به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی نعمت زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان مرند اظهار داشت: اکنون که دشمن قصد ایجاد نگرانی، ناامنی و بی ثباتی در داخل کشور دارد نباید با اقدامات نسجیده، زمینه را برای رسیدن دشمن به اهداف خود فراهم کنیم.
وی با اشاره به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: این انقلاب با معنویت و نماز و قرآن حفظ شده و عزت کشور به خاطر وجود دین است.


وی اضافه کرد: مسوولان باید سعی کنند در خدمت مردم باشند، مردمی که در برابر این همه مشکلات و توطئه های دشمن مقاومت و ایستادگی کردند.
امام جمعه مرند همچنین با اشاره به فرا رسیدن 26 دی سالروز فرار شاه از ایران گفت: در آن زمان اتحاد مردم، رهبری امام (ره) و توکل بر خدا از جمله عواملی بود که موجب فرار شاه از کشور شد.
وی با اشاره به فرا رسیدن ولادت حضرت زینب (س) گفت: روز ولادت حضرت زینب(س)، روز پرستار نامگذاری شده و ما باید قدردان پرستاران باشیم که با الگو گرفتن از حضرت زینب(س) به بیماران خدمت می کنند.
امام جمعه مرند در ادامه با اشاره به جلسه مسوولان شهرستان و نمایندگان وزارت کشور در خصوص طرح جواهر مرند اظهار داشت: امیدواریم قولی که مسوولان در مورد مسقف سازی این طرح دادند عملی شود و بعد از مدت ها شاهد اجرای عملیات آن باشیم.
وی با بیان اینکه همه باید با حفظ وحدت، حمایت های لازم را جهت توسعه شهرستان انجام دهیم افزود: باید سعی کنیم از بدبین کردن مردم نسبت به هم که نقشه دشمن است خودداری کنیم.
**
مسئولان باید برای خدمت به مردم شب و روز نشناسند
امام جمعه بناب گفت: مسئولان نظام همانطوری که مقام معظم رهبری تأکید کرده اند، برای خدمت رسانی به مردم کمر همت ببندند و شب و روز نشناسند.
حجت الاسلام شیخ مصطفی باقری بنابی در خطبه های این هفته نماز جمعه بناب با بیان اینکه عاقبت ظالمان و ستمگران خواری و نابودی است افزود: زمانی که آمریکا به عنوان ابرقدرت و ژاندارم منطقه بود و شاه ایران نیز در قبضه قدرت این کشور بود، خداوند به وسیله مردم شاه را از کشور فراری داد و این اراده خداوندی بود.
وی شکست آمریکا و دشمنان نظام در جریان حمله به طبس، شکست در جنگ 8 ساله، شکست در جنگ 21 روزه لبنان و شکست در جنگ 22 روزه غزه و شکست های اخیر در عراق، سوریه، یمن، بحرین و افغانستان را نشانه های قدرت الهی دانست و گفت: سرافرازی ایران اسلامی در برابر این همه توطئه دشمن از معجزات پروردگار است.
وی با تأکید بر اینکه شیاطین 40 سال است از هر توطئه ای علیه ملت ایران دریغ نکرده اند یادآور شد: به رغم این همه شیطنت و هزینه های میلیاردی، دشمن همواره با شکست مواجه شده است.
**
امام جمعه ملکان خواستار پرداخت به موقع غرامت بیمه محصولات کشاورزی شد
حجت الاسلام حافظ زمانی در خطبه های نماز ملکان گفت: متاسفانه پرداخت نکردن به موقع غرامت بیمه محصولات کشاورزی موجب بی رغبتی کشاورزان و باغداران برای بیمه محصولات می شود.
وی افزود: حوادث غیرمترقبه از قبیل سرمازدگی و تگرگ، خسارات فراوانی به باغات و مزارع شهرستان ملکان وارد کرده است.
امام جمعه ملکان با اشاره به فرا رسیدن ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار گفت: پرستاران کشور ما به تاسی از پرستار کربلا در کاهش آلام و درد بیماران ایثارگرانه خدمت می کنند.
حجت الاسلام زمانی همچنین 26 دی سال 57 را نقطه عطف در تاریخ انقلاب اسلامی ایران دانست و افزود: با فرار شاه از کشور در این روز، روند پیروزی انقلاب اسلامی شتاب بیشتری گرفت.
شهرستان ملکان با 110هزار نفر جمعیت در فاصله 155کیلومتری تبریزمرکزاستان آذربایجان شرقی واقع شده است
3077/9916/7228
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

انتقاد امام جمعه بناب از اظهارات دشمن پسند نماینده مردم تهران

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام شیخ مصطفی باقری بنابی در خطبه های آیین عبادی سیاسی جمعه شهرستان بناب با اشاره به آیاتی از سوره آل عمران گفت: این آیات اشاره به کسانی است که قدرت و لشگر خودی را مرعوب کرده و مسلمانان را تضعیف می کنند.

