به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز اظهار داشت: دشمن و در راس آنها آمریکا، با اصل انقلاب مشکل دارد از این رو باید در مقابل توطئه های دشمنان هوشیار باشیم و در روابطمان با کشورهای اروپایی نیز نیز دقت کنیم.
وی افزود: قدرت انقلاب و رهبری نظام اسلامی معادلات دستگاه محاسبات آمریکا را برهم زده و تمامی پیش بینی های آنها غلط از آب درآمد.


حجت الاسلام آل هاشم همچنین به خروج نیروهای انقلابی از فضای مجازی و تلگرام اشاره کرد و گفت: خروج از تلگرام صحنه را برای دشمنان باز کرد و در میدان جنگ نرم نباید به دشمن جاخالی داد بلکه باید با تقویت حضور خود به شبهات فکری پاسخگو بود.
امام جمعه تبریز همچنین به حمایت برخی کشورهای اروپایی از گروهک های تروریستی اشاره کرد و اظهار داشت: پناه دادن اروپایی ها به گروهک های تروریستی دلیل خوبی بر غیر قابل اعتماد بودن آنها است.
حجت الاسلام آل هاشم گفت: اروپایی ها به دلیل پناه دادن به گروهک های تروریستیف باید به مردم ایران پاسخگو باشند و دستگاه دیپلماسی خارجی هم در این زمینه باید با هوشیاری، منافع ملی را پیگیری کند.
3077
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

در خطبه‌های نماز جمعه سراسر کشور چه گذشت؟

خبرگزاری ایسنا: توجه به آنچه دستاورهای 40 ساله انقلاب و تلاش دشمنان برای کمرنگ جلوه دادن این دستاوردها، بدعهدی‌های آمریکا در برجام، تشدید نظارت‌های دولت بر بازار و توجه بیشتر به اقشار کم‌درآمد از مهم‌ترین محورهای سخنان امامان جمعه در آخرین هفته دی‌ماه در استان‌ها بوده است.

علم‌الهدی: چشم داشتن به اروپا و آمریکا، دشمنی با حضرت زهرا(س) است

امام جمعه مشهد گفت: این مساله که به دشمن نظر داشته باشیم، دست به دست دشمن دهیم، نان و آب خود را در دست دشمن ببینیم و چشممان به طرف اروپا و آمریکا باشد دشمنی با زهرا(س) است.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امروز در خطبه‌های عبادی-‌سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام دهه فاطمیه، اظهار کرد: وجود مقدس صدیقه اطهر(ع)، مقابله، مبارزه و مقاومت ایشان برای ما قابل تامل است، آنچنان که برخی چنین می‌پندارند و متاسفانه از همان اول نیز سعی بر این بوده که مبارزات ایشان و مقاومتی که داشتند را در خط یک رقابت سیاسی جلوه دهند، اکنون نیز برخی بر این مساله اصرار دارند و برخی اندیشه‌های شیعه نیز اصرارشان روی این مساله است که یک رقابت سیاسی بوده است.

وی افزود: این مساله امروز برای یک جوان روشن‌اندیش شیعه مساله‌ساز می‌شود، یک جوان رقابت‌های سیاسی را در عرصه‌های مختلف فرصت‌طلبی و قدرت‌یابی به نظر می آورد و تصور می‌کند که شهادت و مقاومت فاطمه زهرا(س) از قبیل همین رقابت‌های سیاسی بود، حزب، جریان و تبارش در سیاست شکست خوردند، مردم دنبال جریان دیگر رفتند و حضرت برای مقابله با آن جریان مخالف به میدان آمد، مبارزه کرد، تا مرز کشته شدن پیش رفت و فرزندش را کشتند. آیا واقعا این بود؟ حضرت زهرا(س) برای اینکه امیرالمومنین(ع) قدرت را بگیرند وسط میدان مبارزه آمدند؟

وی ادامه داد: بحث ما نیز امروز در مساله سیاسی صدر اسلام، مساله شخصی نیست. بحث ما مساله یک جریان ارزشی اعتقادی اصیل اسلامی است. باید مساله رهبری و حاکمیت در اسلام در تداوم وحی صورت بگیرد و در تداوم آن، حاکمیت و رهبری امت و جامعه اسلامی تنها در خط امامت و ولایت است و بس.

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: زهرا(س) به میدان آمد و مقاوم و قهرمانانه ایستاد. ایستاد نه برای اینکه علی(ع) رئیس شود و فدک را بگیرد، بلکه برای اینکه رهبری و حاکمیت در اسلام تثبیت شود که تداوم وحی است. تمام این مجاهدات و مقاومت‌ها برای خط امامت به عنوان تداوم نبوت بود.

امام جمعه مشهد گفت: بررسی کردن دستاوردهای انقلاب در 40 سالی که گذشت بسیار خوب است که رسانه‌ها روی این مساله کار می‌کنند اما آنچه مهم بوده این است که در آخر تاریخ 40 سال انقلاب ببینیم که اکنون کجای قضیه هستیم؟ ما اکنون همان جایی که حضرت زهرا(س) بود، قرار گرفتیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه امروز در کشور ما دو دید وجود دارد، تصریح کرد: یک دید، دید رهبری و انقلابی است. انقلابی بودن، ماندن و عمل کردن یعنی جهادی وارد خدمت شدن، در خط استکبارستیزی و دشمن‌ستیزی قرار گرفتن، رگه‌های توقع را از دشمن بریدن و قطع کردن، روی پای خود ایستادن، توطئه دشمن را نقش بر آب کردن و ادامه انقلاب تا روز آخرش، روزی که اسلام و قرآن بر دنیا حاکم شود و این پرچم به دست صاحبش مهدی(عج) برسد. این دید رهبر است که بیان می‌کند من انقلابی هستم.

