امام‌جمعه ابرکوه گفت: آمریکایی‌ها در 40 سال گذشته همیشه با انواع توطئه‌های نظامی ، اقتصادی و فرهنگی ایران را تهدید کردند که با این تهدیدهای پوچ غلطی نکردند.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر ابرکوه با اشاره به دیدار مردم قم با رهبر معظم انقلاب به مناسبت 19 دی، سالروز قیام طلاب و مردم قم علیه رژیم ستم‌شاهی افزود: به لطف خدا به مناسبت چهل‌سالگی انقلاب قرار است در ایام دهه فجر 2 موشک ماهواره‌ای به فضا پرتاب شود.


وی یادآور شد: این تصمیم از هم‌اکنون موجب عصبانیت آمریکا شد، آن‌ها حق‌دارند از این دستاورد انقلاب عصبانی باشند ، چون این اقدام پیامی روشن برای دوستان و دشمنان در نمایش اقتدار ایران اسلامی دارد.
حسینی همچنین به مناسبت 22 دی سالروز تشکیل شورای انقلاب به فرمان امام خمینی (ره) در سال 1357 اشاره کرد و یادآور شد : این شورا موفق شد برای تداوم قیام ملت و پیروزی انقلاب، بسترسازی کند.
وی با تبریک سالروز میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار گفت : از این قشر زحمتکش آرزوی توفیق در خدمت به بیماران را داریم.
امام‌جمعه ابرکوه همچنین به مناسبت 24 دی 1358 سالروز انتصاب مقام معظم رهبری به امامت جمعه تهران از سوی امام خمینی (ره) تصریح کرد: رهبری، امام ‌جمعه‌ای تمام‌عیار و در تراز نظام اسلامی است که با خطابه و با ارشاد خود به‌ویژه در دوران دفاع مقدس گرمابخش تنور جنگ و دفاع و تقویت روحیه مقاومت در ملت بودند.
رئیس حوزه علمیه ولیعصر ابرکوه با اشاره به فرارسیدن 40 سالگی انقلاب به بخشی از دستاوردهای مادی و برکات انقلاب در بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: پیش از انقلاب 80 حلقه چاه کشاورزی در شهرستان فعال بود، هم‌اکنون به 648 حلقه رسید .
حسینی ادامه داد: سطح زیر کشت محصول کشاورزی از پنج هزار هکتار به 15 هزار هکتار رسید که این نشان‌دهنده تلاش کشاورزان در تولید است .
وی افزود: قبل از انقلاب 40 رشته قنات دایر بود، هم‌اکنون به دلیل خشکسالی به 11 رشته کاهش یافت .
رئیس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه بابیان اینکه تلاش برای تولید محصول کشاورزی در این شهرستان ادامه دارد، تصریح کرد: تلاش‌ها با روش نوین آبیاری در چهار هزار هکتار ، تغییر الگوی کاشت و توسعه کشت نشایی و گلخانه‌ای ادامه دارد .
7540/ 2047/

** ندوشن
امام‌جمعه شهر ندوشن با اشاره به خوی استکباری آمریکا گفت: آن‌ها به خیال خود ابرقدرت دنیا هستند.
حجت‌الاسلام محمدجوادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته افزود: این کشور در جهان منزوی است و دنیا با او و سیاست‌هایش مخالف است.
وی بابیان اینکه امام راحل هیمنه آمریکا را در هم شکست ،تصریح کرد: وقتی امام فرمودند، آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و باید مرگ بر آمریکا گفت؛ ترس و وحشت در میان کشورهای مختلف برداشته شد.
امام‌جمعه ندوشن با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با مردم قم و بیانات معظم له در خصوص رابطه با آمریکا ادامه داد: آن‌ها به هیچ سیاست و قانونی پایبند نیستند و مقام معظم رهبری در این دیدار به‌خوبی به این نکته اشاره کرد و آن را متذکر شدند.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در آمریکا بین رییس جمهوری، کنگره و دموکرات‌ها اختلاف‌نظر وجود دارد.
امام‌جمعه ندوشن در بخشی از سخنانش سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب کبری (س) را گرامی داشت و گفت: مساله شهادت حضرت اباعبدالله در کربلا از یک‌طرف و اسارت حضرت زینب و یاران امام حسین (ع) از سوی دیگر از اهمیت بالایی برخوردار است و سخنرانی آن حضرت در کربلا و در دفاع از حریم امامت و ولایت تأثیر بزرگی و موج عظیمی را ایجاد کرد.
6198/ 2047

