به گزارش ایرنا براساس گزارش های مختلف انتظامی، کهگیلویه و بویراحمد پس از انقلاب همواره یکی از امن ترین استان های ایران بوده است و مردم همواره پشتیبان ارکان نظام بوده اند.
در حالی که در دهه های گذشته پایه های امنیتی جمهوری اسلامی بنا گذاشته شد برخی تلاش می کنند این امنیت را دچار خدشه کنند که آخرین تلاش آنها در کهگیلویه و بویراحمد در 19 دی امسال رخ داد.
چهارشنبه 19 دی خبری مبنی بر حمله مسلحانه فرد یا افراد ناشناسی به رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در فضای مجازی و رسانه ای استان انعکاس یافت و بعد از مدت کوتاهی منابع رسمی این خبر را تایید کردند.
براساس گزارش ها حجت الاسلام غلامرضا مزارعی هنگام رفتن به خانه اش در محله راهنمایی یاسوج مورد حمله مسلحانه فرد یا افرادی قرار گرفت.
در این حمله مسلحانه که با سلاح جنگی صورت گرفت آسیبی به مزارعی و همراهان وی وارد نشده اما خودروی حامل وی آسیب دیده است .
براساس این گزارش ها حجت الاسلام مزارعی هنگامی که قصد ورود به منزلش در یاسوج را داشت دو فرد مسلح با سلاح کلاشینکف و سوار بر خودروی پژو 405 خودروی زانتیا حامل رئیس کل دادگستری را به گلوله بستند.
حدود 20 گلوله به خودروی رئیس کل دادگستری شلیک شد اما وی و همراهانش آسیبی ندیدند.

** محکومیت شلیک به قانون و عدالت
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در پیامی سوء قصد به جان رئیس کل دادگستری این استان را محکوم کرد.
آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی در این پیام آورده است: «حادثه پیش آمده در روز ۱۹ دی ماه در شهر یاسوج به هر جهت و بهانه‌ای محکوم است.
وی ادامه داده ، حرکت‌های زشت و وحشیانه که امنیت جامعه را مخدوش می‌کنند، نفرت هر انسانی را بر می‌انگیزد. و انتظار می‌رود مسئولان قضایی و امنیتی عاملان را به سرعت شناسایی کنند.
آیت الله ملک حسینی در این پیام گفته است که چنین حادثه‌هایی به مدیریت معقول و انسانی نیاز دارند تا باعث تشدید هرج و مرج نشود.
وی اظهار امیدواری کرده استاندار کهگیلویه و بویراحمد به خوبی بر امور نظارت کرده و در این زمینه دستورات لازم را به شورای تامین دهد.
نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با عاملان حمله مسلحانه به حجت الاسلام غلامرضا مزارعی رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد باید به شدت و بدون اغماض برخورد شود.
غلام محمد زارعی اظهار داشت: نمایندگان استان ضمن محکوم کردن این اقدام ناجوانمردانه و ضد امنیتی، خواستار شناسایی عامل و یا عاملین این رفتار غیر انسانی و اشد مجازات برای آنها هستند.
وی با اشاره به ضرورت وجود احساس امنیت به عنوان یکی از حیاتی‌ترین حقوق مردم، افزود: امنیت از مهم‌ترین و اساسی‌ترین نیاز‌های مردم است، نباید قانون شکنان و مخلان امنیت لحظه‌ای از اقدامات زشت خود احساس آرامش کنند.
زارعی بیان کرد: بدیهی است با توجه به اشراف کامل اطلاعاتی و تجربیات گرانبهای امنیتی، شناسایی مجرمان چندان مشکل نیست و باید در روند شناسایی و برخورد با عاملان این حادثه برخورد بدون اغماض شود.
نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی سوء قصد به جان حجت الاسلام مزارعی رئیس کل دادگستری استان را محکوم کرد.
عدل هاشمی در این بیانیه گفت: عمل زشت و غیرانسانی سوء قصد به جان رئیس کل دادگستری استان آنچنان مذموم و محکوم است که خاطر هر انسانی را آزرده و جربحه دار می‌نماید.
وی عنوان کرد: برقراری امنیت از حقوق اصلی و نیازمندی‌های اساسی مردم بوده و از همین منظر، برخورد قاطع و عاجل با عوامل مخل امنیت، نیز از حقوق اولیه مردم و در راستای برقراری اصل موضوع (امنیت) می‌باشد که لازم است استاندار محترم، بدون درنگ اقدامات لازم و ممکن را به عمل آورد تا هرچه سریع‌تر هتاکان قانون شکن به سزای عمل خویش برسند.
نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس ادامه داد: از جناب آقای مزارعی انتظار دارم آنگونه که خود نیز پس از حادثه فرموده‌اند در اجرای عدالت و خدمتگزاری به مردم مصمم و مصداق آیه شریفه‌ی «فاستقم کما امرت» باشند.