وی اضافه کرد: در مقابل این دید، امروز یک دید لیبرال اسلامی در کشور ما وجود دارد که ما مسلمان هستیم و باید زندگی کنیم اما مثل همه زندگی کنیم. تمام مردم دنیا هرگونه زندگی می‌کنند، ما نیز همانگونه زندگی کنیم. تمام مردم دنیا کدخدایی را به کدخدایی شناختند، ما نیز بشناسیم و با او زد و بند کنیم. تمام مردم دنیا در کشور و جامعه خود آزاد هستند، زنانشان اگر می‌خواهند چادر سرشان می‌کنند یا نمی‌کنند، اگر می‌خواهند عرق می‌خورند یا نمی‌خورند، آزاد هستند هر کار بخواهند انجام دهند.

علم‌الهدی افزود: ما نیز همانگونه باشیم، مسلمان هم باشیم، با تمام دنیا هم بسازیم، به همه چیز تن دهیم، مطابق تمام شگردهایی که کدخدا می‌خواهد ما زندگی کنیم، همان را انتخاب نماییم و استکبارستیزی، اسرائیل‌ستیزی، جنگ با استکبار، مقابله با دشمنان خدا، ایستادگی روی ارزش‌ها و معروف‌های اسلامی و مبارزه با منکرات دینی را کنار بگذاریم. این دید لیبرال اسلامی است.

امام جمعه مشهد بیان کرد: شما شیعه زهرا(س) و وابسته به صدیقه اطهر(ع) هستید. همه چیز ما متعلق به فاطمه(س) است. ما کدام دید را می‌خواهیم؟ باید دنبال کدام دید برویم؟ شهدا برای چه کشته شدند؟ روی پیشانی آن‌ها یا فاطمه زهرا و یا مهدی ادرکنی نوشته شده بود، آن‌ها رفتند، جان دادند و شهید شدند. آیا معنایی غیر از این دارد که وقتی بنا شد تداوم وحی در حکومت و رهبری از بین برود، زهرا تا مرز جان دادن ایستاد، ما نیز باید تا مرز جان دادن روی دید انقلاب پسر زهرا(س) بایستیم؟

علم‌الهدی با اشاره به اینکه وضع ما در برجام به اینجا رسید و این کار دشمن بود، تصریح کرد: اروپا روباهی است که سر ما را کلاه گذاشت تا آمریکا با خاطر جمع تمام فشارها را روی ما بیاورد و ما از برجام خارج نشویم و دنبال توسعه فناوری هسته‌ای نرویم. آنچه امروز برای ما خلاف توقع و اعتقاد ما در گذشته و عزیزان مسئول بوده، این است که آن‌ها توجیه‌گر این کلاهبرداری و منکر همه چیز شدند و بیان کردند که برجام نقش اقتصادی نداشت و ما برجام را برای تحریم‌ها نرفتیم بلکه هدف امنیتی داشتیم.

امام جمعه مشهد اضافه کرد: مگر شما دو روز مانده به امضای برجام بیان نکردید که از دو روز دیگر تحریم نیست؟ اگر فراموش کردید، روزنامه‌های افراد را قبول ندارید، روزنامه‌های خود را که قبول دارید، مگر روزنامه‌های شما روزی که برجام امضا شد، با خط درشت شعار ننوشتند که دیگر تحریم تمام شد یا روز اول زندگی بدون تحریم؟ حالا می‌گویید تحریم نبود؟ امنیت چی؟ امنیتی که آمریکا با ما جنگ نکند؟ آمریکا امروز قریب 30 سال است که مثل سگ اطراف ما پارس می‌کند و به خاطر بچه‌های بسیجی ما جرات نزدیک شدن ندارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: شما برای این فناوری هسته‌ای را کنار گذاشتید، ثروت هسته‌ای را از بین بردید و در چاله آب سنگین بتن ریختید که آمریکا جنگ نکند. اگر آمریکا صبح بتواند با ما بجنگد آن را تا ظهر عقب نمی‌اندازد. این مردم عقل و شعور دارند. این حرف‌ها را نزنید، این حرف‌ها را که می‌زنید ما می‌گوییم نکند شما دستتان با آن‌ها یکی است و مامور آن‌ها هستید.

امام جمعه زنجان: نظارت بر بازار باید جدی باشد

امام جمعه زنجان به ضرورت تشدید نظارت بر بازار تاکید کرد و گفت: باید با متخلفان و سودجویان برخوردی جدی شود.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه زنجان، با اشاره به فرا رسیدن ۲۹ دی ماه، گفت: این روز یکی از روزهای مهم در تاریخ بشمار می‌آید که به نام روز غزه نامگذاری شده‌است. اسراییل غاصب ۷۰ سال پیش بر اساس توطئه انگلیس و امریکا غده سرطانی رژیم اسراییل را ایجاد کرد و مردم مسلمان غزه را آواره کرد.

