مسعود تجریشی (معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست) درباره منشا بوی نامطبوع در تهران که هفته گذشته در مناطقی از تهران احساس شده بود، گفت: هفته پیش روز چهارشنبه بوی نامطبوعی در مناطق مرکزی و جنوبی تهران استشمام شده بود و تا روز پنج‌شنبه در مناطق حکیمیه و تهرانپارس نیز این بو حس شده است.

وی ادامه داد: تمامی موضوعاتی که ممکن بود، منشأ این بوی نامطبوع باشند، توسط کمیته اضطراری که در این خصوص تشکیل شده بود، بررسی شده و هیچ اتفاق خاصی که بتواند منشا این بوی نامطبوع باشد، گزارش نشد.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: در روز پنجشنبه نیز گروهی برای بررسی بیشتر به مناطقی که این بو آنجا احساس شده بود، اعزام شده و بررسی‌های بیشتر و پایش‌ها انجام شد. از آنجایی که بلافاصله در روز بعد از این اتفاق با بارش باران مواجه بودیم پیگیری‌های این گروه به نتیجه نرسیده بود. همچنین این گروه نیز در مناطقی که مدعی شده بودند، منشاء بو بوده مانند ساختمان پلاسکو اعزام شده و بررسی‌هایی در این خصوص انجام دادند، بررسی‌ها نشان می‌داد که میزان گاز h. ۲ s. در این مکان بالا بوده است، اما در دیگر مناطق همه چیز به صورت عادی بدون هیچ مشکل خاصی وجود نداشت.

تجریشی با اشاره به گزارش‌هایی در خصوص انتشار بوی نامطبوع در دیگر شهر‌ها تصریح کرد: بر اساس گزارش‌های ارسالی مشخص شده بود که شبیه این بوی نامطبوع تقریبا همزمان با تهران در شهرستان خرم دره و ابهر نیز احساس شده است. گروه‌هایی برای بررسی منشاء این بود به این مناطق اعزام شده و مشخص شد بوی نامطبوع در آنجا ناشی از ماده شیمیایی مرکانتنت بوده است که نوعی ماده شیمیایی است و به گاز شهری اضافه می‌شود.

وی با بیان اینکه مشابه این اتفاق نیز چند سال پیش در اصفهان رخ داده و منشا آن بو نیز همین ماده شیمیایی مرکانتنت بوده است، ادامه داد: پس از بررسی‌ها در آن دو شهر مشخص می‌شود پیمانکار دو برابر حد مجاز این ماده شیمیایی را به گاز تزریق کرده است.

معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست با بیان اینکه گزارشی در خصوص انتشار دوباره بوی نامطبوع در تهران ندیده است، یادآور شد: تیم‌های بررسی ما هر آن چیزی را که در تهران امکان داشت، منشاء این بوی نامطبوع باشد را بررسی کردند، اما به هیچ مورد خاصی نرسیدند و تنها موردی که احتمال می‌دادند منشأ این بوی نامطبوع باشد همین تزریق بیش از حد مجاز ماده شیمیایی مرکانتنت گاز شهری است.

وی خاطرنشان کرد: روز گذشته نیز گروهی برای پایش بوی نامطبوع در تهران تعیین شده است تا به طور مداوم پایش انجام شود.

 

منبع: افکارنيوز

خبر بعدی:

استعفای معاون جنجالی محیط زیست/ لقاح مصنوعی دلبر و کوشکی به زودی انجام می‌شود

به گزارش خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سازمان حفاظت محیط زیست در فروردین ماه ۹۷که گذشت، شاهد رویدادهایی بود که در ادامه به آن می پردازیم. فیفا موافق بود اما تعلل فدراسیون یوز را از لباس تیم ملی حذف کرد/ منتظر پاسخ و مخالفت کتبی آدیداس هستیم

حمید ظهرابی سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص حذف تصویر یوز از پیراهن تیم ملی فوتبال ایران با یادآوری این موضوع که ایران از سال ١٣٧٥ و با تصویب مجلس شورای اسلامی به کنوانسیون بین المللی حفاظت از تنوع زیستی ملحق شده است، اظهار کرد: درج تصویر یوزپلنگ آسیایی بر روی پیراهن تیم ملی نه تنها واجد ارزش های زیادی در جلب توجه و نظر عموم مردم ایران و جهان به لزوم حفاظت از این گونه ارزشمند بود، بلکه بازتاب بسیار زیبا و خردمندانه ای از توجه مردم اصیل و با فرهنگ یک تمدن بزرگ به لزوم حفظ محیط زیست و تنوع زیستی در جهان بود.

ظهرابی افزود: انتظار داشتیم فدراسیون فوتبال با دقت و حساسیت بیشتری به این موضوع می پرداخت.

سهمی از جریمه‌های معاینه فنی به کاهش آلودگی هوا اختصاص نمی‌یابد

مسعود زندی سرپرست مرکز ملی هوا و اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به مقررات موجود در مراکز مجاز معاینه فنی گفت: بر اساس ماده 6 قانون اساسی کشور در صورتی که متصدیان و کارکنان مراکز مجاز معاینه فنی و یا ماموران و ناظران بر عملکرد آن‌ها برخلاف مقررات اقدام به صدور گواهی معاینه فنی کنند، به حداکثر مجازات محکوم می‌شوند.

وی در ادامه افزود: مراکز معاینه فنی که از ضوابط تاسیس فعالیت خود تخطی کنند به جزای نقدی محکوم می‌شوند.

سرپرست مرکز ملی هوا و اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: هیچ پولی از طرف مراکز معاینه فنی به سازمان حفاظت محیط زیست داده نمی‌شود و تمام درآمدهای حاصل مراکز معاینه فنی متعلق به خود مراکز مجاز است.

