اهواز - ایرنا - تیم فوتسال اهورا بهبهان در هفته بیست و پنجم رقابت های لیگ برتر فوتسال برابر حریف قدرتمند خود شکست خورد.

به گزارش ایرنا تیم اهورا شامگاه روز جمعه از سری رقابت های لیگ برتر فوتسال پذیرای تیم گیتی پسند در بهبهان بود که در نهایت با نتیجه هفت بر 2 تن به شکست داد.
2 تیم اهورا بهبهان و گیتی پسند در حالی به مصاف یکدیگر رفتند که در دیدار رفت تیم اهورا با نتیجه هشت بر سه مغلوب شده بود به همین جهت بازیکنان اهورا برای جبران این شکست به میدان آمده بودند.


در نیمه نخست این بازی، بازیکنان تیم گیتی پسند (صدرنشین رقابت ها) توپ و میدان را در اختیار داشتند و با پیروزی چهار بر یک به رختکن رفتند؛ در نیمه دوم تیم اهورا که از امتیاز میزبانی برخوردار بود یک گل دیگر به ثمر رساند اما در ادامه فشار حملات گیتی پسند بیشتر شد و این تیم سه بار دیگر دروازه تیم اهورا را باز کرد.
عدم حضور پرشور تماشاگران بهبهانی که همچون بازی های قبل با تشویق پی در پی خود تیم اهورا را حمایت می کردند، از مهمترین حاشیه های این دیدار بود.
در این دیدار رشید قلی پور و امیر شجاعی برای تیم اهورا گلزنی کردند همچنین محمد شجری، علی عالیقدر(3 گل)، سعید عباسی، مهدی جاوید و سیداحمد عباسی گل های تیم گیتی پسند را به ثمر رساندند.
در حال حاضر تیم اهورا بهبهان با کسب 20 امتیاز در مکان چهاردهم جدول رده بندی جای گرفته است.
در ادامه محسن علیپور سرمربی تیم فوتسال اهورا بهبهان گفت: اکثر بازیکنان ما جوان و کم نام و نشان هستند در حالی که گیتی پسند به نوعی تیم ملی کشورمان است و از بازیکنان ملی پوش بسیاری بهره می برد.
وی با بیان اینکه حریف یکی از تیم های خوب لیگ به شمار می رود و امتیاز گرفتن از آن کار آسانی نیست افزود: از عملکرد بازیکنانم راضی هستم، آن ها در این دیدار از جان مایه گذاشتند اما دیگر زورمان به حریف نرسید.
سرمربی تیم اهورا بهبهان با بیان این که اولین سال حضور در لیگ برتر را تجربه می کنیم لذا نباید از تیم ما توقع زیادی داشت افزود: این در حالی است که تیم گیتی پسند از تیم های سرشناس لیگ ایران به شمار می رود و جزو تیم های برتر آسیا است.
وی ادامه داد: به دلیل تجربه کم و کمبود بازیکن روی نیمکت، در بسیاری از بازی ها به ویژه در نیم فصل اول نتیجه را به حریفان واگذار کردیم در صورتی که اگر به تیم ما توجه بیشتری شود می توانستیم عملکرد بهتری داشته باشیم.
وی با بیان اینکه در لیگ برتر ماندنی هستیم گفت: تنها دلخوشی تیم ما، هواداران هستند و ما برای شاد کردن آن ها تلاش می کنیم. در نیم فصل دوم نتایج خوبی گرفتیم و سعی می کنیم این روند را ادامه دهیم.
9879/6068

منبع: ایرنا

خبر بعدی:

از فحاشی تا تهدید به کناره‌گیری تیم‌ها چاشنی لیگ‌برتر والیبال!

رقابت‌های لیگ‌برتر والیبال باشگاه‌های کشور در حالی پیگیری می‌شود که با حواشی بسیار زیادی در همه عرصه‌ها مواجه بوده و در مسائل اخلاقی نمره قابل قبولی ندارد.