خاتمی با بیان این‌که اگر کسی خواهان حفظ عزت و استقلال خود باشد باید هزینه کند، افزود: مردم غزه در سال‌های گذشته شهدا و زخمی‌های بسیاری داده‌ اما با مقاومت و صبوری در برابر اسراییل ایستادگی کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با تاکید بر اینکه نباید به بهانه ایام سوگواری برنامه‌های ویژه سالگرد پیروزی انقلاب تحت الشعاع قرار گیرد، تصریح‌کرد: به‌خصوص در شهر زنجان که پایتخت شور و شعور حسینی است باید به این دو نکته توجه ویژه‌ای شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز آمریکا در ۸۰ کشور دنیا ۸۰۰ پایگاه نظامی دارد که دلیل این اقدام‌شان را حفظ منافع کشور خودشان اعلام می‌کنند در حالی‌که منافع هر کشور تا حدود مرز خود قرار دارد اما آمریکا فراتر از این رفته است.

خاتمی در ادامه به تشدید نظارت بر بازار خرید مردم در استان تاکید کرد و گفت: طی سه هفته اخیر بر اهمیت نظارت بر بازار خرید مردم به‌خصوص در رابطه با روزهای پایانی سال و ایام عید سخنان بسیاری داشته‌ام که باید مسئولان توجه و تلاش بسیاری در این حوزه داشته و با متخلفان و سودجویان برخورد جدی داشته باشند.

خطیب جمعه ورامین: امروز سردمداران آمریکا از ترس ملت‌ها شبانه به عراق سفر می‌کنند

حجت الاسلام سیدمحسن محمودی در خطبه های نماز جمعه امروز ورامین طی سخنانی با بیان این که در آستانه ورود به بهمن ماه هستیم، گفت: چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حالی رقم می خورد، که مستکبران بارها برای از بین رفتن انقلاب اسلامی زمان تعیین کردند، اما با شکست مواجه شدند و امروز این امریکا است، که در حال افول و زوال است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، وی گفت: این موارد برای دل خوشی و سرگرمی نیست، بلکه واقعیت و تجلیل های سیاسی است و امروز سردمداران آمریکا از ترس ملت ها میان آن ها ظهر نمی شوند و شبانه به عراق سفر می کنند.

خطیب جمعه ورامین گفت: امروز رفتار نکبت آلود آمریکایی ها هیچ آبرویی برای این کشور نگذاشته است، رفتار وحشیانه آن ها با خبرنگار مسلمان آمریکایی در حالی صورت می‌گیرد، که ادعای حقوق بشر و دموکراسی نیز دارند، این رفتار آن ها محکوم است و می‌بایست، تمام رسانه‌ها و صاحبان نفوذ این وقاحت را فریاد بزنند و محکوم کنند، دولتمردان نیز باید اقدامات حقوقی در مجامع بین المللی در راستای حمایت از حقوق این خبرنگار، که با شبکه «پرس تی وی» کار می کرده است، انجام دهند.

وی با اشاره به تصمیم برخی کشورها برای حذف دلار از معاملات خود گفت: مقام معظم رهبری نیز این رهنمودها را داشتند، اما متاسفانه عده‌ای کوتاهی کردند، حذف دلار در صحته رقابت اقتصادی دنیا یعنی افول آمریکا و این افول در کنار شکست‌های متعدد آمریکایی‌ها در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی رقم می‌خورد، ۲۸ روز است، که دولت آمریکا در وضعیت تعطیلی قرار گرفته و مشکلات متعددی دارد.

محمودی اضافه کرد: ایران اسلامی تمام معادلات آمریکا را به هم زده است، وضعیت امروز اسراییل را ببینید، که از درون و توسط جوانان خود مورد اعتراض است و جرات دست از پا خطاکردن ندارد، موشک ها و راکت‌های غزه آن‌ها را خفه کرده است، امروز جبهه مقاومت پا روی گلوی آن ها گذاشته و منتظر فرمان شلیک است و صهیونیست‌ها در انزوایی عجیب به سر می‌برند، اما گاهی برای حفظ آبروی خود ایران را تهدید می‌کنند، که تهدیدهایشان بسیار مضحک است.

وی گفت: غربی‌ها در سوریه برای رفتن بشار اسد لحظه شماری می‌کردند، اما امروز برای باز کردن سفارتخانه‌ها و آغاز پروازهای خود به دمشق به صف ایستاده‌اند، می‌خواستند، حرم حضرت زینب(س) را ویران کنند، اما به کوری چشم آن ها شکوه این حرم هر لحظه بیشتر می‌شود.

امام جمعه موقت ورامین گفت: امروز انقلاب اسلامی پس از ۴۰ سال با قدرت تر از گذشته است، البته دشمن داریم، سنگ اندازی‌هایی هست، نفوذی‌ها، دوتابعیتی‌ها، سودجویان، نجومی بگیرها و اشراف‌زاده‌های بی‌درد کم به ملت آسیب نزدند، اما در نهایت شکست خواهند خورد.

وی با بیان این که امیدوارم برخی مسئولان به خود امده و اجازه جولان عناصر فرصت طلب را ندهند، گفت: اگر برخی مسئولان کوتاهی کنند، ملت انقلابی با تبعیت از ولایت در بزنگاه‌های تاریخی مشت محکمی بر دهان این عناصر خواهند زد.

امام جمعه ارومیه: مسئولین از قاچاق دام زنده جلوگیری کنند

امام جمعه ارومیه گفت: ‌وحدت و هم افزایی مردم ومسئولین راه گشای مشکلات داخلی کشوراست.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی در خطبه نماز جمعه ارومیه افزود: ‌هم افزایی و وحدت مردم و مسئولین راهگشای حل مشکلات اقتصادی واشتغال کشور است چرا که بدون اتحاد مشکلات سر و سامان نمی یابد.

