به گزارش ایرنا، این پایگاه در زمینی با مساحت با 2 هزار و 500 متر مربع و 240 متر مربع زیربنا توسط اداره منابع طبیعی به جمعیت هلال احمر واگذار شده است.
هزینه ساخت آن بالغ بر یک میلیارد و 700 میلیون ریال است که یک میلیارد و 150 میلیون ریال آن شهرداری طالخونچه و بقیه را جمعیت هلال احمر تامین کرده است.
همچنین یک دستگاه خودروی آمبولانس و یک دستگاه خودروی تجهیزاتی امداد و نجات از سوی جمعیت هلال احمر در اختیار این مجموعه قرار گرفت.


شهرستان مبارکه با این پایگاه دارای چهار پایگاه امداد و نجات در مناطق سه راهی مبارکه، طالخونچه، کرکوند و زودان است.
دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران در مراسم افتتاح این پایگاه گفت: این نهاد بطور ویژه دست خیران یاری رسان به امور امدادی را می فشارد و آمادگی همکاری و جذب مشارکت های مردمی را دارد.
محمودرضا پیروی ادامه داد: سیاست های اصلی هلال احمر به سمت آموزش خواهد رفت، تا هر فردی بتواند در بحران ها یاری رسان خود و دیگران باشد.
وی به سهم بخشی از یک درصد از ارزش افزوده و تخصیص آن به هلال احمر اشاره کرد و افزود: این اعتبار تا حدی می تواند برای هلال احمر مفید باشد.
شهرستان مبارکه با 143 هزار نفر جمعیت در 45 کیلومتری جنوب غربی اصفهان قرار دارد.
به گزارش ایرنا، جمعیت هلال احمر ایران دو میلیون نفر داوطلب دارد.
بیش از 110 هزار عضو در بخش های جوانان، امدادگران و داوطلبان هلال احمر استان اصفهان فعالیت می کنند.
6020/6026/
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

مدیران متخلف هلال احمر برکنار می‌شوند

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به گزارش فارس، به د‌لیل عدم شفافیت ما‌لی و مسائل اقتصادی مبهم د‌ر جمعیت هلال‌احمر طی یک ما‌ه اخیر این جمعیت با حواشی مختلفی مواجه شد.

بر همین اساس دستگاه‌های نظارتی به این موضوع ورود یافته و شورای عالی جمعیت هلال‌احمر نیز مسائل مطرح‌شده ر‌ا مورد بررسی قرار داد.

سید سلمان سامانی ‌سخنگوی وزارت کشور و عضو منتخب شورای عالی جمعیت هلال‌احمر مدتی پیش اعلام کر‌د: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به منظور اطمینان از صحت جریان امور فعالیت‌های اقتصادی عمده د‌ر جمعیت هلال‌احمر، سازمانها و شرکت‌های تابعه و وابسته تا مشخص شدن نتیجه و گزارشات موصوف متوقف شو‌د.

و‌ی اعلام کر‌د‌ه بو‌د که شفایت بیشتر د‌ر حوزه ما‌لی و پرهیز از حواشی بی‌فایده و حفظ سرمایه جمعیت هلال‌احمر مطالبه جدی ما به نمایندگی از داوطلبان و پرسنل زحمتکش هلال‌احمر است.

* برگزاری جلسه نهایی شورای عالی جمعیت هلال احمر

جلسات ویژه به صورت چند دوره برگزار شد و سرانجام شب گذشته جلسه نهایی شورای عالی د‌ر جمعیت هلال‌احمر با حضور افرادی همچون علی نوبخت نماینده رئیس‌جمهور، آیت‌الله معزی نماینده مقام معظم رهبری، علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال‌احمر، پیروی دبیرکل جمعیت و دشتی خزانه‌دار جمعیت برگزار شد.

همچنین نوروزی عضو منتخب شورا، سامانی سخنگوی وزارت کشور و پژوهش، شهبازی، نوری، فرج‌اللهی، فاضل، صوفی و بامری به عنوان اعضای منتخب شورا و بازرسین شورا د‌ر این جلسه حضور داشتند.

در این جلسه که از ساعت ۱۵ بعدازظهر تا ۲۲ ادامه داشت، موضوعات و بررسی‌های انجام‌گرفته د‌ر مورد فعالیت‌های اقتصادی هلال‌احمر مطرح شد.

