به گزارش ایرنا آیت الله سید کاظم نورمفیدی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر گرگان اظهار داشت: استقبال از رییس جمهور از سوی مردم شیعه و سنی، بلوچ، سیستانی، ترکمن، فارس شهرهای گنبدکاووس، مینودشت، گالیکش، کلاله، آزادشهر، رامیان و مراوه تپه، ضمن تشویق دولتمردان، بار دیگر جایگاه جهانی انقلاب اسلامی را به دنیا نشان خواهد داد.


وی همچنین از فراهم شدن زمینه سفر دولت تدبیر و امید به استان از استاندار و مسوولان اجرایی گلستان قدردانی کرد.
نخستین سفر دولت تدبیر و امید در آذر ماه سال 1393 انجام شد.
قرار است رییس جمهوری به همراه تعدادی از اعضای کابینه دولت تدبیر و امید دوشنبه آینده به گلستان سفر کنند.
سخنرانی در جمع مردم گنبدکاووس، دیدار با فعالان سیاسی، فرهنگی و حضور در نشست خبری از جمله برنامه های سفر دکتر روحانی به گلستان است.
خطیب جمعه گرگان همچنین گفت که اعلام پرتاب سه ماهواره ایران به فضا در گرامی داشت 40 سالگی انقلاب اسلامی، نشان دهنده پیشرفت کشورمان در دنیا است.
آیت الله نورمفیدی با اشاره به این که امروز ایران نهمین کشور پرتاب کننده ماهواره به دنیا است گفت: دستیابی به دانش هوا و فضا به دست متخصصان بومی مایه افتخار و مباهات است.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در حال حاضر 80 درصد ابزار و تجهیزات تهیه ماهواره در داخل کشور تولید می شود.
6204/3091
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

