به گزارش ایرنا، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه این هفته قزوین، تصریح کرد: موشک هایی با این برد و توان به طور قطع می تواند تمام قاره آمریکا را طی کند و آن کشور باید بداند که ایران در این زمینه پیشرفته تر از گذشته شده است.
وی با بیان اینکه از برجام آبی برای گرانی و بیکاری کشور گرم نمی شود، ادامه داد: تنها با افزایش سطح تولیدات داخلی و بهره مندی از ظرفیت های اقتصادی کشور است که می توان توانمند شد و هرگونه اعتماد به آمریکا و کشورهای اروپایی در این زمینه بی ارزش خواهد بود.


آیت الله عابدینی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در جمع مردم قم، تاکید کرد: دولت و دستگاه های اجرایی باید بیش از گذشته به وضعیت معیشت مردم توجه کنند.
امام جمعه قزوین به قدرت رو به زوال آمریکا اشاره کرد و یادآور شد: منافقان امروز ناامید و بی روحیه تر از گذشته شده و پیران آنها نیز در حال انقراض هستند و حضور آنها از سوی آمریکا در کشور عراق فرصت مناسبی برای ریشه کن کردن همه آنهاست.
وی در ادامه با اشاره به سالروز فراز شاه معدوم از کشور، گفت: این واقعه یک خاطره شیرین و فراموش نشدنی برای مردم ایران بود و در همان زمان و پس از ورود وی به بغداد همه فهمیدند که قدرت منطقه تغییر کرده و تحت مدیریت یک جریان عظیم انقلابی و مردمی قرار گرفته است.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین به سالروز صدور حکم انتصاب مقام معظم رهبری به امامت جمعه تهران از سوی امام راحل اشاره کرد و افزود: این نخستین انتصاب انقلابی در جمهوری اسلامی است و امام خمینی (ره) در حکم خود ایشان را به حسن سابقه انقلابی و قرآنی خطاب کردند.
وی به فراجناحی بودن نماز جمعه اشاره و تصریح کرد: هر شخصی که این جایگاه را به جناحی گری سیاسی متهم کند، خیانت می کنند زیرا امامان جمعه همواره مطالبات مردمی را از منظر سیاسی و عبادی در تریبون نماز جمعه پیگیری می کنند.
آیت الله عابدینی سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار را تبریک گفت و ادامه داد: آن حضرت دانشمند و الگوی همه زنان عالم است و این روز را که به روز پرستار نامگذاری شده، ایجاب می کند تا پرستاران ما این بانوی بزرگوار را الگو و سرمشق زندگی خود قرار دهند.
به گفته وی، پرستاری شغل بسیار طاقت فرسایی است و خانواده و همسران جانبازان بدانند که مراقبت آنها از عزیزانشان یک توفیق بزرگ الهی محسوب می شود.
آیت الله عابدینی به ضرورت عفت و طهارت در جامعه برای بانوان تاکید و اظهار داشت: مناسبت هایی نظیر ولادت حضرت زینب (س) که اسوه اخلاق و طهارت است، بانوان ما را به رعایت عفت، تقوی و پاکدامنی دعوت می کند.
9925/8054
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

آیت الله هاشمی یک کنشگر مهم در دهه 60 بود / افق دید هاشمی توسعه اقتصادی کشور بر مبنای تقویت اقتصاد آزاد و بخش خصوصی بود

به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ، دکتر زیباکلام در ابتدای سخنانش در خصوص نحوه ی آشنایی خود با مرحوم هاشمی گفت :آشنایی من با مرحوم آیت الله هاشمی به سال 1381 به صورت رودرو در دفتر ایشان در مجمع تشخیص مصلحت نظام بر می گردد . صحبت هایی زیادی در خصوص آشنایی بنده با مرحوم هاشمی مطرح شد و حتی عنوان گردید که ایشان موجب شدند که بنده جذب هیات علمی شوم در حالیکه من در سال 55 در دانشکده فنی دانشگاه تهران عضو هیات علمی شدم و آیت الله هاشمی در آن زمان زندان بودند .

 زیبا کلام ادامه داد : در جریان انتخابات ششم مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی نامزد مجلس شدند و نامزدی ایشان برای مجلس ششم موجب شد که بحث تندی و جدی در داخل جریان اصلاح طلب به وجود آید .

وی گفت : برخی از دوستان اصلاح طلب به شدت با ایشان مخالفت کردند و تعداد اندکی از ایشان دفاع می کردیم در آن سمت کفه ترازو سنگین تر بود و افراد زیادی با درجات مختلف سعی در تخطئه ایشان داشتند .

