معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران گفت: چرا با این میزان دشمنی علیه انقلاب اسلامی ما در اوج قدرت هستیم و دشمنان ما اذعان می‌کنند باید دنبال قدرت بازدارنده در برابر ما باشند در حالی که از نظر ثروت و تجهیزات از ما جلوتر هستند اما چرا نتیجه متفاوت است؟. ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۵ استانها خراسان رضوی نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، سردار علی فدوی امشب در اختتامیه هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم خانواده پاسداران سپاه که در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار داشت: پس از گذشت40 سال از  پیروزی انقلاب اسلامی، در شرف تکمیل شدن هستیم همانطور که در قرآن، روایات معصومین و سیره علمای اسلام، عدد 40 معنای خاصی داشته و دارد.

 

وی افزود: در چند روز باقی مانده به 22 بهمن 1397 زبان و عمل ما باید نشان دهد که در این چهل سال به تکمیل شدن نائل شدیم و به تکیه گاهی دست یافتیم که از این به بعد با اطمینان بیشتری می‌توانیم راه حق، انقلاب اسلامی، بنیانگذار انقلاب و امام حاضرمان را با قدرت ادامه دهیم. 

معاون هماهنگ‌کننده سپاه با بیان اینکه پس از دوران پیامبر اکرم(ص) و ائمه معصومین(ع) هیچ مثالی را نمی‌توان یافت که همچون پس از پیروزی انقلاب اسلامی علیه اسلام، دشمنی وجود داشته باشد، گفت: بزرگترین دشمنی که شیطان بزرگ و شیطان‌های کوچک می‌توانستند را انجام دادند اگر چیزی را انجام ندادند به این دلیل است که نتوانستند و ما اکنون در اوج اقتدار هستیم اما دشمنان ما به نسبت زمان پیروزی انقلاب، بسیار بسیار و بطور غیر قابل قیاسی ضعیف‌تر شده‌اند.   

سردار فدوی ادامه داد: امروز کشوری که از لحاظ پارامترهای قدرت نظیر جمعیت، ثروت و وسعت کشوری ضعیف محسوب می‌شود به مخالفت علیه آمریکا برمی‌خیزد و در شورای امنیت به نفع ما رای می‌دهد در حالی که در گذشته اصلا چنین نبود و در اثر برکات انقلاب اسلامی ملت‌های دیگر نیز در این روال قرار گرفته‌اند. 

وی خاطرنشان کرد: چرا با این میزان دشمنی علیه انقلاب اسلامی ما در اوج قدرت هستیم و دشمنان ما اذعان می‌کنند باید دنبال قدرت بازدارنده در برابر ما باشند؟ دشمنان انقلاب از نظر عوامل دنیایی مثل ثروت و تجهیزات نظامی از ما جلوتر بوده و هستند اما چرا نتیجه متفاوت است؟ 

معاون هماهنگ‌کننده سپاه با بیان اینکه باید علت را در قواعد قرآنی جستجو کرد، گفت: اگر این قواعد قرآنی مدنظر نباشد اشتباه محاسباتی رخ می‌دهد همچون افرادی که مبنای حیات درونی آنها بر مبانی اسلامی و قرآنی نیست و دچار  محاسبه غلط می‌شوند اما مبنا و اساس این نهضت خونین، از زمانی که به رهبری امام راحل شروع شد تاکنون که حدود 30 سال است به رهبری امام حاضرمان با قدرت ادامه پیدا کرده است، اسلام و قرآن در حیات درونی امام و مردم انقلابی و مسلمان ما بوده که همچنان ادامه دارد.  

وی با بیان اینکه اصل دوم و سوم قانون اساسی مشخص می‌کند که نظام ما بر چه مبنایی است، تصریح کرد: این اصل ابتدا پنج اصل دین اسلام را نام می‌برد و آنچه را که ما بر مبنای این اصول و به رهبری امام در انقلاب اسلامی عمل کردیم بیان می‌شود سپس در اصل بعدی گفته می‌شود هر دولتی که در جمهوری اسلامی بر سر کار است باید بر اساس اصل دوم اقدام کند.