به گزارش ایسنا، رقابت‌های لیگ‌برتر والیبال باشگاه‌های کشور با حضور ۱۳ تیم در حال پیگیری است و در شرایطی هفته بیستم خود را روز چهارشنبه (سوم بهمن ماه) هفته جاری پشت سر خواهد گذاشت که همچنان با حواشی نسبتاً زیادی دست و پنجه نرم می‌کند. حواشی که خیلی از آن‌ها حتی پایه‌ای‌ترین مسائل در یک رشته ورزشی حرفه‌ای است.

طبق گفته کارشناسان مسابقات لیگ‌برتر هر رشته‌ای پایه و اساس اصلی برای رشد و موفقیت تیم ملی آن است ولی، از مشکلات داوری لیگ والیبال تا مشکلات در داخل خود باشگاه‌های لیگ‌برتری همگی از جمله مسائلی است که نشان از دور بودن والیبال کشورمان از سطح اول جهان است. شاید مردان توپ و تور ایران در کسب نتایج موفق بوده‌اند اما حرفه‌ای بودن تنها به کسب نتیجه نیست و باید در مسائل اخلاقی نیز خود را به سطح اول جهان برسانیم.

والیبال از جمله رشته‌هایی است که با کسب موفقیت‌های متعدد در عرصه ملی، توانسته است محبوبیت ویژه‌ای را در جامعه سخت پسند ایران برای خود دست و پا کند ولی به نظر می‌رسد با وجود حواشی یکی دو سال اخیر لیگ در حال حرکتی رو به نزول است. در همین یکی دو هفته اخیر لیگ‌برتر شاهد چندین مورد از این حواشی بوده‌ایم که زنگ خطر برای والیبال ایران را به صدا در آورده است. استعفاها و تهدیدهای متعدد باشگاه‌ها برای کناره گیری از لیگ‌برتر همگی نشان از نبود چهارچوب مشخص برای لیگ والیبال است.

اگر قرار است والیبال روند رو به رشد خود را ادامه دهد بهترین کار حرفه‌ای‌تر کردن باشگاه‌ها و اخلاق عوامل حاضر در لیگ است. با کمی دقت در گوشه و کنار این لیگ می‌توان به دلایل وجود این بحث‌های ابتدایی پی برد که در ادامه به چند مورد از این مسائل اشاره می‌شود.

یکی از اصلی‌ترین دلایل وجود حواشی مسئله داوری‌ها است که در نتیجه آن شاهد درگیری میان هواداران و خود تیم‌ها هستیم. شاید اگر فدراسیون در انتخاب داوران و استفاده از سیستم ویدیو چک توجه بیشتری داشت،  در چند هفته اخیر شاهد بروز اعتراضات و گله مندی برخی سرمربیان تیم‌ها نبودیم. اعتراضاتی که نتیجه آن به وجود آمدن تفرقه میان خانواده والیبال است.

حاتمی: چیدمان داوران مشکل دارد

امیدوار حاتمی رئیس سابق کمیته داوران فدراسیون والیبال نیز در خصوص تاثیر داوری‌ها در به وجود آمدن حواشی و نحوه اعتراض به داوری‌ها در ایران به ایسنا گفت: در مسابقات خارجی و بین‌المللی نحوه اعتراض‌ها کاملا متفاوت با ایران است و این اعتراضات بدون هیچ بی احترامی و حرکت اضافی صورت می‌گیرد اما متاسفانه و متاسفانه در کشور ما اینطور نیست. در خارج از ایران والیبال خانواده‌ای است که همه اعضای آن به هم احترام می‌گذارند و کسی که در خصوص نظرات داوری از داور جواب می‌خواهد کاپیتان تیم‌ها است. حتی کاپیتان هم برای اعتراض باید از داور اجازه بگیرد، اتفاقی که در کشورهایی با والیبال پیشرفته رخ می‌دهد. از نظر دیگر وقتی داوری اشتباه می‌کند باید اشتباه خود را بپذیرد و به دنبال توجیح اشتباه خود نباشد، باید با رعایت اصول جوانمردی و حرفه‌ای گری اشتباه خود را بپذیرد و به اعتراض کاپیتان تیم معترض جواب دهد.

