکه از تبعیض ناراحتند.

وی ادامه داد: مردم وقتی می بینند که برخی از مسئولین در رفاه کامل به سر می برند و اشرافی زده برخورد می کنند ناراحت می شوند.

بیگلری در بخش دیگری از گفتگوی خود با بیان اینکه در قانون منع بکارگیری بازنشستگان باید خود بازنشستگان هم پیش قدم شوند افزود: امروز این ناراحت کننده است که جوان تحصیل کرده و با استعداد ما برای دریافت حقوقی ناچیز به دنبال پیدا کردن یک شغل ثابت باشد.

وی ادامه داد: کسانی که بازنشسته شده اند باید خودشان پیش قدم شوند و از سمت خود کنار بروند تا جوانان تحصیل کرده بر سر کار بیایند.

بیگلری ادامه داد: ما باید در برابر قانون سر تعظیم فرود بیاوریم و به دنبال ایجاد عدالت در جامعه باشیم.

وی در خصوص استفاده از ظرفیت های فضای مجازی نیز گفت: فضای مجازی می تواند ظرفیت بالایی باشد، اما باید به درستی از آن استفاده شود و افراد نباید برای تسویه حساب شخصی از آن استفاده کنند.

بیگلری گفت: رفتار نابهنجار در فضای مجازی اخلاقی نیست و در شان ملت ایران نیست و باید فرهنگ سازی شود و نباید در این فضا نسبت به یکدیگر جبهه گیری کنیم و باید مشکلات به صورت مشخص بیان شود.

وی افزود: امروز فضای مجازی نیاز به بررسی ویزه دارد و ما باید شاهد توجه جدی در این زمینه باشیم و باید در مدیریت آن برنامه ریزی کنیم و راهکارها و نظرات و پیشنهادات در این خصوص را مطرح کنیم.

 

نماینده چابهار:
نباید نسبت به بدعهدی اروپا بی‌تفاوت بود/اعتماد به بیگانگان خطایی بزرگ است

عبدالغفور ایرانژاد چابهار، نیک‌شهر، کنارک و قصرقند در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار چهاربهاران با بیان اینکه نقض برجام توسط آمریکا به دنیا نشان داد که غربی ها به دنبال تنش در خاورمیانه هستند، افزود: هدف آمریکا تنها رفتار یک جانبه و توام با زور است.
 
وی با اشاره به بدعهدی اروپا نسبت به توافقات سیاسی اظهار کرد: وقتی طرف مقابل یک قرارداد بین المللی علنا و با بهانه های پوچ اقدام به واپسگرایی می کند مسلما باید متقابلا رفتار کرد تا ارزش های کشور زیر سوال نرود.
 
به گفته نماینده مردم چابهار در مجلس، بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری فصل الخطاب مقامات سیاسی کشور است، اگر با غربی ها لطافت و مهربانی در برابر بدعهدی داشته باشیم مطمئنا انتظاراتشان بیشتر شده و به نوعی بدهکار می شویم در حالی که ما هیچ گاه بندهای قراردادهای بین المللی مان را نقض نکرده ایم.

وی گفت: طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب نباید نسبت به بدعهدی های اروپا بی تفاوت بود و باید مقابله به مثل کرد.

وی بیان کرد: چهره آمریکا و سیاست خشنی که با دنیای اسلام دارد برای همه ما روشن شده است پس لزومی ندارد به استکبار اعتماد کنیم و باید توسعه کشور را متکی بر قدرت داخلی بنا کنیم.
 
ایرانژاد با اشاره به رتبه اول تولید علم ایران در جهان خاطرنشان کرد: وقتی بیشترین میزان پیشرفت علمی و تئوری را در جهان داریم مطمئنا نشان از قدرت جوانان این کشور است بنابراین وقتی اروپا و آمریکا نمی خواهند صادقانه برای پیشرفت ایران مشارکت کنند باید دست به زانوی خودمان برای توسعه کشورمان تلاش کنیم.

 

نماینده مردم خمین:
نگاه به غرب چیزی جز ضرر و زیان عاید کشور نمی‌کند

محمدابراهیم رضایی نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در رابطه با سخنان روز گذشته مقام معظم رهبری راجع به جوان‌گرایی و نگاه به جوانان بیان کرد: با توجه به قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، دولت به‌تدریج نسبت به جذب نیروهای جوان و باتجربه اقدام کرده است.

رضایی اظهار کرد: ظرفیت کشور در خصوص جوان‌های بااستعداد و توانمند، یک ظرفیتی عالی است و کشور در تمام زمینه‌ها می‌تواند از آن‌ها استفاده کند.

وی ادامه داد: جوانانی که امروز به نحو شایسته‌ای در کشور در حال بروز و ظهور توانایی‌های خود هستند می‌توانند در مشاغل حساس و کلیدی و مباحث سیاسی و اقتصادی آینده کشور را بسازند.

رضایی در موردتوجه دولت به بسترسازی مناسب در خصوص فضای مجازی بابیان اینکه از زمان ابلاغ سیاست‌های مقام معظم رهبری در این زمینه دولت هنوز نتوانسته آن‌طور که باید عمل کند اظهار کرد: در این زمینه نقص و کوتاهی زیادی انجام‌شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌های خارجه مجلس اضافه کرد: با توجه به شرایط خوب و جوان‌های بااستعدادی که داریم باید میدان را برای ایفای نقش جوانان بازکنیم و هر چه زودتر این اقدام انجام بگیرد باعث تحول در این زمینه خواهد شد.