سردار فدوی افزود: مفتخریم که چهل سال است که مردم ما در عمل به قرآن، بهترین محک را خوردند و دلیل آن 200 هزار شهید است که در وصیت‌نامه تمامی آنان گفته شده که برای پیروی از قرآن و دستور خداوند به میدان نبرد رفتند. مردم ما به خوبی این راه ادامه داده و می‌دهند بطوری که جوانانی که انقلاب اسلامی، حضرت امام، جنگ تحمیلی و شهدای آن را ندیدند به لحاظ اینکه همان روند و سیر تکاملی توسط نائب ایشان برقرار است، در راه آنان قدم گذاشته و عمل می‌کنند.  

پیشنهاد عاملی برای ایجاد سامانه شفافیت اطلاعات قرآنیمسابقات قرآن خانواده سپاه پاسداران در مشهد برگزار می‌شودپیام آیت‌الله سبحانی به همایش کاتبان، ناشران و مترجمان قرآن

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی انقلابی بر مبنای دل، ایمان و فرهنگ است نه انقلابی سیاسی، گفت: وقتی دشمنان فرهنگ ما را نشانه می‌گیرند مطمئنا به برکت قرآن پیروزی بزرگتر از زمانی که پای جان‌های ما در میدان جنگ در میان بود، به همراه دارد. چون در این راه دل‌های غیر مسلمانان نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد همانطور که در راهپیمایی اربعین کم کم غیر مسلمانان بسیاری حضور پیدا می‌کنند بنابراین ما باید در این صحنه بسیار قوی‌تر از صحنه‌های قبل باشیم. 

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: خانواده سپاه هرساله به لحاظ کیفیت قرآنی باید بزرگ‌تر شود که امیدواریم به برکت انقلاب، شهدا و امام شهدا بتوانیم این مهم را انجام دهیم.

انتهای پیام/ن

R41347/P/S6,1188/CT11

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

سرلشکر باقری: دشمن می خواهد رویکرد انقلابی جامعه ما را تغییر دهد

به گزارش سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح در گردهمایی مسئولین و مدیران عالی فرهنگی - اجتماعی نیروهای مسلح اظهار داشت: در قرون اخیر استکبار جهانی با تلاش بسیار گسترده، مدیریت شده و هدفمند و با بهره گیری از تمام توانایی و ظرفیت ها مسیری را برای غلبه بر جهان درپیش گرفته بود که طی آن به اهداف و منافع خود دست یابد.

سرلشکر باقری با بیان اینکه ابر قدرتهای غرب و شرق اگرچه به ظاهر با یکدیگر در تقابل بودند، اما در تقسیم منابع  و منافع جهان همکاری داشتند، گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی و شکل گیری نظامی متاثر از اسلام ناب محمدی (ص) که زیاده خواهی ابرقدرت ها را برنمی تابید، نظام سلطه از انقلاب اسلامی دچار هراس و وحشت شد و با ایجاد جنگ تحمیلی و تطمیع صدام سعی در نابودی این نظام الهام بخش و استکبار ستیز داشت.

وی افزود : برغم تلاش دشمنان برای زمین گیر کردن انقلاب اسلامی، خواست و اراده الهی بر این بود که ملت ایران سربلند و پیروز از جنگ خارج شده و با عزت و اقتدار به مسیر خود ادامه دهند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با یادآوری فراز و نشیب های  سالهای پس از دفاع مقدس و تاکید بر اینکه دشمن همواره علیه ما توطئه و برنامه ریزی داشته و بیکار ننشسته است، اظهار کرد: در این سالها در مقاطعی با تهدیدات نظامی جدی مواجه بودیم، اما بازدارندگی دفاعی کارآمد ایران اسلامی و هراس دشمن از تلفات، خسارات و هزینه های سنگین سبب شد تا درگیری نظامی نداشته باشیم.