امام جمعه ارومیه تصریح کرد: مسئولین باید از تولیدکنندگان داخلی حمایت کرده واز طریق ادغام سرمایه‌های کوچک مردمی ،‌پروژه‌های بزرگ ملی را در جهت اشتغال زایی و توسعه اقتصادی کشور عملیاتی کنند.

وی بااشاره به مسئله قاچاق دام در آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: آذربایجان غربی یک استان فعال در زمینه کشاورزی و دامداری است بنابراین مسئولین باید مسئله قاچاق دام زنده راجدی گرفته و مانع از قاچاق دام از استان به کشورهای همسایه شوند چرا که این مسئله به اقتصاد استان صدمه می‌زند.

امام جمعه اردبیل: تدین مردم جمهوری آذربایجان خواب دشمنان را آشفته کرده است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: تدین مردم جمهوری آذربایجان با تکیه بر مبانی اسلامی خواب دشمنان را در به انزوا کشاندن مردم این کشور پریشان کرده است.

به گزارش ایسنا، سیدحسن عاملی در مراسم گرامیداشت 19 ژانویه روز آذری‌های مسلمان جهان در اردبیل اظهار کرد: در 19 ژانویه سال 1990 میلادی در یک رستاخیز عظیم مردم جمهوری آذربایجان و نخجوان با شکستن حصار چندین ساله به سوی کشورمان سرازیر شدند و در این روز در حالی که به مبانی اسلام، قرآن و اعتقادات تمسک جسته بودند زمینه رهایی خود را از یوغ نظام کمونیسم جشن گرفتند.

وی به دیانت، تدین و اعتقادات مردم جمهوری آذربایجان به ویژه در عشق و ارادت به خاندان عصمت و طهارت و امام حسین (ع) اشاره و خاطرنشان کرد: هر چند برخی‌ها چشم دیدن باورها و اعتقادات آذری‌ها را به ائمه اطهار نداشتند اما در این روز اتفاقی افتاد که برای همیشه در تاریخ دنیا ماندگار شد تا از 19 ژانویه به نام آذری‌های مسلمان جهان یاد شود.

عاملی از این روز به عنوان نماد هویتی جماعت آذری‌ها یاد کرد و گفت: هر کس درصدد کشف هویت آذری‌هاست بهتر است به اصالت و ماهیت این روز رجوع کرده و به معنای واقعی حقیقت این روز را تبیین و تشریح کند.

وی ادامه داد: ما در سال‌های اخیر با گرامیداشت 19 ژانویه روز آذری‌های مسلمان جهان سعی می‌کنیم تا یاد و خاطره این حرکت حماسی را زنده نگهداشته و به نوعی پاسدار ارتباط مقدس عاطفی و معنوی بین آذری‌های کشورمان با جمهوری آذربایجان باشیم.

امام جمعه اردبیل بیان کرد: به رغم همه اقدامات و حرکت‌های دشمنان که سعی در تفرقه‌اندازی داشتند با هوشیاری آذری‌زبان‌ها تاریخ و هویت مردم این منطقه حفظ شده و همچنان زمینه تقویت مبانی فکری و اندیشه آرمانی اسلام را در بین این جماعت شاهد هستیم.

عاملی تصریح کرد: آنهایی که می‌خواهند این واقعه را تحریف کنند قطعا در اقدام و حرکت خود مایوس و ناامید خواهند شد و هیچ وقت نمی‌توانند به اهداف و نیت شوم خود دست یابند.

وی جلوگیری از تحریف تاریخی، حفظ هویت آذربایجان و تقویت وحدت و مشترکات را ضرورت برگزاری باشکوه آئین بزرگداشت 19 ژانویه اعلام کرد و گفت: ما در کنار مرقد شاه اسماعیل صفوی عهد مجددی می‌بندیم تا یکپارچگی وطن تاریخی تمام آذری‌های جهان یعنی ایران و ترویج محبت و ولایت و اندیشه ناب اهل بیت عصمت و طهارت را به عنوان دو رسالت اصلی پاس داریم.

در این مراسم که در آستانه 19 ژانویه روز آذری‌های مسلمان جهان برگزار شد، جمع زیادی از فرهیختگان و اهالی فرهنگ و هنر و علاقمندان به حوزه تاریخ آذربایجان حضور داشته و بر حفظ اصالت و هویت آذری‌زبان‌ها تاکید کردند.

امام جمعه موقت شهرکرد: نفوذ آخرین ترفند دشمن به نظام است

امام جمعه موقت شهرکرد گفت: آخرین ترفند دشمن به نظام که به نظر می‌رسد آخرین تیر ترکشش باشد، ترفند نفوذ است که به مراتب بسیار خطرناک‌تر از دیگر توطئه‌های دشمن است و لازم است که بسیار محتاطانه عمل کرد و آگاه بود.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سید ابوالحسن فاطمی ٢٨ دی‌ماه در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد، با اشاره به فرارسیدن سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، اظهار کرد: ٤٠ سال است که از حیات، سرافرازی و سربلندی حکومت جمهوری اسلامی ایران می‌گذرد و همواره دشمنانی از همان سال‌های نخست برای شکست و نابودی این نظام مقدس لحظه شماری کردند اما طی گذشت زمان، بسیاری از آن‌ها به هلاکت رسیدند و اقتدار نظام جمهوری اسلامی موجب سردرگمی دیگر دشمنان شده است.

