تیم فوتسال مس سونگون در دیداری خانگی با نتیجه پنج-یک مقابل مهمان خود، فرش آرای مشهد تن به شکست داد. ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۱ استانها آذربایجان شرقی نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، تیم‌های فوتسال مس سونگون ورزقان و فرش آراء مشهد از ساعت 16 امروز (جمعه) در چارچوب دیدارهای هفته بیست و پنجم لیگ برتر فوتسال کشور در سالن شهید پورشریفی تبریز به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با شکست پنج– یک تیم میزبان به پایان رسید.

در حالی که حضور مس سونگون در رده دوم جدول و مرحله پلی‌آف مسابقات لیگ برتر فوتسال در هفته‌های گذشته قطعی شده است، شاگردان اسماعیل تقی پور برای کاهش اختلاف امتیازی با گیتی پسند، از دقایق ابتدایی بازی حملاتی را روی دروازه تیم مهمان طرح‌ریزی کردند اما موقعیت‌های مس با بی‌دقتی بازیکنان این تیم بی‌ثمر ماند.

در سوی مقابل فرش آرا برای حفظ رده سوم جدول و کاهش اختلاف خود با مس، به دنبال باز کردن دروازه علیرضا صمیمی بود اما موقعیت‌های این تیم نیز راهی به دروازه حریف نداشت تا بازی با تساوی بدون گل پیگیری شود. در حالی که 15 دقیقه از دیدار دو تیم بدون عبور توپ از خط دروازه‌ها پیگیری شده بود، محمدرضا پیکان دوز در دقیقه 16 برای فرش آرا گلزنی کرد تا این تیم از میزبان خود پیش بیافتد.

پس از گل فرش آرا، مس سونگون نیز فرصت‌های خطرناکی روی دروازه این تیم خلق کرد اما نتوانست از این موقعیت‌ها استفاده کند تا نیمه نخست دیدار دو تیم با برتری یک-صفر تیم مهمان به پایان برسد.

با آغاز نیمه دوم مس سونگون حملات بیشتری انجام داد تا بازی را به تساوی بکشاند اما تیرک دروازه و بازیکنان فرش آرا مانع به ثمر رسیدن گل نخست تیم میزبان شدند. با توجه به بالا رفتن سرعت بازی، بازیکنان فرش آرا نیز 2 بار تیرک دروازه مس را به لرزه درآوردند تا نشان دهند در ضد حملات خطرساز هستند.

لیگ برتر فوتسال| تساوی سن‌ایچ و مس سونگون در نخستین دیدار هفتهاعلام آرای انضباطی دیدار تیم‌های فوتسال سوهان محمد سیما - مس سونگون/ محرومیت 3 جلسه‌ای برای فرهاد فخیمتبریز| بازیکن مس سونگون: پس از قهرمانی آسیا حریفان با انگیزه‌ای مضاعف مقابل مس قرار می‌گیرند

در ادامه بازی و دقایق 28 و 30، هادی احمدی 2 گل دیگر برای فرش آرا به ثمر رساند تا این بازی با برتری سه-صفر تیم مهمان پیگیری شود. مس از دقیقه 30 بازی رو به سیستم 5 نفره آورد اما باز هم حملات شاگردان تقی پور بی‌ثمر بود و این تیم نتوانست به گل برسد. محمد عیدی نیز با استفاده از فرصت پیش‌آمده و در موقعیت ضد حمله توانست دروازه خالی مس را در دقیقه 35 برای بار چهارم باز کند.

یک دقیقه پس از گل چهارم فرش آرا، بابک نصیری یکی از گل‌های خورده را جبران کرد اما مجید خزایی در دقیقه 38 گل پنجم را برای تیم مهمان به ثمر رساند تا هواداران حاضر در سالن شهید پورشریفی تبریز شروع به ترک سالن کنند. این دیدار در نهایت با برتری پنج-یک فرش آرا به پایان رسید.

انتهای پیام/

R7887/P/S6,47/CT11

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

سه تئوری در زمینه حذف تیم های آلمانی توسط رقبای انگلیسی از لیگ قهرمانان اروپا

در رقابت های لیگ قهرمانان اروپای فصل جاری، بعد از سیزده سال هیچ تیمی از آلمان در مرحله یک چهارم نهایی حضور ندارد. واقعیت تلخی که از جهات مختلف قابل بررسی است.