چهره گلستان زمستانی شد / در برف و سرما چه مراقبت‌هایی لازم است؟

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، از روز گذشته با تغییرات آب و هوایی و بر اساس آنچه سازمان هواشناسی اعلام کرده بود نقاط مختلف استان گلستان شاهد بارش باران و برف بوده به طوری که ارتفاعات به طور کامل سفیدپوش شده است.
رحمان نیا کارشناس اداره هواشناسی استان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، گفت: بر اساس آخرین گزارش ایستگاه هواشناسی استان تا قبل از ظهر امروز جمعه ۲۸ دی ماه سیمین شهر با ۸۰ میلی متر بیشترین میزان بارش را دارد و شهر‌های گرگان و مینودشت با ۶۴ و ۶۰میلی متر شهر‌های پربارش استان بودند و نیز بر اساس آخرین گزارش دریافتی در ارتفاعات و مناطق کوهستانی استان بویژه درازنو و توسکستان و افراتخته علی آباد کتول میزان بارش برف بین ۱۵ تا بیش از ۵۰ سانتی متر بوده است.     تاثیر بارندگی و بخش کشاورزی گلستان   بارش‌های این چنینی پس از مدت‌ها خاک تشنه گلستان را سیراب کرد و آنچه بیش از همه تاثیر گرفت بخش کشاورزی بود.
عباسی معاون بهبود تولیدات جهاد کشاورزی گلستان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، گفت: این بارش‌ها موجب سیراب شدن خاک کشاورزی استان شد و کشاورزان را بسیار خوشحال کرد.  
وی همچنین کاهش آفات را از دیگر مزایای سرما و بارش برف بیان کرد و افزود: سرمای هوا در این زمان بسیار با اهمیت است و کشاورزان قدر این بارش‌ها را می‌دانند.
آقای عباسی در عین حال با هشدار به گلخانه داران توصیه کرد: کشاورزان در ارتفاعات و گلخانه داران در مناطق دشت مراقب آسیب‌های احتمالی سرما هم باشند و در این شرایط لازم است دمای گلخانه با توجه به سرما تنظیم شود.
وی اضافه کرد: همچنین مراقبت خاص و ویژه از ادوات و ماشین‌های کشاورزی از دیگر نکاتی است که کشاورزان باید با به آن دقت کنند و استفاده از ضد یخ و پوشاندن موتور ماشین از نکات قابل توصیه دیگر است.   کنتور‌های آب هم مراقبت می‌خواهند   بخش دیگر متاثر از سرمای این چند روز پیش رو آب و فاصلاب است که به همین خاطر اداره‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی گلستان درباره پوشاندن کنتور‌های آب با الیاف تاکید کرده و گفته اند: نیاز است خصوصا در شب‌ها که برودت هوا ری می‌دهد هم شهروندان و هم روستانشینان مراقب بخ زدگی کنتور‌ها باشند و با پشم شیشه و یا پارچه‌های ضخیم کنتور را از یخ زدگی محافظت کنند.  
همچنین در اطلاعیه‌های این ادارات آمده است: افراد به هیچ وجه برای جلوگیری از یخ زدگی شیر‌های آب را باز نکنند تا شاهد هدررفت آب نباشیم.
کارشناسان آب منطقه‌ای گلستان هم بارش‌ها را موثر در میزان آب ذخیره شده در سد‌ها و آب بندان‌ها دانستند، اما اعلام میزان آن را منوط به پایان دوره بارندگی اعلام کردند.   مراقب قاتل خاموش باشید   شرکت گاز گلستان هم تاکید کرده: با توجه به سرمای هوا و استفاده بیشتر از وسایل گازسوز رعایت نکردن مراقبت‌های لازم و فراموشی نکات ایمنی به بهای جان افراد خواهد بود.
در اطلاعیه این اداره آمده است: لازم است هم استانی‌ها از سالم بودن لوله‌های بخاری مطمین شوند و همچنین داشتن کلاهک در قسمت بیرونی لوله بخاری ضروری است.  
همچنین تاکید می‌شود جز لوازم گازسوز استاندارد از هیچ وسیله دیگری مانند گاز‌های پیک نیکی و امثالهم برای گرم کردن اتاق استفاده نشود چرا که به شدت احتمال خفگی با گاز مونوکسید کرین را افزایش می‌دهد.   کار ضروری ندارید رانندگی نکنید   غلامرضا بیکی معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان هم در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، گفت: افراد مختلف لازم است از هر گونه تردد غیرضروری در جاده‌های استان خصوصا محور‌های کوهستانی پرهیز کنند چرا که جاده‌ها علی رغم باز بودن به شدت لغزنده و خطرناک هستند.
وی افزود: همچنین جاده‌های بین شهری نیز به علت شدت بارندگی به شدت لغرنده هستند و اگر مردم می‌خواهند خثسارتی نبینند بهتر است مسافرت‌های غیر ضروری شان را به وقت دیگری موکول کنند.
وی اضافه کرد: از زمان نفوذ سامانه بارشی در استان همراه با برف و کولاک تا کنون ۱۵۰ کیلومتر از محور‌های استان با ۴۴۰ تن نمک برفروبی و آماده تردد شد.  
وی ادامه داد: به علت عدم رعایت نکات ایمنی و همراه نداشتن زنجیر چرخ ۵۵ خودرو با ۷۰ نفر سرنشین با عملیات امداد رسانی در راهدارخانه‌های چهارباغ و خوش ییلاق اسکان و پذیرایی شدند.
وی افزود:محور خوش ییلاق در حوزه استحفاظی استان سمنان به علت شدت بارش برف و کولاک مسدود شده بود، که با همت راهداران پرتلاش استان سمنان بازگشایی شد.
حاجیلری سرپرست مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر گلستان هم در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، گفت: با تأکیدات مدیریت بحران مبنی بر حفظ آمادگی کامل دستگاه‌ها خدمات رسان، جمعیت هلال احمر استان آماده باش است.  
وی افزود: تمام پایگاه‌های امداد و نجات اعم از کوهستان، بین شهری، زمستانی، واکنش سریع و کشیک مراکز شعب تابعه تمهیدات لازم برای پاسخگویی به هر حادثه احتمالی در نظر گرفته است.
وی در ادامه افزود: در حال حاضر ۱۶ پایگاه ثابت امداد و نجات به همراه ۴ پست موقت زمستانی، یک تیم واکنش سریع به همراه ۹ کشیک امداد و نجات در شعب تابعه به مدیریت مرکز کنترل وهماهنگی (EOC) مرکز استان در حال فعالیت می‌باشند و در هر شعبه یک تیم ۵ نفره نیز به صورت آنکال آماده باش هستند.
حاجیلری افزود: مسافران درمحور‌های برفگیر کوهستانی، در صورت بروز هر گونه حادثه می‌توانند در هر ساعت از شبانه روز با شماره تماس ندای امداد ۱۱۲ وقوع حوادث مختلف را به جمعیت هلال احمر گلستان اطلاع رسانی کنند.
جمالی مدیر کل ستاد بحران استان گلستان هم در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، گفت: براساس هشدار‌های هواشناسی و ورود سامانه بارشی و برف و کولاک سازمان‌های امدادی و درمانی هلال احمر واورژانس آماده باش و مشغول ارائه خدمت هستند.
وی افزود: در مناطق جاده‌ای هم با دهیاران روستا‌ها برای کمک رسانی به مسافران در اماکن عمومی و مساجد هماهنگ شده است.