او همچنین در خصوص انتقاد بسیاری از مربیان نسبت به چیدمان داورها در مسابقات مختلف لیگ نیز گفت: مسلما گزینه دومی که باید برای جلوگیری از حواشی صورت بگیرد دقت در چیدمان داوران اول و دوم است که فدراسیون آن‌ها را انتخاب می‌کند. آقای فیروزی جوان و باتجربه است، همه ما می‌دانیم که باید به داورهای جوان میدان داد اما مسابقات بزرگ لیگ جای مناسبی برای میدان دادن به داوران جوان نیست.  از طرف دیگر هم متاسفانه مربیان ما به جای همکاری با داوران جوان به اعتراض‌هایی که صورت می‌گیرد دامن می‌زنند. بار دیگر می‌گویم، همانطور که یک بازیکن در امتیازات حساسی مثل ۱۳-۱۴ ست پنجم با یک اشتباه سرویسش را به تور می‌زند و باعث باخت تیمش می‌شود، داور هم امکان اشتباه کردن دارد. داور انسان است و باید اشتباه خود را قبول کند تا چنین صحبت‌های پیش نیاید. در هیچ جای دنیا بجز ایران اینطور نیست که داوران به دنبال توجیح اشتباه خود باشند، بلکه اشتباه خود را می‌پذیرند و در داخل خانواده خود آن مشکل را برطرف می‌کنند.

گزینه دیگری که می‌توان به باشگاه‌های لیگ‌برتری گوش زد کرد استفاده از لیدرهای با اخلاق و بدون سابقه درگیری روی سکوهای تماشاگران است. مسئله‌ای که به نظر می‌رسد در بسیاری از باشگاه‌ها به فراموشی سپرده شده و نمونه آن را می‌توان در برخی از تیم‌های پایتخت نشین دید. شاید اگر فدراسیون قوانین سخت‌تری را برای رعایت اخلاق روی سکوهای طرفداران وضع کند، تا حد زیادی می‌تواند به آرامش سکوهای ملتهب فعلی لیگ‌برتر والیبال کمک کند.


قوچان‌نژاد: باید عدالت بیشتری اجرا شود

قوچان‌نژاد سرمربی تیم پیام مشهد نیز در خصوص فحاشی و درگیری طرفداران تیم‌ها در لیگ‌برتر گفت: خدا را گواه می‌گیرم که در بازی مقابل شهروند اراک سرمربی این تیم نیز بابت اشتباهات داوران خط با من همدل بود، سر همین امتیازات از دست رفته و روی یک پوئن چهار کارت قرمز دریافت کردیم که شیرازه تیم از هم پاشید. جای سوال دارد که برخوردهای شدیدی با تیم پیام صورت می‌گیرد ولی وقتی در ورامین شب مسابقه ما را بیچاره کردند، هیچ اتفاقی رخ نداد و گزارشی نیز رد نشد. فکر می‌کنم اگر کشته می‌شدیم شاید اتفاقی رخ می‌داد. اگر بخواهیم لیگ برتر والیبال را بهتر به پایان برسانیم باید عدالت بیشتری اجرا شود.

مورد دیگری که می‌تواند در داخل باشگاه‌های لیگ برطرف شود،‌ بحث اخلاق مداری و حرفه‌ای‌گری عوامل یک باشگاه است. مسلما اعتراض به برخی تصمیمات کمیته انضباطی حق هر باشگاهی است اما آیا تهدید به کناره گیری از ادامه لیگ با هر تقی به توقی کار حرفه‌ای است؟ یا اینکه رها کردن یک تیم توسط سرمربی در اوج مسابقات لیگ‌برتر کار اخلاقی است؟

قوچان‌نژاد در پاسخ به این سوال ایسنا که آیا کناره‌گیری پیام از لیگ برتر کار درستی خواهد بود یا خیر؟ گفت: گاهی در برخی موارد آنقدر تحت فشار قرار می‌گیریم که کاسه صبر تحمل‌مان لبریز شده و تصمیمات ناگهانی گرفته می‌شود. اگر در لیگ برتر حضور داریم به این دلیل است که به والیبال خراسان لطمه‌ای وارد نشود، اما خدا شاهد است که مستحق این بی‌انصافی‌ها نیستیم که تماشاگران و لیدرمان محروم شود. این مسائل برای‌مان خوشایند نیست و دلمان را می‌شکند. از همین رو در چندین مورد به فدراسیون شکایتی رد کرده‌ایم که عدالت اجرا شود.

