حیدریان بخشدار ماهیدشت در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،  گفت: درطی ۹ماه سال۹۷مبلغ ۴۳۰میلیون زکات دراین منطقه جمع آوری شده ومبلغی از ان مصرف هزینه فقرا  ونیز مبالغی هم هزینه تعمیرات مساجد بخش گردید.

 وی بیان کرد :زکات به عنوان یکی از عوامل مهم برقراری عدالت اجتماعی، مبارزه با  فقر است و  برکات بسیاری  نیز برای  مودیان  زکات دارد .

حیدریان  گفت: زکات در حقیقت ذخیره قیامت می‌شود، بنابراین مال فانی را جاودانه می‌کند. کامیابی‌های احتمالی و موقت و پردردسر دنیا را می‌توان از طریق پرداخت زکات به کامیابی‌های قطعی و دائمی و بی‌دردسر تبدیل نمود.

 وی افزود:  جلسات متععدی با کشاورزان ماهیدشتی برگزار کردیم تا بتوانیم این فرهنگ ارزشمندرا بیشتر  تقویت کنیم  بیشتر مصارف زکات نیز برای رفع مشکلات نیازمندان همان منطقه هزینه می شود.

 

انتهای پیام/ز

 

تقویت فرهنگ زکات در استان کرمانشاه

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

تقویت سیستم ایمنی بدن با ۱۵ ماده خوراکی

سیستم ایمنی بدن شامل اندام‌ها، سلول‌ها، بافت‌ها و پروتئین‌ها است که در فرایند‌هایی که منجر به بیرون راندن پاتوژن‌ها مانند ویروس‌ها، باکتری‌ها و میکروارگانیسم‌های خارجی (که عامل عفونت و بیماری هستند) می‌شود، نقش ایفا می‌کنند و با عفونت و بیماری، مبارزه می‌کنند.
هنگامی که سیستم ایمنی بدن با پاتوژن مواجه می‌شود، واکنش نشان می‌دهد. سیستم ایمنی آنتی‌بادی‌هایی را آزاد می‌کند که به آنتی ژن‌های پاتوژن‌ها متصل شده و آن‌ها را می‌کشد. مصرف غذا‌های خاصی در رژیم غذایی، واکنش ایمنی بدن را تقویت می‌کند. در ادامه ۱۵ مورد از غذا‌هایی که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کنند را معرفی می‌کنیم.

مواد غذایی موثر در تقویت سیستم ایمنی بدن
یک رژیم غذایی سالم و متعادل در حفظ سلامتی نقش مهمی دارد. مواد غذایی زیر به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کنند:
۱. بلوبری
بلوبری دارای خواص آنتی اکسیدانی است که می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند. بلوبری دارای نوعی از فلاونوئید به نام آنتوسیانین است که دارای خواص آنتی اکسیدان است و به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۶ انجام شد نشان داد که فلاونوئید‌ها نقش مهمی در حفظ ایمنی مجاری تنفسی دارند. پژوهشگران دریافته‌اند افرادی که رژیم غذایی سرشار از فلاونوئید‌ها دارند، احتمال ابتلا به عفونت دستگاه تنفسی فوقانی و یا سرماخوردگی در آن‌ها بسیار کمتر از دیگران است.
۲. شکلات تلخ
شکلات تلخ دارای آنتی اکسیدانی به نام تئوبرومین است که با محافظت از سلول‌ها در برابر رادیکال‌های آزاد به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. رادیکال‌های آزاد مولکول‌هایی هستند که بدن هنگام تجزیه غذا و یا قرار گرفتن در معرض آلودگی‌ها، تولید می‌کند. رادیکال‌های آزاد می‌توانند به سلول‌های بدن آسیب برسانند و موجب بیماری شوند. با وجود مزایای بی‌شمار آن، شکلات تلخ دارای کالری زیاد و چربی اشباع است؛ بنابراین بایستی در مصرف آن اعتدال را رعایت کنید.
۳. زردچوبه
زردچوبه ادویه‌ای زردرنگ است که در بسیاری از نقاط جهان در پخت و پز استفاده می‌شود. همچنین زردچوبه در بسیاری از دارو‌ها نیز استفاده می‌شود. زردچوبه به دلیل داشتن ترکیبی به نام کورکورمین موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود. کورکومین دارای اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است.

