عضو جدید کادرفنی استقلال تهران درباره تجربه مربیگری، تیم ملی فوتبال ایران، وینفرد شفر و موضوعات دیگری صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، فرهاد مجیدی بدون شک یکی از اسطوره های بزرگ تاریخ باشگاه استقلال است . کاپیتان سابق یا به نقل از هواداران استقلالی "هفت مقدس" هفته گذشته بعنوان مربی تیم استقلال انتخاب و معرفی شد. مجیدی در گفت‌وگو با سایت رسمی باشگاه استقلال، درباره مسائل مختلفی صحبت کرد. متن صحبت‌های او به شرح زیر است:

بعد از 5 سال دوری از استقلال اولین جلسه تمرینی ات با تیم بعنوان مربی چگونه بود ؟

من هیچگاه از استقلال دور نبودم. اما در اولین جلسه یاد بزرگان و مربیان سابقم در استقلال افتادم. من روزهای خیلی خوب و خاطره انگیزی با ناصرخان حجازی، منصورخان پورحیدری و غلامحسین خان مظلومی داشته ام. با آنها جام اورده ام و فوتبال خودم را مدیون آنها می دانم . در اینجا به روح آن عزیزان ادای احترام کرده و از تمامی مربیان خودم تشکر می کنم و از همه پیشکسوتان بزرگ باشگاه که تاریخ پرافتخار استقلال مدیون آنهاست، برای شروع کار مربیگری ام، رخصت طلبیده و از آنها می خواهم که با حمایت ها و راهنمایی های خود ، تیم را در کسب نتایج درخشان یاری کنند .

از حضورت در استقلال شروع کنیم. چطور شد که به عنوان مربی استقلال انتخاب شدید؟

من خیلی دوست داشتم به استقلال بیایم. بارها گفته بودم که دوست دارم به استقلال کمک کنم. سعی کردم کلاس‌های خوبی بروم و نکات آموزشی خوبی یاد بگیرم. نزدیک به پنج ماه به صورت عملی در تمرینات تیم جوانان اسپانیول هم حاضر شدم. امروز مدرک A آسیا را دارم. از لندن ( زیرنظر اتحادیه فوتبال انگلیس ) هم مدرک مربی گری گرفته‌ام. منتظر بودم تا باشگاه از من دعوت به همکاری کند.

به هر دلیلی این امکان تا کنون ایجاد نشد تا اینکه هفته گذشته جلسات نهایی را با مدیریت و سرمربی باشگاه برگزار شد و قرار شد از نیم فصل به استقلال کمک کنم. من از گذشته با آقای فتحی در ارتباط بودم و از زمان حضور ایشان در باشگاه جلسات منظمی داشتیم. با شفر هم جلسات بسیار خوبی داشتم و مفصل درباره نحوه همکاری و اینکه چگونه می‌توانم به باشگاه کمک کنم، صحبت هایی انجام دادیم. نکته جالبی که باید بگویم این است که ورود من به استقلال در دوران بازیکنی با مساعدت آقای فتحی به عنوان مدیرعامل باشگاه بهمن همراه بود و او با صدور رضایت نامه باعث شد تا راهی استقلال شوم.

امروز هم در کسوت مربی به استقلال آمده‌ام و قراردادم را با آقای فتحی امضا کردم. با جلسه آخر در دبی که با سرمربی داشتم درست همان روز و ساعت و در محلی بود که 15سال پیش در آنجا قرار شد از الوصل به الاهلی بیایم که با شفر قهرمان امارات شدیم.

یکبار پیشنهاد سرمربی‌گری استقلال را نپذیرفتید ولی امروز به عنوان مربی به تیم اضافه شدید.

- بله در یک دوره‌ای به من پیشنهاد شد و من به دلیل اینکه احساس کردم شاید بعنوان سرمربی نتوانم به استقلال کمک کنم، به استقلال نیامدم. اگر امروز به استقلال آمدم، برای این آمده‌ام که به تیم کمک کنم و این توان را در خود می‌بینم. من راه درازی برای سرمربی شدن دارم و باید به تجربیاتم اضافه کنم. طبیعی است حضور در کنار شفر برای من بسیار مفید خواهد بود.

