وزارت خارجه فرانسه از جمهوری اسلامی ایران خواسته است تمامی فعالیت‌های مرتبط با موشک‌های بالستیک خود را متوقف کند. ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷ بین الملل اروپا دیپلماسی ایران نظرات - اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، وزارت خارجه فرانسه در اقدامی مداخله‌جویانه خواهان توقف فعالیت‌های موشکی ایران شد.

وزارت خارجه فرانسه بدون ارائه هیچ مستندی، از ایران خواسته است تا تمام فعالیت‌های مرتبط با موشک‌های بالستیک که قادر به حمل کلاهک هسته‌ای هستند را متوقف کند.

جمهوری اسلامی ایران به دفعات تصریح کرده که برنامه موشکی آن کاملا دفاعی بوده است.

همچنین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به عنوان نهاد تخصصی سازمان ملل متحد که ناظر بر اجرای ابعاد فنی و هسته‌ای برجام است، در تمامی گزارش‌های خود از صلح‌آمیز بودن تمامی فعالیت‌های ایران و عدم انحراف آن‌ها به سوی اهداف غیرمسالمت‌آمیز تأکید کرده است.

چرا دشمن برجام موشکی را علیه ایران مطرح کرد؟ظریف: ایران برنامه فضایی خود را ادامه می‌دهد

 

انتهای پیام/

R1016168/P/S8,89,95/CT10 واژه های کاربردی مرتبط برجام اخبار ایران (بین‌الملل) اخبار "فرانسه"

