به گزارش ایرنا احمدعلی موهبتی پنجشنبه شب در نشست با معتمدان منطقه سیستان که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد اظهار داشت: سیستان و بلوچستان ظرفیت های بی بدیلی برای توسعه و پیشرفت داردکه برای رسیدن به این هدف نیازمند همکاری و همراهی مردم و معتمدان هستیم.
وی خطاب به معتمدان و بزرگان طوایف سیستان گفت: اگر می خواهید در سیستان و بلوچستان توسعه ای رقم بخورد اول از همه خود مردم و معتمدان باید آسیب‌شناسی کنند و سپس وارد کار شوند.


استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دولت به تنهایی نمی‌تواند ایران و استان را آباد کند البته دولت موظف است زیرساخت ها را فراهم کند اما اگر توسعه می‌خواهیم باید در کنار همراهی مردم، بزرگان نیز با از خودگذشتگی پا به عرصه فعالیت و سرمایه گذاری بگذارند.
وی بیان کرد: در سیستان نیز فرصت های شغلی خوبی وجود دارد از جمله ظرفیت نژاد گاو اصیل سیستانی با آن همه مزیت جای تاسف دارد که چرا فارغ التحصیلان دانشگاهی با مدارک عالیه تحصیلی نمی توانند در این زمینه کاری انجام بدهند.
به گزارش ایرنا در این نشست شماری از معتمدان و بزرگان طوایف سیستان به نقطه نظرات خود در رابطه با مشکلات این منطقه پرداختند و خواستار توجه بیشتر مسئولان به شمال سیستان و بلوچستان شدند که بر اثر خشکسالی های 19 ساله شرایط سکونت و اشتغال این نقطه از ایران اسلامی به خطر افتاده است.
9914**3213
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

پیشرفت‌های نظام علت دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی است / ولایی بودن باعث شد از گردنه‌های سخت و فتنه‌های بزرگی عبور کنیم

ائمه جمعه استان با تاکید بر اینکه جبهه استکبار هرگز دست از شیطنت بر نخواهد داشت گفتند: دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی به علت پیشرفت‌های نظام در عرصه‌های مختلف است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما ؛ آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه های نمازجمعه گرگان اظهارداشت: مردم قم در 19 دی خدمت رهبر معظم انقلاب رفتند و ایشان برای آنها نکاتی را مطرح کردند یکی از این نکات این بود که برخی می‌گویند بعضی از کارها را اگر ما انجام نمی‌دادیم این مشکلات پیش نمی‌آمد اگر امام نمی‌فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند یا شعار مرگ بر آمریکا را نمی‌گفتیم یا لانه جاسوسی تسخیر نمی‌شد این مشکلات پیش نمی‌آمد و این حرف‌ها را مطرح می‌کنند که بعضی که اطلاعات تاریخی ندارند تحت تاثیر قرار می‌گیرند. که این گونه مطالب بی پایه واساسی است.

وی تصریح کرد: شعارهایی که ما در تظاهرات‌های قبل از انقلاب داشتیم مرگ بر آمریکا نبود همه جا شعار مرگ بر شاه بود از زمانی این شعار آغاز شد که ما انقلاب کرده بودیم و نظام نو و جدیدی روی کار آمده بود، اگر آمریکایی‌ها می‌پذیرفتند این نظام جدید را و ما را می‌پذیرفتند به عنوان پدیده جدید آیا ما این‌گونه برخورد می‌کردیم.

نماینده ولی فقیه در گلستان خاطرنشان کرد: انگلیس‌ها سابقه استعماری بیشتری داشتند اما با آنها رابطه داشتیم اما با شما رابطه نداشیم چون در داخل و خارج شروع کردید به کارشکنی و توطئه، در سفارت آمریکا توطئه علیه ما آغاز شد و در خارج هم شاهی که مردم ما علیه آن شعار می‌دانند را پناه دادند و در برابر مردم ایران ایستادند.

وی تصریح کرد: مرگ بر آمریکا واین رفتارها پس از این مواضع شما بعد ازانقلاب ایجاد شد پس حرف این آدم‌ها پوچ است. آمریکا در کودتای 28 مرداد دخالت داشت، مصدق و دولت ملی آن روز روابطش با آمریکا خوب بود کودتا برایش به راه انداختید و دولت ملی را ساقط کردید و خیلی کارهای دیگر را انجام دادید و در همه جای دیگر دنیا در حال انجام جنایت هستید، در آمریکای لاتین، در یمن و در افغانستان همه جا در حال انجام جنایت هستید.