نماینده مردم خمین در رابطه با نقش بسیج در پیشبرد منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در فضای مجازی تأکید کرد: هرجایی که تفکر بسیجی باانگیزه الهی ورود و ایفای نقش کرده آنجا تبدیل به نقطه قوت کشور شده است و در آینده‌ای نزدیک شاهد دستاورد خوبی در این زمینه خواهیم بود.

وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب مبنی بر عدم اعتماد به غرب بیان کرد: با توجه به عدم اقدام اروپا در خصوص تعهدات برجامی خود ازجمله ایجاد کانال ویژه جهت تبادلات مالی یا همان SPV دولت هم نسبت به غرب به‌کلی ناامید شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌های خارجه مجلس اضافه کرد: سفر دیروز وزیر امور خارجه به هند کاری بود که باید سال‌ها پیش انجام می‌شد و این اقدام نشان از ناامید شدن دولت جمهوری اسلامی از غرب و اروپا در تعهدات بین‌المللی دارد.

رضایی در خصوص صحبت‌های معاون اول رئیس‌جمهور در مورد ناامیدی به اقدام عملی اروپا در خصوص برجام تصریح کرد: این صحبت‌ها نشان می‌دهد دولتمردان ما پس از چند سال به حرف مقام معظم رهبری رسیدند و جایی برای امیدواری برای ارتباط با غرب نمانده است.

وی اظهار کرد: هرروزی که نگاهمان به غرب باشد هیچ‌چیزی جز ضرر و زیان عاید کشور نمی‌شود. دولتمردان قطعاً باید زودتر از این راه فاصله گرفته و اهداف کشور را در ارتباط با سایر کشورها پیگیر باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌های خارجه مجلس خاطرنشان کرد: البته خود دولت هم به این نتیجه رسیده که چیزی از غرب عاید جمهوری اسلامی نمی‌شود و باید منافع کشور را در سایر حوزه‌ها پیش برد.

 

رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه:
اعتماد به غربی‌ها تنها خسارت و عقب‌ماندگی داشت/در فضای سایبری باید جهادی کار کرد

حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد در تبیین بیانات روز گذشته رهبر انقلاب اظهار داشت: فرمایشات مقام معظم رهبری همواره راهگشا بوده و کشور را تا الان به آن ساحل امنش رسانده و خواهد رساند.

وی با اشاره به تاکیدات معظم‌له بر مسئله جوانگرایی افزود: کشور نیازدارد که در حوزه مدیریت به دست جوانان خلاق، توانمند و فکور اداره شود جوانان همان گونه که جنگ را اداره کردند امروز هم می‌توانند.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه بیان داشت: تفکری که چهل سال تلاش خود را کرده امروز  قادر نخواهد بود در این شرایط از بحران عبور کند.

حجت‌الاسلام حسینی‌کیا به بخش دیگری از سخنان رهبر انقلاب در برخورد با اشرافی‌گری اشاره کرد و گفت: کشور ما نیاز به سیطره تفکرجهادی دارد که از خودش بگذرد و اشرافیت را کنار بگذارد و بتواند مدیریت داشته باشد و این نیاز امروز جامعه است.

وی درباره بخش دیگری از بیانات معظم له در تاکید استفاده از بستر مجازی برای تودهنی به آمریکا تصریح کرد: ما نیازمند حفظ تفکر و اندیشه اسلامی و انتقال آن به نسل جدید هستیم که از این بستر برای انجام این مهم می‌توان استفاده کرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه افزود: در این حوزه وزارت ارتباطات و برخی وزارت خانه که در این حوزه می توانند تولید محتوا کنند می‌توانند کمک جدی باشند برای اینکه بتوانیم گامی به جلو برداریم.

حجت‌الاسلام حسینی‌کیا با تاکید بر موثر بودن استفاده از ظرفیت سایبری بسیج در این حوزه تصریح کرد: فرمایشات رهبری موید این است که باید عزم جهادی را بیشتر کنیم تا کار به سرعت پیش رود و با یک تفکر جهادی کشور بیمه شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه همچنین درباره تاکیدات رهبر معظم انقلاب در مورد بدعهدی آمریکا و عدم اعتماد به غربی‌ها نیز گفت: قبل از برجام تحریم ها در آستانه فروپاشی بود و با برجام عملا تحریم ها نگه داشته شد.

وی با تاکید بر اینکه تضمین‌های غربی‌ها درباره برجام اجرایی نشد و آنان قابل اعتماد نیستند، بیان کرد: اگرچه ممکن است برجام منافع بسیار کوچکی هم داشته باشد اما در سطح کلان جز خسارت و ‌عقب ماندگی چیزی در پی نداشت.

