معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: امروز در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تلاش و آمادگی بالای نیروی هوایی ارتش در شرایطی که تحت شدیدترین تحریم‌ها قرار داریم، موجب افتخار ملت ایران است.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به منطقه عمومی رزمایش اقتدار فدائیان حریم ولایت نهاجا، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش در پایان هشتمین رزمایش اقتدار فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش در منطقه عمومی اصفهان و در جمع خبرنگاران رزمایش و آمادگی نیروی هوایی ارتش را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: امروز شاهد هنرنمایی تیز پردازان نیروی هوایی قهرمان ارتش جمهوری اسلامی ایران در آسمان ایران‌زمین بودیم.


وی ادامه داد: شما خبرنگاران و اصحاب رسانه دیدید در این رزمایش تعدد عملیاتی که انجام شد ازجمله پرتاب بمب، راکت، موشک و نبرد هوایی و حتی زدن موشک در هوا توسط هواپیمای دیگر و بارریزی توسط هواپیما‌های ترابری بسیار خوب، به‌موقع و بااقتدار انجام شد.

معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به رشادت‌های نیرو‌های هوایی در دوران جنگ تحمیلی، تصریح کرد: آن‌هایی که دفاع مقدس را درک کردند حرف من را به‌خوبی درک می‌کنند که غُرش هواپیما به رزمندگان نیرو و روحیه می‌داد، امروز شاهد بودیم هواپیما‌های که به دست توانمند نیرو‌های صنعتی ما در نیروی هوایی ارتش، وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و دانشگاه‌های کشور به‌روز شده و با تجهیزات بومی توسط خلبانان پرورش‌یافته در این مرزوبوم و با این مهارت پرواز و مأموریت‌های محوله را به موفقیت انجام می‌دهند که موجب افتخار و احساس غرور است.

امیر سیاری ادامه داد: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ما به جایی رسیده‌ایم که تمام خلبانان در داخل کشور آموزش می‌دهیم و هواپیما تولید و بهینه‌سازی می‌کنیم و هواپیما صاعقه که توسط متخصصان داخلی تولید شده است به‌خوبی و بااقتدار بمباران اهداف از پیش تعیین‌شده را انجام دادند و رزمایش به‌خوبی انجام شد.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: در این دو روز و شب گذشته ما شاهد اجرای عملیات بودیم که خلبانان عزیز ما در آسمان به‌خوبی انجام دادند و این‌ها نشان‌دهنده اقتدار و توانمندی عظیمی است که در نیروی هوایی الهی و قهرمان ارتش وجود دارد.

وی با اشاره به تحریم‌های دشمن، اظهار داشت: تلاش و آمادگی بالای نیروی هوایی ارتش در شرایطی است که تحت شدیدترین تحریم‌ها قرار داریم، آمادگی و اقتدار نیروی هوایی موجب افتخار مردم ما است، این خلبانان جوان که به‌خوبی و البته به زیبایی این مأموریت را انجام دادند سنی میان ۲۰ تا ۲۷ سال دارند و که اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را در آستانه جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به نمایش گذاشتند.

امیر سیاری در بخش دیگری از سخنان خود به نقش اساسی رسانه در نمایش اقتدار نیرو‌های مسلح اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها باید اقتدار و آمادگی نیرو‌های مسلح را به‌خوبی به نمایش بگذارند تا دوست و دشمن بداند امروز ایران اسلامی به برکت انقلاب اسلامی به این توانمندی رسیده که تجهیزات مورد نیاز خود را مانند جنگنده، موشک در داخل کشور و بدون نیاز از خارج تولید و با آموزش خلبان و نیرو‌های متخصص رزمایش‌های بزرگ و بر اساس تاکتیک‌های مختلف را با موفقیت انجام می‌دهیم.

وی انجام موفقیت‌آمیز هشتمین رزمایش اقتدار فدائیان حریم ولایت نهاجا را نشانه آمادگی و اقتدار نیروی هوایی دانست و گفت: همان‌طور که پیش‌کسوتان و رزمندگان مهین عزیز ما در دفاع مقدس از کشور حراست کردند، خلبانان جوان ما نیز آماده دفاع از کشور و البته موجب افتخار و سربلندی کشور هستند.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش بابیان این‌که به بیش از ۹۵ درصد اهداف تعیین‌شده در هشتمین رزمایش اقتدار فدائیان حریم ولایت نهاجا دست یافته‌ایم افزود: اگرچه به اهداف خود از برگزاری این رزمایش دست یافته‌ایم، اما به این کفایت نکرده و نگاه ما همواره به جلو است. با رصد تهدیدات و باوجود تحریم‌ها به دنبال این هستیم که هرروز بهتر از روز گذشته باشیم.