به نظر می‌رسد والیبال ایران هر چقدر که در کسب نتیجه موفق عمل کرده در مباحث اولیه انضباطی دچار ضعف و نقاط تاریک زیادی است که باید در مورد آن‌ها بحث شود. شاید اگر کمی جدی‌تر در مباحث پایه‌ای والیبال تصمیم گیری شود تا حدود زیادی شاهد برچیده شدن سایه حواشی از لیگ خواهیم بود. امید می‌رود در ادامه کار و سال‌های پیش رو مسئولان این رشته توجه ویژه‌ای به چنین مسائلی داشته باشند تا والیبال ایران نمره قبولی را در مسائل حرفه‌ای و اخلاقی نیز بگیرد.

انتهای پیام

خبرنگار: علی‌اصغر عبداللهی

دبیر خبر: امیرداود کمالی

ماجرای هاله نور احمدی‌نژاد چه بود؟ آیا محسن رضایی مالبرو وارد می‎کرد؟ سلطان قیر و شکر چه کسانی هستند؟ پرونده فساد 3 هزارمیلیاردی و بابک زنجانی چگونه افشا شد؟

تجمع مردم در اعتراض به خودروسازان+فیلم

اقدام تحسین برانگیز جوانان تبریزی پس از بی‌حرمتی به دو دختر در پارک ائل گلی +عکس

کلیدواژه: ورزش ليگ برتر فوتسال هفته 25 تيم اهورا

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۲۹۹۱۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تیم تکواندوی شهرداری سمنان نایب‌قهرمان لیگ برتر شد
 • نبود حامی مالی چالش تیم های تیراندازی قم در لیگ برتر است
 • زنگ گرامیداشت شورای آموزش و پرورش در بهبهان نواخته شد
 • شمارش معکوس برای سرریز آب از دریچه سد مارون بهبهان پس از ۱۲ سال
 • رضا لک: بازی تمرینی خوبی مقابل حفاری داشتیم/ دیدار با مقاومت، سخت‌ترین بازی ما در پلی‌آف است
 • آغاز مسابقات لیگ فوتسال استان سمنان
 • پایان اردوی کوتاه مدت تیم ملی فوتسال
 • پایان تمرین تیم ملی فوتسال
 • مریوان میزبان دور برگشت لیگ دسته یک فوتسال بانوان کشور
 • از فحاشی تا تهدید به کناره‌گیری تیم‌ها؛ در لیگ‌ برتر والیبال چه خبر است؟
 • عاقبت حضور «یک شبه» در لیگ برتر فوتسال/ دومین سقوط متوالی پارسیان
 • نماینده خوزستان حریفان خود را در پلی آف لیگ برترفوتسال شناخت
 • حضور تیم بسیج شهدای شهرداری در مسابقات فوتسال قهرمانی کارگران کشور
 • لیگ برتر هندبال بانوان؛ سپاهان سرانجام ترمز صدرنشین را کشید + جدول
 • اعلام برنامه مسابقات لیگ برتر فوتسال/ مرحله اول پلی‌آف +عکس
 • بازی‌های تیم فوتسال مس سونگون به ورزقان منتقل می‌شود
 • برنامه کامل مرحله اول پلی آف لیگ برتر فوتسال اعلام شد
 • دوره یک روزه داوران لیگ برتر فوتسال برگزار شد
 • بوکان قهرمان رقابت های فوتسال نونهالان آذربایجان غربی شد