 

نماینده مردم قزوین:
اروپا حاضر نیست دربرابر امریکا هزینه دهد

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم اظهار کرد: ارتباطات در دنیای امروز نقش بسیار برجسته و انکارناپذیری دارد به ویژه فضای مجازی که فراگیر شده و همه ابعاد رسانه و خبررسانی را در برگرفته است.
وی افزود: در شرایط کنونی که با انفجار اخبار و اطلاعات مواجه هستیم؛ یکی از وظایف وزارت ارتباطات بسترسازی مناسب و امن برای اطلاع‌رسانی است تا بتوانیم با بهره‌گیری از این مزیت در برابر نفوذ مقابله کنیم.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس تصریح کرد: یکی دیگر از نکات مهم در بحث فضای مجازی، بهره‌گیری از این فضا برای ایجاد اشتغال است و ما در اشتغال‌های نوین خصوصا در بستر مجازی باید بیش از این فعالیت کنیم؛ چراکه براساس فرموده امام علی(ع) کسی که روزگاران خود را شناخت غفلت نکرده و متناسب با آن خود را مجهز می‌کند.

وی در ادامه گفت: امروز یکی از راه‌های ایجاد اشتغال همین فضای مجازی است که از ارزان‌ترین و سهل الوصول ترین و سریع‌ترین زمینه اشتغال است به طوریکه در چین بستر بسیار مهمی برای راه ابریشم مجازی  فراهم کردند و بر اساس گزارش‌هایی که داشتم نزدیک به سه تریلیون دلار از این حوزه برای خود درآمدزایی کردند.

محمدی تاکید کرد: علاوه بر ظرفیت رسانه در اطلاع رسانی باید از این ابزار برای اشتغال و تحرک اقتصادی استفاده کنیم.

وی در ادامه گفت: ما اگر فرمایشات مقام معظم رهبری را گوش کرده و با آن به صورت تکلیفی برخورد کنیم بسیاری از مشکلات کشور از جمله مواردی در دیپلماسی خارجی و فضاهای بین المللی برطرف می‌شود.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس تصریح کرد: همانطور که مشاهده می‌کنیم اروپاییان کم کم در حال خلف وعده هستند؛ این در حالی است که رهبری بر این موضوع تاکید داشتند که آمریکا قابل اعتماد نیست و بعد در ادامه فرمودند که به اروپا نمی‌شود تکیه کرد و ما می‌بینیم هرچه می‌گذرد صحت این موضوع برای همه آشکار و روشن‌تر می‌شود.

وی عنوان کرد: طی یک دهه اخیر تاکیدات مقام معظم رهبری بر مقوله فرهنگ و اقتصاد بوده و ما باید از همه ظرفیت‌ها و بسترها برای توسعه فرهنگی و اقتصادی استفاده کنیم.

محمدی اضافه کرد: به ویژه با توجه به تحریم‌های ظالمانه دشمنان که هدفشان در تنگنا قرار دادن معیشت مردم و ناراضی کردن قشر ضعیف جامعه است، مسئولین کشور باید این درایت را داشته باشند که با اتخاذ راهکار مناسب در برابر توطئه دشمنان به نحو مطلوبی مقابله کنند.

وی بیان کرد: ما باید بین مواضع تاکتیکی و استراتژیکی کشور تفاوت قائل باشیم چراکه مواضع استراتژیکی کشور، متکی بر تقویت نظام خصوصا از حیث ایجاد امنیت و مصونیت کشور است و مصونیت امنیت نیز در وهله اول در گرو انسجام داخلی و وحله دوم تقویت بنیه دفاعی کشور است؛ زیرا هرچه بنیه دفاعی کشور قوی‌تر باشد دشمن نفوذ کمتری به کشور داشته و راه به جایی نخواهد برد.

نماینده مردم قزوین در مجلس گفت: از نگاه استراتزیک می‌توانیم با تاکتیک‌های مختلف برای رسیدن به اهدافمان استفاده کنیم زیرا جمهوری اسلامی ایران در معادلات منطقه‌ای نقش اثرگذاری دارد و در مقابله با تروریسم و داعش نقش بی نظیری داشته که اگر ما مقابله نمی کردیم سرریز مخاطرات آن برای اروپا و دیگر نقاط جهان بود.

وی تصریح کرد: ما باید از این حربه‌ها استفاده کنیم و در واقع با آنها برخورد طلبکارانه داشته باشیم چون اگر تلاش‌‌های ایران و فداکاری سربازان و همراهان ایران نبود داعش قدرت یافته و در اقصی نقاط جهان ایجاد مخاطره می‌کرد.

محمدی بیان کرد: وقتی ما در اینجا مقابله جدی می‌کنیم و شهدای مدافع حرم را تقدیم می‌کنیم اروپا باید بداند که هزینه‌اش را باید بپردازد و لذا ما باید دست برتر در عرصه دیپلماسی و مطالبات منطقه‌ای داشته باشیم چراکه اگر ایران نباشد این فضای آرام و صلح آمیز در منطقه و دنیا ممکن است؛ متشنج شود.

وی در ادامه گفت: اروپا حاضر نیست که در برابر آمریکا هزینه دهد، اما باید بپذیرد که این هزینه را اولا به واسطه حفظ پرستیژ خود در عرصه بین الملی باید بدهد چون اکنون برای اروپا پرستیژی قائل نیستند و آن را تابعی از دولت ایالت متحده می‌دانند.