زیباکلام عنوان کرد : از سوی برخی از اصلاح طلبان در خصوص هاشمی عنوان شده بود که " مشکل آقای هاشمی این است که میخواهد در صندلی وسط بشیند و در وسط ، صندلی وجود ندارد " یا باید در صندلی اصولگرایان ( اقتدار گرایان ) باشند یا در صندلی اصلاح طلبان !

وی اظهار کرد : در مجموع فضا علیه آقای هاشمی در سال 78 شد و جناح راست هم سکوت کرده بود و قلبا خوشحال بود .

زیباکلام تصریح کرد : اساس استدلال من در دفاع از آقای هاشمی در آنزمان این بود که ما به ایشان احتیاج داریم ، ما هنوز گردنه های صعب العبوری را در جریان اصلاحات پیش رو داریم  و نباید به 20 میلیون رای دوم خرداد غره شویم و مطبوعات و دانشگاه و جنبش های مدنی را در اختیار داریم اما در گردنه های پیش رو نیاز به توان بیشتری داریم که باید از بخش میانه رو جریانات سیاسی به ما کمک کنند .

وی افزود : دوستان اصلاح طلب در خصوص اتفاقات دهه ی 60 به گونه ای بیان می کنند که باید مسوولیت تمام اتفاقات آن دوره به پای هاشمی نوشته شود . آیت الله رفسنجانی یک کنشگرسیاسی  بود و البته مهمترین کنشگری بود که وجود داشت .

زیباکلام گفت : این بحث ها در سال 77-78 توسط مطبوعات انعکاس می یافت و آیت الله هاشمی در انتخابات نفر سی ام شد و اعلام کرد که عطای مجلس را به لقایش می بخشد و بنده در یادداشتی در آن زمان در روزنامه نوشتم که قطعا بزرگترین ضربه از سوی اصلاح طلبان به مجلس ششم وارد شد .

استاد دانشگاه تهران با اشاره به مطالب درج شده در مطبوعات سالهای 78 و 79 کشوردر خصوص توسعه اظهار داشت : این مندرجات منابع بسیار خوبی از نگاه توسعه گرایانه آیت الله هاشمی در آن مقطع است .

وی ادامه داد : این مقالات توسط بنده در کتابی جمع آوری شد و سوژه اصلی این مقالات بحث هایی بود که  له و علیه ایشان درمطبوعات انجام شده بود و بنده به این فکر کردم که باید سخنان خود آیت الله هاشمی نیز در این کتاب گنجانده شود ، به واسطه چاپ این کتاب بنده در سال 80 توانستم برخورد نزدیک با ایشان داشته باشم .

زیباکلام اذعان داشت :  به او گفتم که بحث های مختلفی در سالهای ۷۷ و ۷۸ مطرح شد که شما در آن بحث ها مورد سوال قرار دارید و این موارد باید پاسخ داده شود تا در تاریخ ثبت شوند

وی گفت : در خصوص مواردی نظیر دهه 60 و ادامه جنگ پس از فتح خرمشهر ،  قتل های زنجیره ای پرسش هایی عنوان کردم و  پاسخ هایی که ایشان دادند سبب بغض بنده شد و از ایشان پرسیدم چیزهایی که شما می‌گویید نشان می‌دهند که خیلی مظلوم واقع شده اید و چرا این مسایل را بیان نمی کنید چون این موارد تاریخ معاصر ایران هستند ، خیلی‌ها علت ادامه جنگ را از شما می‌دانند و میگویند که پسران شما در جنگ سلاح وارد می‌کردند و به همین علت نمی‌خواستید که جنگ تمام شود.

زیباکلام ادامه داد : ایشان حاضر به مصاحبه شدند و این امر فرصتی برای بنده بود و چند ماه پس از َآن روز با ایشان مصاحبه کردم تحقیقاتی زیادی در مورد ایشان انجام دادم به خودشان گفتم که شما چهره بساز و بفروش بودید اما در این ساخت و ساز یک ریال را برای خودتان برنداشتید و همه را خرج نهضت انقلاب و زنده باد و مرده باد کردید.

وی اضافه کرد :در جلسات مصاحبه با آیت الله هاشمی از دوره نوجوانی ایشان شروع کردیم و به ابتدای زندگی سیاسی ایشان رسیدیم و مصاحبه با ایشان تا 15 خرداد 42 در کتابی بنام " هاشمی بدون روتوش " جمع آوری شد و هیچ سانسوری در آن مطالب از سوی ایشان انجام نشد چون صحبت ها ضبط میشد و توسط بنده پیاده و ویرایش می گردید و برای ایشان ارسال می کردم و بعدها به این نوشته ها اضافه شد .