وی با بیان اینکه مؤمن نباید به غیر از خداوند از کس دیگری ترس و واهمه داشته باشد؛ افزود: مع الأسف اظهارات اخیر یکی از نمایندگان در خانه ملت برخلاف مصالح ملت و نظام بود و ایشان با زیر سئوال بردن قابلیت های نظام، دفاع مقدس و توانمندی های علمی و دفاعی کشور را زیر سئوال برد و برخلاف مصالح ملی حرف زد.

خطیب جمعه شهرستان بناب تصریح کرد: امروز یک عده معدود در داخل کشور در موضع گیری های خود نظام را متهم می کنند و با انکار دستاوردهای نظام در عوض دشمنان را تبرئه و بزک می کنند، در حالی که از اولین روز پیروزی انقلاب اسلامی تمام تلاش دشمنان و در رأس آن ها آمریکا و غربی ها این بوده که با نظام جمهوری اسلامی سر ناسازگاری گذاشته و در نهایت این نظام راساقط کنند.

حجت الاسلام باقری بنابی خاطرنشان کرد: منافقین را آمریکا علیه ما تدارک دید، حرب بعث عراق را آن ها علیه ما تجهیز کردند، هشت سال جنگ نابرابر را آن ها علیه جمهوری اسلامی راه انداختند و ۴۰ سال است که این هجمه ها در قالب های مختلف علیه این نظام در حال انجام است.

وی اضافه کرد: لذا این فردی که در مجلس نشسته ای و به ملت خیانت می کنی، داعش را این ها علیه این کشور خلق کردند و جمهوری اسلامی به تنهایی در برابر این همه تحریم های ناجوانمردانه ایستاد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب تأکید کرد: به خدا قسم آن هایی که در درون خود زخم دارند بدانند اگر در ۴۰ سال گذشته ولی فقیه در رأس امور نبود، الان این کشور تکه تکه شده بود و اگر ولایت نبود، وضع ما امروز بدتر از عراق، افغانستان و یمن بود.

حجت الاسلام باقری بنابی با اشاره به فرمایش بنیان گذار جمهوری اسلامی که فرمودند «اگر سپاه نبود، کشور هم نبود»؛ اظهار کرد: آن هایی که با سپاه مشکل دارند یقین بدانند که اگر آمادگی رزمی و توانمندی دفاعی نبود، سپاه قدس نبود، مدافعان حرم نبودند، الان وضع ما در داخل ایران به مراتب بدتر از اوضاع غزه، فلسطین و ناامن تر از موصل بود.

وی همچنین با اذعان به اینکه تمامی دولت ها در طول انقلاب دارای نقاط ضعف و قوت بوده اند و در کنار موفقیت ها جاهایی نیز کم آورده اند؛ گفت: ولی با وجود تمامی کم و کاستی ها این نظام جشن ۴۰ سالگی خود را به طرز باشکوهی برگزار خواهد کرد.

امام جمعه بناب بیان کرد: اداره امور در این شرایط بحرانی آسان نیست ولی در کنار فشارهایی که از ناحیه قدرت های خارجی به نظام تحمیل می شود، بیشتر از آن را از داخل به نظام وارد می کنند. اعتراف و اقرار می کنیم که در اداره کشور نقایصی داریم و کراراً هم آن را گفته ایم. مدیریت کشور با مشکلاتی مواجه است و قطعاً می شد بهتر از این کشور را اداره کرد.

حجت الاسلام باقری بنابی اذعان کرد: عیب و ایراد در تمام دولت ها وجود داشته و در این دولت نسبتاً بیشتر است ولی این بدان معنا نیست که تمام مسائل را سیاه و سیاه ببینیم.