** میبد
امام‌جمعه میبد با اشاره به جایگاه مهمی که با پیروزی انقلاب در همه شاخص‌ها در عرصه جهانی به دست آمد، گفت : با دستاوردهای بزرگ باید افق بالایی را در پیش رو داشته باشیم.
به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا اعرافی با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در پیش روست ، افزود: در این مدت انقلاب به دستاوردهای مهمی دست‌یافت که باوجود آن ها همه باید حرکت کنند و سختی‌ها را از پیش رو بردارند.
وی تصریح کرد : ما گام‌های بلند معنوی را برداشته‌ایم ، در حوزه استقلال از کشورهای نمونه هستیم و به فرموده مقام معظم رهبری در نگاه تمدنی ،40 سال یک گام است که ما برداشته‌ایم و هنوز گام‌های بلندی در پیش رو داریم که باید برداشته شود.
خطیب جمعه میبد خاطرنشان کرد : در نگاه بلندی که در پیش روست ملت ایران پیشگام هستند و باهوش و درایت خود در این مسیر پیش می‌روند ، چون در این راه باید مقاومت کرد ، از هجمه‌ها نترسید و زینب گونه پیش رفت.
عضو شورای انقلاب فرهنگی ادامه داد : شهر میبد نسبت به 40 سال قبل تمام حیات خود را بازیافته است و در این مدت در زمینهٔ رشد و توسعه انسجام شهری ، بهداشت ، درمان ، آثار تاریخی ، تقسیمات کشوری ، عمران شهری و روستایی و شاخص‌های دیگر به‌عنوان یک شهر نیرومند مطرح است.
اعرافی خاطرنشان کرد : این شهر با شهدایی که تقدیم انقلاب کرد و هم سهامدار انقلاب اسلامی و هم وامدار آن است .
رئیس حوزه‌های علمیه کشور همچنین با تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار و تشکر از فعالیت‌های انجام‌شده در زمینهٔ بهداشت و درمان به همت مردم ، خیرین و مسئولین گفت : پروژه‌هایی مهم در دست انجام است که متأسفانه با موانعی در تکمیل آن‌ها روبرو هستیم و آن‌طور که انتظار می‌رفت پروژه‌ها انجام نشد و باید مسئولین عنایت در تکمیل آن‌ها داشته باشند.
مرکز شهرستان 104 هزارنفری میبد در 50 کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.
9934 / 2047/

** بهاباد
امام‌جمعه بهاباد به دستاوردهای 40 سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و گفت : 40‌ سالگی انقلاب را گرامی می‌داریم و به آن می‌بالیم و فریب جنگ نرم و رسانه‌ای دشمن را نمی‌خوریم .
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام علی‌اکبر ابراهیمی بشکانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بابیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در چهار دهه گذشته پویایی و بالندگی خود را حفظ کرد و توانست بر مشکلات متعدد فارغ آید، اظهار داشت: اولین تجربه حاصل آمده در این مدت ایستادگی، درک عمومی این حقیقت است که پیشرفت کشور و تحقق آرمان‌ها جز با حفظ و تقویت روحیه انقلابی در جامعه ممکن نخواهد بود.
وی « استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» را مهم‌ترین و اصلی‌ترین شعار انقلاب دانست و افزود: «استقلال» یکی از دستاوردهای انقلاب است که برای ما ارزان تمام نشد و هنوز بهای آن را پرداخت می‌کنیم.
وی تصریح کرد: یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای انقلاب در زیر خیمه استقلال و آزادی این بود که توانستیم در همه عرصه‌ها افتخار کسب کنیم که اعجاز آمیز و غیرقابل‌باور است ، درحالی‌که برخی می‌خواهند این دستاوردها را کوچک نشان دهند.
امام‌جمعه بهاباد به نقش مردم در 40 سالگی انقلاب در صحنه اشاره کرد و افزود : دشمنان خواب‌دیده بودند که اجازه نمی‌دهند، مردم ایران جشن 40 سالگی انقلاب را ببینند درحالی‌که حضور مردم در این جشن تودهنی خواهد بود بر آنانی که نمی‌خواهند این جشن را ببینند.
ابراهیمی بشکانی استقلال، اعتماد به نفس، محرومیت‌زدایی و خودباوری را ره‌آورد انقلاب دانست و گفت: با ورق زدن کارنامه دشمنان از اول انقلاب تاکنون مشاهده می‌شود روزی نبود که دشمن برای انقلاب توطئه افکنی نکرده باشد، مردمی که ما می‌شناسیم در کنار انقلاب هستند و در کنار انقلاب خواهند بود.
امام‌جمعه بهاباد سالگرد عملیات کربلای 5 و یاد و خاطره شهدای این عملیات را گرامی داشت و گفت : 19 دی‌ماه هرسال یادآور دلاوری‌های رزمندگان اسلام در عملیات کربلای 5 و فریاد‌های یا زهرایی است که قلب دشمن را در خاک شلمچه لرزاند و هراس را برای دشمن اشغالگر به ارمغان آورد.
مرکز شهرستان 20 هزارنفری بهاباد در فاصله 200 کیلومتری جنوب شرق یزد قرار دارد .
9877/ 2047/

