حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی روز جمعه در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر دماوند با اشاره به دیدار هزاران نفر از مردم قم در سالروز قیام19 دی سال 1356 با بیان اینکه تهدیدهای پوچ آمریکایی ها صرفا برای گرفتن امتیاز مجانی از ملت ایران است، اظهارداشت: تهدید، قول و امضای آنان اعتباری ندارد.
خطیب جمعه دماوند با تاکید براینکه تحقق آرمانها با نقش آفرینی همه ملت و دلسوزان نظام از همه گروه های سیاسی و سلیقه ها محقق می شود، بیان داشت: داشتن صبر و ایستادگی و عدم اعتماد به دشمن رمز پیشرفت و تعالی انقلاب است و امروز در چهل سالگی انقلاب آموختیم که هزینه سازش بیشتر از هزینه مقاومت است؛ پس مقاومت کنیم.
حجت الاسلام فتاح دماوندی گفت: این روزها سران کاخ سفید تلاش می کنند تا با تشدید تحریم های اقتصادی و فشار بر مردم ایران، مملکت را به آشوب و اغتشاش بکشانند اما این خط و نشان کشیدن های ترامپ در شرایطی صورت گرفته که روند تحولات منطقه غرب آسیا این روزها به نمایشگاهی از شکست های زنجیره وار آمریکا و متحدانش تبدیل شده است.
وی با بیان اینکه آنان با وجود این شکست ها دست از شیطنت و اذیت مردم ایران برنمی دارند، خاطرنشان کرد: گرچه آنان سعی دارند با استفاده از فضای مجازی و شبکه های ماهواره ایی مردم ایران را نسبت به آینده ناامید و از طرفی گروهک های ضدانقلاب را برای اقدامات ضد امنیتی فعال کنند و در 22 بهمن ماه به دنبال فتنه گری هستند اما باید هوشیار باشیم.
این مقام مسئول تاکید کرد تبلیغات دشمن درباره اینکه هر کس با آمریکا ارتباط دارد، مشکلی ندارد، پوچ و دروغین است چرا که شرایط کنونی اقتصادی، سیاسی و دیگر شرایط آمریکا نشان می دهد این کشور بی مشکل نیست.
امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه نمی گوئیم مشکل نداریم، افزود: مشکلات مختلف وجود دارد اما کشورهای غربی نیز با مشکلاتی مواجه هستند و ارتباط با آمریکا مشکلات ما را حل نخواهد کرد؛ چنانکه در مسائله برجام ما با آنان و پنج کشور اروپایی و غربی مذاکره کردیم و کوتاه آمدیم اما مشکلات حل نشد.
وی ادامه داد: ایران با امضای برجام اعتماد جهانی را در صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ایی خود ثابت کرد اما اروپا در آزمون اعتماد سازی برای ایران مردود شد که آزموده را آزمودن خطاست.
حجت الاسلام فتاح دماوندی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد در مقابل این بدعهدی های دشمن ما باید با اعلام تعلیق مرحله ایی تعهدات و دیگری آغاز کردن فعالیت های تعطیل شده هسته ایی کار را انجام دهیم.
تهرام/7246//1348
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

تحقیر دشمنان در بیانیه گام دوم انقلاب/ میدان خدمت به جوانان انقلابی واگذار شود

مدیر حوزه علمیه امام رضا (ع) سرخس با تاکید بر اینکه بازیگران اصلی گام دوم انقلاب «جوانان» هستند، گفت: در این چند ساله اخیر امام خامنه ای در تمام انتصابات شان به عناوین مختلف از جوانان استفاده کرده اند و این خود برای مسئولان پیام دارد که میدان خدمت را به جوانان انقلابی واگذار کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام امیر قادری در گفتگو با نسیم سرخس، با تاکید بر اینکه هر کلمه از هزاران کلمه «بیانیه گام دوم انقلاب» سخن و تحلیل دارد، اظهار کرد: این سند بی بدیل در تاریخ انقلاب از نگاه آزاد مردی است که سخت ترین دوران های انقلاب را درک کرده و خوشی ها و ناخوشی های نظام اسلامی را با جان و دل لمس کرده است و به همین جهت بر جان و دل انسان های انقلابی در سراسر عالم نشسته و این از باب ضرب المثل معروف فارسی است که «هر سخن کز دل برآید لاجرم بر دل نشیند».