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

حمله خواب چيست؟

خبرگزاري آريا - اگر در تمرکز يا حافظه خود با مشکلاتي مواجه هستيد يا احساس مي‌کنيد قابليت تفکر شفاف را از دست داده ايد، اين موارد مي‌توانند از علائم مرتبط با حمله خواب باشند.
به گزارش خبرگزاري آريا از ايسنا، اگر در تمرکز يا حافظه خود با مشکلاتي مواجه هستيد يا احساس مي‌کنيد قابليت تفکر شفاف را از دست داده ايد، اين موارد مي‌توانند از علائم مرتبط با حمله خواب باشند.
حمله خواب يا نارکولپسي يک اختلال خواب مزمن است که با خواب آلودگي شديد در طول روز و حملات ناگهاني خواب تعريف مي‌شود. افراد مبتلا به حمله خواب بدون در نظر گرفتن شرايط اغلب در بيدار ماندن براي مدتي طولاني با دشواري مواجه هستند. حمله خواب مي‌تواند موجب اختلالات جدي در فعاليت‌هاي روزمره فرد شود.
در کنار خواب آلودگي شديد طي روز، برخي نشانه‌هاي کمتر مشهود حمله خواب نيز وجود دارند که از فردي به فرد ديگر متفاوت هستند.
بايد توجه داشته باشيد که علائم حمله خواب مي‌تواند بين بزرگسالان و کودکان متفاوت باشد و اين اختلال در دو نوع وجود دارد:
حمله خواب نوع 1 شايع‌تر است و با سطوح پايين يک ماده شيميايي در مغز به نام هيپوکرتين که به تنظيم چرخه‌هاي خواب و بيداري در انسان کمک مي‌کند، مرتبط است.
همچنين، بيماران مبتلا به حمله خواب نوع 1 ضعف ناگهاني يا از دست دادن تون ماهيچه‌اي که به نام کاتاپلکسي يا تن‌انداختگي شناخته مي‌شود را تجربه مي‌کنند.
بيماران مبتلا به حمله خواب نوع 2 داراي سطوح عادي از هيپوکرتين هستند و معمولا کاتاپلکسي را تجربه نمي‌کنند.
در ادامه با هفت نشانه ظريف حمله خواب بيشتر آشنا مي‌شويم.
ضعف يا از دست دادن ماهيچه
کاتاپلکسي نه تنها کل بدن يک بيمار مبتلا به حمله خواب را تحت تأثير قرار مي‌دهد، بلکه مي‌تواند موجب ضعف يا از دست دادن ماهيچه در بخش‌هايي مشخص از بدن شود.
به عنوان مثال، برخي بيماران مبتلا به حمله خواب مشکلاتي در صحبت کردن دارند. کاتاپلکسي مي‌تواند موجب تکان سر، يا ضعف در دست‌ها شود و اين ضعف به اندازه‌اي است که فرد توانايي نگه داشتن چيزي را ندارد.
برخي بيماران مبتلا به حمله خواب اين موارد ضعف ماهيچه‌اي را تنها چند بار در سال تجربه مي‌کنند، در شرايطي که ديگران علائم را با تکرر بيشتر تجربه مي‌کنند.
ذهن مه‌آلود
اگر در تمرکز يا حافظه خود با مشکلاتي مواجه هستيد يا احساس مي‌کنيد قابليت تفکر شفاف را از دست داده‌ايد، اين موارد مي‌توانند از علائم مرتبط با حمله خواب باشند.
در شرايطي که هر يک از اين علائم مختص به حمله خواب نيستند، به اين معني که شرايط ديگر نيز مي‌توانند موجب آن‌ها بشوند يا تنها با کمبود خواب موجه باشيد، اما اغلب زندگي روزانه را براي بيماران مبتلا به حمله خواب دشوار و چالش برانگيز مي‌کنند.
حرکات کنترل نشده بدن و صورت
در بزرگسالان، حمله خواب با ضعف ناگهاني يا از دست دادن تون ماهيچه‌اي - اغلب در واکنش به خنده يا احساسات قوي - مرتبط است.
اساسا، بدن فرد شل شده يا قدرت خود را از دست مي‌دهد. هرچند در کودکان، حمله خواب به جاي از دست دادن تون ماهيچه‌اي مي‌تواند موجب برخي الگو‌هاي حرکتي فعال شود.
بالا رفتن ابرو، شکلک درآوردن، حرکات عجيب دهان و زبان، و پيچ و تاب دادن بدن، به ويژه زماني که کودک احساسي قوي را تجربه مي‌کند، همگي از علائم حمله خواب هستند.
فلج خواب
آيا براي شما پيش آمده که نزديک به خواب رفتن يا در آستانه بيدار شدن از خواب براي چند ثانيه احساس کنيد که نمي‌توانيد بدن خود را تکان دهيد؟ اين شرايط به نام فلج خواب شناخته مي‌شود و افراد بسياري که به يک اختلال خواب مبتلا نيستند، نيز گاهي اوقات آن را تجربه مي‌کنند. فلج خواب نشانه‌اي از حمله خواب نيز محسوب مي‌شود. برخي افراد مبتلا به حمله خواب، اين نوع فلج را همواره تجربه مي‌کنند.
خواب ديدن بلافاصله پس از به خواب رفتن
خواب همراه با حرکت سريع چشم (REM) مرحله‌اي عادي از يک چرخه خواب سالم محسوب مي‌شود و همچنين در اين مرحله بيشتر خواب مي‌بينيد.
به طور معمول، خواب رم 90 دقيقه پس از به خواب رفتن آغاز مي‌شود و در طول شب تکرار مي‌شود. هرچند بسياري از بيماران مبتلا به حمله خواب ورود به اين مرحله را بسيار سريع - طي 15 دقيقه پس از به خواب رفتن - تجربه مي‌کنند.
اگر طي مدت کوتاهي پس از به خواب رفتن کارخانه روياسازي مغز شما وارد عمل شده و از اين مساله آگاه هستيد، زيرا اغلب پس از مدت کوتاهي از به خواب رفتن به واسطه يک رويا بيدار مي‌شويد، اين مي‌تواند نشانه‌اي ظريف از ابتلاء به حمله خواب باشد.
ناتواني در به خواب رفتن هنگام شب
در شرايطي که حمله خواب به طور معمول با خواب آلودگي طي روز مرتبط است، اين شرايط مي‌تواند موجب بروز مشکلاتي در خواب شبانه نيز شود.
بسياري از بيماران مبتلا به اين شرايط خواب تکه تکه را تجربه مي‌کنند، به اين معني که طي شب نمي‌توانند به راحتي به خواب بروند يا خواب باقي بمانند.
برخي بيماران مبتلا به حمله خواب چندين بار در طول شب از خواب بيدار مي‌شوند و به گفته کارشناسان اين شرايط به واسطه اختلالات مغزي خواب-بيداري مشابه با آنچه موجب احساس خواب آلودگي شديد طي روز مي‌شود، رخ مي‌دهد.
کابوس‌هاي واضح و ترسناک
از آنجايي که حمله خواب مي‌تواند مرز‌هاي بين خواب و بيداري را کمرنگ کند، برخي بيماران رويا‌هايي واضح و ترسناک را تجربه مي‌کنند.
براي برخي بيماران، رويا‌ها مي‌توانند پيش از اينکه کاملا به خواب بروند، آغاز شوند. به عنوان نمونه مي‌توان به ديدن يا احساس حضور فردي بيگانه در اتاق خواب در شرايطي که فرد همچنان تا حدي بيدار است، اشاره کرد.

