به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام حسین رضاپور در خطبه های نماز جمعه جوادآباد با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم قم گفت: سیاستمداران آمریکا با محاسبه دقیق و تحلیل شرایط جهان، مطالب خود را به رئیس جمهور منتقل می کنند و سخنان ترامپ در اصل برگرفته از سیاست های آمریکاست.
وی افزود: اگر امروز همگان از رئیس جمهور فعلی آمریکا به عنوان فردی دیوانه یاد می کند به نظر می رسد سیاست پشت پرده آمریکا تشخیص داده که او را برای ترساندن جهان اینگونه معرفی کند تا کشورهای بدبختی مثل کشورهای همسایه ایران از او حساب ببرند و به راحتی دوشیده شوند.
وی با اشاره به پیش بینی های رهبر معظم انقلاب از تهدیدات دشمنان نظام گفت: زمانی که اسرائیل به لبنان حمله کرد و هیچ کس امیدی به پیروزی حزب الله نداشت ، این رهبر معظم انقلاب بود که فرمودند حزب الله به پیروزی می رسند و یا زمانی که بیش از 90 درصد سوریه اشغال شد رهبر انقلاب فرمودند که بشار اسد می ماند و این نشان از درایت ایشان در شناخت دشمن دارد.
رضا پور گفت: در قضیه برجام، آن زمانی که گفتند با امضای برجام تمام تحریم ها برداشته شده و همه مشکلات کشور حل می شود رهبر معظم انقلاب فرمودند که خیلی به برجام دل نبندند و این ها بدعهدند که این کلام نیز با خروج آمریکا از برجام به همگان ثابت شد.
وی تأکید کرد: این که چرا برخی از مسئولان به فرمایشات رهبر معظم انقلاب عمل نمی کنند، در خارج از کشور به دنبال حل مشکلات هستند و به سیاست های اقتصاد مقاومتی عمل نمی کند موضوعی است که باید به خوبی به آن پرداخت و علت آن را جویا شد.
وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه جوادآباد با اشاره به فرارسیدن سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار گفت : حضرت زینب(س) بصیرت خود را با شناخت امام زمان خویش ثابت کرد ، ایشان با تحمل تمامی سختی ها و مصائب نه تنها نام خویش که فلسفه قیام عاشورا را نیز ماندگار کرد.

**مشکلات اقتصادی با روحیه جهادی و مدیریت انقلابی حل می شود
امام جمعه خیرآباد ورامین با اشاره به این که مسائل اقتصادی، برای اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه مشکل ایجاد کرده است، اظهار داشت: این مسائل با روحیه جهادی و مدیریت انقلابی حل می شود.
حجت الاسلام جعفر طزری در خطبه های این هفته نماز جمعه خیرآباد ورامین گفت: هر چند که مسئولان برای رفع فشارهای اقتصادی تلاش هایی کرده اند ولی مشکل اقتصاد کشور فقط با روحیه جهادی و مدیریت انقلابی حل می شود.
وی افزود: امروز مسئولان نظام باید قدر نعمت خدمت رسانی به مردم را که به واسطه استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی به آن ها اعطا شده بدانند و اولویت خود را رفع مشکلات اقتصادی مردم قراردهند.
حجت الاسلام طرزی تصریح کرد: مسئولان قوای مجریه، مقننه و قضائیه باید با اولویت قرار دادن مسائل و مشکلات اقتصادی، مردم را در این جنگ نابرابر یاری کرده و دشمن را در این توطئه شوم ناکام کنند.
طزری افزود: دشمن تلاش دارد تا از مشکلات اقتصادی کشور سودجویی کرده و با بزرگ نمایی آنها، کام ملت را به خاطر پیروزی های متعدد و پیشرفت های بزرگ در انقلاب اسلامی، تلخ کند.
وی تصریح کرد: مسئولان نظام باید در مقابله با دشمن باید شجاعانه و عاقلانه رفتار کنند چرا که دشمنان نظام امروز از هر زمان دیگری ضعیف تر شده اند و تنها تلاش دارند تا با ایجاد فشار روانی ، مقاومت مردم را در هم شکنند.
امام جمعه خیرآباد تأکید کرد: اگر در مقابل دشمن با شجاعت ایستادگی کرده و جواب یاوه گویی های او را با پاسخ و اقدام مناسب جواب دهیم ، هرگزبه خود اجازه توهین به نظام اسلامی را نمی دهد.
وی افزود: جواب دشمن، ادب و مذاکره نیست بلکه جواب یاوه گویی دشمن پاسخ قاطع و بهنگام است .
وی با اشاره به تحریم جدید اروپا علیه ایران اسلامی گفت: سه دولت اروپایی که قرار بود بعد از خروج آمریکا از برجام ، راهکار مبادلاتی با ایران را شروع کرده و در مقابل تحریم های آمریکا ایستادگی کنند ، بعد از 9 ماه معطلی نه تنها راه کار نشان ندادند بلکه بر تحریم ها هم افزودند، این اقدام بار دیگر غیرقابل اعتماد بودن اروپا را ثابت کرد.
تهرام/7254//1348
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

امامان جمعه: رونق تولید استقلال اقتصادی را به دنبال دارد

استان ها - ایرنا - امامان جمعه کشور در خطبه های این هفته نماز با اشاره به شعار سال جدید مبنی بر رونق تولید که توسط رهبری تبیین شد گفتند : نامگذاری امسال به نام رونق تولید بیانگر توجه رهبر معظم انقلاب به مسائل اقتصادی است و توجه به رونق تولید استقلال اقتصادی را به دنبال دارد.

به گزارش گروه استان های ایرنا، خطیبان جمعه مراکز استانی همچنین با تاکید بر اینکه تنها با حمایت از تولید و رونق تولید داخلی می توان در برابر توطئه ها و نقشه های دشمن ایستادگی کرد افزودند : تحمیل جنگ اقتصادی بر علیه ایران از نقشه های دشمن است و در این راستا از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نمی کند.
خطیبان جمعه کشور همچنین با محکوم کردن جنایت کشتار مسلمانان در مساجد کشور نیوزیلند گفتند: سیاستمداران آمریکا و اروپا با سوء استفاده از جنایات وهابی ها و داعش، به اسلام هراسی دامن می زنند.
چکیده خطبه های نمازجمعه مراکز استانی در پی می آید:

**خراسان رضوی
امام جمعه مشهد گفت: بیانات روز گذشته مقام معظم رهبری در سخنرانی سالانه شان در حرم مطهر امام رضا (ع) همچون سالهای قبل، مسیر و خط حرکت را برای مسئولان و همه دستگاههای مختلف روشن و شفاف و مشخص کرد.
آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه امروز مشهد که در حرم مطهر امام رضا (ع) ایراد شد افزود: در فرمایشات رهبری نقطه مبهمی وجود نداشت و رهنمودهای آن امام یک نصیحت نیست بلکه این رهنمودها برای همه تکلیف ساز است.
وی با راهبردی خواندن سخنان رهبری ادامه داد: ما باید فرمایشات ایشان را در وظایف انقلابی خود به خوبی تشخیص دهیم و به کار بندیم.
امام جمعه مشهد گفت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی ایران طی 40 سال گذشته تجربیات خوبی کسب کرده است که باید از آن تجربیات در فرصت کنونی به خوبی بهره مند شود.

**بوشهر
امام جمعه موقت بوشهر گفت: نامگذاری امسال به نام رونق تولید بیانگر توجه رهبر معظم انقلاب به مسائل اقتصادی است و توجه به رونق تولید استقلال اقتصادی را به دنبال دارد.
حجت الاسلام یوسف جمالی در جمع نمازگزاران بوشهری افزود: تحمیل جنگ اقتصادی بر علیه ایران از نقشه های دشمن است و در این راستا از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نمی کند.
وی با اشاره به سفر رئیس جمهوری به استان بوشهر گفت: افتتاح پروژه های ملی مایه افتخار و خوشحالی مردم است ولی مهمترین مطالبه مردم در سفر استانی رئیس جمهوری اجرای مصوبه 50 درصدی اشتغال جوانان جویای کار در صنایع نفت و گاز، بهبود معیشت مردم و رعایت پیوست فرهنگی در اجرای پروژه هاست که باید مورد توجه قرار گیرد.

**البرز
نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری به نام «رونق تولید»، گفت: توسعه و رونق تولید ستون اصلی اقتصاد مقاومتی بوده که باید مورد توجه مسئولان و مردم قرار گیرد.
آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در نخستین خطبه های نمازجمعه کرج در آغاز سال جدید افزود:مقام معظم رهبری پیام سال را «رونق تولید» قرار داد تا حرکت مردم و مسئولان به سمت رونق تولید باشد.
وی ادامه داد: در حقیقت تاکید معظم له بر رونق تولید به عنوان ستون فقرات اقتصاد مقاومتی است و بیان ایشان این نکته را می فرماید که در این نقطه هنوزکار تمام نشده و اگر تمام شد چرخه اقتصاد در مسیر ریل حرکت قرار می گیرد.
امام جمعه کرج گفت: رونق تولید، اشتغالزایی و رونق بازار فروش ، صادرات و برون رفت از رکود را درپی دارد و این کار با شعار و سخنرانی درست نمی شود و باید وجه همت همه شود.
وی بیان داشت: در جنگ اقتصادی دشمنان باید آرایش جنگی ما با توجه به ظرفیت کشور متمرکز به تولید شود و هر کسی به اندازه توان خود باید فعالیت کند.

**اردبیل
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با محکوم کردن جنایت کشتار مسلمانان در مساجد کشور نیوزیلند گفت: سیاستمداران آمریکا و اروپا با سوء استفاده از جنایات وهابی ها و داعش، به اسلام هراسی دامن می زنند.
آیت الله سیدحسن عاملی در نخستین خطبه نماز جمعه اردبیل در سال 1398 افزود: آنها خود گروه تروریستی داعش را بر اساس جریان منحرف وهابیت ایجاد کرده و در حال دامن زدن به اسلام هراسی هستند ولی با بی شرمی تمام، تروریسم را به اسلام نسبت می دهند.
وی با اشاره به قتل عام 50 مسلمان در کشور در دو مسجد در کشور نیوزیلند توسط تروریست افراطی نژاد پرست بیان کرد: کشتار این مسلمانان در خانه خدا نتیجه اسلام هراسی و هم آوایی وهابیت و نژادپرستان است.
وی اضافه کرد: رسانه های غربی شبانه روز در حال ترویج اسلام هراسی هستند ولی سوژه اصلی را وهابی هایی که در سوریه و عراق جنایت کردند، به دست آنها داده اند.

**قزوین
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین با اشاره به نام گذاری امسال به نام رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری، گفت: رونق تولید با حمایت همه جانبه از کالای ایرانی محقق می شود.
آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین افزود: نام گذاری سال پیش رو از سوی رهبر معظم انقلاب به نام رونق تولیدبیانگر این بود که ما نباید دستمان پیش روی دیگران دراز باشد.
وی ادامه داد: برای تحقق شعار امسال باید تولید خود را افزایش دهیم و به حمایت از کالای ایرانی متعهد باشیم.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: اگر بازارهای خود را از کالای خارجی که مشابه آن در داخل تولید می شود، پاک کنیم به رونق تولید داخلی و اشتغال اقدام کرده ایم.

**فارس
خطیب نماز جمعه شیراز با اشاره به نامگذاری امسال به نام رونق تولید گفت: همه دستگاه ها ، بانک ها ، مردم و مسئولان باید شعار رونق تولید را سرلوحه کار خود قرار دهند و به آن توجه ویژه داشته باشند.
حجت الاسلام محمد انجوی امیری در خطبه های نخستین نماز جمعه شیراز در سال 98 به امنیت اقتصادی و جلوگیری از واردات غیر ضروری به عنوان مولفه های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و ابراز داشت : شعار امسال نباید در حد شعار باقی بماند زیرا رونق تولید راهگشای مسایل اقتصادی ما و از ارکان اقتصاد مقاومتی است.
امام جمعه موقت شیراز بر لزوم توجه بانک ها به عنوان یکی از ارکان اصلی اصلاح اقتصادی تاکید کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی و رونق اقتصادی با وضعیت کنونی و عملکرد فعلی بانک ها ممکن نیست و بانک ها باید بیش از همه در مسایل اقتصادی از فرمایش های رهبری اطاعت کنند.
حجت الاسلام انجوی امیری ادامه داد: باید اقتصاد به سمتی گرایش یابد که کسب و کارهای مولد احیا شود.
وی افزود: تاکید رهبر معظم انقلاب در شعار امسال این بود که باید به زندگی و معیشت مردم رسیدگی شود، رسیدگی به مشکلات مردم باعث افزایش رضایتمندی می شود.

**کردستان
امام جمعه موقت سنندج با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان رونق تولید از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: مسئولان تمام همت خود را در راستای رفع مشکلات اقتصادی مردم و تحقق شعار سال به کار گیرند.
ماموستا سیداحسن حسینی در خطبه های این هفته نماز جمعه سنندج اظهار داشت: نیاز است دولت با کمک دستگاه های مختلف برای ایجاد اشتغال و رونق تولید تلاش کرده و نسبت به برطرف کردن مشکلات اقتصادی کنونی از هیچ کوششی دریغ نکند.
وی تحقق شعار امسال را نیازمند همکاری مردم و بخش های مختلف دولتی، خصوصی و حاکمیتی اعلام کرد و افزود: با تلاش دلسوزانه مسئولان و حرکت جهادی می توان از مشکلات اقتصادی و تحریم های دشمن با موفقیت عبور کرد.

**لرستان
نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: ایجاد امید در جامعه، بهبود معیشت و اقتصاد با رونق تولید در بخش های مختلف محقق می شود.
آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه ای این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهرستان افزود: رهبری براساس سنت حسنه سال های گذشته امسال را سال رونق تولید نامگذاری کردند که از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی اظهار داشت: انتخاب شعار سال با درایت و تدبیر مقام معظم رهبری و براساس نیاز اصلی کشور و برای سوق دادن امکانات و مدیریت به این سمت نام گذاری شد که امسال اولویت کشور معیشت و اقتصاد است.
وی تصریح کرد: برای ایجاد اشتغال، مبارزه با بیکاری، حفظ استقلال اقتصادی، بی اثرسازی تحریم اقتصادی دشمن، پیشرفت کشور و بهبود معیشت مردم تولید باید رونق بیابد.
نماینده ولی فقیه در لرستان ادامه داد: با رونق تولید، ایجاد کار، زمینه اشتغال فراهم و پیشرفت حاصل می شود که تمام این اقدامات منجر به امید درجامعه خواهد شد.
آیت الله میرعمادی با بیان اینکه گرانی و مشکلات مانع ایجاد امید است، اضافه کرد: هفته اخیر چهار پالایشگاه و چهار فاز اصلی گاز در بندرعباس افتتاح و بهره برداری رسید و موجب شادی و امیدواری مردم شد.
1484

ظریف: به هیچ‌کس اعتماد نداریم اما می‌توانیم با همه مذاکره کنیم| مردم مبنای قدرت کشور هستند

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

جزئیات شهادت ۲ مأمور ناجا در خیابان ارشاد مشهد

کلیدواژه: جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها پشت پرده جهان خدمت رسانی به مردم خطبه های نماز جمعه ترامپ جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۰۹۲۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کانال مالی اروپا فریبنده بود / جلوگیری از واردات غیرضروری
 • عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، راه برون رفت از رکود اقتصادی / رفاه ما در گرو رونق تولید
 • رونق تولید راهگشا مسائل اقتصادی/مسئولان به شعار سال جامع عمل بپوشانند
 • عنوان سال به بنر و همایش خلاصه نشود/اظهارات تند امام جمعه گچساران در خصوص حواشی جشن روز پدر
 • تهاجم سایبری ایران گوشی تلفن همسر نخست‌وزیر اسرائیل را هک کرد
 • رهنمودهای مقام معظم رهبری برای ما تکلیف‌ساز است
 • رونق تولید با چشم دوختن به اروپا و آمریکا محقق نمی شود/ موشک‌های نقطه‌زن انقلاب اسلامی تن آمریکا و اسرائیل را می‌لرزاند
 • بجنورد| تنها راه برون رفت از شرایط اقتصادی عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری است
 • آیت‌الله خاتمی: فرمایشات رهبر انقلاب در ابتدای سال سند بالادستی است/ «رونق تولید» شعبه‌ای از ارکان اقتصاد مقاومتی است
 • رونق تولید با کاغذبازی‌های اداری محقق نمی‌شود/ فرمایشات رهبر انقلاب در ابتدای سال سند بالادستی است
 • آیت‌الله خاتمی: فرمایشات رهبر انقلاب در ابتدای سال سند بالادستی است
 • طرح تشدید نظارت بر بازار مشهد در آستانه نوروز
 • فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر رضوی(بخش سوم)/فیلم
 • فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر رضوی(بخش دوم)/فیلم
 • فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر رضوی(بخش اول)/فیلم
 • فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرم مطهر رضوی آغاز شد
 • آغاز فرمایشات نوروزی رهبری در مشهد از ساعت 15
 • مشهدالرضا(ع) آماده استماع فرمایشات رهبری؛ منشور یکساله نظام تدوین می‌شود
 • نامگذاری سال ها تدبیری هوشمندانه در جهت تعیین خط مشی نظام