رییس کمیسیون اصل نود مجلس در پایان بیان کرد: اروپا برای حفظ خود در عرصه بین المللی و همچنین اگر به دنبال تامین منافع و به ویژه در زمینه امنیتی خود هستند، باید هزینه‌اش را نسبت به جمهوری اسلامی ایران بپردازند.

 

نماینده مردم شیروان:
اروپا در مقابل آمریکا اراده‌ای ندارد/ایران بر وعده‌های اروپا تکیه نکند

عبدالرضا عزیزی، نماینده مردم شیروان در مجلس در گفت و گو با عصر اترک در پاسخ به این سوال که نظام جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر تاکید مقام معظم رهبری درباره بد عهدی های آمریکا و اروپا و خلف وعده های مکرر اروپا چه رفتاری را باید با کشورهای اروپایی در پیش بگیرد؟ اظهار کرد: اروپایی ها اهل عمل نیستند و از آمریکا می ترسند.

عزیزی با اشاره به اینکه بنده به کشورهای اروپایی بسیار سفر کرده ام، گفت: اروپایی ها در پشت پرده می گویند که از آمریکا می ترسند.

وی افزود: آنان می گویند که دوست داریم با ایران کار کنیم اما آمریکا نمی گذارد و کاری نیز از دست ما بر نمی آید.

وی تصریح کرد: بنابراین ایران نمی تواند به کشورهای اروپایی که از خود قدرتی ندارد و به قدرت آمریکا وابسته هستند، تکیه کند.

عزیزی تاکید کرد: راه آن است که دولت و مجلس تابع توصیه ها و منویات مقام معظم رهبری باشند و به آن عمل کنند.

وی همچنین درباره هشدار مقام معظم رهبری در آخرین سخنرانی اش به مسئله اشرافیگیری در کشور نیز عنوان کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران که با شعار حمایت از مستضعفان روی کار آمد، وجود اشرافیگیری و شکار طبقاتی در آن قابل قبول نیست.

وی بیان کرد: متاسفانه پس از بروز التهابات ارزی و رشد تورم در کشور در سال جاری، فاصله میان طبقات مختلف جامعه در کشور بیشتر شد و بخشی از جامعه از دهک یک و دو به دهک های پنج و شش تنزل کردند و پولدارها نیز پولدارتر شدند.

نماینده مردم شیروان در مجلس گفت: پا فشاری دولت تدبیر و امید بر سیاست های غلطش این شکاف طبقاتی را عمیق تر کرده است.

 

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان:
امید واهی به اروپا سرانجامی نخواهد داشت

علی‌اکبر کریمی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اقتصادی در رابطه با سخنان روز گذشته مقام معظم رهبری در حوزه اشرافی گری مسئولین و اعتماد به غرب در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: در آموزه‌های دینی، قوانین و مشی حضرت امام(ره) و مسئولین نظام به‌ویژه در دهه اول انقلاب ساده زیستی، زهد، پرهیز از اشرافی گری و پرهیز از تجملات چه در زندگی شخصی و چه محیط اداری به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین محورهای زندگی مطرح بوده است.

کریمی ادامه داد: متأسفانه عده‌ای که خلاف این مشی را دنبال می‌کنند و صراحتاً اظهار کردند که ما باید در کشور مانور تجمل بدهیم، زمینه‌سازی توسعه اشرافی گری و تجمل‌گرایی را در بین مسئولان در محیط‌های اداری و دولتی رواج دادند و این باعث شد که به این بلیه دچار شدیم.

وی ضمن بیان اینکه راه نجات این موضوع شفافیت است عنوان کرد: هر چه قدر بتوانیم شفافیت را در نظام اداری کشور و در بین مسئولان توسعه دهیم باعث می‌شود کسانی که شایستگی ندارند و خارج از ملاک‌ها و معیارهای یک مسئول در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران و مطالبه مردم هستند، نتوانند سرکار بیایند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان ضمن اشاره به اینکه مسئولینِ دارای روحیه اشرافی گری و تجمل‌گرایی، موردقبول مردم نیستند تصریح کرد: باید این‌ها به‌طور شفاف مشخص و معرفی شوند و در راستای تعیین شفافیت وضعیت درآمدی مسئولان و مبارزه با فساد طرحی در مجلس تهیه کردیم که متأسفانه این طرح به‌صورت ناتمام باقی‌مانده و همچنان پیگیریم که این موضوع به سرانجام برسد.

وی بیان کرد: در قالب این طرح باید همه مسئولان موظف باشند تا ثروت خودشان و خانواده‌شان را به مراجع مربوط گزارش دهند و شفاف کنند و این باعث می‌شود که آن‌هایی که از راه‌های غیرقانونی و غیر مشروع ثروت کسب کردند و با سوءاستفاده از موقعیتشان نسبت به جلب رانت و ویژه خواری اقدام می‌کنند شناخته شوند و به جامعه معرفی شوند.

کریمی افزود: مردم هم قطعاً آن‌ها را در منصبی که انتخابی باشد طرد خواهند کرد و آن‌هایی هم که انتصابی هستند به‌عنوان یک ملاک قانونی این مطرح باشد که مسئولان خارج از چارچوب اشرافی گری و رانت‌خواری و ویژه خواری منتصب شوند و این به‌عنوان یک‌رویه قانونی و مورد عمل در بین مسئولان جمهوری اسلامی ایران نهادینه شود.