 

«جوانان»، بازیگر اصلی گام دوم انقلاب

مدیر حوزه علمیه امام رضا علیه السلام سرخس به بخشی از سرفصل های مهم این سند راهبردی اشاره و تصریح کرد: این بیانیه، سند راهبردی  دوران دوم انقلاب اسلامی است که اگرچه همه ملت ایران را مخاطب قرار می‌دهد اما در اصل بار را روی دوش جوانان می‌گذارد، یعنی کسانی که در همین متن از آن ها به عنوان اصلی ترین ثروت و دارایی ایران نام برده است.

 

وی افزود: در این چند ساله اخیر امام خامنه ای در تمام انتصابات شان به عناوین مختلف از جوانان استفاده کرده اند که این خود پیام دارد به مسئولان که میدان خدمت را به جوانان انقلابی واگذار کنند که بازیگران این گام مهم هستند.

 

امید به آینده روشن و تحقیر دشمنان خبیث انقلاب اسلامی

حجت الاسلام قادری خاطرنشان کرد: یکی از مضامین مهم‌ این پیام این است که انقلاب اسلامی از مجموعه گام‌هایی که تا رساندن پرچم به دست صاحب اصلی انقلاب و صاحب ولایت عظمی باید بردارد، یک گام برداشته و اکنون در آستانه گام دوم است و آینده این انقلاب تشکیل حکومت حضرت ولی الله الاعظم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است.

 

مدیر حوزه علمیه امام رضا علیه السلام سرخس اصافه کرد: این مضمون دارای پیامی مهم هم برای دشمنان و هم دوستان است؛ آنچه دشمنان باید بفهمند این است که نظام اسلامی از چنان استحکام و نیرویی برخوردار است که برای آینده بلند مدت برنامه ریزی می‌کند و آنچه دوستان انقلاب را مخاطب قرار می‌دهد این است که در برداشتن این گام دوم باری سنگین بر دوش دارند، چرا که باید دستاوردهای گام اول را تکمیل کرده و از تکرار اشتباهات آن بپرهیزند.

 

وی بیان کرد: گرچه گام دوم انقلاب سختی ها و دشواری‌های زیادی دارد و چه بسا از گام اول دشوارتر و مستلزم وقت، انرژی، استحکام، ایمان، اعتقاد و انگیزه بیشتری باشد، اما این پیام بسیار امیدوارانه نوشته شده و در حالی که دشمن همه سعی خود را کرده تا انقلاب اسلامی را بی آینده نشان بدهد و اتفاقاً آنچه در این پیام تحقیر شده، همین تلاش دشمن برای ناامید کردن مردم از انقلابی است که رهبر آن در حال برنامه ریزی برای یک گام بلند دیگر است و قصد دارد ده‌ها جشن پیروزی انقلاب دیگر هم برگزار کند.

 

معنویت و ارزش های اخلاقی جامعه در بیانیه گام دوم انقلاب

حجت الاسلام قادری عنوان کرد: برای ساختن نظام اسلامی نیاز به «معنویت و ارزش های اخلاقی» در تمام سطوح جامعه‌ است که تنها از راه تهذیب نفس و تمرین فضائل اخلاقی حاصل می شود نه از راه قوه قهریه؛ از همین رو است که رهبر معظم انقلاب در توصیه ای به جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب می فرمایند: معنویت به معنای برجسته کردن ارزش‌های معنوی از قبیل اخلاص، ایثار، توکل، ایمان در خود جامعه است و اخلاق به معنای رعایت فضیلت های چون خیرخواهی، گذشت، شجاعت، تواضع، اعتماد به نفس و خلقیات نیکو است.

 

از تاریخ پر افتخار چهل سال گذشته و افتخار به ایران عزیز

مدیر حوزه علمیه امام رضا علیه السلام سرخس با تاکید بر اینکه تاریخ چهل ساله انقلاب اسلامی پر از افتخار است، خاطرنشان کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی ایران، قدرتمند امّا مهربان و باگذشت و حتّی مظلوم بوده است؛ مرتکب افراط ها و چپ روی هایی که مایه ننگ بسیاری از قیام ها و جنبشها است، نشده است؛ در هیچ معرکه ای حتّی با آمریکا و صدّام، گلوله ی اوّل را شلّیک نکرده و در همه ی موارد، پس از حمله ی دشمن از خود دفاع کرده و البتّه ضربت متقابل را محکم فرود آورده است؛ این انقلاب از آغاز تا امروز نه بی رحم و خون ریز بوده و نه منفعل و مردّد؛ با صراحت و شجاعت در برابر زورگویان و گردنکشان ایستاده و از مظلومان و مستضعفان دفاع کرده است؛ این جوانمردی و مروّت انقلابی، این صداقت و صراحت و اقتدار، این دامنه عمل جهانی و منطقه ای در کنار مظلومان جهان، مایه سربلندی ایران و ایرانی است، و همواره چنین باد.