** مهریز
امام جمعه موقت مهریز گفت: دولت با همکاری بخش خصوصی برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم به برنامه های خود ادامه دهد.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام اصغر زارع در خطبه های نمازجمعه امروز افزود: مدیریت و نظارت موجب کاهش دردها و حل مشکلات فرهنگی و اقتصادی خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه دشمنان وحدت مردم و مسئولان را نشانه گرفته اند ادامه داد: مردم و مدیران با درک شرایط کشور برای حفظ وحدت و حل نیازها تلاش کنند.
امام جمعه موقت مهریز در ادامه به مسائل فرهنگی و تربیتی اشاره کرد و از فرهنگیان در کنار اولیای دانش آموزان برای هوشیاری تلاش و همکاری را خواستار شد.
زارع به میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار اشاره کرد و از بانوان خواست تا آن حضرت را در زندگی الگوی خود قرار دهند که خیر دنیا و آخرت در آن است .
7541/ 2047
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

معرفی دست آوردهای انقلاب اسلامی باید مداوم و همیشگی باشد

یزد- ایرنا- درنشست کمیته کارو کارگری دهه فجر انقلاب اسلامی شهرستان میبد بر انجام برنامه هایی همراه با تداوم برای معرفی دست آوردهای انقلاب به نسل جوان به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی تاکید شد.

