سایت خبری گلستان فردا نوشت: با توجه به آنکه در فصل بارندگی قرار داریم یکی از مشکلات این روزهای شهروندان کردکوی دفع آب ‌های سطحی و وضعیت نامناسب جداول در این شهر است.

گلستان فردا در گزارشی نوشت: نبود زیرساخت ‎مناسب برای دفع آب های سطحی موجب شده تا شهروندان کردکوی هنگام بارندگی با مشکلاتی مواجه شوند.
در حالی که زیرساخت‎ های شهری یکی از اصلی‎ ترین عناصر شاخص در شهرهای محسوب می‎ شود و مدیران شهری موظف به ایجاد چنین زیرساخت‎ هایی هستند اما با این وجود هنوز اکثر شهرهای گلستان از حداقل این زیرساخت‎ ها محرومند، زیرساخت‎ هایی که با کمک آن می‎ توان رضایت نسبی شهروندان را تأمین کرد.
* اجرای آسفالت ‌ریزی در معابر و کوچه ‎های کردکوی تا پایان دوره پنجم شوراهای اسلامی شهر
در همین رابطه شهردار کردکوی در خصوص وضعیت آسفالت و جدول‌ کشی معابر این شهر گفت: یکی از اهداف ما جلب اعتماد مردم با آیتم ارائه خدمات است، پیرامون این موضوع برای زیرسازی و آسفالت معابر 600 تن قیر خریداری شده است.
شهرام شاکری تصریح کرد: از آنجایی که درآمد و بودجه شهرداری محدود است نیاز داریم تا مردم با پرداخت عوارض به ارائه خدمات بهتر در شهر به ما کمک کنند، کل عوارض پرداختی برای بهسازی، نوسازی معابر و ارائه خدمات به شهروندان در سال 1396 مبلغ 360 میلیون تومان بود از طرفی قیمت قیر در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته که این امر موجب شده با مشکل مواجه شویم.
وی ادامه داد: با وجود تمام مشکلات در چهار سالی که خدمتگزار مردم در شهرداری هستیم سعی می‎ کنیم در 99 درصد از کوچه ‎های شهر جدول‌ کشی و آسفالت انجام شود.
شهردار کردکوی با اشاره به بودجه این شهر در سال 1397 گفت: شهرداری کردکوی با تعیین بودجه به مبلغ 11 میلیارد تومان فعالیت خود را آغاز کرد، در سال جاری نزدیک به 1 میلیارد و 300 میلیون تومان آسفالت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ریزی در کردکوی انجام شده و تا پایان سال نیز 700 میلیون تومان اجرای آسفالت در معابر و کوچه‎ های شهر را در دست اجرا خواهیم داشت.
شاکری، اجرای ساخت پل سواره‌ رو به عرض 18 متر در محله ولاغوز و بهسازی ورودی شرقی و غربی شهر را از جمله اقدامات شهرداری کردکوی عنوان کرد و افزود: یکی از محلات کردکوی به نام شهرک فرهنگیان فاقد جداول است بنا داریم در ایام مبارک دهه فجر کلنگ ‌زنی جدول‌ کشی در این محله را داشته باشیم در واقع جدول‌ کشی این محله به 400 میلیون تومان هزینه نیاز دارد که در قدم اول با تخصیص 100 میلیون تومان جدول‌ کشی شهرک فرهنگیان را انجام خواهیم داد.
وی به بدهی شهرداری کردکوی اشاره کرد و گفت: رقم بدهی در سال 1397 مبلغ 8 میلیارد و 400 میلیون تومان به دستگاه‌ های مختلف بود تمام تلاش ما بر این است تا این بدهی ‎ها کاهش یابد در حال حاضر یک میلیارد و 300 میلیون تومان از این بدهی پرداخت شده است.
* عدم تعریض کوچه‎ های کردکوی، مهمترین مانع برای اجرای پروژه دفع آب‌ های سطحی
رییس شورای شهر کردکوی یکی از دغدغه‎ های اصلی مردم این شهر را دفع آب ‌های سطحی و آسفالت معابر عنوان کرد و گفت: شهرهای کوچک با توجه به درآمدهای پایین، نیاز به کمک‎ های ویژه دولت دارند بنابراین از مسؤولان و نمایندگان استان درخواست می‎ کنیم در جهت خدمت ‌رسانی و ارائه خدمات بهتر به مردم، مشکلات شهرهای کوچک را به مقامات بالا منعکس کنند.
امیر قاسمی تصریح کرد: مردم نیز با پرداخت عوارض می‎ توانند به ما در جهت ارائه خدمات بهتر کمک شایانی داشته باشند.
وی با بیان این که در تمام زمینه‎ های خدمت ‌رسانی به کمک و همکاری مردم هم نیاز داریم، خاطرنشان کرد: یکی از دلایلی که نمی ‎توانیم به آسفالت کوچه‎ ها ورود پیدا کنیم عدم تعریض کوچه‎ ها است، این امر دفع آب ‌های سطحی و جدول‌ کشی را با مشکل مواجه کرده است و برای رفع این مشکلات به همکاری مردم با شهرداری نیازمندیم.
رییس شورای اسلامی شهر کردکوی بیان کرد: ما قبول داریم خدماتی که به شهروندان ارائه می ‎شود کافی نیست اما شهرداری هم توان مالی محدودی دارد، با این وجود از ابتدای آغاز به کار شورای پنجم در کردکوی 3 هزار متر مربع جدول‌ کشی در سطح این شهر انجام شده است.
3014/2729