امام جمعه موقت شهرکرد گفت: هیچ‌گاه نمی‌توان کارگزاران کنونی دولت را با کارگزارن قبل از انقلاب مقایسه کرد، چراکه قبل از انقلاب بسیاری از آن‌ها یهودی و بهائی بوده‌اند و طرز فکر و اهداف‌شان برخلاف آرمان‌های مقدس نظام جمهوری اسلامی بوده است.

وی با اشاره به فرارسیدن دهه اول فاطمیه(س) بیان کرد: همان‌طور که وجود اهل بیت عصمت و طهارت(ع) برای انقلاب بسیار تأثیرگزار بوده لازم است که با برگزاری جلسات دینی در مساجد و خانه‌ها ارادت خود را بیش از گذشته به ایشان اثبات کنیم.

امام جمعه موقت شهرکرد گفت: عفاف و حجاب تنها مختص خانم‌ها نیست، بلکه مردان و تمام اقشار جامعه نیز ملزم به رعایت آن هستند. البته مردم کشور، مردمی مقیدند و مسئله حجاب و عفاف اعتقاد قلبی مردم است.

وی با اشاره به این‌که اصرار به جا انداختن موسیقی سعادت‌بخش نیست، تصریح کرد: در هیچ حدیث و آیه‌ای درباره موسیقی سخن گفته نشده و اگر سعادت بخش بود و موجب هدایت ما می‌بود، حتما در قرآن و احادیث به آن اشاره می شد.

وی بیان کرد: اجرای احکام موجب سعادت، آرامش و سلامت روحی جامعه می‌شود و هر کجا که مشکلی از جمله دزدی، اختلاس و ... بوده بر اثر بی‌تقوایی و نادانی است.

امام‌جمعه قزوین: مسئولان مبارزه با فساد و تبعیض را جدی بگیرند

امام جمعه قزوین گفت: مسئولان مبارزه با فساد و تبعیض را جدی بگیرند تا مردم ببینند همه با هم هستیم و سفره کسی از دیگری جدا نیست، به‌جای یأس و ناامیدی که وجود ندارد، امیدی که وجود دارد را به مردم نشان دهند.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، با اشاره به در پیش بودن ایام شهادت حضرت صدیقه کبری (س) ضمن تسلیت این ایام، اظهار کرد: اگر گاهی مشکلاتی در زندگی داریم و از کسی گلایه‌مند هستیم، گلایه خود را به زبان امربه‌معروف و نهی از منکر، از طریق رسانه‌ها و نماز جمعه‌ها مطرح می‌کنیم، فریاد خود را بر سر کسانی که حق مردم را ضایع می‌کنند بلند می‌کنیم اما در مقابل وحدت، انسجام، یکپارچگی و حمایت از نظام را به رخ دشمنان می‌کشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به مناسبت روز غزه بیان کرد: به دلیل مقاومت مردم مظلوم فلسطین روز غزه در تقویم ما نام‌گذاری شده است، اما شاهدیم که همین مردم که ازلحاظ جغرافیایی در باریکه غزه زندگی می‌کنند و ازلحاظ تسلیحات و نیروی انسانی ضعیف هستند به لطف خدا در مقابل رژیم منحوس صهیونیستی که قوی‌ترین سلاح‌ها و تجهیزات را دارد، آنان را به خاک ذلت کشاندند.

امام‌جمعه قزوین ابراز کرد: مردم مقاوم غزه با استقامت خود مسیر مبارزه با رژیم خون‌خوار اسرائیل ا به سمتی بردند که سران این کشور مجبور به آتش بست شدند، این شکست رژیم جعلی اسرائیل به دلیل مقاومت مردم غزه و حمایت ایران اسلامی و رهبر فرزانه انقلاب ایجاد شد.

عابدینی با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر اظهار کرد: در همین روزها شاهد تصرف شهر قم توسط روحانیون و مردم انقلابی بودیم چراکه همواره شهر قم آغازگر حرکت انقلاب اسلامی بود. امام خمینی (ره) ازآنجا قیام را آغاز کردند، از قم اعلامیه‌های امام راحل (ره) انتشار پیدا می‌کرد، سخنرانی‌های امام از قم تکثیر می‌شد و به شهرهای دیگر می‌رسید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نظارت را در زمینه‌های مختلف مخصوصاً در بازار، اقتصاد و ادارات مختلف بیشتر داشته باشیم و ایجاد اشتغال را جدی بگیریم، این‌ها تحکیم پایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی را به همراه خواهد داشت.

امام جمعه زاهدان: هر روز شاهد شکست سیاست آمریکا در منطقه هستیم

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: هر روز شاهد شکست سیاست آمریکا و افول قدرت آن در منطقه هستیم.

به گزارش ایسنا، آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه زاهدان بیان کرد: امروز هیچ کشوری به جز چند کشور مستبد منطقه از سیاست آمریکا حمایت نکرده و روز به روز شاهد شکست سیاست‌های آمریکا و افول قدرت آن در منطقه هستیم و در این شرایط آمریکا تنها ابزارش تحریم اقتصادی است که مانند گذشته از آن استفاده می‌کند.

امام جمعه زاهدان افزود: آمریکا به بهانه مبارزه با تروریست و مقابله با مواد مخدر به افغانستان لشکرکشی کرد اما در این مدت فعالیت تروریست ها و تولید مواد مخدر نیز بیشتر از گذشته شده است.

وی تصریح کرد: قدرت پوشالی آمریکا در میان تمام ملت های دنیا رو به افول و به یک فروپاشی درونی دچار شده است .

خطیب نماز جمعه زاهدان گفت: برخی کارشناسان معتقدند بداخلاقی آمریکا در برجام موجب انزوای بیشتر این کشور شده است .