طرفداری - در حالی که سه نماینده آلمانی حاضر در مرحله یک هشتم نهایی رقابت های این فصل لیگ قهرمانان اروپا با قبول شکست از رقبای انگلیسی خود از ادامه حضور در رقابت ها باز ماندند، چهار نماینده از فوتبال انگلیس با حضور در جمع هشت تیم برتر اروپا، از سه هفته دیگر در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف حریفان خود خواهند رفت. آیا این مسئله اتفاقی است؟ با نگاهی به دوئل های آلمانی – انگلیسی در این مرحله به طور واضحی می توان با سه نظریه پاسخی برای چنین پرسشی پیدا کرد.

یک- خط دفاعی برتر انگلیسی ها

در شش دیدار برگزار شده بین تیم های تاتنهام با دورتموند، لیورپول با بایرن مونیخ و منچسترسیتی با شالکه در مجموع بیست گل به ثمر رسید که سهم تیم های آلمانی تنها سه گل بوده است. البته دو گل از این سه گل نمایندگان بوندس لیگا نیز سهم شالکه بود که آن هم نه در جریان بازی بلکه از روی نقطه پنالتی و توسط نبیل بن طالب به ثمر رسیدند. در واقع تیم های آلمانی در این شش دیدار در جدال با تیم های انگلیسی در خلق موقعیت های خطرناک بر روی دروازه آنها چندان موفق نبودند و در جدال با خطوط دفاعی مستحکم تیم های انگلیسی حرفی برای گفتن نداشتند. تنها دورتموند در بازی خانگی خود مقابل تاتنهام در زمینه خطرآفرینی بر روی دروازه تیم مقابل آمار بهتری نسبت به حریف به ثبت رساند و در سایر بازی ها نمایندگان بوندس لیگا در برابر دفاع متمرکز و هدف دار نمایندگان لیگ برتر در رسیدن به دروازه حریف به طور کامل ناکام بودند و بازیکنان تهاجمی این تیم های آلمانی به ندرت در یک سوم دفاعی حریف دیده می شدند.

برای نمونه بایرن مونیخ در بازی برگشت مقابل لیورپول در استادیوم خانگی خود آلیانز آرنا تنها موفق به انجام هفت حمله بر روی دروازه شاگردان یورگن کلوپ شد و تنها دو شوت به دروازه حریف داشت. آن هم در شرایطی که شاگردان نیکو کواچ با توجه به تساوی بدون گل در بازی رفت، نیاز مبرمی به گلزنی در بازی برگشت داشتند. حتی مونیخی ها در نیمه دوم بازی برگشت و بعد از به ثمر رساندن گل تساوی هیچ ضربه ای به سمت دروازه حریف نداشتند.

نمایندگان بوندس لیگا علاوه بر ضعف در فاز تهاجمی در خط دفاعی نیز عملکرد بسیار ضعیفی از خود ارائه دادند. در مجموع دو بازی رفت و برگشت در این مرحله، دورتموندی ها چهار مرتبه و مونیخی ها سه مرتبه دروازه خود را باز شده دیدند که برای حضور در مراحل بالاتر لیگ قهرمانان و حضور در جمع تیم های برتر اروپا آمار قابل قبولی محسوب نمی شود. در خصوص ده گل دریافتی شالکه در این مرحله نیز بهتر است سکوت شود.

دو- عدم تمرکزی که اختلاف ها را رقم زد

با آنالیز دقیق تر این شش دوئل آلمانی – انگلیسی می توان به این نتیجه رسید که نمایندگان بوندس لیگا در دقایق پایانی این رویارویی ها از تمرکز لازم برای حفظ نتیجه برخوردار نبودند. برای نمونه دورتموند و شالکه در بازی های رفت خود در صورت از دست ندادن تمرکز خود در دقایق پایانی می توانستند شرایط بهتری را برای بازی برگشت داشته باشند. شاگردان لوسین فاوره در بازی رفت مقابل تاتنهام در لندن تا دقیقه 83 بازی تنها با یک گل از رقیب خود عقب بودند و در دقایق اندک باقی مانده، دو مرتبه دیگر دروازه خود را باز شده دیدند تا در بازی برگشت کار بسیار دشوارتری پیش رو داشته باشند. در واقع می توان مدعی شد که عدم تمرکز خط دفاعی دورتموند در نتیجه ثبت شده و صعود تاتنهام بسیار تاثیرگذار بوده است.