نورمفیدی گفت: اینها با دو تا مسئله ما مخالف هستند ما می‌خواهیم مستقل باشیم و روی پای خودمان بیاستیم اما آنها این را نمی‌خواهند. آنها دنیایی را می‌خواهند که زیر چتر آنها باشند و کوچک باشند اما ما این را نمی‌خواهیم چون می‌خواهیم عزیز باشیم برده و خوار کسی نباشیم اما آنها این را نمی‌خواهند،می‌خواهند خودشان یک تنه در میدان باشند و هر که باشد نابود می‌کنند نمونه آن صدام و قذافی را که دوستش بودن وخودشان آن را نابود کردند.

وی تاکید کرد: با توسعه وپیشرفت ما مخالف هستند، پیشرفت دو گونه است، پیشرفتی که متکی به خود ملت باشد مدنظر ما است ما امروز انرژی هسته‌ای، قدرت دفاعی، قدرت موشکی به جای خوبی رسیدیم و این‌ها همه قدرت خودمان است آنها این را نمی‌خواهند. ریشه دشمنی آنها با ما این است.

امام جمعه گرگان گفت: ملت ایران اراده کرده زیر یوغ کسی نباشد، در تاریخ صد ساله ایران افراد زیادی سر بردار شدند، در به در شدند و کشته شدند و ما امروز به این نتیجه رسیده‌ایم که حاصل این صد سال سرمایه‌گذاری است و آنها این را نمی‌خواهند آنها برای ما مشکلات درست می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در گلستان خاطرنشان کرد: ما برای ادامه فعالیت نیاز به همکاری مردم داریم و همان‌گونه که آقای روحانی گفتند دولت تنهایی نمی‌تواند و به همراهی مردم نیاز دارد، پس مردم باید همکاری کنند تا تصمیمات گرفته شده به نتیجه برسد.

نورمفیدی گفت: مردم در سال 41 همراه نبودند و انقلاب نشد و امام خمینی (ره) زندانی شد اما در سال 57 مردم همراهی کردند و ما انقلاب کردیم و پیروز شدیم.

وی درباره سفر رئیس جمهور هم افزود: اعتبارات برای استان گلستان در سفر نخست 600 میلیارد بود و در این سفر به 3000 میلیارد رسید و 5 برابر شد، 5 بیمارستان در استان در نظر گرفته شد و برای گرگان بیمارستان 600 تختخوابی در نظر گرفته شد، در سفر نخست طرح زهکشی در 34 هزار هکتار انجام شد و تأثیرات زیادی در بخش کشاورزی استان ایجاد کرد و در این سفر هم قرار شد 50 هزار هکتار طرح اجرا شود و من پیشنهاد دادم 70 هزارهکتار اجرا شود، سفر خوبی بود و برکاتی برای استان داشته باشد.

امام جمعه گالیکش:ولایی بودن باعث شد از گردنه‌های سخت و فتنه‌های بزرگی عبور کنیم

حجت‌الاسلام سید محمد دلبری پس از توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و ترک گناهان و محرمات، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه سلام‌الله علیها و دهه اول فاطمیه گفت: کما فی السابق در مساجد و تکایا و حسینیه‌ها و ... سه روز از دهه اول فاطمیه را عزاداری خواهیم کرد؛ یک روز قبل از شهادت، روز شهادت و روز پس از شهادت؛ در دهه دوم نیز 5 روز را عزاداری خواهیم کرد دو روز قبل از شهادت روز شهادت و دو روز پس از شهادت.

وی افزود: در منازل هم جلسات ایام فاطمیه را برگزار کنیم و برنامه‌های فاطمی را رنگ و بوی عاشورایی بدهیم و از برکات بسیار زیاد آن حظ و بهره لازم را ببریم.

خطیب جمعه گالیکش با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی تجلی‌بخش توحید ربوبی و استقرار نظام اسلامی است گفت: خدا را شاکر و سپاس‌گزاریم شما مردم آمدید گوش‌به‌فرمان حضرت امام (ره) دادید و در کنار آن امام راحل و عظیم الشان این انقلاب اسلامی و این تحفه الهی را نصیب کشور و جهان اسلام کردید، حکومت الله را مستقر کردید و حکومت شاهنشاهی، ظالمان و یاغیان را نابود کردید.