 

آنچه باید از این سند راهبردی استخراج کرد

وی تصریح کرد: آنچه در این پیام عالمانه و متواضعانه نیامده است و وظیفه تبیین آن بر عهده پیر و جوان انقلابی خواهد بود این است که رهبر عزیز انقلاب راجع به نقش خود و ولایت فقیه در پیموده شدن گام اول انقلاب و رسیدن به دستاوردهای درخشان حرفی به میان نیاورده‌اند که این نشانه تواضع و فروتنی خالص ایشان است که اگر رهبری تیزهوشانه، مدبرانه و مؤمنانه‌ای‌ که از ناحیه‌ی امام (ره) و بعد از ایشان، حضرت آقا بر این جامعه اعمال شد، نبود، پیمودن مسیر انقلاب و دستیابی به این دستاوردها میسر نبود.

 

حجت الاسلام قادری در پایان تاکید کرد: این وظیفه‌ دوست‌داران انقلاب و کسانی‌ که خود را سرباز ولایت می‌دانند است ‌که این نوشته نانوشته را نیز مفصلا تبیین کنند و نقش بی بدیل ولایت فقیه در رسیدن به جامعه تمدن ساز امام زمانی (عج) را در تاریخ انقلاب ماندگار کنند.

انتهای پیام/

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

عکسهایی از تولد رویا تیموریان در 52 سالگی

کلیدواژه: جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها انقلاب تحریم های اقتصادی شبکه های ماهواره قم آمریکایی جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۰۹۱۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اولین اثر راهیان نور نفی سلطه گری است/ تقویت روحیه حماسی یعنی ایجاد شور و شعور انقلابی
 • تلاش غرب در ترویج سبک زندگی غربی در ایران، زیان‌های بی‌جبران اخلاقی و اقتصادی و دینی و سیاسی به کشور و ملّت ما زده است
 • اگر ما بتوانیم از همه‌ی ظرفیّت کشور با برنامه‌ریزیِ درست استفاده کنیم، پیشرفت کشور، رشد کشور بسیار بیشتر از امروز خواهد شد
 • مردم تاجیکستان؛ نوروز را رمز دوستی و حیات می‌دانند
 • سیاست‌ورزی در تعطیلات
 • آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی در دیدار ظریف: وحدت کلمه رمز پیروزی مردم ایران است/ امیدواریم اختلافات کمتر شود
 • دیگر به هیچ کس اعتماد نداریم
 • ظریف: به هیچ کس اعتماد نداریم/ جهان امروز، جهان پسا غربی است
 • آغاز طرح آبادنی و پیشرفت بنیاد علوی در کرمانشاه
 • به هیچ کس اعتماد نداریم
 • ظریف: صحنه روابط بین‌الملل جای اعتماد نیست
 • ظریف: به هیچ کس اعتماد نداریم
 • ظریف: به هیچ کس اعتماد نداریم/ غرب دیگر مرکز همه تحولات و تصمیم گیری‌های جهان نیست
 • آغاز رسمی طرح آبادنی و پیشرفت بنیاد علوی در کرمانشاه/ اشتغالزایی و تاسیس صندوق های قرض الحسنه در روستاهای محروم
 • عده ایی در برجام به دولت حمله می کنند/ مشکلات با تضعیف دولت حل نمی‌شود
 • پیشرفت و دستاوردهای علمی ایران در سالی که گذشت
 • «راز و رمز استدلال» اثر«اریک فرژر»
 • سال تودیع و معارفه/ از عراق تا ونزوئلا و دستگاه دیپلماسی ما/ تفکر انقلابی؛ ضامن تحقق گام دوم انقلاب
 • رسیدن به حقیقت رمز ثابت قدم ماندن در راه انقلاب است