آیت الله سلیمانی بیان کرد: خوشبختانه ایران اسلامی در ماجرای برجام به عنوان کشوری متعهد و مظلوم جلوه کرد .

امام جمعه سنندج: تصمیم گیر اصلی در سیاست‌های شاه مقامات آمریکایی بودند

امام جمعه سنندج با اعلام این‌که تصمیم گیر اصلی در سیاست‌های شاه مقامات آمریکایی بودند، بیان کرد: حکومت طاغوت غیر از دشمنی با دین، رواج فساد و وابستگی به غرب ارمغان دیگری برای ملت ایران نداشت.

به گزارش ایسنا، ماموستا عبدالرحمن خدایی، امروز، 28 دی ماه در آیین عبادی - سیاسی نماز جمعه این هفته سنندج با اشاره به سالروز فرار شاه مخلوع از ایران در 26 دی سال 57 اظهار کرد: رژیم طاغوت نمونه یک حکومت دست نشانده و بی‌اختیار و در خدمت آمریکا بود.

وی با بیان این‌که آمریکا و هم پیمانانش در دوران رژیم ستم شاهی تمام دارایی های ایران را به سرقت بردند، افزود: محمدرضا شاه شخصیتی نوکرصفت و سگ وفادار و مخلص آمریکا و بیگانگان بود.

امام جمعه سنندج با اشاره به تغییر تاریخ ایران به شاهنشاهی عنوان کرد: تبدیل تاریخ ایران از هجری به شاهنشاهی بیان کننده دشمنی شاه با اسلام و سرسپردگی او به بیگانگان است.

وی با اعلام اینکه تصمیم گیر اصلی در سیاست‌های شاه مقامات آمریکایی بودند، بیان کرد: حکومت طاغوت غیر از دشمنی با دین، رواج فساد و وابستگی به غرب ارمغان دیگری برای ملت ایران نداشت.

ماموستا خدایی به سالروز مقاومت غزه در دی ماه اشاره و اعلام کرد: مردم بی‌دفاع فلسطین با دستانی خالی بارها در جنگ های 23 و 33 روزه در برابر حملات صهیونیست با نیروی ایمان و اتحاد ایستاده و در نهایت اسرائیل را شکست داده‌اند.

امام جمعه سنندج با تأکید بر وحدت و انسجام مسلمانان در برابر دشمنان گفت: اتحاد و یکدلی ملت ایران مانع از پیروزی دشمنان و عملی شدن توطئه‌های آنان می‌شود.

وی در پایان با تسلیت به خانواده شهدای بمباران 28 دی ماه شهر سنندج یادآور شد: صبر و استقامت خانواده شهدا الگویی برای سایر مردم ایران است.

امام جمعه موقت یاسوج: مسئولان پیگیر آزادی خبرنگار پرس تی وی باشند

امام جمعه موقت یاسوج گفت: مسئولان پیگیر آزادی مرضیه هاشمی، خبرنگار پرس تی وی باشند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، حجت‌الاسلام سیدجواد خاضع در خطبه‌های امروز ۲۸ دی ماه نماز جمعه یاسوج با اشاره به ۲۹ بهمن سالروز جنگ ۲۲روزه رژیم صهیونیستی در غزه افزود: این روز به نام روز غره نام‌گذاری شده است. رژیم غاصب سعی در محاصره باریکه غزه را داشت که با شکست سنگین نیروهای مقاومت مواجه شد که همه این دستاوردها و پیروزی‌ها به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است.

وی با اشاره به ۲۳ جمادی‌الثانی سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) اظهارکرد: دهه اول فاطمیه را در پیش داریم بانویی که نه تنها برای مسلمانان بلکه برای بشریت الگوی جاودانه است.

امام جمعه موقت یاسوج خاطرنشان کرد: با توجه به تهاجم فرهنگی روزافزون دشمن باید بیش از گذشته سبک زندگی ائمه اطهار(ع)را الگوی زندگی خود قرار دهیم.

حجت الاسلام خاضع با اشاره به اول بهمن‌ماه سال ۱۳۴۳ سالروز اعدام انقلابی حسنعلی منصور تصریح کرد: این اقدام انقلابی به دست شهید بخارایی صورت گرفت چرا که منصور خودباخته و غرب‌زده بود و حکم تبعید امام راحل توسط وی امضا شد و تصویب لایحه ننگین کاپیتالاسیون در زمان او بود.

وی هم‌چنین با اشاره به بازداشت مرضیه هاشمی، خبرنگار شبکه پرس تی وی ادامه داد: پلیس آمریکا این خانم شیعه آمریکایی‌الاصل را به بهانه‌های واهی و غیر انسانی بازداشت کرده که مسئولان به خصوص وزارت خارجه باید پیگیر آزادی وی باشند.

امام جمعه موقت یاسوج همچنین با اشاره به هفته هوای پاک از ۲۹دی تا ۶ بهمن اضافه کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد نعمت هوای پاک را دارد و دارای طبیعی بکر و زیباست که باید قدردان این نعمت خداوند باشیم.

امام جمعه رشت: تکیه به توان و دانش بومی راه برون رفت از مشکلات است

امام جمعه رشت، با اشاره به اثرگذاری تحریم های دشمن بر تشدید مشکلات اقتصادی مردم، یادآور شد: البته نمی توان بی‌تدبیری ها و عدم نظارت کافی را نادیده گرفت و بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری تکیه به توان و دانش بومی راه برون رفت از مشکلات است.

به گزارش ایسنا، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، با گرامیداشت فرارسیدن ایام فاطمیه، اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) شفیع شیعیان در آخرت خواهد بود.

وی با بیان این‌که در آستانه ایام الله چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم به دستاوردهای این چهار دهه اشاره کرد و افزود: امروز ایران در بسیاری از عرصه های علمی و فناوری و دفاعی و نظامی جزو برترین ‌هاست و مقام اول را در نانوتکنولوژی و تولید موشک های دوربرد دارد که همه این دستاوردها به برکت انقلاب است.

نماینده ولی فقیه در گیلان ملت بزرگ ایران را تربیت یافته مکتب عاشورا دانست و عنوان کرد: این مردم همه مشکلات سیاسی و اقتصادی را تحمل می کنند، اما هرگز دست از دین و انقلاب و رهبری برنخواهند داشت.

امام جمعه رشت با اشاره به تلاش های استکبار جهانی برای خدشه وارد کردن به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی به ویژه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی، یادآور شد: امروز کشور لهستان مکان برگزاری نشست های برنامه ریزی علیه ایران شده و پشت پرده این توطئه ها آمریکا قرار دارد.

وی با بیان این‌که دشمنان به دنبال دامن زدن به اعتراضات داخلی از طریق عناصر خودفروخته هستند، گفت: اپوزیسیون انقلاب همواره علیه این ملت اقدام کرده و اکنون جایگاهی نزد مردم ندارند، زیرا مردم با بصیرت و دشمن شناس هستند و دشمن اصلی خودشان را می شناسند.

دری نجف آبادی: اجازه دست درازی به بودجه به فرصت‌طلبان داده نشود

امام‌جمعه اراک گفت: نباید به فرصت طلبان و افراد خائن اجازه داد که به بودجه کشور دست درازی کنند .

به گزارش ایسنا، آیت الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در خطبه‌های نماز جمعه امروز اظهار کرد: مردم ایران ۴۰ سال از نظام و انقلاب حفاظت کردند و تا ۴۰۰ سال دیگر نیز این مسیر را طی خواهند کرد. رمز موفقیت نظام، وحدت کلمه، حضور در صحنه، پایبندی به نظام و رهبری و حرکت در راستای اهداف و آرمان‌های شهدا و انقلاب و پایبندی به اسلام و امام(ره) است و این رمز همیشه پیروزی را به دنبال دارد.

وی افزود: رهبر بزرگ، فرزانه، عادل و آگاه، قافله سالار کاروان بزرگ کشور است و در هیچ کشور دنیا امنیتی که در ایران مشاهده می‌شود، وجود ندارد. این کاروان با عظمت در امواج خروشان سیاسی و غیر سیاسی پیش می‌رود و این افتخاری است که زیر چتر آسمان به برکت غدیر خم، عاشورا و ... نصیب ملت بزرگ ایران شده است.

وی با بیان این‌که منافقین تمام ابزارها را برای اجرای نقشه‌های شوم خود بکار گرفته‌اند و همواره ناکام مانده‌اند، تصریح کرد: شهادت در راه خدا بالاترین افتخار است و ملت بزرگ ایران وفادار به نظام هستند. ملت ایران در کنار روحانیون در لباس خدمت آماده شهادت در مسیر انقلاب هستند.

دری نجف‌آبادی در خصوص چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و دهه مبارک فجر گفت: مردم ایران در آستانه ایام مبارک فجر باید بدون تشریفات، مراسم را پرمحتوا، منسجم و یکپارچه را برای بزرگداشت این ایام برگزار کنند چرا که انقلاب اسلامی کشور را از پرتگاهی بزرگ نجات داد و کشور را در اختیار شایستگان قرار داد.

وی در خصوص دستگیری خبرنگار خانم پرس تی وی توسط آمریکا گفت: این جنایات وحشیانه آمریکایی ها که با این خبرنگار که کشف حجاب، شکنجه و خوراندن گوشت خوک را بهمراه داشت باید محکوم شود.

وی در پایان با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای ۷۰۷ ارتش این ضایعه بزرگ را تسلیت گفت .

میرعمادی: حضرت فاطمه(س) الگوی مبارزه سیاسی در دفاع از ولایت و حقیقت بود

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: حضرت فاطمه الزهرا(س) الگوی مبارزه سیاسی در دفاع از ولایت و حق و حقیقت بود و با بصیرت و آگاهی از ولایت دفاع و از انحراف امت اسلامی جلوگیری کردند.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید احمد میرعمادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم‌آباد با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س) اظهار کرد: حضرت زهرای مرضیه(س) برای دفاع از حق، ولایت و امامت و مبارزه با ظلم به شهادت رسیدند.

میرعمادی عنوان کرد: هیچ واقعه‌ای مظلوم‌تر و جانسوزتر از شهادت حضرت زهرا(س) نیست و ایشان دختر بهترین خلق خدا بر روی زمین است.

خطیب این هفته نماز جمعه خرم‌آباد با اشاره به اول بهمن‌ماه سالروز ترور حسنعلی منصور نخست وزیر رژیم شاه توسط شهید بخارایی گفت: ضرورت دارد در هر زمانی خادم و خائن به ملت را بشناسیم.

وی اضافه کرد: حسنعلی منصور یک خائن به ملت و خادم استعمارگران بود که کاپیتولاسیون را تایید کرد در حالی که شهیدان مدرس، بخارایی و نواب صفوی خادم ملت و دشمن استعمارگران بودند.