شالکه در بازی رفت در مقابل میهمان خود منچسترسیتی حتی در قیاس با دورتموند از شرایط بهتری برخوردار بود. چون شاگردان تدسکو تا دقیقه 85 این دیدار با نتیجه 2-1 از حریف انگلیسی خود پیش بودند. اما در لحظات پایانی این دیدار اشتباهات فردی بازیکنان شالکه و همچنین ضربه استثنایی لروی سانه سبب شد تا نتیجه بازی 2-3 به نفع نماینده انگلیس تغییر پیدا کند. در بازی رفت بین لیورپول و بایرن مونیخ نیز عدم تمرکز یاشوا کیمیش سبب شد تا این بازیکن کارت زرد بی موردی دریافت کند. در بازی برگشت، جای خالی کیمیش در خط دفاعی و همچنین فاز تهاجمی بایرن مونیخ به صورت واضحی قابل مشاهده بود.

سه- برتری کیفیت بازیکنان تیم های انگلیسی

بی تردید بزرگترین تفاوت تیم های انگلیسی و آلمانی را باید در کیفیت کادر بازیکنان آنها جستجو نمود. شاید برخی از بازیکنان حاضر در ترکیب اصلی تیم های بایرن مونیخ و دورتموند نام های بزرگی در دنیای فوتبال محسوب شوند، اما تیم های انگلیسی در قیاس با تیم های آلمانی در همه نقاط زمین از بازیکنان با کیفیتی برخوردار هستند و حتی بازیکنان نیمکت نشین این تیم ها نیز بسیار باکیفیت و قابل اعتمادند.

برای نمونه در بازی برگشت مقابل شالکه، پپ گواردیولا سرمربی منچسترسیتی بعد از گذشت 60 دقیقه از جریان بازی سرخیو آگوئرو و داوید سیلوا، دو بازیکن تاثیرگذار خود را برای صدمه ندیدن و کم کردن فشار بازی ها بر روی آنها از زمین مسابقه بیرون کشید. اما در ادامه بازی دو گل از سه گل دیگر تیم توسط فیل فودن و گابریل ژسوس بازیکنان تازه وارد به ثمر رسید. تیم های لیگ برتر به خاطر کادر باکیفیتی که در اختیار دارند می توانند نبود برخی بازیکنان تاثیرگذار خود را به خوبی جبران کنند. در دقایق ابتدایی دیدار مقابل بایرن مونیخ، هندرسون کاپیتان لیورپول دچار آسیب دیدگی سنگینی گردید و مجبور به ترک زمین شد. یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول اما بدون دغدغه به جای کاپیتان مصدوم خود، فابینیوی برزیلی، بازیکن باکیفیت دیگری را وارد میدان کرد.

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

مجری جدید کودک شو معرفی شد

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۲۹۷۰۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تمجید رسانه چینی از تیم ملی فوتسال ایران
 • عیدانه در موزه فرش ایران برگزار می شود
 • شکست تیم نیما عالمیان در هفته چهاردهم لیگ برتر فرانسه
 • قتل رزم‌آرا توسط فدائیان اسلام، نفت را ملی کرد
 • صادرات فرش ماشینی به کشورهای اروپایی
 • نمایندگان خوزستان در هفته بیست و سوم سه بازیکن محروم دارند
 • اسامی محرومان هفته بیست و سوم لیگ برتر/ داربی ۸۹ بدون محروم
 • اسامی محرومان هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال
 • سرخاب: خوب و بدهای آذربایجان شرقی در سال 97
 • سرخپوشان همدان به لیگ فوتسال جوانان کشور راه یافتند
 • استرس یک لحظه بچه‌داری مثل ۴۰ دقیقه بازی مقابل برزیل است!/ با هزینه دو بازیکن تراکتورسازی، یک تیم در فوتسال قهرمان می‌شود/ مقام‌هایی که ما کسب کردیم با فوتبال قابل قیاس نیست
 • تیم‌داری سرمربی تیم ملی فوتسال شفاف سازی شد
 • اعتراضات تیم فوتسال محمد سیمای قم نتیجه داد
 • آبی پوشان قهرمان فوتسال نوجوانان همدان شد
 • پایان مسابقات منطقه ای فوتسال بانوان در سمنان
 • قهرمانان ادوار گذشته لیگ برتر والیبال/ ورامین طلایی جدید لیگ
 • شهرداری ورامین با شکست سایپا فاتح لیگ شد
 • تیم فوتسال دبستان پسرانه سما جیرفت قهرمان شد
 • ماشین‌سازی در دیداری تدارکاتی مقابل شهرداری تبریز شکست خورد