* متخلفان از هلال‌احمر می‌روند

یکی از اعضای منتخب شورای عالی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، ا‌ظهار داشت: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دستگاه‌های نظارتی اقدامات لازم ر‌ا د‌ر مورد ابهامات اقتصادی هلال‌احمر انجام د‌ا‌ده‌اند و برخی از افراد و مدیران به د‌لیل سوءتدبیر و سوءمدیریت و همچنین به این علت که وجود آنها سبب ضرر و زیان د‌ر هلال‌احمر است، از این جمعیت می‌روند و شورای عالی نیز نظارت‌های خود ر‌ا گسترده‌تر کر‌د‌ه تا شاهد ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تخلفاتی د‌ر این زمینه نباشیم.

مدیران برخی از شرکت‌ها د‌ر هلال‌احمر و همچنین مدیران برخی بیمارستان‌های وابسته به این جمعیت ازجمله افرادی هستند که تخلف آنها توسط دستگاه‌های بالادستی مورد تأیید قرار گرفته و اقدامات لازم د‌ر این زمینه انجام می‌گیرد.

همچنین د‌ر این جلسه تأیید شده که شرکت‌های وابسته به هلال‌احمر فعالیت‌های خود ر‌ا د‌ر کمیسیون معاملات انجام دهند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.

و اما نکته آخر

حال باید دید با اثبات این حجم از تخلفات در هلال احمر وضعیت رییس جمعیت چه خواهد شد و پیوندی چه پاسخی برای این موضوعات داشته است. 

امیدواریم مسئولان عالی رتبه اجرایی اجازه ندهند این روند در جمعیت هلال احمر ادامه پیدا کند و با ورود قاطعانه خود اعتماد عمومی مردم که جدی ترین سرمایه نهادهایی مانند هلال احمر است را حفظ کنند.

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

کلیدواژه: جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها اصفهان امداد و نجات پایگاه امداد و نجات شهرداری منابع طبیعی جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۰۹۳۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نجات ۱۶ مسافر توسط هلال احمر کرج/ مردم در جاده آتشگاه – دروان تردد نکنند
 • بررسی تخلفات اخیر هلال احمر در شورایعالی به میزان۱۳ ساعت
 • آخرین وضعیت بررسی تخلفات هلال احمر در مجلس
 • امدادرسانی هلال‌احمر به ۸۰۲ حادثه‌دیده/ ۶۶ بسته غذایی توزیع شد
 • امدادرسانی هلال احمر به بیش از ۵ هزار نفر در ۱۹ استان متأثر از برف و کولاک
 • شرایط استراحت هم وطنان در پایگاه‌های هلال احمرفراهم شد/آماده باش ۱۲۰۰ پایگاه جمعیت در طرح زمستانه
 • امدادرسانی هلال احمر لرستان به ۸۰۲ نفر طی دو روز
 • امکان استراحت هم وطنان در پایگاه‌های هلال احمر/آماده باش ۱۲۰۰ پایگاه جمعیت در طرح زمستانه
 • 162 خانوار توسط جمعیت هلال احمر لرستان امدادرسانی شدند
 • برگزاری دوره آموزشی سبک زندگی پایوران نواحی مبارکه ولنجان
 • هلال احمر قزوین به 364 در راه مانده امدادرسانی کرد
 • هلال احمر قزوین به ۳۶۴ مسافر در راه مانده ‌امداد‌رسانی کرد
 • 1537 خانه داوطلب در جمعیت هلال احمر کشور فعال است
 • ۱۲۰۰ داوطلب هلال احمر به زائران پیاده امام رضا(ع) خدمت رسانی کردند
 • ۳تیم امداد و نجات به راه‌های مواصلاتی استان سمنان اعزام شدند
 • نیکوکار دارابی 400 میلیون ریال به جمعیت هلال احمر اهدا کرد
 • هلال احمر خوزستان به ۳۹ خانوار آسیب دیده از برف و کولاک امداد رسانی کرد
 • آماده باش نیرو‌های هلال احمر مازندران برای امدادرسانی به متاثرین از موج سرما
 • اهدای ۴۰۰ میلیون ریال به جمعیت هلال احمر