معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران گفت: چرا با این میزان دشمنی علیه انقلاب اسلامی ما در اوج قدرت هستیم و دشمنان ما اذعان می‌کنند باید دنبال قدرت بازدارنده در برابر ما باشند در حالی که از نظر ثروت و تجهیزات از ما جلوتر هستند اما چرا نتیجه متفاوت است؟. ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۵ استانها خراسان رضوی نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، سردار علی فدوی امشب در اختتامیه هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم خانواده پاسداران سپاه که در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار داشت: پس از گذشت40 سال از  پیروزی انقلاب اسلامی، در شرف تکمیل شدن هستیم همانطور که در قرآن، روایات معصومین و سیره علمای اسلام، عدد 40 معنای خاصی داشته و دارد. 

وی افزود: در چند روز باقی مانده به 22 بهمن 1397 زبان و عمل ما باید نشان دهد که در این چهل سال به تکمیل شدن نائل شدیم و به تکیه گاهی دست یافتیم که از این به بعد با اطمینان بیشتری می‌توانیم راه حق، انقلاب اسلامی، بنیانگذار انقلاب و امام حاضرمان را با قدرت ادامه دهیم. 

معاون هماهنگ‌کننده سپاه با بیان اینکه پس از دوران پیامبر اکرم(ص) و ائمه معصومین(ع) هیچ مثالی را نمی‌توان یافت که همچون پس از پیروزی انقلاب اسلامی علیه اسلام، دشمنی وجود داشته باشد، گفت: بزرگترین دشمنی که شیطان بزرگ و شیطان‌های کوچک می‌توانستند را انجام دادند اگر چیزی را انجام ندادند به این دلیل است که نتوانستند و ما اکنون در اوج اقتدار هستیم اما دشمنان ما به نسبت زمان پیروزی انقلاب، بسیار بسیار و بطور غیر قابل قیاسی ضعیف‌تر شده‌اند.   

سردار فدوی ادامه داد: امروز کشوری که از لحاظ پارامترهای قدرت نظیر جمعیت، ثروت و وسعت کشوری ضعیف محسوب می‌شود به مخالفت علیه آمریکا برمی‌خیزد و در شورای امنیت به نفع ما رای می‌دهد در حالی که در گذشته اصلا چنین نبود و در اثر برکات انقلاب اسلامی ملت‌های دیگر نیز در این روال قرار گرفته‌اند. 

وی خاطرنشان کرد: چرا با این میزان دشمنی علیه انقلاب اسلامی ما در اوج قدرت هستیم و دشمنان ما اذعان می‌کنند باید دنبال قدرت بازدارنده در برابر ما باشند؟ دشمنان انقلاب از نظر عوامل دنیایی مثل ثروت و تجهیزات نظامی از ما جلوتر بوده و هستند اما چرا نتیجه متفاوت است؟ 

معاون هماهنگ‌کننده سپاه با بیان اینکه باید علت را در قواعد قرآنی جستجو کرد، گفت: اگر این قواعد قرآنی مدنظر نباشد اشتباه محاسباتی رخ می‌دهد همچون افرادی که مبنای حیات درونی آنها بر مبانی اسلامی و قرآنی نیست و دچار  محاسبه غلط می‌شوند اما مبنا و اساس این نهضت خونین، از زمانی که به رهبری امام راحل شروع شد تاکنون که حدود 30 سال است به رهبری امام حاضرمان با قدرت ادامه پیدا کرده است، اسلام و قرآن در حیات درونی امام و مردم انقلابی و مسلمان ما بوده که همچنان ادامه دارد.  

وی با بیان اینکه اصل دوم و سوم قانون اساسی مشخص می‌کند که نظام ما بر چه مبنایی است، تصریح کرد: این اصل ابتدا پنج اصل دین اسلام را نام می‌برد و آنچه را که ما بر مبنای این اصول و به رهبری امام در انقلاب اسلامی عمل کردیم بیان می‌شود سپس در اصل بعدی گفته می‌شود هر دولتی که در جمهوری اسلامی بر سر کار است باید بر اساس اصل دوم اقدام کند.