گزارش از گنجا محمودی

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

کلیدواژه: جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها امام جمعه خطبه های نماز جمعه رییس جمهوری ماهواره آیت الله نورمفیدی جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۰۹۶۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تا بین رهبری، ریاست جمهوری ،سپاه و صدا و سیما تفاهمی ایجاد نشود مشکلات کشور حل نمی شود
 • حضورم در انتخابات تصمیم حزب موتلفه بود/ نامزدی جهانگیری در انتخابات ریاست جمهوری ظاهرسازی بود
 • میرسلیم: حضورم در انتخابات ریاست جمهوری تصمیم شخصی نبود
 • میرسلیم: حضورم در انتخابات ریاست جمهوری تصمیم شخصی نبود / فوتبال را یک بازی می‌دانم که دارد سر ما پیاده می‌شود/ کار هیچ وقت نمی‌تواند 100 درصد موفق باشد
 • امام جمعه موقت تهران: FATF، برای اعمال هرچه بیشتر تحریم‌ها علیه ایران و سایر کشورهاست/ مرکز پولشویی دنیا آمریکا و اروپا است/ خودمان به سمت شفافیت مالی خواهیم رفت؛ اما در مواجهه با نسخه های استعماری با تدبیر و هوشمندی باید عمل کرد
 • حضورم در انتخابات ریاست جمهوری تصمیم شخصی نبود
 • دل بستن به اروپا در برجام یک امید واهی است/آمریکا فقط شعار دموکراسی را می‌دهد
 • ریشه دشمنی آمریکا در استقلال و پیشرفت جمهوری اسلامی ایران است/ ۳ هزار میلیارد تومان رئیس جمهور در سفر به گلستان مصوبه داشت
 • دشمنی آمریکا با ایران به دلیل توسعه و استقلال کشور است
 • اساس دشمنی آمریکا با ایران به دلیل توسعه و استقلال کشور است
 • «استانداران» بازوان توانمند دولت
 • در خطبه‌های نماز جمعه سراسر کشور چه گذشت؟
 • گلستان|دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی به علت پیشرفت‌های نظام است
 • ارائه نتایج طرح بررسی آسیب‌های اجتماعی در نقاط حاشیه‌نشین گرگان
 • ماجرای خودروی حامل «رهبرانقلاب» که روی دست مردم پاکستان بلند شد
 • اولین دوره آموزشی طرح ملی «هر مسجد یک خبرنگار» در گرگان برگزار شد
 • تشييع باشکوه شهيد محمد رضا طاهري در نيشابور
 • سفرنامه رییس جمهور به گلستان
 • ضرورت برگزاری باشکوه مراسمات دهه فجر/ اجرای سرود انقلاب از مهمترین برنامه های کانون های مساجد است