به گزارش ایرنا براساس گزارش های مختلف انتظامی، کهگیلویه و بویراحمد پس از انقلاب همواره یکی از امن ترین استان های ایران بوده است و مردم همواره پشتیبان ارکان نظام بوده اند.
در حالی که در دهه های گذشته پایه های امنیتی جمهوری اسلامی بنا گذاشته شد برخی تلاش می کنند این امنیت را دچار خدشه کنند که آخرین تلاش آنها در کهگیلویه و بویراحمد در 19 دی امسال رخ داد.


چهارشنبه 19 دی خبری مبنی بر حمله مسلحانه فرد یا افراد ناشناسی به رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در فضای مجازی و رسانه ای استان انعکاس یافت و بعد از مدت کوتاهی منابع رسمی این خبر را تایید کردند.
براساس گزارش ها حجت الاسلام غلامرضا مزارعی هنگام رفتن به خانه اش در محله راهنمایی یاسوج مورد حمله مسلحانه فرد یا افرادی قرار گرفت.
در این حمله مسلحانه که با سلاح جنگی صورت گرفت آسیبی به مزارعی و همراهان وی وارد نشده اما خودروی حامل وی آسیب دیده است .
براساس این گزارش ها حجت الاسلام مزارعی هنگامی که قصد ورود به منزلش در یاسوج را داشت دو فرد مسلح با سلاح کلاشینکف و سوار بر خودروی پژو 405 خودروی زانتیا حامل رئیس کل دادگستری را به گلوله بستند.
حدود 20 گلوله به خودروی رئیس کل دادگستری شلیک شد اما وی و همراهانش آسیبی ندیدند.

** محکومیت شلیک به قانون و عدالت
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در پیامی سوء قصد به جان رئیس کل دادگستری این استان را محکوم کرد.
آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی در این پیام آورده است: «حادثه پیش آمده در روز ۱۹ دی ماه در شهر یاسوج به هر جهت و بهانه‌ای محکوم است.
وی ادامه داده ، حرکت‌های زشت و وحشیانه که امنیت جامعه را مخدوش می‌کنند، نفرت هر انسانی را بر می‌انگیزد. و انتظار می‌رود مسئولان قضایی و امنیتی عاملان را به سرعت شناسایی کنند.
آیت الله ملک حسینی در این پیام گفته است که چنین حادثه‌هایی به مدیریت معقول و انسانی نیاز دارند تا باعث تشدید هرج و مرج نشود.
وی اظهار امیدواری کرده استاندار کهگیلویه و بویراحمد به خوبی بر امور نظارت کرده و در این زمینه دستورات لازم را به شورای تامین دهد.
نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با عاملان حمله مسلحانه به حجت الاسلام غلامرضا مزارعی رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد باید به شدت و بدون اغماض برخورد شود.
غلام محمد زارعی اظهار داشت: نمایندگان استان ضمن محکوم کردن این اقدام ناجوانمردانه و ضد امنیتی، خواستار شناسایی عامل و یا عاملین این رفتار غیر انسانی و اشد مجازات برای آنها هستند.
وی با اشاره به ضرورت وجود احساس امنیت به عنوان یکی از حیاتی‌ترین حقوق مردم، افزود: امنیت از مهم‌ترین و اساسی‌ترین نیاز‌های مردم است، نباید قانون شکنان و مخلان امنیت لحظه‌ای از اقدامات زشت خود احساس آرامش کنند.
زارعی بیان کرد: بدیهی است با توجه به اشراف کامل اطلاعاتی و تجربیات گرانبهای امنیتی، شناسایی مجرمان چندان مشکل نیست و باید در روند شناسایی و برخورد با عاملان این حادثه برخورد بدون اغماض شود.
نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی سوء قصد به جان حجت الاسلام مزارعی رئیس کل دادگستری استان را محکوم کرد.
عدل هاشمی در این بیانیه گفت: عمل زشت و غیرانسانی سوء قصد به جان رئیس کل دادگستری استان آنچنان مذموم و محکوم است که خاطر هر انسانی را آزرده و جربحه دار می‌نماید.
وی عنوان کرد: برقراری امنیت از حقوق اصلی و نیازمندی‌های اساسی مردم بوده و از همین منظر، برخورد قاطع و عاجل با عوامل مخل امنیت، نیز از حقوق اولیه مردم و در راستای برقراری اصل موضوع (امنیت) می‌باشد که لازم است استاندار محترم، بدون درنگ اقدامات لازم و ممکن را به عمل آورد تا هرچه سریع‌تر هتاکان قانون شکن به سزای عمل خویش برسند.
نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس ادامه داد: از جناب آقای مزارعی انتظار دارم آنگونه که خود نیز پس از حادثه فرموده‌اند در اجرای عدالت و خدمتگزاری به مردم مصمم و مصداق آیه شریفه‌ی «فاستقم کما امرت» باشند.