وی ادامه داد: سوال دیگر من این بود که چرا می‌خواستید توسعه ایران را بمانند ژاپن یا مالزی کنید؟ این سوال توسط برخی از نشریات جناح اصولگرا مطرح شده بود ، آیت الله هاشمی از این سوال عصبانی شدند و پاسخ دادند که " ایران با مالزی قابل مقایسه نیست چون کشور ما منابع مهم نفت و گاز و ... را داراست و افق دیدی که بنده در نظر گرفته ام بسیار بالاتر و جلوتر از مالزی است " . ایشان این سخنان را با تعصب بیان می کردند .

زیباکلام  با اشاره به شرایط اقتصاد ایران و کشورهای همسایه اظهار داشت : ترکیه ۱۴۰ میلیارد دلار صادرات داشته در حالی که صادرات ایران ۴۰ میلیارد دلار است ، همچنین میزان درآمدهای حاصل از گردشگری کشور ترکیه با فروش کل صادرات نفتی ما در سال 96 برابر بوده است پس نباید کشورهایی نظیر ترکیه را دست کم بگیریم .

وی با بیان اینکه آقای هاشمی در زمینه ی توسعه اقتصادی به بخش خصوصی توجه ویژه داشتند گفت : ایشان تلاش داشتند که کشور را به سمت اقتصاد آزاد پیش ببرند اما یکی از انتقاداتی که اصلاح طلبان به دولت هاشمی داشتند این بود که وی تاکید بر توسعه اقتصادی داشت و برای توسعه سیاسی در دولت هاشمی، کاری صورت نگرفت اما اگربه کشورهای توسعه یافته نگاهی بیفکنیم مشخص می شود که توسعه اقتصادی و توسعه سیاسی در راستای یکدیگر قرار دارند .

گزارش : طاهره ریحانی

 

 

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

کلیدواژه: جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها بیکاری خانواده سالروز ولادت حضرت زینب مقام معظم رهبری برجام جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۰۹۷۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اگر با مردم روراست نباشیم، کارمان به نتیجه نمی‌رسد/ اصلا با فوتبال موافق نیستم/ اگر به آیت الله هاشمی می‌گفتم قبول می‌کرد با ناجی شنا کند
 • امام جمعه قزوین: مقاومت مردم غزه رژیم خونخوار صهیونیستی را سر جایش نشاند
 • ضمن بیان گلایه‌ها، وحدتمان را به رخ دشمنان می‌کشیم/مسوولان مبارزه با فساد و تبعیض را جدی بگیرند
 • مسلمانان هر روز قوی‌تر و دشمنان شکست‌پذیرتر می‌شوند/ ضمن بیان گلایه‌ها وحدتمان را به رخ دشمنان می‌کشیم
 • در خطبه‌های نماز جمعه سراسر کشور چه گذشت؟
 • مسئولان مبارزه با فساد و تبعیض را جدی بگیرند
 • مبارزه با فساد و تبعیض مورد توجه جدی مسئولان باشد
 • آیت الله علم الهدی: آمریکا 30 سال است مثل سگ پارس می‌کند/ روزی به عنوان مسئول متدین وارد مذاکره شدید و دلار 3 هزار تومان بود و امروز 10 هزار تومان است/ به مردم باصداقت بگوئید مشکلات حل نشد تا مردم دنبال راه دیگری بروند
 • انتقاد آیت‌الله علم‌الهدی از توجیه‌گری دولت در برجام/ با این حرف‌ها ‌شک می‌رود که نکند با آنها همدست هستید‌/ آمریکا قریب 30 سال است مثل سگ پارس می‌کند
 • تاکید آیت الله موحدی کرمانی به مسئولان جهت حفظ بیت المال/ FATF برای اعمال موثرتر تحریم علیه ایران و جریان مقاومت است
 • مسئولان مبارزه با فساد را جدی بگیرند و با متخلفان برخورد کنند
 • انتقاد آیت‌الله علم‌الهدی از توجیه‌گری دولت در برجام
 • آیت‌الله منتظری: از مریدان آقای خامنه‌ای هستم +عکس
 • آیت‌الله منتظری: من هم یکی از مریدان آقای خامنه‌ای هستم
 • کوپر: از بازیکنانم راضی هستم اما ژاپن قدرتمندتر بود
 • دیدار امام جمعه شیراز با آیت الله العظمی مکارم شیرازی
 • زیباکلام: دیدگاه آیت‌الله هاشمی رهانیدن کشور از اقتصاد دولتی بود
 • دیدگاه آیت الله هاشمی رهانیدن کشور از اقتصاد دولتی بود
 • جبهه ملی بعد از فداییان اسلام به مبارزات ملی شدن نفت پیوست/ آیت‌الله کاشانی اختلافات میان مصدق و فداییان را فرعی می‌دانست