امام جمعه خرم‌آباد اظهار کرد: امروز هم عده‌ای به ملت خیانت می‌کنند که باید معرفی شوند و عده‌ای به این ملت خدمت می‌کنند که آن‌ها را نیز باید بشناسیم و از آنها تجلیل کنیم.

میرعمادی در بخشی از سخنان خود گفت:خوشبختانه شاهدیم برغم تحریم و مشکلات اقتصادی در لرستان مرکز چشم پزشکی، مرکز درمان ناباروری با پیشرفته‌ترین تجهیزات افتتاح شد و پتروشیمی خرم‌آباد همچنان فعالیت دارد.

آیت الله سعیدی: مسئولان اقتدار ملی را به توهم گشایش‌های خارجی گره نزنند

امام جمعه قم گفت: مسئولان با شجاعت و عقلانیت به توصیه‌های رهبری عمل کنند و اقتدار ملی را به توهم گشایش‌های خارجی گره نزنند.

به گزارش ایسنا، آیت الله سیدمحمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم در مصلی قدس در رابطه با دیدار مردم قم با رهبری در 19 دی ماه اظهار کرد: معظم له در این دیدار مدال مرکز و مادر انقلاب را به قم دادند و این شهر را پایگاه جهاد و انقلاب خواندند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) بیان کرد: دشمن می‌خواهد حوزه را از انقلاب جدا کند و تفکرات روشنفکری غربی و سکولاریسم را به عنوان هنجار غالب در حوزه‌های علمیه نهادینه کند، از طرفی در تلاش است سبک زندگی مردم را به سمت زندگی مدرن غربی سوق دهد.

وی خاطرنشان کرد: مردم غیرتمند قم نباید اجازه دهند که دست‌های خائن و پلید به اهداف شوم خود دست یابند بلکه باید با هدایت های مراجع و حوزه علمیه و با پیروی از رهبری، کسانی که ناآگاه و غافل هستند را ارشاد و این دست‌های خائن را قطع کنند.

امام جمعه قم عنوان کرد: هم‌چنین رهبری اولویت مسئولان را حل مشکلات معیشتی مردم دانستند ما نیز در نماز جمعه از دولتمردان تقاضا داریم که با اقدامات خود نشان دهند که در فکر رفع مشکلات معیشتی مردم هستند.

وی اظهار کرد: ارائه آمار به تنهایی دردی را درمان نخواهد کرد چرا که دشمن بر معیشت مردم تمرکز دارد و جریاناتی نیز منابع کشور را می‌بلعد و با کارشکنی و دلال بازی مانع از پیشرفت کشور می‌شود.

آیت الله سعیدی عنوان کرد: اقدامات قوه قضائیه در مقابله با جرائم اقتصادی جای تقدیر دارد اما باید این حرکت های امیدبخش تداوم یابد و دست مفسدان اقتصادی و جریانات مرموز را از اقتصاد کشور قطع کنند. دولتمردان نیز باید مراقب گفتار و رفتار خود باشند و از اشرافی گری بپرهیزند و انقلابی عمل کنند و با تقویت تولید ملی و رفع مشکلات امید را در جامعه زنده کنند.

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

کلیدواژه: جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها امام جمعه خطبه های نماز جمعه درآمد فضای مجازی کشورهای اروپایی جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۰۹۴۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آل هاشم: انگشت فرزندان ایران اسلامی بر روی ماشه است
 • برخی یا انتخاب تیترهایی، به سلیقه خود به تفسیر این موضوع پرداختند / عده‌ای دنبال تعطیلی حدود الهی هستند
 • انگشت فرزندان ایران اسلامی بر روی ماشه است
 • دشمن چشم دیدن پیشرفت انقلاب اسلامی را ندارد
 • واکنش دادستان کل کشور به فضاسازی‌ درباره "قطع ید"
 • واکنش دادستان کل کشور به فضاسازی‌ معاندین نظام درباره اجرای حدود الهی
 • دل بستن به اروپا در برجام یک امید واهی است/آمریکا فقط شعار دموکراسی را می‌دهد
 • تهران| پیشرفت ایران اسلامی در گِرو اعتماد به سرمایه‌های داخلی است
 • اروپا سر ما را کلاه گذاشت و مسئولان توجیه‌گر آنان نباشند/ برخی نمی خواهند کالاهای اساسی ارزان به دست مردم برسد
 • نفوذ دشمن در داخل کشور، فتنه ای خطرناک /تلاش دشمن برای آلوده کردن جامعه اسلامی
 • محکومیت شدید دستگیری و شکنجه مرضیه هاشمی/قوه قضائیه با دانه درشت‌های خائن برخورد قاطع کند
 • حجت‌الاسلام آل‌هاشم: در راه پیشرفت و بالندگی ایران اسلامی منتظر اجازه و اخم هیچ بیگانه‌ای نیستیم
 • حضرت فاطمه زهرا(س) در دفاع از حریم ولایت و امامت الگوی مبارز سیاسی است
 • منتظری: اجرای حدود الهی تعطیل بردار نیست
 • آثار آیت‌الله العظمی سبحانی به نظام سیاسی اسلام تمرکز دارد
 • دیپلماسی ظریف در عراق/ هنوز از اجرای SPV خبری نیست
 • حجت‌الاسلام انصاریان: تفسیر ۳۵ جلدی قرآن آماده نشر است
 • حجت‌الاسلام طائب: دشمن جرأت اجرای تهدیداتش را ندارد
 • تشییع و خاکسپاری پیکر حجت الاسلام شیخ علی اکبر مهربان