استعفای معاون جنجالی محیط زیست/ مدنی به ایران باز نمی گردد

کاوه مدنی معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست که چندی پیش خبر بازداشت او در خصوص برخی اتهامات منتشر شده بود، از سمت خود استعفا داد.

این خبر را محمود صادقی نماینده تهران در مجلس در توییتر خود اعلام کرده و نوشته است: امروز از یک منبع موثق شنیدم کاوه مدنی معاون سازمان حفاظت محیط زیست، ایران را ترک کرده است، همسر او نیز که ممنوع الخروج شده بود با رفع ممنوع الخروجی کشور را ترک کرد.
بهمن ماه امسال بود که محمود صادقی، خبر از بازداشت مدنی داد اما توسط سازمان حفاظت محیط زیست تکذیب شد. رسانه ها پس از اعلام خودکشی کاووس سیدامامی جاسوس سرویس های امنیتی خارجی، از ارتباط کاوه مدنی با وی و اتهام جاسوسی این معاون سازمان محیط زیست نیز خبر داده بودند.

افغانستان نسبت به تامین حقابه هامون کم کاری می کند

حسین علی شهریاری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت:خشکی تالاب هامون به دلیل تامین نشدن حقابه سیستان وبلوچستان از افغانستان است و افغانستان به وظیفه قانونی خود عمل نمی کند.

توزیع ۱۵۰۰ جلیقه ضد گلوله میان محیط بانان سراسر کشور

جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه رئیس سازمان محیط زیست خرید جلیقه‌های ضد گلوله را در دستور کار خود قرار داده است، افزود: در جهت تحقق شعار امسال یعنی«حمایت از کالای ایرانی» تمام جلیقه‌های ضد گلوله توسط شرکت‌های داخلی تولید شده‌اند که امیدواریم استفاده از این جلیقه‌های ضد گلوله در حفظ جان محیط بانان کشور موثر واقع شود و تلفات کمتری داشته باشیم.

فرمانده یگان محیط زیست کشور تصریح کرد: از روز گذشته ۱۵۰۰جلیقه ضد گلوله بین محیط بانان سرار کشور تقسیم شده است و در حال حاضر ۳۴۰۰ محیط بان در کشور فعالیت می کنند که از این پس ۱۰۰ درصد محیط بانان به هنگام ماموریت جلیقه ضد گلوله خواهند داشت.

لقاح مصنوعی دلبر و کوشکی به زودی انجام می شود

ایمان معماریان دامپزشک پارک پردیسان و باغ وحش ارم با اشاره به آخرین وضعیت دو یوزپلنگ آسیایی دلبر و کوشکی اظهار کرد: دلبر و کوشکی از نظر بالینی و شرایط کلی براساس آخرین معاینه هایی که صورت گرفت در شرایط مطلوبی قرار دارند.

وی با بیان اینکه به زودی لقاح مصنوعی برای این دو یوزپلنگ آسیایی انجام می شود، افزود: براساس زمان بندی های صورت گرفته به زودی با کمک متخصصان فرانسوی لقاح مصنوعی بر روی دلبر و کوشکی انجام می شود.

معماریان تصریح کرد: متاسفانه در گذشته تلاش بسیاری برای جفت گیری دلبر و کوشکی انجام شد اما این جفت گیری به علت سن و سال کوشکی (یوزپلنگ نر) صورت نگرفت.

انتهای پیام/

 

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

رئیس بانک مرکزی: نرخ ارز به آرامی در حال کاهش است| چه کسانی می‎خواهند دلار گران شود؟

فروشگاه رفاه کرمان در آتش سوخت

کلیدواژه: محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست بارش باران گاز اصفهان بارش باران سازمان حفاظت محیط زیست محیط زیست بوی نامطبوع تهران

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۲۹۸۲۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • شناسایی زودهنگام پارکینسون با روشی عجیب/ حواستان به تغییر بوی بدنتان باشد
 • آشنا: بوی بهبود ز اوضاع جهان می‌شنوم
 • مشاور روحانی: بوی بهبود ز اوضاع جهان می‌شنوم
 • ۵ نشانه‌ محیط کار بد
 • صادق زیباکلام پستی که رنگ و بوی نژادپرستانه داشت را پاک کرد
 • شناسایی ۱۶۰ نقطه حادثه خیز در جاده‌های استان همدان
 • دستگاه‌های سنجش در محل، دشمن مکان‌های آلوده / حضور ۱۹۹ تیم بازرسی بهداشت محیط در مشهد
 • شناسایی هویت پیکر ۵۸ شهید تازه تفحص شده در سال ۹۷
 • شناسایی ۱۶۰ نقطه حادثه خیز در جاده‌های مواصلاتی استان همدان
 • پایگاه‌های محیط زیست به کوادکوپتر و دوربین مدار بسته تجهیز می‌شود
 • بوی خوش بهار در قم و شیراز
 • تجهیز پایگاه‌های محیط زیست به کوادکوپتر و دوربین مدار بسته
 • نگین گردشگری شمال ایران با رنگ و بوی بهاری میزبان گردشگران نوروزی
 • بهار با رنگ و بوی علوی/ توزیع سبدهای کالا بین نیازمندان
 • امیدوارم در سال آتی در حفظ محیط زیست کشور موفق باشیم
 • پیام رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت فرارسیدن سال ۱۳۹۸
 • گلزار شهدای شهر بوشهر در اولین روز از سال 1398
 • عمل به بیانیه گام دوم انقلاب منشأ تحول در کشور خواهد شد
 • پروتئین‌های چشمی؛ برگ برنده محققان برای شناسایی آلزایمر