حجت‌الاسلام دلبری تصریح کرد: همه این‌ها به خاطر تبعیت از ولایت است، آنچه نگذاشت نظام ولایی ما همانند نظام ولایی پیامبر اکرم (ص) و امام علی (ع) عمر کوتاهی داشته باشد و آن را 40 ساله ساخته است ولایی بودند شما مردم در عمل، فکر، سخن، رفتار و ... بوده است.

امام‌جمعه گالیکش اظهار داشت: اعمالی که انقلاب اسلامی را از گردنه‌های سخت و فتنه‌های بزرگی مانند فتنه حزب خلق مسلمان در دهه 50؛ فتنه حاکمیت ملی‌گراهای بیگانه از اسلام و فتنه قائم‌مقام رهبری در دهه 60؛ فتنه سکولارهای منفعل در برابر فرهنگ غرب در دهه 70 و از همه آن‌ها بزرگ‌تر فتنه استکبار در دهه 80 به‌سلامت عبور داد همین ولایی بودن ما، نظام ما و کشور ما بود که باعث شد تام تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.

خطیب جمعه گالیکش تأکید کرد: ولایی بودن در آینده هم ضامن بقا انقلاب ما بوده و خواهد بود.

وی گفت: شناخت عمیق نظام ولایی و مهندسی حکومت دینی و اسلامی، چیستی ولایت محوری در زندگی فردی و اجتماعی، چرایی ولایت محوری، چگونگی ولایت محوری، موانع ولایت محوری، آثار و کارکردهای ولایت محوری و پیامدهای دوری از ولایت محوری ازجمله نکاتی است که باید مدنظر نیروهای انقلابی و سنگرنشینان انقلاب اسلامی و مؤمنان واقعی باشد.

امام‌جمعه گالیکش بیان داشت: جبهه استکبار هرگز دست از شیطنت بر نخواهد داشت و همیشه در مقابل جبهه حق بوده و هست؛ کسانی که به فکر آن هستند بین این دو آشتی برقرار کنند غافل از این قضیه هستند و نمی‌توانند این کار را انجام بدهند.
به گفته وی آنچه مهم است آن است که ببینیم الآن در کدام جبهه قرارگرفته‌ایم؛ آیا فعل، حرکت، رفتار، قلم و گفتار ما در مسیر تقویت جبهه ولایت است یا جبهه باطل است.

حجت‌الاسلام دلبری به 20 اشتباه دستگاه محاسباتی آمریکا درنبرد 40 ساله با انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم محاسبات غلط و اشتباهات دشمنان به‌ویژه آمریکا را شمارش کنیم مثنوی 70 من کاغذ می‌شود؛ پیش‌بینی ثبات ایران در سال 56 که در اسناد و اعترافات آمریکایی‌ها به شکستشان در خصوص ایران اعتراف کرده‌اند، پس از بالا گرفت انقلاب به سران پهلوی دستور قلع و قم مردم را دادند، افتضاح عملیات طبس، راه‌اندازی جنگ تحمیلی و حمایت همه‌جانبه از صدام، تحریم تسلیحاتی آمریکا در جنگ، راه‌اندازی حرکت منافقین در پایان جنگ، محاسبات غلطی که پس از ارتحال امام داشتند، محاسبات غلطی که گفتند باروی کار آمدن دولت اصلاحات دیگر از انقلاب خبری نخواهد بود، وضع شدیدترین تحریم‌های تاریخ بشری علیه ایران، راه انداختن آشوب‌های تیرماه 78 و فتنه 88، راه‌اندازی جنگ‌های نیابتی در یمن، سوریه و عراق، برجام که فکر می‌کردند ایران پای میز مذاکره بیاید از مواضع و اصول انقلابی کوتاه خواهد آمد که در همه این‌ها شکست خوردند.