** استاندار: شناسایی عاملان تیراندازی به رئیس کل دادگستری شتاب گیرد
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با صدور پیامی سو قصد به جان رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد را محکوم کرد.
علی محمد احمدی گفت: مسئولان امنیتی، انتظامی و قضایی با درایت، جدیت، سرعت و بسیج تمامی توان، امکانات و قوا در جهت شناسایی عامل یا عاملین این تیراندازی، استوار گام بردارند.
در این پیام آمده است: تیراندازی چهارشنبه یاسوج نشانه گرفتن امنیت و آرامش مردم شریف این استان بود. کسانی که دست به این اقدامات شنیع و غیر انسانی می زنند ،بدانند با این تحرکات راه به جایی نخواهند برد.
وی در ادامه عنوان کرد: تردیدی نیست که تلاش برای ایجاد ناامنی و بر هم زدن آرامش مردم، حاصلی جز بی آبرویی عاملان و آمران از یک سو و بالا بردن انسجام ،اتحاد و همبستگی بیشتر مسئولان و مردم شریف از سوی دیگر نخواهد داشت.
استاندار در پایان این پیام اظهار داشت: اینجانب ضمن محکوم کردن این اقدام غیر انسانی، از مسئولان امنیتی، انتظامی و قضایی می خواهم با درایت، جدیت، سرعت و بسیج تمامی توان،امکانات و قوا در جهت شناسایی عامل یا عاملین این تیراندازی، استوار گام بردارند و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذاری نکنند، تا در آینده شاهد این وقایع نباشیم.

** عامل یا عاملان تیراندازی در چنگال قانون گرفتار می شوند
محمد کاظم نظری معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت که شناسایی و دستگیری عاملان تیراندازی به رئیس کل دادگستری استان در دستور کار مسئولان امنیتی ، اطلاعاتی و قضایی قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: عاملان حدود ساعت 15 روز چهارشنبه با یک دستگاه پژو 405 مقابل در منزل رئیس کل دادگستری استان ، وی را مورد حمله مسلحانه قرار دادند.
هنوز اطلاعاتی از فرد یا افراد شلیک کننده به رئیس دادگستری کهگیلویه و بویراحمد و انگیزه آنان منتشر نشده است و این موضوع از سوی نیروهای امنیتی و انتظامی در دست بررسی است.

9928/6110
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

جشنواره خیرین مدرسه ساز آموزشگاهی در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود

مدیر کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری نخستین جشنواره خیرین مدرسه ساز آموزشگاهی در استان خبر داد. ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۴ استانها کهگیلویه و بویراحمد نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، هادی زارع‌پور در نشست شورای آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: برگزاری نخستین جشنواره خیرین مدرسه ساز آموزشگاهی با هدف شناسایی خیرین بومی و فرهنگ سازی مشارکت در امر مدرسه سازی و آمادگی برای بیست ویکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه این جشنواره در آموزشگاه‌های پرجمعیت با حضور مردم، خیرین بومی و دانش آموزان برگزار می‌شود، ادامه داد: تجلیل از 193 معلم نومنه در سه بخش استانی، شهرستانی و منطقه‌ای انجام شد که از این تعداد 144 نفر شهرستانی و منطقه‌ای، 28 مورد استانی و 21 معلم نمونه مدارس غیر دولتی است.