وی افزود: امروز جمهوری اسلامی در موقعیتی قرار دارد که در کل جهان به هیچ قدرتی اجازه نمی دهد که دست خیانت به سمت جمهوری اسلامی دراز کند و بر روی کل زمین تنها کشور مستقل ایران اسلامی است و امنیت حاکم بر جمهوری اسلامی مثال زدنی است.

خطیب جمعه شهرستان بناب با تأکید بر اینکه در جمهوری اسلامی هیچ خبرنگاری را با اره تکه تکه نکرده و به خاطر نقد هیچ کس را زندانی نکرده اند؛ گفت: تمام اقلیت های مذهبی در کشور نماینده دارند و در کدام کشور این اجازه داده می شود؟ !

حجت الاسلام باقری بنابی تصریح کرد: در گوشه گوشه جهان استکبار هر ملت مظلوم و ستمدیده ای را چپاول می کنند و تنها جمهوری اسلامی است که حامی و پشتیبان آنان است و هرجا آمریکا سرمایه گذاری کرده تا جای پایی برای شیطنت باز کند، سیلی خورده و متضرر شده است.

وی در ادامه خطبه های نماز جمعه بناب با اشاره به حساسیت استکبار جهانی نسبت به سپاه و سرداران سپاه یادآور شد: امروز وجود و نام سردارانی همچون حاج قاسم سلیمانی و سایر سرداران دیگر لرزه به جان دشمنان انداخته و از نام آن ها هم واهمه دارند. آیا این ها دستاورد کمی هستند؟ !

امام جمعه بناب تأکید کرد: باید به این نماینده کذایی گفت که در جمهوری اسلامی زندانی سیاسی نداریم و چند نفر انگشت شمار هم هستند که به خاطر حفظ امنیت خود آن هاست. چرا که این کشور کم مشکل ندارد و این افراد همان افرادی هستند که یک کلمه حاضر نیستند اعتراف کنند که صلاح مملکت در این است.

کد خبر 4516484

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

کلیدواژه: جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها افغانستان خطبه های نماز جمعه دین کربلا مقام معظم رهبری جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۰۹۴۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مهمترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته ای که گذشت
 • میرسلیم: نامزدی جهانگیری ظاهرسازی بود؛ شورای نگهبان باید بیشتر دقت می‌کرد/ ناگفته‌های آخرین جلسه با مرحوم هاشمی در روز آخر حیات
 • امام جمعه قزوین: مقاومت مردم غزه رژیم خونخوار صهیونیستی را سر جایش نشاند
 • ضمن بیان گلایه‌ها، وحدتمان را به رخ دشمنان می‌کشیم/مسوولان مبارزه با فساد و تبعیض را جدی بگیرند
 • نفوذ دشمن در داخل کشور، فتنه ای خطرناک /تلاش دشمن برای آلوده کردن جامعه اسلامی
 • مسلمانان هر روز قوی‌تر و دشمنان شکست‌پذیرتر می‌شوند/ ضمن بیان گلایه‌ها وحدتمان را به رخ دشمنان می‌کشیم
 • در خطبه‌های نماز جمعه سراسر کشور چه گذشت؟
 • محکومیت شدید دستگیری و شکنجه مرضیه هاشمی/قوه قضائیه با دانه درشت‌های خائن برخورد قاطع کند
 • امام جمعه کرج: طراحی جدید دشمن تخریب و هجمه به رهبری انقلاب اسلامی است
 • غزه خط مقدم مسلمانان در برابر دشمنان اسلام است
 • روزی می‌رسد آمریکایی‌ها پنهانی هم نمی‌توانند وارد خاورمیانه شوند
 • ۳۴ میلیارد ریال به طرح بازآفرینی شهری مرند اختصاص پیدا کرده است
 • رییس مجلس خبرگان با اشاره به خروج آمریکا؛ چرا مسوولان برجام را آتش نزدند؟
 • هشدارها و مطالبات مکرر رهبر انقلاب از مسئولین نسبت به حل مشکلات اقتصادی و معیشتی؛ مردم در تنگنا هستند
 • جنتی: معیشت مردم خوب نیست| چرا مسوولان برجام را آتش نزدند؟| دل‌بستن به اروپا سفاهت است
 • روش های مقابله با آسیب های اجتماعی بروز رسانی شود
 • مردم در فشار معیشت هستند/ فتنه دشمن بدبین کردن مردم به انقلاب است
 • برگزاری مسابقات قرآن بسیج در سپاه مرند
 • مسابقات قرآنی بسیج در سپاه مرند برگزار شد