خطیب جمعه گالیکش با اشاره به اینکه امروزه دشمن در رابطه با مسائل اقتصادی جامعه حساب ویژه‌ای بازکرده است گفت: مردم گلستان در دیدار اخیرشان با رئیس‌جمهور گرانی، تورم و معیشت را ازجمله مطالبات خود اعلام کردند؛ مردم باوجود مشکلاتشان به دیدار رئیس‌جمهور آمدند، باوجوداینکه از ضعف مدیریت برخی مدیران و فساد اقتصادی گله‌مند بودند بازهم آمدند تا به فرمایش مقام معظم رهبری عمل کنند که فرمودند مردم در تمام صحنه‌ها حضورداشته باشند.

وی افزود: مردم گلستان آمدند تا در کنار یکدیگر به فکر سازندگی کشور باشند، به مسئولان امید بدهند، به آن‌ها کمک کنند، برای خنثی کردن جنگ روانی دشمن آمدند، برای حضورشان در تصمیم‌گیری‌ها سیاسی برای حمایت علنی از نظام اسلامی آمدند، لذا خطاب به دولت مردن و رئیس‌جمهور و همه مسئولین عرض می‌کنم قدر این مردم خوب را بدانید؛ مردم همیشه و در همه‌جا به وظیفه خودشان عمل کرده و می‌کنند و شما هم بهتر است چشمانتان را بیشتر بازکنید و به فکر رفع مشکلات جامعه باشید.

امام‌جمعه گالیکش با اشاره به اینکه در 40 سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی قرار داریم و دشمن نمی‌خواستند پیشرفتی داشته باشیم اما سرعت پیشرفت علم در ایران 11 برابر دنیا است، ایران تولید کنند قایق پرنده رادار گریز با سرعت 851 کیلومتر است، ایران هشتمین کشور تولید کنند اورانیوم غنی‌شده 20 درصد در جهان است، ایران دومین کشور تولیدکننده هواپیمای استراتژیک خورشیدی در جهان است، ایران در میان 5 ارتش قوی جهان در حوزه سایبری قرار دارد، ایران نخستین تولیدکننده پودر استخوان در جهان است، ایران سومین تولیدکننده دکل‌های انتقال برق در جهان است، ایران در جمع 8 کشور فضایی دنیا قرار دارد، سومین کشور ساخت نیروگاه خورشیدی جهان است، ایران ششمین کشور تولیدکننده زیردریایی در جهان است، دومین کشور تولیدکننده پهباد رادار گریز در جهان است و ... که بخش کوچکی از توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران است.

امام جمعه گنبد : دولت جلوی کارخانه های تولید سلطان را بگیرد

حجت الاسلام محمود ترابی افزود: مژده کارهای علمی بزرگ در کشور در اینجا بیان شد و علی رغم نگرانی استکبار جهانی ما به فناوری پرتاپ ماهواره دست یافتیم . البته چون نوپا هستیم ممکن است مشکلاتی نیز باشد اما ما در دهان تمام بدخواهان و دشمنان خود زدیم و عدم موفقیت و وجود نقص در یک چهارم نهایی کار نشانه کم بودن ارزش تلاش دانشمندان ما نیست.

وی اذعان کرد: اولویت اول دولت اشتغال، مسکن و فقرزدایی است که  در پیام های فرمایشات مقام معظم رهبری است و باید گوش مسئولین برای شنیدن مشکلات مردم و جوانان تحصیل کرده که ممکن است در کنار سفره پدر هستند و از حیا وعفاف نتوانند به سوی سفره دست دراز کنند.

امام جمعه گنبدکاووس اظهار کرد: در جلسه استانداران و هیئت دولت بعد از سفر ریاست جمهوری مطرح شد:  فساد ضررش از تحریم بدتر است" همه مردم هم این را تائید می کنند. اما آیا وظیفه ما و مسئولین این است که اشکال را بیان کنیم یا مسئولیت رفع مشکل برعهده ماست؟

دولت جلوی کارخانه های تولید سلطان را بگیرد

وی تصیرح کرد: گفتن وجود مشکل هنر نیست بلکه اینکه چکار کنیم ، نقشه ما چیست و علت را پیدا کنیم و این سلطان هایی که تولید می شوند و کارخانه های تولید سلطان که ریشه آن انحصارات به ویژه انحصارات دولتی است را پیدا کردن و همچنین نظارت و بازرسی در مسائل چندنرخی است.