۴. ماهی‌های چرب
ماهی سالمون، ماهی تن، و دیگر ماهی‌های چرب منبع غنی از اسید‌های چرب امگا ۳ هستند.
بر اساس گزارشی در سال ۲۰۱۴، مصرف طولانی مدت اسید‌های چرب امگا ۳ خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید (RA) را کاهش می‌دهد. RA یا روماتیسم مفصلی یکی از بیماری‌های خود ایمنی مزمن است. بدین معنی که در صورت ابتلا، سیستم ایمنی بدن به اشتباه به یک بخش سالم از بدن حمله می‌کند.

۵. بروکلی
کلم بروکلی سرشار از ویتامین C. است. همچنین دارای آنتی اکسیدان‌های قوی مانند سولفورفان است. به همین دلیل، انتخاب خوبی در میان سبزیجات است. مصرف مداوم این سبزی موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.

۶. سیب زمینی شیرین
سیب زمینی شیرین غنی از بتا کاروتن است. این آنتی اکسیدان موجب نارنجی شدن رنگ سیب زمینی می‌شود.
بتا کاروتن منبع ویتامین A. است. به حفظ سلامت پوست کمک می‌کند و آن را از آسیب‌های پرتو فرا بنفش (UV) محافظت می‌کند.
۷. اسفناج
اسفناج به دلیل دارا بودن مواد مغذی ضروری و آنتی اکسیدان‌ها سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. اسفناج سرشار از مواد زیر است:
فلاونوئید‌ها
کاروتنوئید‌ها
ویتامین C.
ویتامین E. ویتامین C. و E. به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کنند. همچنین تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف فلاونوئید‌ها موجب جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی می‌شود.

۸. زنجبیل
زنجبیل در انواع غذاها، دسرها، و دمنوش‌ها استفاده می‌شود. بر اساس یک بررسی، زنجبیل دارای خواص ضدالتهابی و ضد عفونی کننده است و به حفظ سلامت افراد کمک می‌کند. با این حال، پژوهش‌های بیشتری لازم است تا تأیید کند که زنجبیل می‌تواند به طور موثر از بیماری جلوگیری کند یا خیر.

۹. سیر
سیر یک درمان خانگی برای جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی و برخی بیماری‌های عفونی است.
نتایج یک بررسی نشان داد که مصرف مکمل‌های سیر حاوی آلیسین موجب کاهش خطر ابتلا به سرماخوردگی در افراد می‌شوند.
در گروهی که دارونما مصرف می‌کردند، تعداد مبتلایان به سرماخوردگی دو برابر بیشتر از کسانی بود که مکمل سیر مصرف می‌کردند. با این حال، پژوهش‌های بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا سیر می‌تواند موجب پیشگیری از سرماخوردگی شود یا خیر.

۱۰. چای سبز
چای سبز دارای مقدار کمی از کافئین است، بنابراین در میان مردم به عنوان جایگزینی برای چای یا قهوه استفاده می‌شود. نوشیدن چای سبز موجب تقویت سیستم ایمنی می‌شود. چای سبز همانند بلوبری دارای فلاونوئید‌ها است که احتمال ابتلا به سرماخوردگی را کاهش می‌دهد.

۱۱. کفیر
کفیر یک نوشیدنی تخمیر شده است که دارای باکتری‌هایی زنده و مفید برای سلامتی بدن است. پژوهش‌های اولیه نشان می‌دهد که نوشیدن کفیر توانایی سیستم ایمنی را افزایش می‌دهد. پژوهش‌های اخیر نشان داده اند که مصرف منظم کفیر فواید زیر را به همراه دارد:

مبارزه با باکتری‌ها
کاهش التهاب
افزایش فعالیت آنتی اکسیدان‌ها
بیشتر این پژوهش‌ها بر روی حیوانات یا در آزمایشگاه انجام شده است. مطالعات بیشتری باید انجام شود تا چگونگی تاثیر کفیر بر تقویت سیستم ایمنی بدن مشخص شود.