وی ادامه داد: امروز شما شاهد عظمت و اقتدار نیروی هوایی ارتش و همچنین استفاده از انواع جنگنده‌ها و هواپیما‌های سوخت‌رسان و ترابری بودید که موجب افتخار است.

امیر سیاری خاطرنشان کرد: باوجود هوای نامناسب و وزش باد شدید تمام موشک‌ها و بمب‌ها بومی مانند بمب قاصد به اهداف برخورد کرد و زیباترین صحنه لحاظ هدف قرار دادن و منهدم کردن موشک شلیک‌شده از جنگنده F. ۵ توسط موشک میگ ۲۹ بود که نشان دهند تخصص و دقت بالای خلبانان جوان ما است.

وی خاطرنشان کرد: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تمامی متخصصان فنی و خلبانان نیروی هوایی در خارج از کشور آموزش می‌دیدند، اما از زمان تشکیل دانشگاه شهید ستاری تمام خلبانان و متخصصان فنی در این دانشگاه و بر اساس استاندارد‌های جهانی آموزش می‌بینند و اگر این تخصص و آموزش مناسب نبود نمی‌توانستند به این خوبی این رزمایش و اقتدار را به نمایش بگذارند. تمامی این موفقیت‌ها و پیشرفت‌ها به دلیل خودباوری و استفاده از تجربیات گران‌بهای پیشکسوتان ۸ سال دفاع مقدس است.

معاون هماهنگ کننده ارتش تصریح کرد: پیام این رزمایش اقتدار و آمادگی نیرو‌های مسلح برای دفاع از کشور است که برای دوستان خوشحال‌کننده و به دشمن نشان می‌دهد که اگر اشتباه کنند پاسخی قاطع و پشیمان کننده دریافت خواهند کرد.

منبع: پارسینه

خبر بعدی:

آموزش خلبانان اماراتی برای انجام حملات هوایی در یمن از سوی آمریکا

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بنابر یک گزارش جدید، آمریکا برنامه‌ای آموزشی را برای آماده‌سازی کارمندان و خلبانان هواپیمایی امارات برای انجام حملات هوایی در یمن  اجرا کرده است.

این گزارش نشان می‌دهد برخلاف بیانیه‌های رسمی، مداخله وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در جنگ یمن بسیار عمیق‌تر از چیزی است که آن‌ها سعی در نمایش آن دارند.

یاهو نیوز روز پنجشنبه گزارش داد در یادداشت رسمی یک مقام نیروی هوایی آمریکا به تاریخ ۱۸ دسامبر سال ۲۰۱۷ آمده است: فرماندهی نیروی هوایی آمریکا شش جنگنده اف-۱۶ امارات را برای انجام تمرینات آموزشی پرچم قرمز همراهی کرده و به ۱۵۰ خلبان نیروی هوایی امارات برای آماده سازی عملیات رزمی در یمن کمک کرده است.

پس از آنکه در اوایل ماه نوامبر سال گذشته میلادی جیمز متیس، وزیر دفاع وقت آمریکا به نیرو‌های هوایی این کشور دستور توقف عملیات سوخت‌رسانی به ناوگان جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی را داد، انتقادات از مشارکت واشنگتن در جنگ یمن فروکش کرد. با این حال اسناد جدید نشان می‌دهد که آمریکا بیشتر از آنچه قبل از این مشخص شده، در بمباران هوایی در یمن نقش دارد.

این یادداشت توضیح می‌دهد که آموزش‌های بیشتر به کارد پروازی امارات در پایگاه هوایی الظفره در ابوظبی ارائه شد. این پایگاه هوایی در اختیار نیرو‌های آمریکا است. در این یادداشت آمده است: پرسنل واحد جنگی، برنامه آموزش خلبانان جنگنده‌های اف-۱۶ امارات را انجام دادند:۳ خلبان پروازی، ۲۴۳ مربی، ۳۲۳ ساعت آموزش انجام شد و در نتیجه آن ۴ مربی جدید و ۲۹ خلبان جنگی برای انجام عملیات هوایی در یمن آماده شدند.

با این حال یک مقام فرماندهی مرکزی آمریکا گفت چنین آموزشی به خلبانان عضو ائتلاف متجاوز سعودی ارائه نشده است. ماه گذشته نیز ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا مدعی شد واشنگتن در جنگ یمن مداخله نمی‌کند و از هیچیک از طرفین نیز حمایت نمی‌کند. با این حال بنابر اعلام یاهو نیوز اجرای برنامه آموزش به خلبانان اماراتی برای بمباران اهداف غیرنظامی در یمن نوع دیگری از مشارکت آمریکا در جنگ بی‌رحمانه یمن است.