به گزارش ایرنا در این نشست که در شهرک صنعتی میبد برگزار شد ، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با عنایت به اینکه در شهرستان میبد نسبت به قبل از انقلاب پیشرفت های چشمگیری دیده می شود ، انتقال دست آوردهای انقلاب به صورت مکتوب در قالب ارائه کتاب و یا تاریخ مصور از پیشرفت ها در زمینه صنعت و کارو کارگری همراه نوعی افتخار است.
سیداحمد علائی افزود : این اقدامات را می توان در کنار کارهای روتین مانند مسابقات ورزشی که دراین ایام الله برگزار می شود به صورت مدوام و همیشگی انجام داد.
کارشناس اجتماعی اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی میبد نیز گفت : پیرو مصوبات قبلی اقدامات انجام شده در حوزه صنعت باید همراه با سه خروجی مصاحبه با افراد فعال شاغل درحوزه صنعت که دستی هم در جریان انقلاب دارند، ساخت کلیپ های یک دقیقه ای حاوی اطلاعات مفید درباره صنعت شهرستان در شبکه های مجازی و نشرجملات و پاراگراف های کوتاه مانند ' آیا می دانید' که بعد اطلاع رسانی داشته باشد در باره صنعت در رسانه های مکتوب باشد.
ابراهیم زینل پور در ادامه اظهار داشت : اقدامات را می توان در حوزه های انقلاب و شکل گیری آن ، جمعیت کارگری و کارآفرینان نسبت قبل ار انقلاب ، تعداد واحد های صنعتی ، صنایع دستی که مرتبط با صنعت هستند ، شناسایی نخبگان صنعت و... انجام داد.
وی تصریح کرد: هدف از انعکاس دست آوردهای صنعتی این است که اگر نارضایتی اجتماعی وجود دارد در کنار آن عواید و فوایدی هم انقلاب داشته است ، فوایدی که به دلیل عدم اطلاع رسانی نتوانسته منعکس شود.
مدیرعامل شرکت شهرک صنعتی میبد هم طی سخنانی گفت : هدف برنامه ها باید برگردان عزت نفس به مردم ، دادن اعتماد نفس به آنها و کسب رضایتمندی مردم برای ایجاد شرایط بهتر اجتماعی باشد.
به گفته مسئول بسیج دانشجویی میبد تهیه آلبوم تصویری از پیشرفت های شهرستان ، جدی گرفتن تاریخ شفاهی میبد ، تهیه موشن گرافی در ارتباط با پیشرفت صنایع برای پخش بین دو نماز روز جمعه در مصلی آیت الله اعرافی و نیز پخش آنها در نمایشگاه هایی که برگزار می شود ، تجلیل از صنعتگران موفق و...از اقداماتی است که می توان در چهلمین سالگرد انقلاب انجام داد.
مصطفی گلمحمدی تصریح کرد : نسل جوان ما تنها به آمار توجه نمی کند آمار پیشرفت ها در حوزه های گوناگون باید علمی باشد ، باید جایی را مهیا کرد که جوانان ایده های خود را مطرح کنند ، از ایده هایشان استفاده و به آنها بها داده شود تا جوان نخبه ما طرح های خود در حوزه صنعت را برای اجرا به کشورهای اروپایی ارائه ندهد.
وی افزود : باید همراه با بیان دست آوردها و موفقیت ها از عیب ها و کاستی ها هم سخن گفت و در رفع آن کوشید همچنین لازم است به گونه ای عمل کرد که جوان ما بی اطلاع از اوضاع صنعتی نباشد.
دبیراجرایی ستاد دهه فجر میبد نیز در این نشست یاد آورشد : گاهی باید نقد ها به خود افراد برگردانده شود که مشخص شود خود چه فعالیتی را انجام داده اند.
حسین آقایی افزود : باید با انجام اقدامات به گونه ای باور و اعتقاد را در مردم ایجاد کرد.
ارائه کارهای نو و جدید مانند طراحی پازلی از نقشه شهر میبد و صنعت های آن در نمایشگاهی که برگزار می شود ، ایجاد غرفه در نمایشگاه برای اینکه دانش آموزان ایده های خود را ارئه دهند ، ارائه موشن گرافی به صورت کارتونی ،رتبه دوم شهرستان میبد از داشتن واحدهای صنعتی بعد از مرکز استان و... از دیگر موضوعات مطرح شده در نشست کمیته کارو کارگری دهه فجر انقلاب اسلامی شهرستان میبد بود.
همچنین در این نشست بیان واقعیت هایی درزمینه صنعت و تولید به عنوان دست آوردها ، لزوم بیان رشد صنعت در میبد که البته تبعات مثبت و منفی هم داشته است ، تجلیل از پیشکسوتان و نخبه های صنعتی و پخش کلیپ های 10دقیقه ای از دست آوردها در نمایشگاه ها مطرح گردید.
استان یزد 2 هزار واحد صنعتی دارد ، شهرستان میبد نیزدارای 400 واحد صنعتی است.
مرکز شهرستان 100هزار نفری میبد در 50 کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.
9934/ 6197

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

کلیدواژه: جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها بخش کشاورزی خشکسالی کشاورزی مقام معظم رهبری میلاد حضرت زینب جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۰۹۸۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • در واکنش به سخنان جنجالی سرمربی تیم ملی؛ آقای کی روش، یک سوزن به خودت بزن یک جوالدوز به دیگران!
 • ایران ابرقدرت و پرچم‌دار اخلاق و تمدن جهانی است/ توسعه ابرکوه قبل و بعد از انقلاب
 • محور سخنان امامان جمعه شهرهای اصفهان
 • راز سخنان نا به هنگام "موسوی خوئینی‌ها"
 • رخ دادن بیش از ۵۰ حادثه تصادف در ابرکوه
 • بخش خصوصی و خیران، دولت را در ایجاد اشتغال در مهریز یاری دهند
 • رتبه سوم مهریز در مشاغل صنعتی
 • منطقه پنج ‌انگشتی ابرکوه ، مستعد صنعت گردشگری
 • از سقوط هواپیما تا بازتاب سخنان موسوی خوئینی‌ها علیه هاشمی
 • پنج واحد صنعتی در مهریز افتتاح می‌شود
 • نشست هم اندیشی ائمه جماعات کاشان به روایت تصاویر
 • شورای آموزش و پرورش مهریز رتبه اول استان را کسب کرد
 • 456 دانش آموز دختر ابرکوه سن تکلیف خود را جشن گرفتند
 • فرماندار مهریز بر ارائه خدمات دندانپزشکی به فرهنگیان تاکید کرد
 • ۵ واحد صنعتی در مهریز افتتاح می‌شود
 • حضور رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور در آستان مقدس امامزادگان جوپار به روایت تصویر
 • 720 برنامه در 40 سالگی انقلاب در ابرکوه اجرا خواهد شد
 • ظرفیت های منطقه حفاظت شده مهریز معرفی شود
 • 70 میلیارد ریال برای ساخت مدارس مهریز هزینه شد