** استاندار: شناسایی عاملان تیراندازی به رئیس کل دادگستری شتاب گیرد
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با صدور پیامی سو قصد به جان رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد را محکوم کرد.
علی محمد احمدی گفت: مسئولان امنیتی، انتظامی و قضایی با درایت، جدیت، سرعت و بسیج تمامی توان، امکانات و قوا در جهت شناسایی عامل یا عاملین این تیراندازی، استوار گام بردارند.
در این پیام آمده است: تیراندازی چهارشنبه یاسوج نشانه گرفتن امنیت و آرامش مردم شریف این استان بود. کسانی که دست به این اقدامات شنیع و غیر انسانی می زنند ،بدانند با این تحرکات راه به جایی نخواهند برد.
وی در ادامه عنوان کرد: تردیدی نیست که تلاش برای ایجاد ناامنی و بر هم زدن آرامش مردم، حاصلی جز بی آبرویی عاملان و آمران از یک سو و بالا بردن انسجام ،اتحاد و همبستگی بیشتر مسئولان و مردم شریف از سوی دیگر نخواهد داشت.
استاندار در پایان این پیام اظهار داشت: اینجانب ضمن محکوم کردن این اقدام غیر انسانی، از مسئولان امنیتی، انتظامی و قضایی می خواهم با درایت، جدیت، سرعت و بسیج تمامی توان،امکانات و قوا در جهت شناسایی عامل یا عاملین این تیراندازی، استوار گام بردارند و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذاری نکنند، تا در آینده شاهد این وقایع نباشیم.

** عامل یا عاملان تیراندازی در چنگال قانون گرفتار می شوند
محمد کاظم نظری معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت که شناسایی و دستگیری عاملان تیراندازی به رئیس کل دادگستری استان در دستور کار مسئولان امنیتی ، اطلاعاتی و قضایی قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: عاملان حدود ساعت 15 روز چهارشنبه با یک دستگاه پژو 405 مقابل در منزل رئیس کل دادگستری استان ، وی را مورد حمله مسلحانه قرار دادند.
هنوز اطلاعاتی از فرد یا افراد شلیک کننده به رئیس دادگستری کهگیلویه و بویراحمد و انگیزه آنان منتشر نشده است و این موضوع از سوی نیروهای امنیتی و انتظامی در دست بررسی است.

9928/6110
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

«کرار» ایران در تراز تانک‌های پیشرفته‌ جهانی/تانکی با قابلیت شلیک موشک

تانک کرار در ۲۲ اسفند ۹۵ رونمایی شد و بنا به گفته مقامات نظامی کشورمان در تراز تانک های پیشرفته جهان قرار دارد و حالا نیروهای مسلح بنا دارند تا با ارتقای تانک‌های T-۷۲S به کرار نیروهای نظامی ایران را با تعداد بیشتری از این سلاح تجهیز کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی دفاعی خبرگزاری شبستان، تولید تجهیزات دفاعی در سال های اخیر باعث ارتقای جایگاه ایران در منطقه از لحاظ امنیتی شده است تا جایی که به گفته مقامات نظامی کشورمان هیچ کشوری جرات حمله نظامی به ایران را ندارد. ایران که پس از پیروزی انقلاب اسلامی بلافاصله درگیر جنگی تحمیلی شد باید برای تامین نیازهای داخلی خود در حوزه دفاعی دست به تولید ادوات نظامی و تسلیحات دفاعی می زد همین امر باعث شد تا در زمانی کوتاه کشورمان به چنان دانشی در این زمینه برسد که باعث حیرت کشورهای مدعی در حوزه دفاعی و نظامی شود.

 

نیروهای مسلح، ارتش و سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی در طی این سال ها تجهیزات نظامی فراوانی را اوهال و تولید و به مرحله بهره برداری رسانده اند که از آن جمله می توان به تانک‌های T-۷۲S اشاره کرد. تانک تی-۷۲ یک تانک اصلی میدان نبرد است که تولید آن از اوایل دهه ۱۹۷۰ در شوروی آغاز شد. این تانک شباهت‌هایی با تانک قدیمی‌تر اما پیشرفته‌تر تی-۶۴ دارد. تی-۷۲ پس از تانک دیگر شوروی‌ها؛ تی-۵۴/۵۵ پرتیراژترین تانک تولیدشده پس از جنگ جهانی دوم است و در مجموع بیشتر از ۲۵ هزار دستگاه از آن ساخته شده و کماکان برای مشتریان خارجی تولید می‌شود که توسط ده‌ها کشور مورد استفاده قرار گرفته‌است. سلاح اصلی این تانک، یک قبضه توپ بدون خان کالیبر ۱۲۵ میلی‌متری از نوع ۲A46M است.