نظرتان راجع به شفر چیست؟

من پانزده سال پیش با شفر قهرمان لیگ امارات شدم. شفر را به خوبی می‌شناسم. او مربی بسیار خوبی است که با سابقه بسیار خوبی به تهران آمده است. او به خوبی مرا می‌شناسد. طبیعی است که اگر من نسبت به تیم و شفر نا امید بودم، هرگز به استقلال نمی‌آمدم و من فکر می‌کنم آینده استقلال بسیار روشن است. ما با تجربه شفر و تلاش بازیکنان می‌توانیم دل هواداران را شاد کنیم.

از باشگاه بگویید. در این چند روز ، باشگاه را چطور ارزیابی کردید؟

باید بگویم که اولا متاسفم که هنوز بعد از گذشت چند سال همچنان شاهدم که استقلال امکانات مناسبی برای تمرین کردن ندارد. برای من خیلی جالب است که ما نوبت صبح را در یک مجموعه و نوبت عصر را در یک زمین دیگر برگزار کردیم. از اینجا به هوادارانمان می‌گویم که توقع‌شان را از تیم و بازیکنان بر اساس امکانات موجود قرار دهند. متاسفانه مدیریت باشگاه به تنهایی نمی‌تواند مشکلات را حل کند. من در این چند روز شاهد تلاش‌های آقای فتحی و سختی کار ایشان بودم.

نمایندگان مجلس که انتخاب مردم و نماینده آنها هستند، چرا باید قانونی مصوب کنند که تیم‌های متعلق به مردم، نتوانند از بودجه دولتی استفاده کنند؟ مسئولین بجای اینکه از منابع عمومی، بودجه و اموال مردم و بیت المال بدرستی مراقبت کنند تا شاهد اختلاس های چند صدمیلیاردی و چندهزار میلیاردی نباشیم متاسفانه فقط زورشان به استقلال و پرسپولیس می رسد و این دو تیم متعلق به مردم را از کمک های دولتی محروم می کنند.

عیبی ندارد اگر به استقلال و پرسپولیس می آیید تا معروف شوید حداقل به آنها کمک کنید و اجازه ندهید مردم از نداشتن امکانات باشگاهها غمگین و ناراحت شوند. امروز آقای فتحی در استقلال و در کنار خود به مدیران برنامه ریز، توانمند و جوان نیاز دارد. مدیرانی از جنس علی انصاری که بتوانند با ایده های اقتصادی همانند همه کشورهای توسعه یافته، فوتبال را به صنعت تبدیل کنند.

حضورت در استقلال با استقبال هواداران همراه شد.

- هواداران می‌دانند که من همیشه صادقانه و با تمام وجودم برای شادی دل آنها تلاش کرده‌ام. امروز هم که وارد شده‌ام، با تمام وجود وارد شده ام و ذره‌ای برای رسیدن به موفقیت کوتاهی نمی‌کنم. من می خواهم با حمایت هواداران در کنار کادرفنی و بازیکنان تیم آنها را شاد و سربلند کنیم. به هواداران می گویم که صبور باشند و با کمک آنها استقلال رویایی ظهور خواهد کرد.

چه توصیه‌ای به بازیکنان استقلال دارید؟ به هرحال شما در دوران بازیگری به عنوان یک بازیکن متعصب شناخته می‌شدید.

تیم‌مان تیم خوبی است. اگر شانسی برای استقلال قائل نبودم، وارد نمی‌شدم. به عنوان کسی که قبلا در استقلال بازی کرده و امروز به عنوان برادر بزرگتر در کنار بازیکنان هستم، به آنها توصیه می‌کنم که با نظم و انضباط و دوری از حاشیه فقط تمرین کنند و با استفاده از تجربیات شفر، بر کیفیت فنی خود اضافه کنند. استقلال امروز نیازی به حاشیه ندارد.

حاشیه سازان هم بدانند که نمی‌توانند در استقلال تفرقه بیاندازند. من با شفر جلسات زیادی داشته‌ام. او تاکید زیادی روی نظم و انضباط دارد. بازیکنان باید بدانند، ارنج تیم را آقای شفر بر اساس تمرینات انتخاب می‌کند نه بر اساس مصاحبه و حاشیه‌سازی.

برخی از بازیکنان استقلال با خود شما هم بازی بوده‌اند، نظرت راجع به کار کردن با آنها به عنوان مربی چیست؟

طبیعی است که تیمی موفق است که بازیکنان با تجربه آن در کنار جوانان، تیم یکدستی را تشکیل دهند. حضور رحمتی، منتظری و حیدری در تیم استقلال یک نعمت بزرگ است. حضور بازیکنان باتجربه می‌تواند راهنمای خوبی برای بازیکنان جوان باشد. من فکر می‌کنم با برنامه‌ریزی مناسب در تیم‌های پایه و اضافه کردن جوانان خوب و مستعد، استقلال را در سال‌های آینده از خرید بازیکنان بی کیفیت خارجی بی نیاز کند.