سردار فدوی افزود: مفتخریم که چهل سال است که مردم ما در عمل به قرآن، بهترین محک را خوردند و دلیل آن 200 هزار شهید است که در وصیت‌نامه تمامی آنان گفته شده که برای پیروی از قرآن و دستور خداوند به میدان نبرد رفتند. مردم ما به خوبی این راه ادامه داده و می‌دهند بطوری که جوانانی که انقلاب اسلامی، حضرت امام، جنگ تحمیلی و شهدای آن را ندیدند به لحاظ اینکه همان روند و سیر تکاملی توسط نائب ایشان برقرار است، در راه آنان قدم گذاشته و عمل می‌کنند.  

پیشنهاد عاملی برای ایجاد سامانه شفافیت اطلاعات قرآنیمسابقات قرآن خانواده سپاه پاسداران در مشهد برگزار می‌شودپیام آیت‌الله سبحانی به همایش کاتبان، ناشران و مترجمان قرآن

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی انقلابی بر مبنای دل، ایمان و فرهنگ است نه انقلابی سیاسی، گفت: وقتی دشمنان فرهنگ ما را نشانه می‌گیرند مطمئنا به برکت قرآن پیروزی بزرگتر از زمانی که پای جان‌های ما در میدان جنگ در میان بود، به همراه دارد. چون در این راه دل‌های غیر مسلمانان نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد همانطور که در راهپیمایی اربعین کم کم غیر مسلمانان بسیاری حضور پیدا می‌کنند بنابراین ما باید در این صحنه بسیار قوی‌تر از صحنه‌های قبل باشیم. 

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: خانواده سپاه هرساله به لحاظ کیفیت قرآنی باید بزرگ‌تر شود که امیدواریم به برکت انقلاب، شهدا و امام شهدا بتوانیم این مهم را انجام دهیم.

انتهای پیام/ن

R41347/P/S6,1188/CT11

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

امام جمعه خرم‌آباد: قیمت سرسام‌آور اجاره‌بهای مسکن در مناطق سیل‌زده لرستان؛ قیمت مسکن کاهش یابد

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه در مناطق سیل‌زده این استان اجاره مسکن سرسام‌‌آور است گفت: مسئولان قیمت مسکن را با گرفتن مالیات از خانه‌های خالی، نظارت، پیگری و قیمت‌گذاری کاهش دهند. ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲ استانها لرستان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه  امام سجاد(ع) می‌فرماید معرفت و کمال دین در دوری از حرف‌های بیهوده، پرهیز از ریا و خودنمایی، صبر و شکیبایی در برابر مشکلات و داشتن اخلاق پسندیده است اظهار داشت: چنانچه کسی این چهار صفت را دارا باشد از معرفت و کمالات دینی برخوردار است.

وی با اشاره به چهلمین سال اقامه نماز جمعه در ایران اسلامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی است افزود: به‌مناسبت چهلمین سال نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی در ایران  ائمه‌ جمعه سراسر کشور با مقام معظم رهبری دیدار کردند که ایشان بیانات مهم و کلیدی در رابطه با نماز جمعه و مسائل جامعه داشتند و در این دیدار توفیق داشتیم گزارشی از شورای راهبردی تبیین بیانیه گام دوم انقلاب را ارائه بدهیم که مقام معظم رهبری بسیار خوشحال شدند و فرمودند در این زمینه باید تلاش بیش‌تر شود.

امام‌ جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه مقام معظم رهبری محورهای متعددی از مسائل مربوط به نماز جمعه در دیدار با ائمه‌ جمعه سراسر کشور  یادآور شدند، عنوان کرد: نخستین محور اهمیت نماز جمعه است چنانچه ما بخواهیم اهمیت نماز جمعه را درک کنیم باید ببینیم نیاز امروز جامعه چیست بر همین اساس  یاد خدا و دوری از غفلت از خدا، همدلی و وحدت، روشنگری، بصیرت‌بخشی، دشمن‌شناسی و هم‎چنین روحیه مقاومت و ایستادگی از مهم‌ترین نیازهای امروز جامعه است.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری در مورد نماز جمعه فرمودند نماز جمعه تأمین‌ کننده نیاز جامعه به ذکر، اجتماع، همدلی و تقویت‌کننده گفتمان مقاومت و بصیرت‌بخشی است.