وی افزود: امروز به یاری خداوند متعال با هدایت های مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)، بصیرت مردم و به برکت خون شهدا و ایستادگی و مجاهدت های رزمندگان، ملت ایران نسبت به عدم وقوع درگیری نظامی دشمنان اطمینان بیشتری دارند؛ هر چند در چنین شرایطی نیز نیروهای مسلح کشورمان بر اساس آموزه ها و تجارب تاریخی، لحظه ای از ارتقای آمادگی‌های دفاعی برای مقابله با تهدیدها و تعرضات احتمالی دشمنان دریغ نکرده اند.

سرلشکر باقری در ادامه با بیان اینکه دشمن با توسعه تهدیدات امنیتی، فرهنگی و تهدیدات نرم تلاش می کند تا با ایجاد فاصله بین مردم و نظام، از ایمان و اعتقاد ملت ایران نسبت به آرمان های انقلاب اسلامی بکاهد، گفت: امروز دشمن از روشهای جدیدی تحت عنوان «جنگ شناختی» و «توسعه عملیات روانی» به دنبال پیشبرد اهداف شوم و پلید خود بوده و بکارگیری این شیوه در اشغال عراق توسط امریکایی ها به وضوح مشاهده شد.

وی افزود: در جنگ ۳ هفته ای آمریکایی ها و سایر متجاوزین با عراق در سال ۱۳۸۳، در هفته اول عراقی‌ها به خوبی مقاومت کردند و متجاوزین نتوانستند جز به بیابان های غرب و جنوب بصره و رود فرات برسند، اما درهفته دوم با  عملیات روانی، ایجاد رعب و وحشت و اجرای عملیات فریب توانستند ارتش بعث عراق  را از داخل تضعیف و تهی کنند و طی سه تا چهار روز وارد بغداد شدند؛ هر چند کار آمریکایی‌ها پایان نیافت و با مقاومت های صورت گرفته در نهایت مجبور به خروج از عراق شدند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمن با انجام نفوذ و تاثیرگذاری بر ذهن مدیران  و نیز ایجاد تغییر در برنامه ها و طرح های بخش های مختلف کشور در تلاش است تا مسیر و رویکرد انقلابی جامعه ما را تغییر دهد، گفت: آمریکایی ها برنامه ریزی هایی را علیه کشور ما دارند و عمدتا بخش های فرهنگی و اجتماعی را هدف قرار داده اند، هر چند در برخی موضوعات غیر فرهنگی هم تلاش دارند تا نظام اسلامی ما را دچار خدشه و آسیب کنند.

وی  القای ناکارآمدی نظام اسلامی را از خطوط عملیات روانی دشمنان در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برشمرد و اظهار کرد: آنها با پمپاژ خبری و برنامه سازی و  بکارگیری راهبردهای مختلف تلاش می‌کند تا جمهوری اسلامی را  ناهماهنگ و مسئولان را  نسبت به مشکلات معیشتی مردم بی‌توجه جلوه دهند که این نیز جزو خطوط تبلیغاتی دشمن است؛ امروز پمپاژ ناامیدی به شدت از جانب دشمن انجام می پذیرد.

سرلشکر باقری همچنین ترغیب جوانان به مهاجرت از کشور، تبلیغ توسعه فساد و عمیق تر شدن شکاف طبقاتی، تبلیغ ضرورت کوتاه آمدن از آرمان‌های انقلاب اسلامی و سازش با استکبار جهانی و در نهایت ترساندن مردم از وقوع جنگ به دلیل ایستادگی نظام در برابر ابرقدرتها را از دیگر رئوس خطوط رسانه ای دشمن برشمرد.

وی افزود: آمریکا در دوره فعلی حاکمیتی خود هزینه تمام این گونه اقدامات را در جهان به سمت صفر میل داد، اما بودجه این کار در وزارت خارجه آمریکا که حدود ۲۰۰ میلیون دلار بود، برای سال ۲۰۱۹ به ۴۵۰ میلیون دلار افزایش پیدا کرد و این یکی از بودجه‌هایی است که برای کار بر روی ایران اختصاص دارد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه با برشماری دستاورد های ارزشمند انقلاب اسلامی و محور مقاومت در نبرد علیه تروریسم تکفیری در سالهای اخیر، تصریح کرد: این توفیقات بسیار بزرگ امروز در منطقه به دست آمده است و سوریه و عراق از لوث وجود تروریست ها نجات پیدا کرده اند که اگر غفلت می‌کردیم امروز حاکمیت داعش در آنجا مستقر شده بود، اما برغم تمامی تلاشهای دشمنان امروز کشورهای ایجاد کننده تروریست ها برای باز کردن سفارتخانه در سوریه و عراق به صف شده اند.