به عنوان سوال آخر، جام ملتهای آسیا و نتایج تیم ملی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

تیم ملی ما با حضور یک مربی بزرگ و باهوش بنام کی روش و بازیکنان خوب شاغل در اروپا، کار سختی برای قهرمانی ندارد. من امیدوارم که در بازیهای حذفی بدشانسی و ناداوری به ما صدمه نزند. ما امسال بعد از چند دهه می توانیم قهرمان آسیا شویم و دل ملت را شاد کنیم. تاج و کفاشیان در چند سال گذشته برای فدراسیون و توسعه فوتبال زحمات زیادی کشیده اند. این قهرمانی ضمن شادی دل مردم، خستگی را از تن همه فوتبالی ها، بازیکنان و مربیان تیم ملی خارج خواهد کرد.

منبع: بیتوته

خبر بعدی:

دانشجویان خراسان‌رضوی؛ علمدار پیگیری مشکلات مردم/ از حضور دیوارکش‌ها در دانشگاه تا مطالبه‌گری در گرمای ۴۰ درجه

شروع سال جدید فرصت مناسبی است تا فعالیت تشکل‌های دانشجویی خراسان رضوی را در سال گذشته بررسی کنیم.

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو- امید ملایی؛ اهمیت جنبش دانشجویی یا بهتر است بگوییم در زمانه فعلی تشکل‌های دانشجویی، در ساختار کلی نظام اسلامی و نقش راهبردی آن در پیشبرد اهداف انقلاب بر کسی پوشیده نیست. در سالیان متمادی جنبش همواره با نقاط قوت و ضعفی همراه بوده که تاثیرات آن بلافاصله در بدنه جامعه ایرانی خودش را نشان داده است.  