خطیب جمعه گنبد یادآور شد: اینطور نباشد که چندمیلیارد دلار برای حمایت از مصرف کننده وارد بازار شود اما همه بدانند این تبدیل به رانت می شود و هیچ کس هم مسئولیت قبول نمی کند!اگر شفافیت باشد بخشی از مشکلات فساد و رانت خواری حل می شود. شفافیت در بودجه ها و مسیری که صرف می شود و افرادی که برداشت ها و در خرج این بودجه ها دخیل هستند!

حجت الاسلام ترابی با اشاره به کسانی که با مسئولین سازمان برنامه و بودجه ارتباط نزدیک و دوستی دارند گفت: باید بیشتر به فکر شهرستان باشند نباید رفاقت فقط برای جیب خود باشد باید برای عموم باشد.

اگر کسی با صراحت و شجاعت خواستۀ مردم را بیان کند باعث وحدت

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تشکر از همه روحانیون، اقشار مختلف و همچنین رسانه ها در دفاع از سخنرانی وی در جلسه شورای اداری با حضور وزیر اطلاعات در راستای مطالبات شهرستان گفت: احساس من این است اگر کسی با صراحت ، صداقت و شجاعت خواستۀ مردم را بیان کند باعث وحدت، انسجام و امید مردم می شود و کمتر این انسجام در ورای همه مسائل جناحی ، قومی ، خطی و سوابق وجود داشته است.

امام جمعه گنبدکاووس همچنین  با اشاره به تصمیم آمریکا بر تشکیل کنفرانس ضد ایرانی با  70 کشور دیگر در بهمن ماه امسال با هدف محدود کردن فعالیت های ایران در منطقه و اینکه پیش از این نیز با 54 کشور و با همین هدف انجام شده بود اما به نتیجه نرسید.

وی افزود: برگزاری این کنفرانس در لهستان نیز نشان از این دارد اروپا دراین طرح خیلی با آمریکا همراه نیست و خودشان هم می دانند موفق نمی شوند.در سوریه ای که جای پا نداشتیم و دشمن بسیار پیشروی کرده بودند چکار کردند؟ عدم هماهنگی دستاوردهای آنان با خیزی که برداشتند نیز نشان از پیش بینی شکست آنان است.

حجت الاسلام ترابی تصریح کرد: یکی از نشانه ها این است آنها خیز برداشتند تابستان داغ راه بیندازند و ما امسال 22 بهمن نداشته باشیم اما حالا می بینیم تازه برای بعد از 22 بهمن می خواهند با هم نشست برگزار کنند!

صدیقه طاهره بالاترین حجت بصیرت آفرین وهدایت کننده پاسلام ناب است

خطیب جمعه گنبدکاووس در بخس دیگری از سخنانش نیز به ایام سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) اشاره کرد و گفت: صدیقه طاهره بالاترین حجت بصیرت آفرین وهدایت کننده و تبیین کننده اسلام ناب است.

وی با تاکید بر مشارکت هم به معنای حضور باشکوه و هم پشتیبانی مادی و معنوی مراسمات شهادت تا بهره خودمان را افزون کنیم. خطاب به مدیران شهری گفت: فضای عزای عمومی در شهر پررنگ دیده شود و با نصب پارچه های عزاداری هیئات مخالفت نشود.

امام جمعه آزادشهر : منتظر عملیاتی شدن پروژه های کلنگ زده شدن سفر رئیس جمهور هستیم

حجت الاسلام عین ا... شهابی امام جمعه شهرستان آزادشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت خود و مومنان به تقوای الهی، اظهار کرد: سقوط هواپیمای باربری 707 که به شهادت تعدادی از فرزندان این مرز و بوم انجامید را به فرمانده کل قوا و مردم عزیز ایران و خانواده این جانباختگان تسلیت عرض می کنیم.

وی افزود: حضرت آقا در پیام تسلیتشان اشاره داشتن که مسئولین نقاط ضعف و خطاهای احتمالی را شناسایی و اصلاح آن را پیگیری کنند. عزیزانی را ازدست دادیم که تجربه های زیاد و سوابق خوبی داشتند.این سوانح واقعا دردناک است وباید بررسی شود که دیگر از این وقایع اتفاق نیافتد.