۱۲. تخمه آفتابگردان
تخمه آفتابگردان میان وعده دلچسب و افزودنی خوشمزه‌ای در سالاد‌هاست. تخمه آفتابگردان سرشار از ویتامین E. و آنتی اکسیدان هاست.
ویتامین E. با مبارزه با رادیکال‌های آزادی که به دیواره سلول‌ها آسیب می‌رسانند، موجب بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن می‌شود.

۱۳. بادام
بادام یکی دیگر از منابع سرشار از ویتامین E. است. بادام غنی از منگنز، منیزیم و فیبر نیز هست. یک مشت کوچک یا یک چهارم یک فنجان بادام، یک میان وعده سالم است که می‌تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند.

۱۴. پرتقال و کیوی
پرتقال و کیوی سرشار از ویتامین C. هستند. در حالی که دانشمندان هنوز از نحوه عملکرد ویتامین C. در بدن اطلاعات کافی ندارند، اما مصرف ویتامین C. موجب کاهش مدت زمان سرماخوردگی شده و عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود می‌بخشد.

۱۵. فلفل قرمز
برای افرادی که به دلیل قند موجود در میوه‌ها از مصرف آن‌ها اجتناب می‌کنند، فلفل قرمز جایگزین مناسبی است که سرشار از ویتامین C. است. با توجه به مطالعات انجام شده سرخ کردن و کباب کردن برای حفظ مواد مغذی فلفل قرمز بهتر از بخار پز یا آب‌پز شدن آن است.

راه‌های دیگر تقویت سیستم ایمنی بدن
توجه به برخی نکات در شیوه زندگی موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود:

اجتناب از سیگار کشیدن (ترک سیگار)
ورزش منظم
حفظ وزن متعادل
اجتناب از نوشیدن الکل
داشتن خواب کافی
به حداقل رساندن استرس
شستشوی صحیح دست‌ها
حفظ بهداشت دهان و دندان

جمع بندی
مصرف ۱۵ ماده غذایی معرفی شده در این مقاله موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود و توانایی مبارزه با عفونت را افزایش می‌دهد.
به خاطر داشته باشید که داشتن یک رژیم غذایی سالم و متعادل برای حفظ سلامت و ایمنی بدن ضروری است.
شیوه زندگی افراد نیز بر حفظ سلامتی موثر است. از این رو ورزش منظم و اجتناب از سیگار و الکل را مدنظر قرار دهید.   منبع: ستاره

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

عکسهایی از تولد رویا تیموریان در 52 سالگی

کلیدواژه: اخبار اقتصادی کشاورزان

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۰۹۵۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تحقق ۱۱۸ درصدی برنامه ابلاغی زکات در استان زنجان
 • طرح تقویت بنیه علمی با اولویت روستاها دربوشهر ادامه می یابد
 • اولویت برنامه دستگاه‌های اجرایی تقویت نشاط اجتماعی است
 • تقویت زیرساخت‌های بازارچه‌های مرزی کرمانشاه در اولویت است
 • سروآباد رتبه اول جمع آوری زکات در کردستان شد
 • تقویت انسجام ملی در سایه رشد و توسعه گردشگری
 • تقویت همکاری های چین و ایران به نفع جهان است
 • مکالمه تلفنی جالب کمال کامیابی‌نیا با دخترش +فیلم
 • راهکارهای سلامت جسمانی در آموزه‌های قرآن
 • پرداخت زکات در جامعه نهادینه شود
 • بررسی ۱۰ اقدام عملی حضرت علی(ع) برای سامان یافتن نظام اقتصاد
 • حمایت و تقویت اقدامات مردم‌نهاد در راستای تسهیل ازدواج جوانان
 • اعتماد سازی درساختار زکات ضروری است
 • جمع‌شدن بساط پول نقد در شهرداری تهران
 • مواد غذایی موثر در تقویت سیستم ایمنی بدن
 • جمع‌شدن بساط پول نقد در شهرداری
 • هر واحد بوم گردی، یک بنگاه اقتصادی و فرهنگی
 • اقشار توانمندتر هزینه‌های بیشتر پرداخت کنند
 • درآمد و هزینه زندگی در آمریکا بیشتر است یا ایران؟