آیدین بابایی سرپرست هیات شطرنج آذربایجان‌غربی در گفت و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ، اظهار داشت:  مسابقات استانی شطرنج روز‌های ۱۱ تا ۱۲ بهمن امسال و همزمان با گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی به میزبانی شهرستان ارومیه برگزار خواهد شد.   وی افزود: پیش بینی می‌شود در این مسابقات حدود ۱۵۰ شطرنج باز داخلی در دو بخش مردان و زنان و در ۹ الی ۱۱ دور به روش سوئیسی رقابت خواهند کرد که نتایج و جدول مسابقات جهت محاسبه درجه بین المللی به فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) ارسال خواهد شد.


سرپرست هیات شطرنج آذربایجان‌غربی با بیان اینکه برخی شهرستان‌های استان نیز برای برگزاری مسابقات جام فجر اعلام آمادگی کرده بودند، افزود: سیاست هیات شطرنج، برگزاری چرخشی این مسابقات هرسال به میزبانی یک شهرستان بوده و با توجه به ظرفیت‌های بالای آذربایجان‌غربی در این رشته ورزشی و نیز توانمندی بالای شهرستان‌ها در میزبانی مسابقات مختلف، مسابقات شهرستانی در شهر‌ها برگزار و مسابقات استانی گرامیداشت دهه مبارک فجر امسال به میزبانی شهرستان ارومیه برگزار خواهد شد.   بابایی، ظرفیت شطرنج در آذربایجان‌غربی را با توجه به حضور چهره‌های جدید از این استان در رده‌های سنی مختلف را پربار و امیدآفرین خواند و ابراز امیداوری کرد که برگزاری مسابقات مختلف استانی، کشوری و بین المللی در آذربایجان‌غربی باعث همگانی شدن بیشتر این رشته ورزشی در میان خانواده‌ها شود.   انتهای پیام/م   برگزاری مسابقات شطرنج در ارومیه

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

آذربایجان غربی درگیر حل مسئله اشتغال؛ فرصت‌ها و ظرفیت‌هایی که از بین می‌روند

بنابر اذعان مدیران دولتی در آذربایجان غربی مهمترین مسئله این استان مشکل اشتغال است در حالی که فرصت‌ها و ظرفیت‌هایی فراوانی در همین جغرافیا وجود دارند که با بی توجهی محض از بین می‌روند. ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸ استانها آذربایجان غربی نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، ظرفیت‌ها و فرصت‌های فراوان اشتغال در آذربایجان غربی محدود به وجود 967 کیلومتر مرز مشترک آن با سه کشور عراق، ترکیه و جمهوری نخجوان نیست چرا که علاوه بر آن بستر آماده کشاورزی در این استان به واسطه وجود قریب به نیم میلیون هکتار از اراضی مستعدان که هر سال بدان افزوده نیز می‌شود بسیار فراهم است.

علاوه بر آن این خطه از کشور موقعیت بسیار برجسته‌ای در زمینه گردشگری دارد چراکه دو اثر ثبت شده جهانی آن در فهرست یونسکو در کنار حدود یک هزار و 500  اثر و مکان تاریخی و تفریحی دیگر اعتباری برای توسعه صنعت توریسم در این منطقه به شمار می‌آید.

صنایع تبدیلی بخش کشاورزی و وجود معادن سرشار اغلب عناصر جدول مندلیف در این استان در کنار وجود معادن طلا در تکاب به تنهایی می‌توانند عامل کاهش نرخ بیکاری در استان قلمداد شده و رونق کسب‌وکار به سایر حرفه‌ها و صنوف را در پی آورند.

فرصت‌ها و ظرفیت‌های سرمایه گذاری در آذربایجان غربی

اما واقعیت این است که همه این فرصت‌ها و ظرفیت‌ها مورد غفلت چند دهه‌ای قرار گرفته و بسیاری از همین فرصت‌ها بعضاً تهدید نیز تلقی شده‌اند که از جمله آنها توسعه کشاورزی است که به سبب وقوع بحران دریاچه ارومیه این روزها به عنوان یک معضل بدان نگریسته می‌شود نه عامل حل بسیاری از مشکلات حوزه اشتغال.