وی به موضوع ادامه‌دار شدن انتظار مسئولین اجرایی برای تحقق وعده‌های اروپایی‌ها اشاره کرد و افزود: متأسفانه مسئولان اجرایی علی‌رغم اعتراف به‌وقت کشی اروپا و بی‌خاصیت بودن انتظار کشیدن برای ایجاد گشایش از سوی اروپایی‌ها، ولی حاضر نیستند این واقعیت‌ها را بپذیرند و هم چنان این انتظار را ادامه می‌دهند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان تشریح کرد: ما اعتقادداریم باید به دنبال اتکا به توانمندی‌های داخلی بود و باید راهکارهای قانونی‌ای که در داخل کشور و با اتکا و استفاده از ظرفیت‌های موجود در داخل کشور برای مقابله با تحریم‌هاست هر چه سریع‌تر فعال و اجرایی شود.

وی ضمن بیان اینکه باید به‌طور واقعی و با اعتمادبه‌نفس و استفاده از ظرفیت‌های خودمان با تحریم‌ها مقابله کنیم خاطرنشان کرد: امید داشتن به اروپایی‌ها برای کمک به ما در مقابل تحریم آمریکا امید واهی و توخالی است و قطعاً به سرانجامی نخواهد رسید.

انتهای پیام/

منبع: دانا

خبر بعدی:

هادیان:‌ اطلاع رسانی در حوزه ارتباطات باید بدیع باشد

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به نقش و جایگاه روابط عمومی در این وزارتخانه تاکید کردکه با توجه به تخصصی بودن حوزه ارتباطات می کوشیم تا مفاهیم برای مردم ساده سازی و در اختیار آنان قرار داده شود و در این راه تلاش داریم تا خلاقیت و ابتکار را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سیدجمال هادیان، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع بندی عملکرد این «مرکز» در سال 97 به سایت وزارت ارتباطات گفت: این مرکز، اطلاع رسانی حوزه ای را برعهده دارد که در مرزهای دانش حرکت می کند؛ بنابراین از جایگاه ویژه ای برخوردار است، در حقیقت فناوری اطلاعات یک فناوری پیشروست و به همین جهت اطلاع رسانی در این حوزه چند ویژگی دارد. نخست اینکه فناوری اطلاعات به دلیل ماهیت تخصصی اش ممکن است برای همه مردم قابل فهم نباشد (هرچند برای همه مردم قابل استفاده است) بنابراین همه مردم باید آگاهی دقیقی به اندازه اطلاعات عمومی و زندگی روزمره خود از این حوزه داشته باشند. روابط عمومی باید بتواند اطلاعات تخصصی را به زبان مردم و به ساده ترین شکل تبدیل کند و در اختیار آنها بگذارد تا درک خدمات و معنای توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات تسهیل شود.

وی با اشاره به اینکه امروزه ارتباطات و فناوری اطلاعات زیرساخت توسعه اشتغال، توسعه علمی، و پنجره ارتباط با جهان است و اگر ما اطلاع رسانی دقیقی نداشته باشیم این توسعه دچار اختلال می شود، افزود: از آنجایی که حوزه ارتباطات معمولا با ابتکار و طرح های بدیع همراه است، اطلاع رسانی آن نیز باید خلاقانه و بدیع باشد. از همین رو در رویکرد جدید روابط عمومی وزارت ارتباطات و بنابه خواست وزیر محترم ارتباطات، از طرح هایی تازه برای سرعت یافتن اطلاع رسانی استفاده کردیم.

مولف کتاب «متن های کوتاه» دلیل اصلی انتخابش را توسط آذری جهرمی، استفاده از مولفه‌های فرهنگی هنری در روابط عمومی وزارت ارتباطات دانست و اظهار کرد: به همین دلیل در دوره جدید، اطلاع رسانی در این حوزه دچار تحول شد و مثلا تولید ویدیو های کوتاه برای تشریح دستاوردهای علمی و فناورانه به زبان ساده و در عین حال طرح ها و پروژه هایی در حوزه اطلاع رسانی برای فرهنگ سازی پیاده شد که یکی از مهمترین آنها استخراج تجربه های مدیریتی یا مدیریت دانش از زبان مدیران پیشکسوت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود.

هادیان با بیان اینکه بیش از 30 نفر از وزرای اسبق و معاونان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که در مسوولیت های حساس قرار داشتند و در زمان مدیریت شان تحولات ویژه ای انجام شده بود، جلوی دوربین تاریخ شفاهی قرار گرفتند و تجربه های مدیریتی خود و تاریخ شفاهی وزارت ارتباطات را بازگو کردند، تصریح کرد: حاصل این گفتگوها چند فیلم مستند و چندین مجلد کتاب خواهد شد.

رییس مرکز روابط عمومی پایان ضبط پروژه تاریخ شفاهی را پایان اردیبهشت ماه اعلام کرد و گفت: در انتهای سال 97 نخستین مجموعه مستند از این تاریخ منتشر شد و بقیه مستندها و کتاب ها تا انتهای سال 98 منتشر می شود و در اختیار مدیران فعلی، علاقمندان و کارمندان قرار خواهد گرفت تا به عنوان سند کاربردی مدیریت در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات مورد استناد و استفاده قرار گیرد.