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

رئیس بانک مرکزی: نرخ ارز به آرامی در حال کاهش است| چه کسانی می‎خواهند دلار گران شود؟

فیلم/ خوانندگی امین حیایی در برنامه تحویل سال

کلیدواژه: برجام اخبار ایران بین الملل اخبار فرانسه برجام اخبار ایران بین الملل اخبار فرانسه

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۲۸۷۲۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • زندگینامه «سیدحسن تقی‌زاده »عامل قتل شیخ شهید
 • تشکیل ۴ کارگروه مشترک بین وزارت کشور و وزارتخانه‌های مرتبط با رونق تولید
 • اقدام خصمانه فرانسه علیه مراکز اسلامی وابسته به ایران
 • انتقاد مجدد فرانسه از توقف صادرات تسلیحات آلمان به عربستان
 • نخستین وظیفه دولت، برای رونق تولید، سرعت بخشیدن در ایجاد فضای کسب و کار ساده است/کاهش تورم و بیکاری با افزایش کمی و کیفی تولید
 • کشته و زخمي شدن 70 نظامي در حمله موشکي ارتش به جنوب عربستان
 • تعطیلی 4 مرکز اسلامی در فرانسه
 • استیضاح ترامپ، بدون حمایت جمهوری‌خواهان، اتلاف وقت است
 • نخست‌وزیر انگلیس خواهان تعویق موعد برگزیت شد
 • نتوانستم مانع توقف طرح اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده شوم/ شاید محیط زیست رییس قوی تری می‌خواهد
 • پلوسی: استیضاح ترامپ زمانی ممکن است که جمهوری خواهان را هم قانع کنیم
 • پلوسی: با استیضاح ترامپ بدون حمایت جمهوری‌خواهان وقت خود را هدر داده‌ایم
 • ادعای یک مقام آمریکایی درباره برنامه موشکی ایران
 • یک مقام آمریکایی برنامه موشکی ایران را بی‌ثبات‌کننده خواند
 • ادعای بی‌اساس مدیر اداره کنترل تسلیحات وزارت خارجه آمریکا علیه ایران
 • بولتون: آزمایش موشکی کره شمالی موجب تأثر شدید ترامپ می‌شود
 • برنامه موشکی ایران باعث بی‌ثباتی در خاورمیانه می‌شود
 • ادعای یک مقام وزارت خارجه آمریکا درباره برنامه موشکی ایران
 • ده‌ها نیروی ائتلاف سعودی بر اثر حمله موشکی کشته یا زخمی شدند