استاندار آذربایجان غربی معتقد است: این استان جز 5 استان امن کشور است و همیشه امنیت کامل در استان با تلاش نیروهای نظامی و انتظامی استان برقرار است و حتی در نقطه صفر مرزی استان برای سرمایه‌گذاران مشکل امنیتی  وجود ندارد.

محمدمهدی شهریاری بابیان اینکه مهم‌ترین دغدغه دولت و استان مسئله  اشتغال است می‌گوید: برنامه ریزی‌های خوبی در بودجه 98 برای حل مشکل اشتغال استان در نظر گرفته شده که امید است با اجرای  این برنامه‌ها نرخ بیکاری استان کاهش یابد.

وی تصریح می‌کند: علیرغم مشکلات موجود، آذربایجان غربی بعد از کرمان و تهران  جز 3 استان اول در جذب سرمایه‌گذار خارجی به مبلغ 117 میلیارد تومان است و خوشبختانه توجه دولت به آذربایجان غربی  نیز افزایش یافته و امسال تخصیص بودجه به استان نسبت به سال‌های قبل افزایش داشته که نشان از توجه دولت به این استان مرزی دارد.

افتتاح 700 پروژه در دهه فجر در آذربایجان غربی

استاندار آذربایجان غربی از افتتاح 700 پروژه در دهه فجر امسال در  استان خبر داده و می‌گوید: به‌واسطه افتتاح این طرحها 7 هزار و 500 شغل در استان ایجاد خواهد شد.

شهریاری معتقد است: بخش کشاورزی به عنوان مهم‌ترین بخش اقتصادی استان است که با کمترین هزینه و سرمایه‌گذاری می‌توان تعداد بیشتری اشتغال پایدار در این بخش ایجاد کرد.

وی می‌گوید: ایجاد پروژه‌های کوچک روستایی در مناطق کمتر توسعه یافته با به کارگیری تمام ظرفیت‌های استان لازم و ضروری است و به کارگیری تکنولوژی‌های جدید، یافته‌های علمی، آماده‌سازی زیرساخت‌ها و جذب سرمایه‌گذاری از مهمترین عوامل پیشرفت در بخش کشاورزی محسوب می‌شود.

توسعه کشاورزی آذربایجان غربی با فناوری‌های نوین

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز معتقد است: کشاورزی قراردادی و خرید تضمینی محصولات کشاورزی از عواملی است که توجه به آنها می‌تواند در تشویق کشاورزان به تولید با بهره‌وری بالا کمک کند.

رسول جلیلی با بیان اینکه با توجه به منابع محدود تلاش این بخش بر روی نقاط هسته‌ای و کلیدی متمرکز می‌شود می‌افزاید: در مدیریت جدید برنامه‌ریزی‌ها بیشتر بر روی پیشران‌های توسعه کشاورزی در کنار احیای دریاچه ارومیه به عنوان اولویت اول سازمان جهاد کشاورزی استان متمرکز می‌شود تا وضعیت معیشت کشاورزان با استفاده از فناوری‌های نوین در بخش کشاورزی بهبود یابد.

وی می‌گوید: از طرح‌های نو و پیشنهادات و راهکارهای جدید در راستای پیشبرد اهداف بخش کشاورزی استان استقبال می‌شود.

دریافت تسهیلات راهکار دولت برای حل مشکل اشتغال

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی نیز می‌گوید: با تمامی تلاش‌هایی که این اداره کل برای کاهش آمار بیکاری انجام داده ولی هنوز تعداد بسیار زیادی از افراد در این استان بیکار هستند.

