کرمانشاه - ایرنا - روابط عمومی استانداری کرمانشاه در پاسخ به خبری در فضای مجازی مبنی بر اختلاف بین برخی مسئولان استانداری کرمانشاه اعلام کرد: مدیریت ارشد استان با یک اتحاد و همدلی کم سابقه و با هماهنگی کامل در حال پیشبرد برنامه های توسعه کرمانشاه است.

به گزارش ایرنا، در ادامه جوابیه روابط عمومی استانداری کرمانشاه آمده است:« در روزهای اخیر خبری مبنی بر وجود برخی اختلافات در بین مدیران ارشد استان در یک کانال تلگرامی منتشر شده بود.

که در جواب این گونه اخبار بی پایه و اساس که بیشتر بر مبنای شایعات افراد مغرض استوار است، باید گفت مدیریت ارشد استان با یک اتحاد و همدلی کم سابقه و با هماهنگی کامل در حال پیشبرد برنامه های توسعه کرمانشاه است.
بی گمان اینگونه خبرها نمی تواند از اهمیت برگزاری همایش بزرگ معرفی فرصت ها و توانمندی های استان کرمانشاه در هتل اسپیناس تهران که با حضور رئیس مجلس، وزیر نفت و سرمایه گذارانی از کشورهای قطر و ترکیه و حضور بسیار گسترده دیگر سرمایه گذاران برگزار شد، بکاهد و یا به حاشیه ببرد.
معاون اقتصادی استاندار در این نشست حسب ماموریتی که از سوی استاندار محترم بر عهده داشت از ابتدا تا انتهای مراسم در حال رایزنی با سرمایه گذاران و کارآفرینان برای ترغیب آن ها برای سرمایه گذاری در کرمانشاه بود.
همچنین دکتر حاتمی در این همایش در مواقعی در ردیف اول نشستند؛ اما مهمان نوازی یک عرف معتبر و پسندیده در اینگونه مجالس است و بایستی در عمل احترام میهمانان را نگه داشت و بهترین جایگاه را به آن ها اختصاص داد. در واقع یکی از شاخص های توسعه یافتگی توجه به همین موضوعات به ظاهر ساده است.
از رسانه ها انتظار می رود با هوشیاری در دام شایعات دروغین مغرضانی که منفعت خود را در تفرقه و پراکندگی میان دلسوزان کرمانشاه می بینند و از رسانه ها تنها استفاده ابزاری می کنند؛ نیافتند.
بیاییم با درایت و دوراندیشی، همه همدل و همراه، در راه توسعه پایدار کرمانشاه گام بر داریم.»
8066

منبع: ایرنا

خبر بعدی:

ورودی آب سد دز به سه هزار متر مکعب رسید

اهواز – ایرنا – مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: آخرین گزارش ها در صبح امروز حاکی از این است که به دنبال بارندگی ها، ورودی آب سد دز به سه هزار متر مکعب افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا کیامرث حاجی زاده پنجشنبه در حاشیه ستاد مدیریت بحران استان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از آنجایی که شدت بارندگی های اخیر در لرستان و بخش هایی از استان از جمله شمال و شمال شرق زیاد بوده میزان آورد رودخانه دز به شدت افزایش یافته است.
وی افزود: از چهارشنبه شب که ورودی سد دز به حدود 2 هزار و 400 متر مکعب افزایش یافته خروجی به یک هزار متر مکعب رسید.
حاجی زاده ادامه داد: با برنامه ریزی های صورت گرفته در طی 40 روز اخیر، به صورت مستمر خروجی از سد را زیاد کردیم که سازمان آب و برق تا حدود 500 تا 600 متر افزایش داده است.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان بیان کرد: از حدود 40 روز پیش کارگروه مبارزه با سیلاب استان تشکیل شد و تمام فرمانداران و اعضای شورای مدیریت بحران استان و شهرستان های حوزه آبریز دز به حالت آماده باش درآمدند و تا عادی شدن شرایط باید پای کار باشند.
وی گفت: اخطاریه های لازم برای اتخاذ تمهیدات لازم به ویژه در روستاها و بخش کشاورزی حاشیه رودخانه دز در مقطع دزفول ، شوش، شوشتر، شعیبیه ، باوی، اهواز و کارون صادر شد و ستاد بحران نیز تشکیل شده است.
حاجی زاده اضافه کرد: تا کنون مشکلی حادی ایجاد نشده و فقط چند مورد آبگرفتگی در برخی روستاها با تلاش نیروهای امدادی برطرف شد.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان اظهار داشت: بنیاد مسکن، آب و برق، حمل و نقل جاده ای، شرکت های نفت و توسعه نیشکر و صنایع جانبی همه امکانات و تجهیزات را بسیج کردند و امید است با استفاده حداکثراز این امکانات از خسارت وارده به روستاییان جلوگیری کنیم.
وی به مردم به ویژه روستاییان، عشایر و کشاورزان توصیه کرد: تا اطلاع ثانوی از نزدیک شدن به مسیل ها و حاشیه رودخانه دز جدا خودداری کرده و به اخطارها و هشدارهای فرمانداران و اعضای شورای مدیریت بحران توجه کنند.
حاجی زاده تاکید کرد: در صورت نزدیک بودن روستایی به حاشیه رودخانه و مصوب شدن تخلیه و اسکان موقت ساکنان آنها تا رفع خطر، همکاری های لازم انجام شود چون اولویت حفظ جان و سلامتی مردم است.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان از برخی مدیران برای حضور نداشتن در نشست های مدیریت بحران گلایه کرد و در خواست کرد در زمان آماده باش هیچ مدیری از استان خارج نشود.
وی بیان کرد: امکانات برای ایمن سازی روستاها و رفع مشکلات در زمان بحران تنها بر عهده یک سازمان نیست بلکه همه ارگان ها باید امکانات خود را پای کار ببرند.
حاجی زاده اضافه کرد: نباید به سمتی برویم که همه تقصیرها بر دوش یک دستگاه باشد چون همه دستگاهها برخی جاها کم کاری کرده اند و نهادهای نظارتی نیز باید محکم تر برخورد کنند.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: مساله اصلی این است که رودخانه ها نگهداری و لایروبی نشدند و و لازم است در این خصوص اقدامات موثر تری صورت گیرد و در صورت نیاز به اعتبار، تقاضای تامین آن را اعلام کنند.
وی اظهار داشت: یک کمیته در ستاد بحران تشکیل می شود که تا عادی شدن شرایط مدیران یا معاونان تام الاختیاردستگاههای ذیربط مستقر شده و آماده باش باشند.
سد دز با 203 متر ارتفاع در زمان ساخت در سال 1342 به عنوان ششمین سد جهان و در حال حاضر به عنوان پنجاهمین سد بلند جهان شناخته می شود.
سد بتنی دز برق آبی است که 125 هزار هکتار از زمین های پایین دست را آبیاری می کند و نقش مهمی در کنترل سیلاب های بالادست دارد.
دریاچه این سد 65 کیلومتر طول و 225 هزار کیلومتر مربع مساحت داشته و گنجایش نهایی آن 3،3 میلیارد متر مکعب است.
بر اساس گزارش اداره کل هواشناسی خوزستان در هفته جاری 2 سامانه بارشی خوزستان را فرا گرفت که نخستین سامانه از اوایل روز یکشنبه تا اوایل روز سه شنبه و سامانه دوم از اواخر روز سه شنبه بر خوزستان حاکم شد.
امروز نیز به علت استقرار سامانه دوم بارشی بر روی استان رگبار، رعد و برق و گاهی ریزش تگرگ و وزش باد شدید در ساعاتی به ویژه در نیمه شرقی و شمال شرقی پیش بینی می شود.
میزان بارندگی از ابتدای سال آبی جاری(اول مهر) تا 26 دی ماه در حسینیه اندیمشک به میزان 691.9 میلیمتر ، ایذه 477.5، دهدز 467.3، بهبهان 408.7، هندیجان 383، لالی 379، شوش 366.3، دزفول 363.6، آغاجاری 360.4، مسجدسلیمان 345.2، گتوند 322.3، امیدیه 299.8، ماهشهر 296، شوشتر 267.9، اهواز 248.4، رامهرمز 232.4، بستان 205.1، شادگان 188.3، کشاورزی اهواز 186 و آبادان 113.3 میلیمتر ثبت شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان نیز در این نشست اظهار داشت: کلیه محورهای اصلی به جز اندیکا به شهرکرد باز هستند و با ریزش های زیادی در برخی محورها روبرو شدیم اما با کمک همکاران جمع آوری شد.
غلامعباس بهرامی نیا ادامه داد: دیشب در محور هفتگل، باغملک، باغملک، ایذه و ایذه به دهدز ریزش های زیادی اتفاق افتاد که از آن جمله سنگ بزرگی به بدنه یک اتوبوس برخوردکرد اما تلفاتی نداشت و مسافران را به مقاصد آنها اعزام کردیم.
وی گفت: محورهای روستایی زیادی در شهرستان های مسجد سلیمان، لالی، دزفول، باغملک و ایذه خسارت دیدند و تلاش برای بازگشایی محورهای روستایی ادامه دارد.
3004/6064

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور شد + حکم

کلیدواژه: سياسي همايش استانداري هدايت حاتمي

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۲۹۷۱۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مزیت ثروت‌ساز در تمام شهرستان‌ها کرمانشاه داریم
 • کرمانشاه| جمعیت تحت پوشش بیمه‌ بعد از انقلاب به ۶۸ میلیون نفر رسید
 • کارگاه استراتژی و مدیریت استراتژیک روابط عمومی در خراسان جنوبی برگزار می شود
 • توسعه ورزش همگانی رسالت مدیریت شهری مراغه است
 • پتروشیمی ماهان زاگرس استان کرمانشاه
 • کرمانشاه از نظر تورم جایگاه ششم را در کشور دارد
 • گردشگری مهمترین فرصت توسعه کرمانشاه است
 • دعوا‌های سیاسی امنیت اقتصادی را از بین می‌برد/یک جناح داریم و آن جناح خدمت است
 • افشای تخلفات جدید در انتصابات استانداری کردستان
 • سیر صعودی نرخ تورم و بیکاری در کرمانشاه کنترل شده است
 • دیدار مدیرعامل بانک انصار با معاون توسعه مدیریت‌وجذب‌سرمایه معاونت علمی‌وفناوری ریاست جمهوری
 • 97 درصد تعهد اشتغال شهرستان هرسین تحقق یافته است
 • بودجه تملک دارایی‌های سرمایه‌ا‌ی استان کرمانشاه ۵۵ درصد افزایش یافت
 • سرمایه اجتماعی برای مقابله با دشمن تقویت شود
 • معاون سیاسی استانداری مرکزی منصوب شد
 • باید بستر سرمایه گذاری در استان کرمانشاه ایجاد شود
 • اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای عملیات آبخیزداری استان از محل منابع استانداری سمنان
 • تدوین برنامه توسعه و کشت آفتابگردان روغنی در کرمانشاه
 • پاسخگویی 100 درصدی استانداری هرمزگان به درخواست ها در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات