به گزارش ایرنا، حضرت آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در نمازجمعه این هفته اصفهان در مصلای امام خمینی (ره) این شهر افزود:
اگر کنترل دست دولت است قیمت اجناس را مشخص کند که با تحقق این مهم، خود مردم قیمت ها را کنترل می کنند.
وی اظهارداشت : دولت همچون نان ، قیمت سایر اجناس را هم برای مردم مشخص کند تا مردم هشیار باشند و کلاه سرشان نرود.


وی با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با مردم قم در سالروز قیام 19 دی، یادآور شد : یکی از توصیه های رهبر انقلاب در این دیدار به دولتمردان رسیدگی وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم بود.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان همچنین دشمن شناسی را دیگر مطلب مورد تاکید رهبری در دیدار با مردم قم اشاره و اضافه کرد: برخی در کشور گمان می کنند نقشه های دشمن اساسی و بدون خطاست ولی خنثی شدن نقشه ها، توطئه ها و وعده های دشمن در طول 40 سال عمر انقلاب، نشان از تخلف پذیری و غیر قطعی بودن برنامه های دشمنان است.
حضرت آیت الله طباطبایی نژاد ادامه داد : امسال چهلمین سال انقلاب را جشن می گیریم ولی کاری نمی کنیم که حرمت ایام عزای فاطمی رعایت نشود بلکه باید به گونه ای اقناعی وضعیت دوران قبل و امروز را برای جوانان تشریح کرد.
وی بیان کرد : برغم دشمنی ها و برخی بی تدبیرها، با رهبری امام و رهبری در همه زمینه ها جهش و پیشرفت فوق العاده ای در زمینه های مختلف کشور داشته ایم به گونه ای که خود غربی ها اعتراف کردند که رشد علمی در ایران 11 برابر میانگین جهانی بوده است.
وی با اشاره به سالروز ولادت حضرت زینب (س) اظهارداشت : دولتمردان تلاش کنند فاصله حقوقی پرستاران با سایر اقشار کم و مشکلات معیشتی این قشر رفع شود.
خطیب جمعه اصفهان بیان کرد : یک نفر نباید سست شود بلکه همه قوی مانند پاره های آهن در برابر دشمن می ایستیم و سختی ها را با مقاومت تحمل می کنیم.
حضرت آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به تصویب طرح احیای زاینده رود در هیات دولت و ساماندهی آن ، گفت: اگرچه استاندار اصفهان تشکر کرده است ولی ما صبر می کنیم ببینم آیا در عمل هم اقدامی در این زمینه صورت می گیرد.
وی به سالروز انتصاب آیت الله خامنه ای به امامت جمعه تهران از سوی امام خمینی (ره) در 24 دی، فرار شاه خائن از کشور در 26 دی و شهادت شهید نواب صفوی و یارانش در 2 دی اشاره و این ایام را گرامی داشت.
امام جمعه اصفهان در خطبه اول نماز با اشاره به ضرورت پرهیز از حرکت در مسیر های شیطانی، گفت: حرکت شیطان گام به گام و تدریجی است.
وی گفت: بهترین یاور انسان خداست ولی منافقین شیطان صفت تلاش می کنند مومنین را از کفار بترسانند و کفار را بهترین دوست معرفی می کنند.
7134/6026
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

اصفهان| استفاده از ظرفیت‌های جوانان برای کشور سازنده است

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان گفت: باید افراد سالخورده کارها را به جوانان واگذار کرده و تجارب خود را به آنان انتقال دهند، هرکجا جوانان وارد میدان شدند شاهد موفقیت و پیروزی بوده‌ایم. ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۳ استانها اصفهان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حجت‌الاسلام رحمت‌الله صادقی در  اختتامیه جشنواره حضرت علی اکبر(ع) در سپاه صاحب‌الزمان(عج) با بیان اینکه یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی، نبود تفاوت میان سربازان و فرماندهان از منظر شأنیت و احترام اظهار داشت: انقلاب اسلامی میان سرباز و پاسدار تفاوتی قائل نشده است و حتی در آیین‌نامه انضباطی هم میان سرباز و دیگران تفاوتی وجود ندارد.

وی با اشاره به ممنوعیت هتک حرمت و زیر سؤال بردن شأن سرباز در نیروهای مسلح، افزود: در رژیم طاغوت با سربازان به عنوان برده و کارگر برخورد می‌شد، حتی مسئولان سربازان را برای کارهای شخصی و کارهای خانه استفاده می‌کردند و خبری از شأنیت و حرمت سرباز در رژیم طاغوت نبود.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان خاطرنشان کرد: سربازی امروز در نظام مقدس جمهوری اسلامی یعنی سرباز انقلاب اسلامی و سرباز امام زمان(عج) که  همه ما به آن افتخار می‌کنیم. باید همه ما قدر جوان و جوانی را بدانیم و به خوبی از ظرفیت‌های جوانان استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: پیامبر اکرم(ص) 12 هزار صحابی داشتند که اکثریت آن‌ها از جوانان بودند و پیرمردها و افراد مسن کمتر گرایش به اسلام داشتند، چرا که به آیین خود بسیار وابسته بودند و دست برداشتن از آیین کفر و بت پرستی برای آن‌ها سخت بود، اما جوانان به راحتی جذب می‌شوند و اگر یک دعوتی را ببینند که به صلاح آن‌ها باشد جذب آن خواهند شد، به همین دلیل پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند قلب یک انسان جوان از قلب یک انسان مسن و پیر ملایم‌تر و رقیق‌تر است.

حجت‌الاسلام صادقی با اشاره به نقش جوانان در یاری پیامبر اکرم(ص) در صدر اسلام، بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند: شما را سفارش می‌کنم به توجه به جوانان، من شما را وصیت می‌کنم به مراقبت از جوانان، زمانی که خداوند من را مبعوث کرد و من مردم را به حق دعوت کردم، کسانی که با من مخالفت کردند پیرمردها بودند اما جوانان آمدند و به من گرویدند و اگر جوانان نبودند من نمی‌توانستم این مسیر را طی کنم.

مسئولان زمینه ورود جوانان به صنعت پرورش کرم ابریشم را فراهم کنندکسب و کارهای استارت‌آپی جوانان فارس مورد حمایت قرار می‌گیرندیزد | تکیه بر ظرفیت جوانان بومی تنها راه غلبه بر جنگ اقتصادی دشمن است

شجاعت از ویژگی‌های نسل جوان است

وی گفت: شجاعت جوانان و حمایت پیامبر اکرم(ص) از آن‌ها و سپردن فرماندهی سپاه و واگذاری حکومت استان‌ها و شهرها به آن‌ها نشان دهنده توجه رسول خدا(ص) به جوانان و ظرفیت‌های نسل جوان است، زمانی ایشان یک جوان 18 ساله به نام اسامه را فرمانده لشکر کردند که با مخالفت برخی پیرمردها مواجه شد، اما پیامبر اکرم(ص) فرمودند هرکس از فرماندهی اسامه تخلف کند به لعنت خدا دچار خواهد شد.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان با بیان اینکه هر صحنه‌ای به دست جوانان ما باشد به موفقیت و پیروزی خواهند رسید، اظهار داشت: اما مسؤولیت‌هایی که به دست بعضی افراد ناکارآمد و تنبل و سالخورده سپرده شده است که به جوانان میدان نمی‌دهند با مشکل مواجه بوده‌ایم، باید افراد مسن تجربیات خود را به جوانان انتقال دهند و اجازه دهند جوانان در عرصه‌های اجرایی و مدیریتی فعالیت کنند.

وی با اشاره به حق طلبی و حق جویی جوانان، افزود: در روایات آمده است زمانی که حق به جوانان معرفی شود دیگر جوان به دنبال باطل نخواهد رفت، دومین ویژگی جوانان شجاعت و نترس بودن است، ممکن است افرادی که سن و سالی از آن‌ها گذشته است اهل احتیاط و نگرانی و ترس و خوف از کاری که می‌خواهند انجام دهند داشته باشند اما جوان ریسک پذیر است، جوان یک ذاتی خداوند به او داده است که شجاع و اهل ریسک است و اگر میدان را به جوانان واگذار کنیم با شجاعتی که دارد آن میدان را برنده خواهد شد و به موفقیت خواهد رسید.

حجت‌الاسلام صادقی مسؤولیت پذیری را دیگر ویژگی جوانان برشمرد و خاطرنشان کرد: ازدواج کردن یکی از عرصه‌هایی است که جوانان باید مسؤولیت آن را بر عهده بگیرند و اگر از سن جوانی شخص بگذرد دیگر مسؤولیت خانواده و ازدواج و فرزند داری را به سختی خواهد پذیرفت.

وی تصریح کرد: جوان اهل ادب است، ادبی که جوان دارد کسی دیگر نخواهد داشت، نمونه بارز این موضوع حضرت علی اکبر(ع) است که در صحرای کربلا علیرغم تشنگی ادب می‌کند و یک الگوی ادب برای جوانان است.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان در ادامه الگوپذیری را از دیگر ویژگی‌های جوانان عنوان کرد و بیان کرد: الگوی مناسب اگر به نسل جوان معرفی شود آن‌ها به خوبی از آن تبعیت خواهند کرد، زمانی که یک بسیجی یک طلبه یک پاسدار در محله و در مسجد الگوی رفتاری مناسبی برای جوانان باشد آن‌ها نیز از آن شخص الگوبرداری خواهند کرد، اما اگر چنین الگوهایی وجود نداشته باشند دشمنان جوانان را فریب خواهند داد.

وی گفت: جوانان حافظه خوبی دارند، اما زمانی که پا به سن بگذارند این حافظه را از دست خواهند داد، مشغله‌ها و افزایش سن قدرت‌های جوانی را از انسان خواهد گرفت، به همین دلیل باید از فرصت جوانی به خوبی استفاده کنیم و توانمندی‌ها و داشته‌های خود را افزایش دهیم، بالا بردن توان علمی یکی از مهم‌ترین وظایفی است که در جوانی باید به آن توجه کنیم، در روایات ذکر شده است که علم در جوانی نظیر حکاکی کردن به روی سنگ است.

حجت‌الاسلام صادقی علم آموزی و تحقیق و پژوهش را از ویژگی‌های جوانان عنوان کرد و  اظهار داشت: اگر جوان عمر خود و وقت خود را به بطالت بگذراند متضرر خواهد شد، یکی از چیزهایی که در قبر از ما سؤال خواهد شد جوانی و سپری کردن دوران جوانی است، موضوع دیگر مال و اموال ما است و باید پاسخ بدهیم اموال خود را چگونه به دست آوردیم و در چه مسیری مصرف کردیم، آخرین موضوع هم عمری است که خداوند به ما داده است و سؤال می‌شود عمر خود را در چه راهی کهنه کردی و از بین بردی و ما باید پاسخگوی گذران عمر خود باشیم.

وی با اشاره به اهمیت استفاده صحیح و مشروع از نیرو و قوت و نعمت جوانی افزود: اگر انسان در سن جوانی به نماز اول وقت توجه داشت و عبادت خدا را به جا آورد برنده شده است، در هر خانه‌ای نماز برپا بود آن نماز اهل خانه را نجات خواهد داد، برکات بسیاری به خاطر نماز مشمول انسان خواهد شد و به همین دلیل است که جوانان باید به نماز توجه جدی و ویژه داشته باشند. نماز هم زایش دارد هم زدایش، زایش نماز برکات است و زدایش آن بی برکتی و مصیبت و گناه و فساد است.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان خاطرنشان کرد: یازدهمین جشنواره حضرت علی اکبر(ع) استانی سپاه با محوریت نیروهای وظیفه در چهار بخش مسابقات فرهنگی هنری، معرفی رده‌ برتر در حوزه‌ خدمت‌رسانی، تجلیل افراد ساعی همچنین انتخاب سربازان شایسته در 10 محور برگزار شد.

وی تصریح کرد: این جشنواره به جهت ارتقاء شأن و منزلت سربازان و تقویت و جلب مشارکت فعال سربازان در ارتقاء روحیه رزم و بروز خلاقیت نیروهای وظیفه در نیروهای مسلح برگزار می‌گردد.

حجت‌الاسلام صادقی بیان کرد: مرحله کشوری این جشنواره به میزبانی ستاد نیروی دریای سپاه و سراسری آن در ستاد کل نیروهای مسلح برگزار می‌شود که آثار و افراد منتخب استانی به دبیرخانه‌ این جشنواره ارسال شده  است.

به گزارش تسنیم، در پایان مراسم، از سربازان وظیفه منتخب در یازدهمین جشنواره حضرت علی اکبر(علیه السلام) تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/ش

R41346/P/S6,51/CT12

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

کلیدواژه: جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها اصفهان امام جمعه سالروز ولادت حضرت زینب قم نماینده ولی فقیه جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۰۹۳۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • امام جمعه قزوین: مقاومت مردم غزه رژیم خونخوار صهیونیستی را سر جایش نشاند
 • لایحه جامع انتخابات نیازمند آسیب شناسی نخبگان و کارشناسان است
 • در خطبه‌های نماز جمعه سراسر کشور چه گذشت؟
 • امام جمعه رشت: راهبرد جدید آمریکایی‌ها ساماندهی اعتراضات جمعی است
 • نماز جمعه در شهر های مختلف خوزستان برگزار شد
 • فیلم/ تذکر امام جمعه تهران به دولت درباره قیمت کالاها
 • اجناس با وجود ارزانی دلار همچنان گران به دست مردم می رسند/ دستگاه دیپلماسی برای آزادی خبرنگار شبکه پرس تی وی فعال شود
 • امام جمعه موقت اصفهان: نرخ دلار کاهش می‌یابد اما قیمت اجناس همچنان بالاست
 • مخالفت امام جمعه رفسنجان با استانی شدن انتخابات/ هزینه های اضافی دولت در کمک به تولید کنندگان استفاده شود
 • امام جمعه خرم آباد: هدف آمریکا مقابله با نفود ایران است
 • امام جمعه موقت شیراز: برای حل مشکلات اقتصادی باید به جوانان و مردم اعتماد کنیم
 • محور سخنان امامان جمعه شهرهای اصفهان
 • امام جمعه کرج: طراحی جدید دشمن تخریب و هجمه به رهبری انقلاب اسلامی است
 • شیوه، قیمت گذاری کالاها به صورت مستمر پایش شود/ برای ساماندهی فضای مجازی و مقابله با ابتذال اخلاقی، چاره اندیشی شود
 • همه مشکلات کشور به واسطه تحریمها نیست
 • ورود دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اصفهان بر نحوه نظارت و کنترل قیمت‌ها در بازار
 • ترخیص دیرهنگام کالاها از گمرک سبب تعطیلی کارخانجات می شود
 • نهادینه سازی ورزشهای همگانی نیازمند عزم ملی
 • مراقب دام اجناس دست دوم در فروشگاه‌های آنلاین باشید