 

لیزر مسافت‌یاب در حدود سال ۱۹۷۸ بر روی تانک نصب شد نمونه‌های قبلی دارای مسافت‌یاب نوری بودند که از آن‌ها در مسافتهای کمتر از ۱۰۰۰ متر نمی‌شد استفاده کرد برخی نمونه‌های صادراتی تا سال ۱۹۸۵ فاقد مسافت یاب لیزری بود. در اواخر دهه ۱۹۸۰ زره تی-۷۲های شوروی با زره‌های واکنشی نیز پوشانده شد.

 

در سال ۱۹۸۵ طراحی تی-۷۲ مورد بازنگری کلی قرار گرفت که در نتیجه آن زره تانک قطورتر شده و از موتور قویتری با قدرت ۸۴۰ اسب بخار در آن استفاده شد. سیستم کنترل آتش تانک نیز ارتقا یافت که به موجب آن تی-۷۲ قابلیت نصب و شلیک موشک‌های ضدتانک هدایت‌شونده را نیز پیدا کرد و به عنوان استاندارد، زره تمام تی-۷۲ها به زره‌های واکنشی نیز مجهز شدند. با این تغییرات تی-۷۲ تقریباً تبدیل به تانکی قویتر از تانک تی-۸۰ شد که قیمت بالاتری داشت. تی-۷۲بی از معروفترین مدل‌های بهینه‌سازی سال ۱۹۸۵ بود. آخرین به روزرسانی تی-۷۲ به سال ۲۰۰۰ بازمی‌گردد که این تانک با مجهز شدن به دوربین حرارتی دید در شب و زره مقاوم در برابر اورانیوم ضعیف شده ارتقا یافت.

 

حالا بنا به گفته جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح قرار است تانک‌های T-۷۲S به کرار ارتقا یابد. سردار «قاسم تقی‌زاده» در این باره به تسنیم گفته است: «در مرحله اول، برنامه ما این است که تانک‌های T-72S را بهینه‌سازی کرده و به استاندارد تانک کرار ارتقا دهیم و در مرحله بعد، تولید خود تانک کرار را هم با برنامه‌ریزی ادامه می‌دهیم. تاکنون قراردادهایی برای تحویل تانک کرار با ارتش و سپاه منعقد شده است.»

 

بنابراین گزارش، تانک کرار در 22 اسفند 95، رونمایی و به طور هم زمان خط تولید آن در صنایع زرهی بنی‌هاشم دورود افتتاح شد. تانک کرار در مدت ۳ سال توسط متخصصان سازمان صنایع دفاع در دفتر طراحی صنایع زرهی بنی‌هاشم دورود طراحی و ساخته شده است. این تانک در سه حوزه اصلی قدرت و دقت آتش، تحرک و حفاظت و ماندگاری در صحنه نبرد، قابل رقابت با پیشرفته‌ترین تانک‌های دنیا را دارد.

 

پس از آن اردیبهشت ماه سال 96 سردار «محمد پاکپور»، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره به‌کارگیری تانک کرار در نیروی زمینی سپاه به تسنیم گفته بود: «این تانک توسط وزارت دفاع ساخته شده و حتماً به‌کارگیرنده آن، یا ما هستیم یا نیروی زمینی ارتش؛ ما این تانک را سفارش داده‌ایم و در برنامه‌مان است که از کرار استفاده کنیم.»

 

 

وی درباره ارتقاء تانک‌های تی72 نزسا به استاندارد تانک کرار نیز گفته بود: «در حال حاضر مشغول به انجام این کار هستیم و در حال ارتقاء سیستم‌های کنترل آتش تانک‌های خود هستیم و هر سیستمی از تانک را که نیاز به ارتقاء داشته باشد ارتقاء می‌دهیم.»

 

در ادامه امیر «کیومرث حیدری»، فرمانده نیروی زمینی ارتش نیز به این رسانه از ارتقا تانک‌های تی 72 به استاندارد کرار خبر داده و گفته بود: «ارتقا در همه زمینه‌ها جزء برنامه‌های نیروی زمینی ارتش است و حوزه زرهی نیز یکی از این موضوعات است. انشالله تا پایان سال 96 ارتقاء تانک‌های تی 72 عملیاتی می‌شود.»