خطیب جمعه آزادشهر در ادامه بیان کرد: شهادت حضرت فاطمه به روایت 75 روز در روز یکشنبه 13 جمادی الثانی میباشد،این ایام را به همه مومنان تسلیت میگوییم. احترام شعائر دینی لازم است و به احترام ایام فاطمیه بهتر است از دو روز قبل از شهادت، تا دو روز بعد از آن، از برگزاری جشن و عروسی خودداری کنیم.ما هرچه داریم از حضرت فاطمه (س) است و این انقلاب و این کشور به برکت توجهات ایشان میباشد.

حجت الاسلام شهابی اعلام کرد: باید احترام سه ایام فاطمی را نگه داریم و با سیاه پوش کردن شهرها و روستاها، نصب پرچم سیاه بر در مغازه ها و خانه ها نشان دهیم که عزادار شهادت بانوی دو عالم هستیم.

امام جمعه آزادشهر با اشاره به پیام سالانه مقام معظم رهبری به انجمن اسلامی دانشجویان اروپا، گفت: حضرت آقا خطاب به دانشجویان اروپا کمک به پیشرفت علم و فناوری را جهاد فی سبیل ا... اعلام نمودند.ما انتظار داریم افرادی که از کشور برای کسب علم به اروپا و کشورهای دیگر میروند بعد از اتمام برای خدمت به کشور برگردند. از مسئولین محترم نیز تقاضا داریم که شرایط را برای خدمت آنها مهیا نمایند.

وی خاطرنشان کرد:در هفته گذشته شاهد سفر رئیس جمهور محترم و وزرا، به استان گلستان بودیم. ما نتظار داریم این کلنگ زنی ها و افتتاح ها به نتیجه برسد و عملیاتی شوند. در این سفر رئیس گردشگری کشور به آزادشهر آمد، ما انتظار داریم که یک تحولی در شهرستان ایجاد شود و شهرستان زیبا شود. این شهرستان مکانهای زیبایی دارد و از موقعیت استراتژیک خوبی برخوردار است، لازم است که فرماندار و استاندار محترم برای پیشرفت آزادشهر تلاش و پیگیری کنند.

انتهای پیام/

 

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

کلیدواژه: جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها ایران اسلامی توسعه و پیشرفت خشکسالی سالن اجتماعات سیستان و بلوچستان جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۰۹۵۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • همایش سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان در چابهار آغاز بکار کرد
 • 42 عامل برای بالا رفتن سن ازدواج در ایران وجود دارد/ تقوای علوی و فاطمی لازمه زندگی اسلامی
 • بازی با پیشرفت و توسعه استان کار درستی نیست/ فرد اصلح جایگزین شود
 • بندر چابهار مناسب برای ورود کالای اساسی کشور است
 • ادامه وزش طوفان در نیمه شمالی سیستان و بلوچستان تا شنبه شب
 • کشور به برکت انقلاب اسلامی در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفت
 • لازمه‌‌ی حصول موفقیت از منظر امام علی(ع) چیست؟ +تصویرنوشته
 • جنوب کرمان فاصله زیادی تا رسیدن به نقطه مطلوب در زمینه توسعه دارد
 • نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری در چابهار افتتاح می‌شود
 • 20میلیون سهم در بورس سیستان و بلوچستان معامله شد
 • قدردانی ما از بزرگان علم یعنی هنوز مشمول رحمت خداوند هستیم
 • ۲۵ هزار و ۳۲۶ میلیارد ریال خسارت ناشی از بحران‌های طبیعی به سیستان و بلوچستان وارد شده است
 • فرماندار عجب شیر: لازمه موفقیت پرستار ایثار و فدارکاری است
 • وزش طوفان و گرد و خاک سیستان و بلوچستان را فرا می‌گیرد
 • سرازیر شدن کارت های سوخت مهاجر به سیستان و بلوچستان/ احیای سهمیه بندی بنزین راهی برای کاهش قاچاق
 • 68 درصد مدارس سیستان و بلوچستان بعد از انقلاب ساخته شده است
 • ۲۵ هزار و ۳۲۶ میلیارد ریال خسارت ناشی از بحران‌های طبیعی در سیستان و بلوچستان
 • استانی شدن انتخابات مجلس نفعی برای مردم سیستان و بلوچستان ندارد/این طرح وحدت ملی را دچار چالش می کند
 • آن کسی که در دوره جوانی من خیلی روی من اثر گذاشت، در درجه اوّل، مرحوم «نوّاب صفوی» بود