برطرف کردن نیاز فضای آموزشی شهرستان خوسف نیازمند همت خیرین مدرسه ساز استقدردانی فتاح از استاندار همدان؛ با دستور استاندار "الفت میان مردم، مسئولان و خیرین" افزایش یافتهمایش تقدیر از خیرین و نیکوکاران در رشت برگزار شد

زارع‌پور مشارکت ادارات، نهادها و دستگاه‌های اجرایی در هفته بزرگداشت مقام معلم را از مهمترین اولویت‌های همگانی شدن تکریم معلم دانست و ابراز کرد: ارتقای آموزش در دوره‌های مختلف از مهمترین دغداغه‌های مجموعه اموزش و پرورش است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست خواستار تعیین تکلیف جانمایی دبستان شهید منتظری واقع در مرکز شهر شد و افزود: ضروری است این مهم با هماهنگی آموزش و پرورش و اداره کل اوقاف و امور خیریه به سرانجام برسد.

سید محمد کاظم نظری با اشاره به ضرورت ساماندهی اردوگاه فرهنگی و تربیتی واقع در آبشار یاسوج با تعامل متولیان امر از جمله شهرداری و آموزش و پرورش عنوان کرد: مصوبات این شورا به جد پیگیری و اجرایی شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مجموع تعهد خیرین مدرسه ساز در 5 جشنواره 800 میلیارد ریال بوده که تاکنون از این میزان 70 درصد محقق شده است.

جهان محرابی با تاکید بر اینکه برای برطرف کردن مشکل فضای آموزشی نیازمند ورود خیران هستیم، ادامه داد: بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز  خردادماه سال 98 با حضور خیران کشوری و استانی در یاسوج برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ن

R41452/P/S6,69/CT11

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

عکسهایی از تولد رویا تیموریان در 52 سالگی

کلیدواژه: جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها استاندار کهگیلویه و بویراحمد جامعه رئیس کل دادگستری استان قانون ولی فقیه جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۰۹۹۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • جشنواره‌های بهاری در ۸ شهرستان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود
 • پیش‌بینی ۱۱۰ پایگاه اعتکاف در کهگیلویه و بویراحمد
 • پنج جاذبه معنوی کهگیلویه و بویراحمد در فهرست آثار ملی ثبت شد
 • نرخ گوشت قرمز در کهگیلویه و بویراحمد ۷۴ هزار تومان اعلام شد
 • چرا صادرات کهگیلویه و بویراحمد 68 درصد افزایش یافت؟
 • ساختمان پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد به بهره‌برداری رسید
 • کمبود میوه عید در کهگیلویه و بویراحمد نیست
 • ظرفیت کاروان حج تمتع کهگیلویه و بویراحمد تکمیل شد
 • کتاب «امیر دل‌ها» در کهگیلویه و بویراحمد به چاپ رسید
 • 4 دستگاه آمبولانس جدید کهگیلویه و بویراحمد رونمایی شد
 • طرح ملی نماز کلید بهشت در کهگیلویه و بویراحمد پایان یافت
 • قاطعانه با اخلال‌گران بازار در کهگیلویه و بویراحمد برخورد می‌کنیم‌
 • مرکز آموزشی و پژوهشی صنعت آب و برق کهگیلویه و بویراحمد افتتاح شد
 • شناسایی 225 امامزاده و بقعه متبرکه در کهگیلویه و بویراحمد
 • چهار میلیون نفر بار در بقاع کهگیلویه و بویراحمد حضور یافتند
 • کهگیلویه و بویراحمد حائز ۴ رتبه برتر شد
 • پیش‌بینی افزایش ۳۰ درصدی بازدید از بقاع کهگیلویه و بویراحمد
 • گچساران بهشت گردشگری نوروزی در کهگیلویه و بویراحمد
 • طرح آرامش بهاری در همه بقاع متبرکه کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود