به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام حسین رضاپور در خطبه های نماز جمعه جوادآباد با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم قم گفت: سیاستمداران آمریکا با محاسبه دقیق و تحلیل شرایط جهان، مطالب خود را به رئیس جمهور منتقل می کنند و سخنان ترامپ در اصل برگرفته از سیاست های آمریکاست.
وی افزود: اگر امروز همگان از رئیس جمهور فعلی آمریکا به عنوان فردی دیوانه یاد می کند به نظر می رسد سیاست پشت پرده آمریکا تشخیص داده که او را برای ترساندن جهان اینگونه معرفی کند تا کشورهای بدبختی مثل کشورهای همسایه ایران از او حساب ببرند و به راحتی دوشیده شوند.


وی با اشاره به پیش بینی های رهبر معظم انقلاب از تهدیدات دشمنان نظام گفت: زمانی که اسرائیل به لبنان حمله کرد و هیچ کس امیدی به پیروزی حزب الله نداشت ، این رهبر معظم انقلاب بود که فرمودند حزب الله به پیروزی می رسند و یا زمانی که بیش از 90 درصد سوریه اشغال شد رهبر انقلاب فرمودند که بشار اسد می ماند و این نشان از درایت ایشان در شناخت دشمن دارد.
رضا پور گفت: در قضیه برجام، آن زمانی که گفتند با امضای برجام تمام تحریم ها برداشته شده و همه مشکلات کشور حل می شود رهبر معظم انقلاب فرمودند که خیلی به برجام دل نبندند و این ها بدعهدند که این کلام نیز با خروج آمریکا از برجام به همگان ثابت شد.
وی تأکید کرد: این که چرا برخی از مسئولان به فرمایشات رهبر معظم انقلاب عمل نمی کنند، در خارج از کشور به دنبال حل مشکلات هستند و به سیاست های اقتصاد مقاومتی عمل نمی کند موضوعی است که باید به خوبی به آن پرداخت و علت آن را جویا شد.
وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه جوادآباد با اشاره به فرارسیدن سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار گفت : حضرت زینب(س) بصیرت خود را با شناخت امام زمان خویش ثابت کرد ، ایشان با تحمل تمامی سختی ها و مصائب نه تنها نام خویش که فلسفه قیام عاشورا را نیز ماندگار کرد.

**مشکلات اقتصادی با روحیه جهادی و مدیریت انقلابی حل می شود
امام جمعه خیرآباد ورامین با اشاره به این که مسائل اقتصادی، برای اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه مشکل ایجاد کرده است، اظهار داشت: این مسائل با روحیه جهادی و مدیریت انقلابی حل می شود.
حجت الاسلام جعفر طزری در خطبه های این هفته نماز جمعه خیرآباد ورامین گفت: هر چند که مسئولان برای رفع فشارهای اقتصادی تلاش هایی کرده اند ولی مشکل اقتصاد کشور فقط با روحیه جهادی و مدیریت انقلابی حل می شود.
وی افزود: امروز مسئولان نظام باید قدر نعمت خدمت رسانی به مردم را که به واسطه استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی به آن ها اعطا شده بدانند و اولویت خود را رفع مشکلات اقتصادی مردم قراردهند.
حجت الاسلام طرزی تصریح کرد: مسئولان قوای مجریه، مقننه و قضائیه باید با اولویت قرار دادن مسائل و مشکلات اقتصادی، مردم را در این جنگ نابرابر یاری کرده و دشمن را در این توطئه شوم ناکام کنند.
طزری افزود: دشمن تلاش دارد تا از مشکلات اقتصادی کشور سودجویی کرده و با بزرگ نمایی آنها، کام ملت را به خاطر پیروزی های متعدد و پیشرفت های بزرگ در انقلاب اسلامی، تلخ کند.
وی تصریح کرد: مسئولان نظام باید در مقابله با دشمن باید شجاعانه و عاقلانه رفتار کنند چرا که دشمنان نظام امروز از هر زمان دیگری ضعیف تر شده اند و تنها تلاش دارند تا با ایجاد فشار روانی ، مقاومت مردم را در هم شکنند.
امام جمعه خیرآباد تأکید کرد: اگر در مقابل دشمن با شجاعت ایستادگی کرده و جواب یاوه گویی های او را با پاسخ و اقدام مناسب جواب دهیم ، هرگزبه خود اجازه توهین به نظام اسلامی را نمی دهد.
وی افزود: جواب دشمن، ادب و مذاکره نیست بلکه جواب یاوه گویی دشمن پاسخ قاطع و بهنگام است .
وی با اشاره به تحریم جدید اروپا علیه ایران اسلامی گفت: سه دولت اروپایی که قرار بود بعد از خروج آمریکا از برجام ، راهکار مبادلاتی با ایران را شروع کرده و در مقابل تحریم های آمریکا ایستادگی کنند ، بعد از 9 ماه معطلی نه تنها راه کار نشان ندادند بلکه بر تحریم ها هم افزودند، این اقدام بار دیگر غیرقابل اعتماد بودن اروپا را ثابت کرد.
تهرام/7254//1348
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

مبارزه با مفسدان اقتصادی باید قاطعانه ادامه داشته باشد

آیت الله سعیدی با اشاره به اقدامات قوه قضائیه در راستای مبارزه با مفسدان اقتصادی گفت: ما ضمن تشکر از قوه قضائیه در مبارزه با مفسدان اقتصادی از آنها می خواهیم به این حرکت امید ساز برای قطع دست مفسد اقتصادی از منابع و بیت المال کشور ادامه دهند

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، «آیت الله سید محمد سعیدی» در خطبه های این هفته نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شد با اشاره به تقوای الهی گفت: منظور از تقوا نگه داشتن نفس انسان است و از سوی دیگر حضرت علی(ع) به نظم و تقوا اشاره کردند که نشان دهنده جایگاه نظم است.

 

«امام جمعه قم» در ادامه به سالروز قیام مردم قم در 19 دی 56 اشاره کرد و گفت: امسال هم مردم قم به دیدار رهبر معظم انقلاب رفتند و ایشان نکات روشنگری خطاب به دولت و ملت بیان کردند که باید همواره مورد نظر قرار گیرد.

 

وی گفت: ایشان تاکید بر این داشتند که قم پایگاه انقلاب است، قم را مادر انقلاب نامگذاری کردند و منظور این است که قم نقطه عطف انقلاب اسلامی است و جرقه انقلاب اولین بار در شهر مقدس قم زده شد.

 

آیت الله سعیدی تصریح کرد: دشمنان همواره توطئه های علیه قم داشته و دارند و دشمنان با مکر و فریب دنبال آن هستند که اسلام انسان ساز را که با هدایت مراجع و حوزه ها انجام می شود تبدیل به یک موضوع حاشیه ای کنند که نتیجه آن جدایی از حوزه باشد.

 

امام جمعه قم عنوان داشت: حوزه ها باید انقلابی بمانند و انقلابی فکر کنند و رهبری امسال نیز هشدار دادند که نباید اجازه داد که قم از مرکزیت انقلاب خارج شود، در زمینه چگونگی نقشه پلید دشمن باید گفت که از سویی می خواهند حوزه را از انقلاب خارج و سکولاریسم متدیانه و بی تفاوتی را به عنوان هنجار قالب در حوزه ها جا بیندازند.

 

وی ابراز داشت: از سوی دیگر آنها به دنبال تغییر سبک زندگی اسلامی به سبک زندگی غربی و تبدیل قم که عش آل محمد است به قم غربی هستند و مردم قم نباید اجازه دهند که این دست های پلید به اهداف شوم خود برسند.

 

آیت الله سعیدی تاکید کرد: ما مردم قم مصمم هستیم که با هدایت مراجع و حوزه علمیه و با حمایت جوانان و مردان و زنان قمی و با الطاف خداوند و با برنامه ریزی و تدبیر به ندای رهبری معظم انقلاب لبیک بگوییم و کسانی که ناآگاه و غافل هستند را ارشاد کنیم و کسانی که سازمان یافته و مغرضانه می خواهند به قم به عنوان حرم اهل بیت(ع) خیانت کنند را نیز شناسایی و دست های خائن آنها را قطع کنیم.

 

امام جمعه قم با اشاره به موضوع تاکید مقام معظم رهبری بر رفع مشکلات معیشتی مردم گفت: ایشان تاکید کردند که اولویت کار باید حل مشکلات معیشتی مردم به ویژه قشرهای ضعیف باشد و در پی مطالبه ایشان از دولتمردان می خواهیم که به صورت ملموس نشان دهنده که به فکر مشکلات معیشتی مردم و رسیدگی به قشرهای ضعیف هستند، بسنده کردن به سخن و دادن آمارها دردی را دوا نمی کند، تمرکز دشمن به موضوع معیشتی است و رهبری معظم انقلاب سئوال کردند که چرا جریان هایی با دلال بازی منابع کشور را بلعیده و مانع پیشرفت کشور هستند.

 

وی با اشاره به اقدامات قوه قضائیه در راستای مبارزه با مفسدان اقتصادی گفت: ما ضمن تشکر از قوه قضائیه در مبارزه با مفسدان اقتصادی از آنها می خواهیم به این حرکت امید ساز برای قطع دست مفسد اقتصادی از منابع و بیت المال کشور به اقدامات قاطعانه خود ادامه دهند.

 

آیت الله سعیدی با شاره به دیگر سخان مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم گفت: در فرمایشات ایشان این بود که دولتمردان مراقب حرف و رفتار خود باشند و از گرایش به اشرافی گری و اسراف و رفتارهای طاغوتی پرهیز کنند، البته این را نیز باید بدانیم که دشمن با شایعه پراکنی می خواهد مردم را بدبین کند، ولی مردم باید با شگردهای دشمن مقابله و مسئولان نیز با تقویت تولید داخلی امید را در دل مردم زنده کنند.

 

وی با اشاره به فعالیت جوانان گفت: جوانان انقلابی باید از فضای مجازی در مقابل با توطئه های دشمن ایستادگی کرده و اجازه ندهند که این شایعات در این فضاها گسترش یابد.

 

امام جمعه قم شجاعت و عقلانیت را در برابر اروپا و آمریکا مد نظر قرار داد و گفت: رهبری معظم انقلاب نیز به این امر تاکید دارند و باید در برابر این یاوه گویی ها نترسید و نه قول و نه وعده و نه امضا آنها هیچ جایگاهی ندارد که این سخن همانند فرمایشات امام راحل است که فرمودند قدرت حقیقی قدرت خداوند است و مابقی قدرت ها پوشالی است و بر همین اساس بود که فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

 

وی تاکید کرد: مسئولان باید به استحکام داخلی و پیشربد اقتصاد مقاومتی و حل مشکلات معیشتی بر پایه انسجام ملی و تدابیر رهبری اندیشیده و باید بدانیم که از برجام جز جسم بدون روح چیزی باقی نمانده و هیچ کدام از سیاست هایی که دولت وعده آن را داده بود در برجام محقق نشد.

 

وی گفت: وزیر امور خارجه کشورمان در سال 92 اظهار کردند که هدف از مذاکره رفع تحریم هاست اما در سال 97 آشکارا می گویند که هدف رفع تحریم نبود که این اظهارات نشان می دهند که مذاکرات و برجام نه تنها نتوانسته تحریم ها را از بین ببرد بلکه در سایه نقض عهد، تحریم های آمریکا شدید تر هم شده است.

 

امام جمعه قم خطاب به دولتمردان تاکید کرد: با شجاعت و عقلانیت به توصیه رهبری عمل کنید و اقتدار ملی را به توهم گشایش های خارجی گره نزنید.

 

آیت الله سعیدی به روز غزه اشاره کرد و گفت: 29 دی به نام روز غزه در راستای مقاومت های آنها نامگذاری شده است که پیروزی آنها را در همه عرصه ها خواستاریم.

 

وی همچنین به سالروز شهادت حضرت زهرا(س) اشاره کرد و گفت: ایشان در عرصه مقاومت و دفاع از اسلام و الگویی بی نظیر هستند و زنان میهن اسلامی با تاسی به این بانو هم در مبارزات و هم تحقق انقلاب و دوران دفاع مقدس و در همه عرصه ها به این بانو تاسی کردند و انقلاب را پیروز کردند.

 

امام جمعه قم همچنین ضمن عرض تسلیت به خانواده های شهدای سانحه هوایی ارتش خواستار رسیدگی به این موضوع و پیگیری عوامل این حادثه شد.

 

وی در پایان خطاب به خانواده ها توصیه کرد که خانواده ها در کنار همه کارها و برنامه های خوب و مفیدی که دارند پیشنهاد می شود شبی چند دقیقه برای خواندن احکام دین اختصاص داده و با توجه به تفسیرهای معتبر فارسی آیه ای را در جمع خانواده بخوانید که نقش تربیتی بسیاری به همراه خواهد داشت.

پایان پیام/343

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

کلیدواژه: جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها پشت پرده جهان خدمت رسانی به مردم خطبه های نماز جمعه ترامپ جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۰۹۲۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تا بین رهبری، ریاست جمهوری ،سپاه و صدا و سیما تفاهمی ایجاد نشود مشکلات کشور حل نمی شود
 • علم الهدی: اینکه با دشمن دست دهیم دشمنی با زهرا(س) است
 • اروپا سر ما را کلاه گذاشت و مسئولان توجیه‌گر آنان نباشند/ برخی نمی خواهند کالاهای اساسی ارزان به دست مردم برسد
 • خاطره رهبر انقلاب از دعوتشان به یک مهمانی مختلط با سرو شراب +فیلم
 • نفوذ دشمن در داخل کشور، فتنه ای خطرناک /تلاش دشمن برای آلوده کردن جامعه اسلامی
 • در خطبه‌های نماز جمعه سراسر کشور چه گذشت؟
 • موانع دشمن جلوی پیشرفت انقلاب اسلامی را نگرفت/تضعیف نظام جمهوری اسلامی ایران از گناهان است
 • محکومیت شدید دستگیری و شکنجه مرضیه هاشمی/قوه قضائیه با دانه درشت‌های خائن برخورد قاطع کند
 • ذات افرادی که رهبر می‌شوند، بزرگ است
 • یزد | منویات مقام معظم رهبری تمام توطئه‌های دشمنان در مباحث اقتصادی را از بین برد
 • ملت ایران در سایه استقلال تمام توطئه های دشمنان را خنثی می کند
 • هشدارها و مطالبات مکرر رهبر انقلاب از مسئولین نسبت به حل مشکلات اقتصادی و معیشتی؛ مردم در تنگنا هستند
 • برخی از اسناد مهم شورا نیازمند پیوست برنامه عمل است/ نباید فراموش کرد که انقلاب یک هیجان عمومی بزرگ بود
 • باید بین حوزه علم و فرهنگ تعادلی در شورا برقرار شود/ اصولا کارگزاران جامعه چندان درست عمل نکرده‌اند
 • نظرات و ایرادات نظام پزشکی به پیش‌نویس لایحه تعزیرات قانون مجازات اسلامی
 • دستاوردهای حمایت مالی از مهدویت برای نظام و انقلاب
 • فتنه‌ای جدید در راه است / علت اصلی هشدار مهم رهبر انقلاب درباره نفوذ فرهنگی در حوزه‌ها چه بود؟
 • اصفهان| توسعه اقتصادی و سیاسی کشور منوط به جهادی و انقلابی عمل کردن است
 • الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت مبتنی بر اندیشه رهبر انقلاب تدوین شد