تشکل‌های دانشجویی استان خراسان رضوی در چند سال اخبر افت و خیز‌های فراوانی را تجربه کرده اند؛ گاهی شاهد سکوت مطلق در برابر تحولات اجتماعی از سوی برخی از تشکل‌ها بودیم و گاهی هم علمدار در عرصه‌های مطالبه گری بودند.
سال ۹۷ هم سالی پر فراز و نشیب برای تشکل‌های دانشجویی خراسان رضوی بود؛ حالا با تمام شدن این سال فرصت مناسبی است که چند نمونه از فعالیت‌های مهم تشکل‌های دانشجویی خراسان رضوی را مورد بازخوانی قرار دهیم.   قیام دانشجویان در برابر حرمت‌شکنی عده‌ای در برج سلمان مشهد ۲۸ فروردین ماه زمانی که در برج سلمان مشهد کنسرتی رایگان در حال برگزاری بود، عده‌ای به حرمت شکنی و هتک حرمت شهر مقدس مشهد پرداختند که این مسئله با واکنش صریح تشکل‌های دانشجویی مواجه شد؛ دانشجویان بلافاصله با صدور بیانیه‌ای از سوی ۵۵ تشکل دانشجویی مشهد این موضوع را محکوم کردند.     البته این پایان کار نبود و دانشجویان به نشانه‌ اعتراض پیرامون این مسئله در مقابل اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی تجمع کردند و پرچم انگلیس را در اعتراض به تفکر انگلیسى مسببان حادثه برج سلمان، آتش زدند.     پویش ۱۳ هزار دانشجویی که بی نتیجه ماند حدود ۱۳ هزار دانشجوی خراسان رضوی طی کمپینی از مسئولین شهری مشهد خواستند تا برای استفاده‌ دانشجویان از سیستم حمل و نقل عمومی شهر مشهد (اتوبوس و مترو) ساز و کار تخفیفی را در این زمینه فراهم  کنند؛ دانشجویان در باب پیگیری این مسئله جلسات متعددی هم با مسئولین شهری مشهد به خصوص اعضای شورای شهر مشهد داشتند و قول‌هایی را گرفتند، اما این موضوع هیچگاه اجرایی نشد و در حد یک نمایش بودن در کنار دانشجو در شعار باقی ماند!       بیشتر بخوانید: ۱۳ هزار نفر در #پویش_دانشجوی_مشهد پیگیر تخفیف در حمل و نقل عمومی   دیوارکش‌ها به دانشگاه‌های مشهد آمدند! البته دانشگاه‌های خراسان رضوی در آغازین روز‌های سال ۹۷ شاهد حضور چهره‌‌ای سیاسی بود که قرار بود تا همین چند وقت پیش در پیاده رو‌ها دیوار بکشند، اما از دانشگاه سر در آورد! رئیسی، تولیت آستان قدس و اژه‌ای، معاون اول قوه قضائیه در جلساتی جداگانه در جمع دانشجویان مشهدی حاضر شدند و به تک تک سوالات دانشجویان در خصوص مسائل مختلف پاسخ دادند.   واکنش دانشجویان به حضور رئیسی و اژه ای در دانشگاه های مشهد را اینجا بخوانید.   فرزندان رمضان به سیاست‌های وزارت امورخارجه در قبال نقض برجام معترض شدند دانشجویان خراسان رضوی در ماه مبارک رمضان هم دست از مطالبه برنداشتند؛ در روز‌هایی که دانشجویان اکیدا به سیاست‌های وزارت امورخارجه در خصوص خروج آمریکا از برجام معترض بودند، تجمع بزرگی را با عنوان تجمع فرزندان رمضان در مقابل نمایندگی وزارت امورخارجه در مشهد شکل دادند و اعتراض خود را به گوش مسئولین وزارت امور خارجه رساندند.     جمعی از دانشجویان دانشگاه خیام مشهد هم در سال ۹۷ نسبت به بی‌توجهی مسئولان این دانشگاه در برگزاری انتخابات انجمن اسلامی اقدام به برگزاری تجمع اعتراض‌آمیزی کردند؛ که این موضوع مورد سوء استفاده رسانه‌های ضد انقلاب قرار گرفت؛ البته بعدا مشخص شد که این تشکل به حد نصاب نرسیده است و عملا مشکل قانونی دارد.     بیشتر بخوانید: فعالیت انجمن اسلامی دانشگاه خیام مشهد از ابتدا دچار مشکل قانونی بود/ بازی در پازل ضد انقلاب!   مطالبه‌گری اینبار در گرمای ۴۰ درجه! دانشجویان مشهدی در روز قدس و در گرمای نزدیک به ۴۰ درجه هم از مطالبه گری دست نکشیدند و با رونمایی پلاکارد‌های مختلف در موضوعات «استکبار ستیزی، مشکلات اقتصادی کشور، قرارداد‌های FATF و پالرمو» موضع جدی خود را در این زمینه‌ها اعلام کردند.    دانشجویان از صحبت‌های دادستان خراسان رضوی قانع نشدند  دانشجویان عدالتخواه در مشهد اردوی تشکیلاتی خود را تشکیل دادند و در این بین تمام تمرکز خود را گذاشتند تا مسئله ی پدیده را حل کنند، اما نتیجه ی جلسات دانشجویان با مسئولین در پیگیری این موضوع تقریبا هیچ بود و عملا به نتیجه ای برای حل این موضوع نرسیدند؛ در این راستا دادستان خراسان رضوی هم در جمع دانشجویان حاضر شد و پیرامون پدیده به دانشجویان توضیحاتی را داد.   بیشتر بخوانید: تقریبا هیـــــچ؛ نتیجه تدبیر مسئولان برای حل مشکلات شرکت «پدیده»     دانشجویان نیشابوری تمام قد مقابل عضو هتاک شورای شهر ایستادند  پس از آنکه یکی از اعضای شورای شهر نیشابور و مدیرمسئول هفته‌نامه اصلاح‌طلب «خیام نامه» با انتشار مطلبی علیه عزاداری امام حسین(ع) باعث جریحه‌دار شدن افکار عمومی، عزاداران و عاشقان اهل‌بیت علیه‌السلام شد؛ دانشجویان مشهدی با انتشار بیانیه و تجمعات دانشجویی این موضوع را محکوم کردند و پیگیر برخورد با این عضو هتاک شورای شهر نیشابور شدند، که در نهایت این فرد هتاک در نیشابور دستگیر شد.   مشروح اعتراضات دانشجویان نیشابوری را اینجا بخوانید     پنالتی سوال و جواب‌های دانشجویی با امام جمعه مشهد دیدار دانشجویان مشهد با آیت الله علم الهدی در مسجد امام رضا (ع) دانشگاه فردوسی تبدیل به یک دیدار خاطرانگیز شد؛ دانشجویان در این دیدار به صورت مستقیم هرچه دل تنگشان می‌خواست را، گفتند و امام جمعه مشهد با صبر و حوصله به تک تک سوالات دانشجویان پاسخ داد . این دیدار یکی از مهترین و پرمحتواترین دیدار‌های دانشجویان با مسئولین در سال ۹۷ بود.     