میرعمادی با اشاره به دومین محور سخنان مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با ائمه جمعه سراسر کشور گفت: ضرورت سلوک و رفتار مردمی ائمه‌ جمعه دومین محور سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه‌ جمعه سراسر کشور بود چرا که ائمه‌ جمعه الگوی عملی مردم در اخلاق و رفتار هستند، رفتار امامان جمعه در میان مردم تأثیر دارد بر همین اساس مسئله مردمی‌بودن، ساده‌زیستی، پرهیز از ارتباط با صاحبان قدرت و ثروت برای ائمه‌ جمعه بسیار مهم است.

وی تصریح کرد: امام‌جمعه باید مراقبت و مواظبت کند که ارتباط و انس با مردم داشته باشد و از صاحبان ثروت و قدرت دور باشد تا رفتارش اثربخش باشد و مردم از رفتار امام‌ جمعه الگو بگیرند.

امام‌ جمعه خرم‌آباد خاطرنشان کرد: مهارت خودکفایی سومین محور سخنان مقام معظم رهبری بود و مسئله ضرورت غناسازی خطبه‌های امام‌ جمعه است به‌گونه‌ای که خطبه‌ها باید پرمحتوا باشد و مردم داوطلبانه بیایند و از نمازجمعه بهره ببرند.

میرعمادی اظهار داشت: لزوم سفارش مردم به احکام و خطبه‌ها به‌صورت بدیع و رسا بیان شود که مردم خطبه‌های نماز جمعه را بفهمند و هم‌چنین لزوم امیدبخشی در خطبه مورد تاکید مقام معظم رهبری بود به‌طوری‌که مردم باید امیدوار شوند و اسلام، انقلاب اسلامی و آینده روشن امید داشته باشند چرا که یأس از گناهان کبیره است در همین راستا از مهم‌ترین مسئولیت‌های امام‌ جمعه امیدبخشی در دل مردم  است.

وی افزود: خوشبختانه امروز در شرایطی به‌سر می‌بریم که در سایه امید، وحدت و مقاومت ملت ایران سربلند است، با وجود تلاش گسترده دشمنان داخلی و خارجی انقلاب، وجود فتنه، فشار و تحریم اقتصادی امروز جمهوری اسلامی ایران دست برتر در منطقه است به‌گونه‌ای که قدرت و توانمندی و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران مایه امید و نشاط  در دل مردم است.

امام‌ جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه ضرورت حمایت از جریان‌های انقلاب اسلامی بسیار مهم است عنوان کرد: حمایت از جریان‌های انقلابی که برای انقلاب به‌صورت خودجوش کار می‌کنند بسیار مهم است چرا که عده‌ای به‌دنبال برچسب‌زدن به جریان‌های انقلابی هستند و سعی می‌کنند جوانان، مرد و زن و کسانی که برای انقلاب اسلامی خالصانه زحمت می‌کشند را از صحنه مسئولیت دور کنند بر همین اساس نمازجمعه باید پایگاهی برای تقویت جریان انقلابی باشد.

وی بیان کرد: امروز در شرایط کنونی نقش‌آفرینی جوانان  مؤمن و انقلابی بسیار مهم است در همین راستا به مسئولان می‌گوییم که مسئولیت‌ها را به جریان‌های انقلابی بسپارید و مباد این گونه باشد به تعبیر امام(ره) عده‌ای نامحرم مسئولیت‌ها را بگیرند ولی زحمت بر دوش جریان و جوانان مؤمن و انقلابی باشد و مبادا چنین شکافی اتفاق بیفتد.