وی خاطرنشان کرد: اگر امریکاییها ۷ هزار میلیارد دلار در سوریه و عراق هزینه کردند و هیچ دستاوردی به دست نیاوردند، میزان هزینه کرد ما، بسیار اندک و ناچیز بود و همت، جهاد، تلاش، فکر، مدیریت و هدایت این نتایج و دستاوردهای مهم و راهبردی را رقم زد.

سرلشکر باقری در پایان با تاکید بر ضرورت هوشمندی رسانه ها برابر عملیات روانی و رسانه ای دشمن، اظهار کرد: برغم تلاشهای گسترده امپراتوری رسانه ای سلطه و صهیونیسم، انتظار است رسانه ها و سایت های داخلی با هوشیاری به وظایف خود عمل کرده و سناریوهای دشمنان در القای یاس و ناامیدی در جامعه و شکستن وحدت ملی را خنثی سازند.

ماجرای هاله نور احمدی‌نژاد چه بود؟ آیا محسن رضایی مالبرو وارد می‎کرد؟ سلطان قیر و شکر چه کسانی هستند؟ پرونده فساد 3 هزارمیلیاردی و بابک زنجانی چگونه افشا شد؟

تجمع مردم در اعتراض به خودروسازان+فیلم

اقدام تحسین برانگیز جوانان تبریزی پس از بی‌حرمتی به دو دختر در پارک ائل گلی +عکس

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۰۴۵۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حسینی: با تفکر لیبرالی به جایی نمی‌رسیم
 • عضو کابینه دولت دهم: ۲۰ میلیارد دلار ارز را به بهانه واردات به بازار ریختند
 • توفیقات جمهوری اسلامی ثمره روحیه ایثارگری، جهاد و شهادت است
 • انقلاب اسلامی به کوری چشم دشمنان به بلوغ 40 سالگی رسیده است
 • چرا دستگاه محاسباتی دشمن درست کار نمی‌کند؟ / با متخصصان پیش فروش آشنا شوید
 • هراس دشمن سبب شد تا درگیری نظامی نداشته باشیم
 • رسانه‌های داخلی تلاش‌های دشمن را خنثی کنند
 • سرلشکر باقری:رسانه‌ها سناریوهای دشمنان در القای یأس و ناامیدی را خنثی کنند
 • رسانه‌ها سناریوهای دشمنان در القای یأس و ناامیدی را خنثی کنند
 • آمریکا به دنبال کاهش نفوذ ایران در منطقه است
 • حضور سردار شاهرخی در جمع اعضای سپاه شهرستان تاکستان
 • فرمانده سپاه خراسان جنوبی: هجمه دشمنان به سپاه به دلیل عملکرد خوب این نیروهاست
 • القای ناکارآمدی دولت توطئه دشمن است/ ملت ایران با ایستادگی خود انقلاب را به چهل سالگی رساندند
 • سردار نقدی: القای ناکارآمدی توطئه دشمن است
 • سردار نقدی: هیچ بن‌بستی در کشور ‌نداریم
 • سردار نقدی: هیچ بن‌بستی در کشور ‌نداریم؛ القای ناکارآمدی توطئه دشمن است
 • آیا می‌توان مدیر کم‌کار و بی‌اثر را مجازات کرد؟/ 14 برنامه دشمنان علیه ایران
 • انسان بریده از فرهنگ و تاریخ، یتیمی بیش نیست/ رهایی از رسوخ فرهنگ استعماری مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی
 • دشمن به وسیله تبلیغ اسلام دروغین، اسلام ناب محمدی را ازبین می برد