رضا نقی زاده می‌افزاید: متاسفانه برای اطلاعات ثبت‌شده در کاریابی‌ها کسی تره هم خورد نمی‌کند کما اینکه هزاران بیکار ثبت‌نام‌شده در کاریابی‌ها سازوکاری بر سر راه خود نمی‌بینند تا از این طریق حداقل برای دریافت تسهیلات اشتغال آفرین روستایی به بانک‌ها معرفی شوند بلکه باید همیشه چشم‌انتظار یک تلفن بمانند که از سوی کاریابی انجام بشود یا نشود تا بلکه یک شغل غیر مرتبط و بخورونمیری بیابند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی دراین‌باره معتقد است: اشتغال روستایی و عشایری یک برنامه دولتی برای مناطق روستایی و عشایری با ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت، 4 درصدی است که اعتبار ابلاغی برای استان آذربایجان غربی 480 میلیارد تومان است.

بهبود معیشت کشاورزان آذربایجان غربی با استفاده از فناوری‌های نوین شتاب می‌گیردآذربایجان غربی| بانک‌ها مانع آغاز سرمایه گذاری‌های صنعت گردشگری در نقده هستندآذربایجان غربی روی کاغذ سومین استان در جذب سرمایه‌گذاری خارجی شد

همه اینها در حالی است که فرصت‌های فراوانی در حوزه اشتغال با استفاده از جدی گرفتن بیش‌ازپیش مبادلات مرزی در بازارچه‌ها و پایانه‌های مرزی، راه‌اندازی صنایع پایین‌دستی پتروشیمی، راه‌اندازی شهرک پلیمر، راه‌اندازی شهرک سرمایه گذاری‌های خارجی، شهرک صنعتی فرآوری سنگ‌های معدنی، شهرک صنعتی مبل و مصنوعات چوبی، حل مشکل واحدهای تولیدی صنایع فولاد و راه‌اندازی صنایع پایین‌دستی آن در کنار افزایش توجه به بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی آن می‌تواند صدها هزار فرصت شغلی جدید در آذربایجان غربی را پدید آورد.

گزارش از محمد آقایی پر

انتهای پیام/ ع

R41361/P/S6,48/CT7

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

کلیدواژه: شطرنج اخبار ورزشی

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۰۹۵۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بهره برداری از یک هزار واحد مسکونی در آذربایجان غربی
 • تیم فوتبال همیاری آذربایجان‌غربی مقابل راه یاب ملل مریوان مغلوب شد
 • اصلاح الگوی کشت اولویت نخست بخش کشاورزی آذربایجان غربی
 • لیگ برتر فوتبال بانوان: برد راه‌یاب ملل مریوان برابر همیاری آذربایجان‌غربی
 • آغاز رقابت ۱۴۸ شطرنج باز در مرحله نخست مسابقات شهر‌های مازندران
 • تشکیل ۵۰ پرونده احتکار به ارزش ۱۸ میلیارد ریال در آذربایجان غربی
 • معرفی برترین‌های مرحله استانی مسابقات ملی دفاع ۳ دقیقه‌ای پایان‌نامه در آذربایجان غربی
 • شکست تیم استقلال جنوب تهران مقابل تیم ۹۰ ارومیه /ناصر شهنازی استعفا داد /همیاری آذربایجان‌غربی میهمان راه‌یاب ملل مریوان
 • دربی شمالغرب کشور / همیاری آذربایجان‌غربی میهمان راه‌یاب ملل مریوان
 • برگزاری رویدادهای مهم ورزشی باعث رونق استان می شود
 • وضعیت خوب لرستان از نظر میزبانی مسابقات کشوری در سال 97 /فعالیت های هیئت انجمن های ورزشی استان مطلوب است
 • خط ارتباطی ارومیه _مرسین یکی از خطوط نجات اقتصاد کشور است
 • اعلام آمادگی مشهد برای میزبانی جام جهانی کشتی
 • آمادگی مشهد برای میزبانی جام جهانی کشتی آزاد 2019
 • سارق داخل خودرو در ارومیه دستگیر شد
 • برگزاری جلسه شورای اداری آذربایجان غربی با حضور وزیر اطلاعات
 • مشهدمقدس برای میزبانی جام جهانی کشتی اعلام آمادگی کرد
 • جلسه درس اخلاق رسانه در آذربایجان غربی+تصاویر
 • کولاک آذربایجان غربی را فرا می گیرد