مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران به انتشار خبری مبنی بر پیشنهاد پولی شدن عبور از تونل‌های شهری واکنش نشان داد و در توجیهی عجیب و غریب گفت: این طرح هنوز به استحضار و تایید دکتر حناچی شهردار تهران نرسیده و صرفا در مرحله پیشنهاد است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران به دنبال انتشار خبری مبنی بر پیشنهاد پولی شدن عبور از تونل‌های شهری از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، توضیحاتی را ارایه داد.

مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهردار تهران در این زمینه آورده است:« طرح اخذ بهای تردد از تونل های شهری در قالب لایحه از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران پیشنهاد شده و صِرف ارائه پیشنهاد به منزله پذیرش آن نیست و ارسال آن به شورای محترم اسلامی شهر تهران مستلزم تایید آن در شهرداری تهران است. این طرح هنوز به استحضار و تایید دکتر حناچی شهردار تهران نرسیده و صرفا در مرحله پیشنهاد است. هر گونه طرحی که در دوره جدید مدیریت شهری به اجرا در می‌آید، در راستای مصلحت و منفعت عمومی جامعه خواهد بود و در این دوره هیچگونه طرحی که برخلاف مصالح شهر و منافع شهروندان باشد، اجرا نمی‌شود. مدیریت شهری با درک شرایط دشوار اقتصادی موجود جامعه، خود را در کنار شهروندان می‌داند و از اجرای هر گونه طرحی که باعث افزایش هزینه، ایجاد دشواری و بروز نگرانی برای شهروندان شود، اجتناب خواهد کرد.»

انتهای پیام/

منبع: ایسنا

منبع: دانا

خبر بعدی:

ردپای عواملی از درون شهرداری در تجمعات پیمانکاران/ برخورد با مدارا با دست‌فروشان

شهردار تهران از شهرداران مناطق خواست که شنبه همزمان با «روز هوای پاک» با وسایل نقلیه عمومی مانند دوچرخه و ... سر کار بروند.

به گزارش ایسنا، پیروز حناچی در جلسه شورای معاونان و شهرداران مناطق در ساختمان شماره 2 شهرداری منطقه 18 با اشاره به برخی از مسائل پیش آمده در هفته گذشته، بر هماهنگی هر چه بیشتر روابط عمومی بخش های مختلف مدیریت شهری تاکید کرد و گفت: امر اطلاع رسانی بسیار مهم است و در اخباری که مربوط به کل شهر است معاونت‌ها و روابط عمومی ها دقت بیشتری داشته باشند. ما یک تیم هستیم و باید مثل یک تیم عمل کنیم، هیچ یک از دوستان نباید حرکت انفرادی داشته باشد.

وی به گزارش معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری درباره درآمدها اشاره و عنوان کرد: تلاش‌ها برای تحقق درآمدهای نقدی و غیرنقدی امیدوارکننده است و آن بخش‌هایی که از برآوردها عقب هستند هر چه زودتر عقب افتادگی خود را جبران کنند. سومین سالی است که سقف بودجه شهرداری ثابت مانده است که با توجه به تورم سالیانه در کشور می توان گفت هر سال از هزینه شهرداری 30 درصد کاسته شده است.

وی افزود: طبعاً باید از هزینه های جاری به همین نسبت کاسته شود، برخی از هزینه های جاری ما قابل دفاع نیست. مدیران شهرداری در این زمینه حساسیت نشان دهند و اگر فردی خودرویی از شهرداری در اختیار دارد که ضرورتی برای این کار وجود ندارد یا از واحدهای مسکونی شهرداری استفاده می کند که ضرورتی در این خصوص وجود ندارد، امکانات را به شهرداری بازگرداند. اگر ما از مردم می خواهیم که صرفه جویی کنند خودمان باید در این زمینه پیشگام باشیم.
شهردار تهران در بخشی دیگر از سخنانش گفت: در پنجشنبه شب تعدادی از پیمانکاران سد معبر در اطراف حرم امام زاده صالح برای جمع آوری افرادی که بساط پهن کرده بودند مدارای لازم را نشان ندادند. نحوه برخورد مدیریت شهری با سد معبر باید کج دار و مریز باشد، یعنی ضمن داشتن روحیه مدارا با سد معبر مقابله کنیم.
وی همچنین به برخی از تجمعات پیمانکاران در مقابل ساختمان های شهرداری اشاره کرد و یادآور شد: معاونت مالی در حال بررسی بدهی های شهرداری به پیمانکاران است. حدود 80 درصد پیمانکاران از شهرداری طلب های جزئی دارند که با کمی برنامه ریزی می توان آن ها را پرداخت کرد، اما 20 درصد طلب های هنگفت دارند که پرداخت آن کمی مشکل است.
حناچی ادامه داد: معاونت مالی در حال بررسی وضعیت بدهی های شهرداری و تعیین تکلیف آن ها است، اما شنیده شده که برخی از این تجمعات با هدایت عواملی از شهرداری های نواحی و مناطق صورت می گیرد که در صورت اثبات با عوامل آن برخورد خواهد شد و شهرداران مناطق مراقب چنین تحرکاتی باشند.
حناچی در بخش دیگری از سخنان خود به «روز هوای پاک» اشاره کرد و گفت: شنبه، 29 دی ماه روز هوای پاک است و من از شهرداران مناطق می خواهم در آن روز با وسایل نقلیه عمومی مانند دوچرخه و ... سر کار بروند، ما باید در این کار ثابت قدم باشیم تا مردم هم به این رفتار بپیوندند. همچنین، با رعایت چارچوب ها می توانید از چهره های سرشناس درخواست کنید در این اقدام شما را همراهی کنند تا مردم بیشتر به انجام این عمل ترغیب شوند.
وی در ادامه به برنامه های شهرداری برای مترو پرداخت و تصریح کرد: برنامه ما جا به جایی هفت میلیون مسافر در روز است که این رقم هم اکنون دو میلیون نفر در روز است. این هدف را با افزایش واگن های مترو و نیز افتتاح خطوط در حال ساخت و کم کردن سرفاصله حرکت بین قطارها دنبال می کنیم. بر اساس اطلاعی که داریم مقام معظم رهبری هم از توسعه مترو حمایت و این موضوع را تایید کرده اند که انشاءالله در تحقق این هدف موفق خواهیم شد.
شهردار تهران همچنین اعلام کرد: در روزهای قبل طرح تفصیلی منطقه 22 در شورای عالی شهرسازی مطرح و تصویب شد و اگر ما در این دوره از مدیریت شهری تنها این کار را انجام دهیم، برای ما کافی است. این کار بسیار مهم بود که به لطف خدا به سرانجام رسید.
حناچی به استفاده از رنگ در شهر که در جلسات قبل دستور آن را داده بود اشاره و تصریح کرد: این دستور داده شده است، اما هنوز نشانه های جدی از این کار دیده نمی شود. خواهش من از مدیران این است که این موضوع را جدی بگیرند.
شهردار تهران با اشاره به گزارش سازمان میادین میوه و تره بار نیز خاطرنشان کرد: این گزارش پیشتر در هیات دولت هم مطرح شد و رییس جمهور از آن استقبال و پیشنهاد کرد که در این زمینه اطلاع رسانی شود. این گزارش خوبی بود و نشان می داد که میوه و برخی اقلام ضروری مردم در این مراکز با قیمت های خیلی پایین تر عرضه می شوند، البته برخی این انتقاد را دارند که پراکندگی این میادین در شهر مناسب نیست. پیشنهاد من این است که در مناطقی مانند منطقه 22 می توان میادین بیشتری تاسیس کرد. البته لازم است مناطق مختلف شهرداری در این زمینه همکاری کنند.