این مقام مسوول با اشاره به وظیفه ای که وزیر ارتباطات به وی محول کرده، اظهار کرد: با توجه به رویکرد جدید روابط عمومی، وظیفه تهییج و تحریک حوزه محتوای ویژه کودکان به عهده این مرکز قرار گرفت که در قالب رویدادی به نام «جشنواره کودکآنلاین» انجام شد که این طرح در نوع خود کم نظیر بود و در دو رشته فیلم کوتاه و ایده های ساخت سریال های اینترنتی برگزار شد و توانست 1120 فیلم و ایده را از سراسر کشور جمع کند و استعدادهای خاص را در سراسر کشور شناسایی کرده و مورد حمایت قرار دهد.

وی با بیان اینکه در این جشنواره حلقه های زیست بوم محتوای کودک، هم افزا شدند و کنار هم قرار گرفتند، اظهار کرد: در این جشنواره وزارت ارتباطات به هیچ وجه در حوزه محتوا و تولید وارد نشد بلکه با تحریک و تهییج حوزه تولید محتوا با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی ایده ها و استعدادهای برتر را شناخت تا ایده های برتر در شتابدهنده ای که در بخش خصوصی ایجاد شده است؛ پرورانده شوند و در نهایت در خرداد 98 آثار ساخته شده اکران و مورد داوری قرار گیرند.

هادیان برگزاری جشنواره کودکآنلاین را تجربه نوینی در کشور دانست که تاکنون انجام نشده بود و ادامه داد: این شکل از برگزاری جشنواره الگوی خوبی برای سایر رویدادهای محتوا محور است تا تولید محتوای مورد نیاز برای فضای مجازی را افزایش دهند و سهم ما را از تولید محتوی صفحات وب که در حال حاضر نزدیک به 2 درصد است را افزایش دهند تا کودکان و نوجوانان ما استفاده بهینه کنند.

وی افزود: جشنواره کودکآنلاین سال آینده گسترده تر ادامه خواهد یافت و مخاطبان ما منتظر خبرهای جدیدتری باشند چراکه کودکآنلاین قصد دارد در سال 98 طرح بلند پروازانه دیگری را در درون خود داشته باشد که برای نخستین بار در خاورمیانه اتفاق می افتد و تحول بزرگی در حوزه تولید محتوا به طور عام خواهد بود که انشاالله در آینده نزدیک اطلاع رسانی های لازم انجام خواهد شد.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات یکی دیگر از رویدادهای ابتکاری را تلاش برای ارتقای سواد رسانه ای، تفکر نقاد و بررسی ارتباطات اجتماعی در جامعه ایران دانست و تصریح کرد: ما به شدت معتقدیم که یکی از ملزومات و بسترهای توسعه علاوه بر دانش آکادمیک، ارتقای سواد رسانه ای و مهارت های زندگی مردم است.

این مقام مسوول با بیان اینکه جامعه ایران هنوز در این حوزه ارتقا پیدا نکرده وضعیف است، گفت: ما در برابر رسانه های مجازی که هر روز گسترش پیدا می کنند، ضعیف و دچار زودباوری و خودباختگی هستیم. مهارت های زندگی به ما کمک می کند تا ارتباطات اجتماعی را با هم نوعانمان و جامعه افزایش دهیم. به اعتقاد کارشناسان تعداد این مهارت های اجتماعی 10 مهارت است، مثل مهارت حل مساله، تصمیم گیری، تفکر نقاد، تفکر حلال، کنترل و تنظیم هیجانات و استرس که اگر این مهارت ها را فردی داشته باشد در کنار تحصیلات آکادمیک، زندگی بهتری را تجربه خواهد کرد و دچار چالش با هم نوعان و حاکمیت نخواهند شد و این یکی از وظایف ما برای فرهنگ سازی است.

هادیان با اشاره به برگزاری «جلسات نقد و اندیشه» در مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات ادامه داد: یکی از مهارت های مهم زندگی « سوادرسانه ای و تفکر نقاد» بود که ما برآن متمرکز شدیم و از کارشناسان در حوزه های مختلف دعوت کردیم که موضوعات حوزه فضای مجازی را به چالش و بحث بگذارند.

وی افزود: این جلسات هر هفته در مرکز روابط عمومی به طور مرتب در سه ماهه آخر سال برگزار، نتیجه گیری و منتشر شد و در سال آینده در همان چهارشنبه ها ادامه خواهد یافت و امیدواریم که آغازگر یک راه طولانی برای فرهنگ سازی و ارتقای برخی از مهارت های زندگی به ویژه تفکر نقاد و سواد رسانه ای شود.