همچنین نیرو‌های فعلی و سابق آمریکا در عملیات زمینی در جنگ فاجعه‌بار یمن مشارکت داشته‌اند. روزنامه نیویورک تایمز ماه می‌ گذشته به نقل از مقامات ناشناس آمریکایی و دیپلمات‌های اروپایی گزارش داد تیمی تقریبا دوازده نفره از کماندو‌های ارتش آمریکا به طور مخفیانه به ائتلاف سعودی برای یافتن و تخریب انبار موشک‌های بالستیک و سایت‌های پرتاب موشکی انصارالله یمن کمک کرده اند.

آبراهام گولان، موسس گروه عملیات نیزه، در ماه اکتبر گذشته به بازفید نیوز گفت: یک تیم مزدور از نیرو‌های ویژه سابق ارتش آمریکا و نیرو‌های دریایی سابق این کشور که برای گروه «عملیات نیزه» کار می‌کردند، در پس برنامه هدفمند ترور در یمن بودند، که من آن را هدایت می‌کردم. گروه عملیات نیزه پیمانکار قتلِ افراد زیادی از جمله شهروندان عادی، رهبران مذهبی و اجتماعی در یمن بود که از جانب امارات  برای جنایت سازماندهی شده استخدام شده بود.

نتایج تحقیقاتی که در ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ از سوی خبرگزاری آسوشیتدپرس منتشر شد، نشان داد مقامات اماراتی افراد مظنون را پیش از تحویل آن‌ها به پرسنل آمریکایی برای بازجویی، در ۱۸ مرکز بازداشت سری در جنوب یمن مورد شکنجه قرار می‌دادند.

بعد‌ها کنگره آمریکا یک ماده را در قانون مجوز دفاع ملی ۲۰۱۹ مورد تصویب قرار داد که پنتاگون را ملزم به ارائه شرح کاملی از مشارکت ضد تروریسم آمریکا-امارات در یمن می‌کرد. پنتاگون در ماه دسامبر گزارش مربوطه را ارائه داد، با این حال یک مقام سابق شورای امنیت ملی آمریکا در این باره گفت: وزارت دفاع در این گزارش دو صفحه‌ای چیزی را ارائه داد که تنها می‌توان آن را فریبکاری و گمراه‌کنندگی عمدی درباره اقدامات آمریکا و امارات در یمن به شمار آورد.

انتهای پیام/

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور شد + حکم

کلیدواژه: رزمایش نظامی حبیب الله سیاری ارتش جمهوری اسلامی ایران

منبع این خبر، وبسایت www.parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۲۸۶۵۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پیکر شهید حادثه هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ نیروی هوایی ارتش در نیشابور تشییع شد
 • پیکر شهید نیرو هوایی ارتش در نیشابور تشییع شد
 • مافیای منافقین در آلبانی/بلیت واشنگتن و نقش دهلی نو در تحریم‌ها/۲۶ دی روز رهایی ملت از بند طاغوت/آنچه در رزمایش «فداییان حریم ولایت» گذشت
 • قیمت آپارتمان در منطقه نیرو هوایی+ جدول
 • اس پی‌ وی؛ سنگ بنای صیانت از اقتدار سیاسی اروپا در برابر آمریکا
 • پایان اولین رزمایش مشترک نیروی دریایی آمریکا و بریتانیا در آب‌های چین
 • اولین فیلم از تشییع پیکر شهدای حادثه هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ نیروی هوایی ارتش
 • پیام حاج قاسم در پی شهادت پرسنل نیروی‌هوایی ارتش
 • پیام تسلیت سرلشکر سلیمانی در پی شهادت جمعی از پرسنل نیروی هوایی ارتش
 • سردار سلیمانی شهادت جمعی از پرسنل نیروی هوایی ارتش را تسلیت گفت
 • سردار سلیمانی شهادت پرسنل نیروی هوایی ارتش را تسلیت گفت
 • سرلشکر سلیمانی شهادت جمعی از پرسنل نیروی هوایی ارتش را تسلیت گفت
 • برگزاری رزمایش مشترک آمریکا و بریتانیا در دریای چین جنوبی
 • برگزاری رزمایش دریایی آمریکا و انگلیس در قلمرو چین
 • برگزاری نخستین رزمایش دریایی آمریکا و انگلیس در قلمرو چین
 • آیا گیلان در برابر بحران‌های آب و هوایی آمادگی دارد؟
 • پیکر شهدای حادثه بوئینگ ۷۰۷ نیروی هوایی ارتش در کدام شهر‌ها خاکسپاری می‌شود؟
 • رزمایش پدافند غیر‌عامل در ایلام برگزار شد
 • تشییع پیکر شهدای حادثه هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ نیروی هوایی ارتش