حناچی افزود: فلسفه وجود میادین میوه و تره بار این بود که میوه ها با قیمت مناسب و به صورت مستقیم از تولید کننده به دست مصرف کننده برسد که به نظر می رسد برخی اقدامات مانند اجاره بهای بالای غرفه های این مراکز در تضاد با فلسفه آن است که مسئولان این امر قول داده اند به این موضوع رسیدگی کنند.

تحقق 71 درصد از درآمدهای مصوب شهرداری

 در این جلسه زریر نگین تاجی معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گزارشی از وضعیت درآمد ارائه داد. آن طور که مطرح شد تاکنون 71 درصد از درآمدهای مصوب شهرداری محقق شده است.
در ادامه جلسه، محمدرضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گزارشی از برنامه های شهرداری برای مراسم جشن پیروزی انقلاب ارائه داد و گفت: شهرداری شعار «40 سال سرافرازی» را برای این جشن ها انتخاب کرده است.
 همچنین در این جلسه، سعید راد مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار با ارائه گزارشی خدمات سازمان را تشریح و اعلام کرد علاوه بر میدان اصلی تره بار فعلی،  قرار است دو مرکز اصلی دیگر به مرکز موجود اضافه شوند.
به گفته وی 241 میدان میوه و تره بار در شهر تهران فعالیت می کنند و قیمت های اقلامی که ارائه می دهند به صورت متوسط 30 درصد از سایر مراکز فروش ارزان تر است.

براساس گزارش شهرنوشت، در ابتدای این جلسه سید محمد فیاض شهردار منطقه 18 نیز به بیان مسائل و مشکلات این منطقه پرداخت.

انتهای پیام

دبیر  خبر: بهناز غفاری

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۲۸۷۳۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حساب سرانگشتی از درآمد طرح پولی‌کردن تونل‌ها؛ ماهی ۱۸میلیارد تومان
 • «آقای تکذیب» پولی شدن تونل‌ها را تأیید کرد
 • هواداران استقلال بخوانند؛ ذهن توجیه‌گر را پایان دهید!
 • درآمد شهرداری از عوارض تونل‌ها چقدر می‌شود؟ +اینفوگرافی
 • اصرار بر گران کردن زندگى در تهران کار قالیباف است؟!
 • آیا طرح جریمه زباله و گران کردن بلیط مترو هم کار قالیباف است؟!
 • «آقای تکذیب» پولی شدن تونل‌ها را تأیید کرد/ طرح «جریمه زباله» و گران کردن بلیط مترو هم کار قالیباف است؟!
 • سهم عوارض تونل و پل در سبد نیویورکی‌ها
 • ◄ پولی شدن تردد در تونل‌ها منتفی شد
 • حناچی: ردپای عواملی از درون شهرداری در تجمعات پیمانکاران
 • تنظیم لایحه برای قیمت‌گذاری استفاده از زیرساخت‌های شهری تهران
 • حناچی: ماموران سد معبر با دستفروشان با مدارا برخورد کنند
 • برای تردد از تونل‌ها هیچ عوارضی دریافت نمی‌شود
 • شهردار تهران : سالانه ۳۰ درصد از بودجه شهرداری کاسته می‌شود / خلاقیت در امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران کم رنگ است
 • ◄ درآمد شهرداری از عوارض تونل‌های شهری چقدر می‌شود؟
 • اخذ عوارض تردد در تونل‌های شهری منتفی است
 • درآمد شهرداری از «عوارض تونل‌» چقدر است؟
 • درآمد شهرداری از «عوارض تونل‌ها» چقدر می‌شود؟
 • درآمد شهرداری از «عوارض تونل‌ها» چقدر است؟