مولف کتاب متن های کوتاه با تاکید بر ضرورت افزایش مهارت های زندگی، اظهار کرد: البته هیچکدام از اینها وظیفه ذاتی وزارت ارتباطات نیست بلکه در حقیقت وزارت ارتباطات چون فضا را خالی دید و رشد و توسعه زیرساخت های ارتباطی و فضای مجازی حتما باید با رشد فرهنگ استفاده همگون باشد ، آتش به اختیار عمل و کار را شروع کرد. امیدواریم دیگر نهادهای متولی وارد مسیر شوند و به ما کمک کنند. حس ما این است که مسیر درستی را پیمایش می کنیم. مسیری که جامعه ما تشنه آن است و به آن نیاز دارد فضای مجازی که واقعیتی انکار ناپذیر است و ما برای استفاده درست از این فضای جدید به محتواهای متناسب با سبک زندگی ایرانی اسلامی نیاز داریم تا فریب نخوریم و سره را از ناسره تشخیص دهیم و تصمیم گیری درستی انجام دهیم و بر هیجانات و استرس های خود غلبه کنیم و روابط بهتری را با خانواده، هم نوع ، همسایه و با حکمرانان تجربه کنیم و بالاخره آنکه قدرت گفتمان، مذاکره و تعامل سازنده را افزایش دهیم.

هادیان این رخدادها در مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات را به عنوان بخش فرهنگی وزارت ارتباطات ضروری دانست و گفت: این اتفاقات جز فرهنگ سازی و ایجاد ارتباط سالم با آحاد مردم و اطلاع از حال مردم و اطلاع رسانی دستاوردهای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات هدف دیگری ندارد و خیلی حیف است که مجموعه تلاش های وزارت ارتباطات اعم از توسعه ارتباطات در روستاها و شهرها که موجب اشتغال و ثروت آفرینی و حمایت از استارت آپ ها شده، عقیم بماند و معرفی نشود.

وی افزود: یکی دیگر از فعالیت های روابط عمومی وزارت ارتباطات این است که به صورت موجز و در قالب مدیاهای جدید مثل ویدیوهای کوتاه دستاوردهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را به طور خاص و دستاوردهای این حوزه در بخش خصوصی و دولتی را به طور عام به زبان مردم و با ویدیوهای کوتاه مختص رسانه های مجازی تهیه و در دسترس همگان قرار داد و امیدوارم این مسیر در سال آینده نیز ادامه پیدا کند و روابط عمومی بتواند در تلاشی که آغاز کرده برای تولیدکارهای بدیع، موفق باشد.

همه منتقدان آدم های خیرخواهی اند
رییس مرکز روابط عمومی درباره طرح انتقادهایی نسبت به برگزاری این برنامه ها اظهار کرد: کسانی که انتقاد می کنند از نظر من ، اغلب آدم های خیرخواهی هستند که دلشان برای ایران و توسعه کشورشان می تپد اما این آدم های منتقد وخیرخواه را به چند دسته می توانیم تقسیم کنیم که دسته اول، خیرخواه اما کم اطلاع هستند و دقیق مطالعه نکردند و مثلا اگر درباره کودکآنلاین انتقاد می کنند و می گویند که وارد حوزه محتوا شده ایم، دقت نکرده اند که کودکآنلاین وارد تولید محتوا نشده است بلکه حلقه های تولید محتوا را به هم پیوند داده و کمک کرده همدیگر را بشناسند و رو به جلو بیایند.

وی در مورد برگزاری جشنواره کودکآنلاین افزود: در حقیقت ما انگیزه ها را افزایش دادیم و استعدادها را شناسایی کردیم و به بخش خصوصی تحویل دادیم و اصلا تولید محتوایی صورت نگرفته و نخواهد گرفت و حتی اگر جای این کار در جامعه خالی نبود این یک کار را هم انجام نمی دادیم.

وی در مورد انتقادهای مطرح شده پیرامون برگزاری جلسات سواد رسانه ای نیز گفت: در مورد سوادرسانه ای نیز ابتکاری بخرج دادیم و از امکانات موجود بدون هیچ هزینه ای از فرهیختگان و صاحبنظران دعوت کردیم که بحث کنند و با امکانات موجود آنها را منتشر کردیم و به نظرم اگر منصفانه نگاه کنیم باید بجای انتقاد، تلاش های وزارت ارتباطات که کمتر در حاکمیت و در بخش خصوصی دیده شده مورد تشویق و تقدیر قرار گیرد.

این مقام مسوول با تاکید مجدد مبنی بر اینکه اغلب این افراد خیرخواه هستند، خاطرنشان کرد: البته ممکن است تعداد معدودی هم باشند که هدفمند دستاوردهای وزارت ارتباطات را تخریب کنند که این هم طبیعی است زیرا وقتی موفقیتی حاصل می شود بلاخره سنگ اندازان هم بیکار نخواهند نشست. چرا که می گویند تا قطار ایستاده کسی کاری ندارد و به محض اینکه حرکت می کند به آن سنگ می اندازند و این امر بدیهی است و در ذات بشر وجود دارد. البته هر چه زیر بنای فرهنگ و اخلاق مستحکم تر باشد و همدلی در جامعه بیشتر، چنین پدیده ای کمتر دیده خواهد شد و همین جاست که نیاز به فرهنگ سازی ضروری است.

وی با بیان اینکه اهداف ارتقای سوادرسانه ای و تفکر نقاد این است که تعداد افرادی که سنگ پرتاب می کنند را کاهش دهیم، در مورد بهترین اقدام روابط عمومی وزارت ارتباطات در سال 97، افزود: از نظر خودم ارزشمندترین کاری که در سال 97 در مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات انجام دادیم و از آن خشنود و راضی هستم، برپایی کرسی های گفت وگوی کارشناسی «نقد و اندیشه» با موضوع سواد رسانه ای بود و حس می کنم که بذری است که ما کاشتیم و انتظار داریم در آینده برگ و بار خیلی زیادی دهد و همه از نتایج آن استفاده کنند.