بیشتر بخوانید: روایتی از دیدار پرحاشیه دانشجویان دانشگاه فردوسی با آیت‌الله علم‎الهدی     وقتی سرویس‌های دانشگاه صنعتی قوچان با متروی تهران مقایسه شد تعداد کم سرویس‌های دانشگاه صنعتی قوچان و مقایسه شلوغی سرویس‌های دانشجویی با متروی تهران باعث شد که دانشجویان صنعتی قوچان نسبت به این موضوع اعتراض کنند و پیگیر افزایش سرویس‌های دانشجویی در این دانشگاه بشوند؛ تجمع دانشجویان صنعتی قوچان در دانشگاه هم، بدون پاسخ مسئولین این دانشگاه به پایان رسید!   مشروح اعتراضات دانشجویان دانشگاه قوچان را اینجا بخوانید    دانشگاه آزاد مشهد، آخر هم اسلامی نشد! برگزاری اردوی مختلط دانشجویی در دانشگاه آزاد آن هم به بهانه اردوی علمی و همچنین برگزاری برخی از برنامه های ضد فرهنگی در این دانشگاه با اعتراض دانشجویان و تشکل های دانشجویی این دانشگاه همراه شد . این اعتراضات تا جایی پیش رفت که رئیس دانشگاه آزاد مشهد تغییر کرد و عملا خانه تکانی جدیدی در این دانشگاه شکل گرفت.   خواندن این گزارش خالی از لطف نیست. باز هم اردو‌های مختلط این بار در قالب اردوی علمی   عباس آخوندی، صندلی‌های خالی، دانشگاه فردوسی و دیگر هیچ! حضور عباس آخوندی در دانشگاه فردوسی مشهد هم یکی از روز‌های پر سر و صدا را در مشهد رقم زد؛ دانشجویان در مقابل سالنی که آخوندی در آن سخنرانی داشت، با در دست داشتن پلاکارد‌هایی نسبت به عملکرد وی در وزارت خانه راه و شهرسازی اعتراض کردند، اما عکس پر سر و صدای آخوندی در سالن دانشگاه فردوسی و صندلی‌های خالی پشت سر وی به یکی از پر بازدیدترین عکس‌های آن روز تبدیل شد.   روایت کامل حضور آخوندی در فردوسی مشهد را اینجا بخوانید     سونامی استقبال از جشن روز دانشجو در دانشگاه فردوسی سونامی استقبال از جشن روز دانشجو که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی در این دانشگاه برگزار شد، هم یکی از نقاط عطف برگزاری مراسمات دانشجویی بود. در این مراسم که پویا بیاتی به عنوان خواننده حضور پیدا کرد و با قرائت دعای فرج نشان داد که موسیقی هم می تواند در قالب جذب بدون گناه، دانشجویان را به سالن بکشاند و انرژی جنبشی را رقم بزند.     بی‌توجهی مسئولان، دانشجویان دانشکده هنر نیشابور را به فرمانداری کشاند دانشجویان دانشکده‌ هنر دانشگاه نیشابور نیز سال گذشته در اعتراض به مشکلات صنفی، کمبود تجهیزات در کارگاه‌های هنری و احتمال استعفای اعضای هیات علمی این دانشکده در مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان نیشابور تجمع کردند و خواستار ورود فرمانداری به این ماجرا شدند؛ که البته فرمانداری هم از دانشجویان حمایت کرد و روز بعد از این تجمع بازدید از دانشکده هنر دانشگاه نیشابور انجام شد.   مشروح این خبر را اینجا بخوانید   تکرار قصه پرغصه جلسات نمادین برای حل معضلات جوانان  جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سبزوار با موضوع بررسی مشکلات جوانان در شرایطی برگزار شد که نماینده‌ای از تشکل‌های دانشجویی این شهرستان در این جلسه حضور نداشت و همین مسئله باعث شد که تعدادی از دبیران این تشکل های دانشجویی نسبت به این مسئله واکنش نشان دهند.     دانشجویان انقلابی با مسئولان شهری مشهد اتمام حجت کردند دانشجویان انقلابی مشهد نسبت به تغییر هویت زیارتی مشهد مقدس و تغییر در تم مدیریت شهری نیز واکنش نشان دادند و در حاشیه تشیع شهدای گمنانم در مشهد با برپایی طومار‌های اعتراضی نسبت به این موضوع اعتراض کردند و عملا اعلام کردند که به هیچ وجه اجازه نمی‌دهند هویت مشهد تغییر کند.   بیشتر بخوانید: ‌دانشجویان انقلابی با مسئولان شهری مشهد اتمام حجت کردند     اتحاد دانشجویان دانشگاه‌های تهران و مشهد علیه لوایح استعماری دانشجویان دانشگاه‌های تهران و مشهد به صورت هماهنگ، در روزی که قرار بود مجمع تشخیص مصلحت نظام لوایح استعماری را بررسی کند با تجمع در میدان شریعتی مشهد، موضع صریح خود را اعلام کردند و از این مجمع خواستند که این لوایح را تصویب نکند؛ البته در روز‌های بعد هم برنامه‌های تشکل‌های دانشجویی در مخالف با تصویب این لوایح داغ داغ بود.   جزئیات اعتراض دانشجویان در خصوص لوایح استعماری را اینجا بخوانید.     تشکل‌های دانشجویی مشهد از پیگیری مسائل معیشتی مردم غافل نشدند دانشجویان تشکل‌های دانشجویی مشهد البته در سال ۹۷ از وضعیت معیشتی مردم هم غافل نشدند و در تجمعاتی که در اداره جهاد کشاورزی و صنعت و معدن خراسان رضوی داشتند نسبت به وضعیت قیمت‌ها در بازار اعتراض کردند و از مسئولین پاسخ خواستند؛ این نوع اعتراض و پیگیری مشکلات مردم توسط تشکل‌های دانشجویی مشهد الگوی مناسبی برای دیگر تشکل‌های دانشجویی سراسر کشور هم شد.   بیشتر بخوانید: دانشجویان مقابل اداره صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی تجمع کردند       در مجموع فعالیت‌های تشکل‌های دانشجویی در استان خراسان رضوی در سال ۹۷ چشمگیر بود که در بسیاری از موارد قطعا تاثیرگذار هم بود؛ امیدواریم این روند خوب در سال ۹۸ هم توسط تشکل‌های دانشجویی خراسان رضوی دنبال شود.