راهکار یک نماینده برای ارزان شدن قیمت مسکنکاهش قیمت مسکن مهر پردیس؛ رکود یا بُزخری دلالان؟رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی: موضوع و منشا گرانی قیمت مسکن باید بررسی و مشخص شود

میرعمادی گفت: تأکید بر این است که مسئولیت‌ها به افراد انقلابی و با روحیه جهادی سپرده شود و این‌قدر به دنبال افراد مسئله‌دار نباشیم چرا که بعضی‌ها برای سپردن مسئولیت به دنبال افراد مسئله‌داری هستند که صلاحیت‌شان یا تأیید نمی‌شود و یا به زور و سفارش تأیید می‌شوند بر همین اساس این معنا ندارد که به‌دنبال کسانی باشیم که مشکل اخلاقی، سیاسی و اقتصادی دارند و یا نقشی در انقلاب نداشته‌اند چرا دنبال این افراد هستیم؟چرا دائما مسئولیت را به کسی می‌سپاریم که انقلابیون ناراحت هستند و اعتراض دارند؟ مسئولیت‌ها را باید به افراد صالح، انقلابی، جهادی و جوان بسپاریم چرا که این امر سبب نشاط ، پیشرفت، دلسوزی و برطرف کردن مشکلات مردم می‌شود.

وی در رابطه با سیاست جمهوری اسلامی ایران در برابر اروپای متکبر تصریح کرد: آمریکا از برجام خارج شد، اروپا می‌گوید ما پایبند به برجام هستیم اما پس از 14 ماه از خروج از آمریکا از برجام اروپایی‌ها هیچ‌کاری انجام نداده‌اند درهمین راستا مقام معظم رهبری فرمودند وزیر امور خارجه ایران گفته اروپا یازده تعهد برجامی دارد ولی یک تعهد را عمل نکرده در مقابل ایران کلیه تعهدات برجامی را عمل کرده‌است.  این در حالی‌ است که اروپا با تکبر و خودخواهی از ایران می‌خواهد پایبند به برجام باشد.

امام‌ جمعه خرم‌آباد خاطرنشان کرد: اروپا دارد زمان می‌خرد و به‌دنبال این است فشارهای آمریکا روز‌به‌روز بیشتر شود که  مردم  ایران اعتراض کنند و در برابر نظام بایستند اما کور خوانده‌اند و ما به‌صورت جدی از مسئولان می‌خواهیم که این کاهش تعهدات برجامی را ارائه بدهند و در برابر اروپای متکبر محکم بایستند.

میرعمادی با اشاره به ارائه طرح انجماد در برابر انجماد از طرف رئیس‌ جمهور فرانسه به رئیس‌ جمهور ایران اظهار داشت: این طرح به‌معنای آتش‌بس است و اینکه ایران به  تعهداتش در برجام ادامه بدهد آمریکا هم اقدامی علیه ایران انجام ندهد سپس مذاکره کنیم، هر انسانی می‌فهمد آمریکا تا جایی که توانست به ملت ایران فشار وارد کرد اما ایران هم‌چنان به تعهداتش عمل کند سپس مذاکره کنیم به این معنی که دوباره ایران به آمریکا باج بدهد و زیر بار تعهد جدید برود این واقعاً ننگ است.

وی افزود: چرا بعضی از مسئولان درنگ و تأمل می‌کنند  این طرح رئیس‌ جمهور فرانسه جای تامل ندارد و معنایش این است که ایران دوباره به آمریکا امتیاز بدهد بر همین اساس از مسئولان انتظار داریم منافع کشور را در نظر بگیرند و منافع کشور نیز در مقاومت است.

امام‌جمعه خرم آباد در رابطه با حمله موشکی سپاه به مقر گروهک‌های  تروریستی ضد انقلاب در شمال غرب کشور عنوان کرد: گروهک‌های ضد انقلاب در غرب کشور تحرکات ایجابی انجام می‌دادند و چند تن از نیروهای سپاه را به شهادت رساندند و هدفشان این بود که ناامنی  در منطقه شمال غرب ایحاد کنند ولی این حمله دقیق و هوشمندانه سپاه  پیامش این  بود که امنیت ایران خط قرمز ماست.