هادیان در پایان با بیان اینکه باید ابتدا از شخص آقای وزیر تشکر کنم که اگر حمایت و دغدغه ایشان نبود در کارهای ابتکاری موفق نمی بودیم، گفت: معمولا مدیران اجرایی خیلی با تغییر، تحول و ابتکار میانه ای ندارند ولی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اولویت اولشان قدم های ابتکاری است تا مسیر رسیدن به اهداف میانبر شود.

وی ادامه داد: دوم باید از همه مدیران بخش های مختلف وزارت ارتباطات شامل پیشکسوتان و مدیرانی که الان مسوولیت دارند، بخاطر همکاری ای که در پیشبرد اهداف و پروژه های روابط عمومی داشتند تشکر کنم که اگر همکاری آنها نبود، بعید بود که ما موفق باشیم و سوم از همکارانم در روابط عمومی در یک جمع همگرا، خالص و تلاشگر، تشکر می کنم که این همکاری به پشتوانه دوستانم که هرکدامشان در کاری متخصص و متبحر هستند، انجام شد و در آستانه سال نو، نوروز 1398 را به همه تبریک می گویم.

هادیان با اشاره به بیتی از مولانا که فرمود: «پرده بگردان و بزن ساز نو؛ هین که رسید از فلک آغاز نو»، ادامه داد: نوروز همراه با تحول و تغییر است و ما سعی کردیم در رویکرد روابط عمومی تحولی ایجاد کنیم چراکه وقتی بهار می آید طبیعت متحول می شود. سعی کردیم در روابط عمومی نیز نهالی را غرس کنیم که الان شکوفه داده و کم کم به بار می نشیند و آن موقع از بار و سایه آن، همه مردم استفاده کنند و آن موقع شادی و لذت بردن ماست که امیدوارم آن لحظات را هم ببینیم.

رئیس‌‌جمهور: سال جدید، سال مهار تورم، متعادل‌کردن قیمت ارز و دوستی بیشتر با همسایگان است

پرویز پرستویی: حکایت عادل فردوسی‌پور مانند استاد شجریان است

بازیگران سریال (نون خ) سعید آقاخانی و نقش هایشان +زمان پخش

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۲۷۹۴۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مطالبه‌گری نسل امروز دلیلی بر ضدیت با ایران و نظام نیست/ شرط لازم برای موفقیت یک مدرسه/ افراط و تفریط در همه زمینه‌ها در کشور ما وجود دارد
 • فاصله جامعه ایرانی با اخلاق چقدر است؟
 • بحران گلستان در کمین جیرفت
 • به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی‌های جولان، صلح میان اعراب و اسرائیل را تضعیف می‌کند
 • اصولگرایان و اصلاح‌طلبان از نتیجه انتخابات مجلس یازدهم وحشت دارند
 • رسانه‌های دانشگاهی باید اعتماد دانشجویان را جلب کنند/ فاصله گرفتن از فضای ژورنالیستی برای فعالیت رسانه‌ در دانشگاه‌ لازم است
 • فراز و فرود کاغذ در سال ۹۷/ همه آن چیزی که باعث شد کاغذ افسار گسیخته شود
 • افسردگی در کمین کودکان علاقمند به فضای مجازی/ چرا نباید فرزندانمان را بدون کنترل در شبکه‌های اجتماعی رها کنیم؟
 • فیلم این مرد معلول در فضای مجازی ترکید +فیلم
 • اقدامات احمدی‌نژادی عامل تضعیف اتاق اصناف ایران/ چرا اصناف از مدیریت بازار رانده شدند؟
 • فضای مجازی دشمن رسانه‌های معتبر
 • احوال پرسی های مجازی جای صله رحم را نمی گیرد
 • ستاره مسلمان دنیای فوتبال دشمن فضای مجازی شد
 • ظریف: به هیچ‌کس اعتماد نداریم اما می‌توانیم با همه مذاکره کنیم| مردم مبنای قدرت کشور هستند
 • می‌توانستیم آب، برق و سوخت مجانی به مردم بدهیم/ تا 4 ماه دیگر گزارش اصلاح ساختار کشور و بودجه ارائه می‌شود/ 79میلیارد دلار یارانه پنهان می‌دهیم که عمدتا سهم ثروتمندان است/ زندگی پولدارها در ایران، توسط فقرا تامین می‌شود/ چرا مجلس می‌خواهد به هر ایرانی روز
 • عملکرد مجلس ملتی نیست، دولتی است/ دولت و مجلس باید به خودشان بیایند و شرایط را تغییر دهند/ نمی دانم چرا در برجام ماندیم و به اروپا اعتماد کردیم؟
 • مسئولان بازار را رها نکنند/لزوم جلوگیری از حرکات ضدارزشی در سواحل
 • مسئولان بازار را رها نکنند/لزوم برخورد با اقدامات ضدارزشی در ساحل
 • جایگاه کتاب های کمک درسی تضعیف شده است/ شرط موفقیت اجرای طرح خرید خدمات/ در حوزه تبدیل فضا‌ها آموزش‌وپرورش موفق نبوده است