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

رئیس بانک مرکزی: نرخ ارز به آرامی در حال کاهش است| چه کسانی می‎خواهند دلار گران شود؟

فیلم/ خوانندگی امین حیایی در برنامه تحویل سال

منبع این خبر، وبسایت beytoote.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۲۹۱۹۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حمایت از هیئت دانشجویی هنوز برای مسئولین دانشگاه جا نیفتاده است/ مشکلات مردم باید به واسطه جامعه دانشگاهی حل شود
 • مرور مهم‌ترین اتفاقات تشکلی سال ۹۷/ از روزه تا تحصن، از تغییر تا سانسور!
 • تمدیدی‌های استقلال مشخص شدند
 • خیرمقدم مسئولین اسدآباد به مسافرین نوروزی
 • ٩٧؛ سالی پر از خاطره‌های تکرار نشدنی برای پرسپولیس
 • زورشان به دولت نمی رسد به مردم فشار می آورند/ نگاه جناحی و حزبی بزرگترین مانع برای شهر است/ محسن هاشمی در شهرداری می توانست موفق تر باشد
 • فروردین جهنمی در انتظار استقلال
 • حمایت قاطع مجیدی از فردوسی پوربا پیام جالب
 • حمایت عجیب و متفاوت فرهاد مجیدی از عادل فردوسی‌پور + عکس
 • طاق شیرین و فرهاد؛ شاخص ترین اثر تاریخی شهرستان ایوان
 • همه‌ی مشکلات کشور قابل حل است؛ ما در کشور هیچ مشکلی که قابل حل نباشد نداریم
 • ویدیو+ترانه آشنا و دلنشین فرهاد مهرداد که با هر نوروز برایمان تازه می شود
 • چه خوب بعد دو سال یادتان آمد شهر زادگاهتان کجاست آقای مجیدی!
 • شفر: هواداران ما شماره یک هستند
 • شفر:‌ بهترین لحظه من زمان خوشحالی هواداران است
 • خشم شفر سوژه AFC شد! +عکس
 • شفر خیال منشا را راحت کرد
 • شفر سوژه AFC شد!
 • خشم شفر؛ سوژه ای جذاب برای AFC