 

مجهز بودن به سامانه کنترل آتش الکترواپتیکی، سامانه فاصله‌یاب لیرزی، رایانه بالستیک و قابلیت شلیک به اهداف ثابت و متحرک در شب و روز و قابلیت شلیک موشک و هدایت لیزری بسیار دقیق آن و امکان شلیک توسط توپچی و فرمانده از دو سایت موازی از جمله ویژگی‌های تانک کرار است.

 

 

این تانک همچنین دارای سامانه اتوماسیون تیربار برای شلیک از داخل دهلیز جنگی در شرایط مختلف است و در حوزه تحرک، تانک کرار دارای توانمندی عبور از مناطق با عارضه، گودال و رودخانه و حرکت زیر آب است. این تانک مجهز به سامانه ناوبری و نمایش برای راننده تانک نیز است. امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در خصوص این تانک می‌گوید: «کرار» نسبت به «ذوالفقار» ارجحیت دارد. تانک کرار از تانک T. ۷۲ عبور کرده و عمده قابلیت‌های تانک T. ۹۰ را دارد. تانک کرار می‌تواند یک جایگزین مناسب برای خرید از خارج باشد.

 

سردار «حسین دهقان»، وزیر سابق دفاع درباره این تانک و قابلیت‌های آن گفته است: «تانک کرار در تراز تانک‌های پیشرفته‌ جهانی است و حالا بعضا در رسانه‌ها مقایسه می شود با تانک T. ۹۰ روسی؛ حتی یک سری ویژگی‌های برتری نسبت به آن تانک دارد که اگر بخواهیم مقایسه کنیم تانکی هست در مقیاس آبرامز آمریکایی و T. ۹۰ روسی. در هنگام تست هم تست‌هایی که از آن گرفته شده است عملکرد بالاتری را از خود نشان داده است. این تانک در حوزه بقاء و ماندگاری به حفاظت زرهی مقاوم در برابر انواع سلاح‌های ضدزره مجهز شده و با استتار در برابر انواع سلاح‌های ضدزره محافظت می‌شود و با توجه به ویژگی‌های خاصی که برای آن پیش‌بینی شده در زمره پیشرفته‌ترین تانک‌های دنیا به شمار می‌رود و قادر است نیازمندی‌های نیرو‌های مسلح را در این حوزه به‌نحو مطلوبی تأمین کند.»/

 

 

 

 

پایان پیام/50

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

کلیدواژه: جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها استاندار کهگیلویه و بویراحمد جامعه رئیس کل دادگستری استان قانون ولی فقیه جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۰۹۹۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • شلیک ۶ فروند موشک بالستیک یمن به عربستان
 • شلیک ۶ موشک از یمن به عربستان
 • شلیک ۶ فروند موشک بالستیک از یمن به جنوب عربستان
 • خسارت بارندگی‌های اخیر به بخش‌های مختلف کهگیلویه و بویراحمد
 • شلیک زلزال یمنی به مواضع متجاوزان سعودی
 • فوتسالیست کهگیلویه و بویراحمد به اردوی تیم ملی دعوت شد
 • بیشترین بارندگی کهگیلویه و بویراحمد در جاورده رخ داد
 • فوتبالیست نابینای کهگیلویه و بویراحمد به اردوی کشوری دعوت شد
 • برف و باران راه ارتباطی ۱۲۰ روستای کهگیلویه و بویراحمد را قطع کرد
 • آخرین وضعیت پرونده حمله سگ به یک خانواده در لواسان/ رئیس دادگستری: متهم آقازاده نیست؛ تعیین قرار وثیقه دو برابر میزان دیه احتمالی
 • باران شدید راه ارتباطی بیش از ۱۰۰ روستای کهگیلویه و بویراحمد را قطع کرد
 • میزان بارندگی های اخیر در کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد
 • ۷ هزار تن به ظرفیت تولیدماهی در کهگیلویه و بویراحمد افزوده شد
 • راه ارتباطی بیش از 100 روستای کهگیلویه و بویراحمد مسدود شد
 • 7هزار تن به ظرفیت تولیدماهی در کهگیلویه و بویراحمد افزوده شد
 • برنامه‌های کانون‌های مساجد کهگیلویه و بویراحمد در آستانه 40 سالگی انقلاب
 • طلای کثیف، ثروتی در کهگیلویه و بویراحمد که دردسرساز می شود
 • هواشناسی به کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد هشدار داد
 • تلاش برای تامین پیش نیازهای توسعه در کهگیلویه و بویراحمد