وی بیان کرد: عملیات صریح و به‌موقع سپاه در حمله به مقر گروهک‌های تروریستی و ضد انقلاب پاسخی به دهن‌کجی امنیتی عناصر ضد انقلاب بوده‌ است و این عملیات یک پیشرفت سلاح جدید بود که سپاه در این عملیات موفقیت‌آمیز امتحان کرد.

میرعمادی با بیان اینکه متأسفانه در جامعه روز‌به‌روز شاهد افزایش شدید اجاره‌بهای مسکن هستیم گفت: با توجه به اینکه الان فصل نقل و انتقلات و ازدواج است مردم نیازمند خانه اجاره‌ای هستند ولی اجاره‌بها خانه‌های اجاره‌ای سر به فلک کشیده واقعاً تحمل این وضعیت برای افرادی که تازه تشکیل خانواده داده و یا خانواده‌های درگیر بسیار سخت شده و فشار روحی و روانی زیادی به آنها وارد می‌شود.

وی تصریح کرد: متأسفانه در مناطق سیل‌زده اجاره مسکن سرسام‌آور است بر همین اساس از مسئولان می‌خواهیم قیمت مسکن را با گرفتن مالیات از خانه‌های خالی، نظارت، پیگری و قیمت‌گذاری کاهش بدهند در همین راستا امیدواریم در این زمینه اقدام لازم از سوی مسئولان صورت گیرد.

انتهای پیام/ح

R41450/P/S6,72/CT11

ایران نفتکش انگلیسی را توقیف کرد| سپاه: قوانین دریایی را رعایت نکرده بود+‌واکنش‌ها

ایران نفتکش انگلیسی را توقیف کرد| نشست اضطراری در لندن| سپاه: قوانین دریایی را رعایت نکرده بود

دلارام هاشمی، بازیگر جوان، درگذشت

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۰۴۵۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دشمن به دنبال از بین بردن امید به آینده انقلاب در بین مردم است
 • عقب نشینی خفت بار سعودی/ یمن، ضربه‌های فیصله‌دهنده/ آیا ترامپ تغییر می‌کند؟!
 • مقاومت در مقابل زیاده خواهی دشمنان و برخورد با ناامن کنندگان اقتصاد جامعه
 • وحدت لازمه پیشرفت است/ دشمن به دنبال دو قطبی‌سازی در کشور است/ نباید اجازه داد اختلاف نظرها باعث ایجاد دوگانگی در بین افراد مؤمن و انقلابی شود
 • تمام مسئولان باید جهت‌گیری انقلابی داشته باشند/ ناامیدکردن مردم از آینده انقلاب اسلامی همسو شدن با دشمنان انقلاب است
 • مسئولان وضعیت گرانی بازار مسکن را رسیدگی کنند/ دشمن از راه بی‌عفتی به دنبال نابودی انقلاب است
 • تحریم دشمنان بی اثر خواهد بود
 • نماز جمعه یک مانور قدرت در برابر دشمنان است
 • امام جمعه اردبیل: تقوا عامل مهم بازدارنده از معصیت است
 • سردار فدوی: آمریکایی‌ها را مجبور کردیم فارسی صحبت کنند
 • جانشین فرمانده کل سپاه: آمریکایی‌ها در خلیج‌فارس تحت فشار شدید روانی هستند
 • شرایط سخت روانیِ آمریکایی‌ها در خلیج‌فارس
 • سردار فدوی: آمریکایی‌ها در خلیج‌فارس تحت فشار شدید روانی هستند
 • سردار فدوی: آمریکایی‌ها را مجبور کرده‌ایم در خلیج‌فارس، به زبان فارسی صحبت کنند
 • سردار فدوی: آمریکایی‌ها در خلیج‌فارس تحت فشار روانی هستند
 • جنگ حق و باطل پایان ندارد
 • آمریکایی‌ها در خلیج‌فارس تحت شرایط سخت روانی هستند
 • آمریکایی‌ها را مجبور کرده‌ایم در خلیج‌فارس، به زبان فارسی صحبت کنند
 • آمریکایی‌ها در خلیج‌فارس تحت فشار شدید روانی هستند