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اصفهان از دید فرهنگیان

فرهنگیان در جلسه مردمی برنامه جامع شهر مشکلات زیست محیطی، آموزش‌های همگانی و توجه به نظام آموزشی، جلوگیری از فرار سرمایه‌ و فراهم آوردن شرایطی برای جذب سرمایه‌گذار به شهر اصفهان را از جمله مهم‌ترین اولویت‎های شهر اصفهان عنوان کردند.

به گزارش خبرنگار  ایمنا، امروز پنجشنبه – ۲۷ تیرماه ۹۸ برنامه "یک شهر گفت‌وگو" به دنبال تدوین برنامه جامع شهر اصفهان برگزار شد، در این برنامه از فرهنگیان، اصحاب رسانه و هنرمندان دعوت شده بود تا در جلساتی جداگانه نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه شهر اصفهان، دغدغه‌ها و اولویت‌بندی‌های شهر مطرح کنند.

در این جلسه فرهنگیان مشکلات و دغدغه‌های موجود شهر را از زاویه دید شهروندی و بر مبنای شغل و جایگاه آموزشی خود مطرح کردند تا این نظرات در قالب گزارشی برای تحلیل و بررسی در اختیار پژوهشگران قرار گیرد. شیوا شریفی، تسهیلگر و زهرا کازرونی کمک تسهیل‌گر به همراه فرهنگیان با تجربه در چهار ساعت به بحث و تبادل نظر درباره شهر اصفهان پرداختند.

عباسی یکی از فرهنگیانی که در این جلسه حضور داشت، معتقد است: "شهر اصفهان مانند فردی مودب، اجتماعی، خوب، استوار و مقاوم است و با وجود اینکه پتانسیل‌های فراوانی دارد اما مورد سوء استفاده قرار گرفته است و نیاز به مراقبت و محافظت دارد. هرکس بر اساس جایگاهش بهره‌های فردی خود را از این شهر می‌برد، به نظرم اصفهان باید دوباره جایگاه واقعی خود را به دست آورد."

مریم مجبوری، یکی دیگر از فرهنگیان حاضر در جلسه می‌گوید: "شهر اصفهان مثل یک آدم بزرگ با سری کوچک است که  غدد بدخیمی دارد، مثل آدمی که رفتارش مورد انتظار و پیش‌بینی شده نیست به عبارت دیگر این فرد دچار دوگانگی ارزشی شده است."

وی از خودبزرگ بینی این فرد و آسیبی که این خود بزرگ بینی می‌تواند به او بزند می‌گوید: "مغز این فرد سالم است، اما غده‌های سرطانی مختلفی سراسر بدن او را فرا گرفته و سلامتش را تهدید می‌کند، مهاجرت، فقر، بیکاری، آلودگی و... از جمله این غده‌های سرطانی است. اصفهان مانند فردی است که به او ظلم شده درحالی که این فرد پرتلاش است و آینده‌نگری خوبی دارد."

دغدغه‌های شهر اصفهان از دیدگاه شما چیست؟

در مرحله دوم این جلسه هرکدام از حضار به بیان دغدغه‌های خود در زمینه شهر اصفهان پرداختند.

"کمبود آموزش‌های همگانی از جمله دغدغه‌های شهر اصفهان است زیرا جامعه امروز نیاز مبرم به آموزش، شناخت و فراگیری مهارت‌ها دارد" این نظر عبد الهی یکی از فرهنگیان فعال ناحیه چهار شهر اصفهان است.

وی همچنین از تجربه خود در تاسیس مراکز یادگیری در محله ها برای شهروندان کم‌سواد و تازه آموزش یافته می‌گوید: چنانچه این مراکز در نقاط مختلف شهر و در بین اقشار مختلف جامعه برگزار شود، نتایج خوبی دارد، اما برگزاری این آموزش‌های همگانی نباید تنها به آموزش و پرورش سپرده شود و سایر ارگان‌ها نیز باید در برگزاری دوره‌های آموزشی همکار داشته باشند.

یکی دیگر از فرهنگیان عنوان می‌کند: امنیت شهری و کمبود برنامه‌های تفریحی از جمله دغدغه‌های امروز شهر اصفهان است، آموزش ناقص و نبود هماهنگی و یکپارچگی میان نظام آموزشی و سایر نهادهای اجتماعی نیز از دیگر مشکلات شهر است.

منصوری معتقد است: "مدیریت‌های کوتاه مدت و برنامه‌ریزی‌های بلند مدت در شهر اصفهان مشکل جدی برای توسعه شهر است."

مشکلات زیست محیطی، بیکاری، نبود توجه کافی به آموزش به عنوان زیربنای توسعه، از دست دادن چهره محبوب و کاریزماتیک شهر اصفهان در کشور و افسردگی،  نبود شادی در شهر اصفهان و رسیدگی نکردن به وضعیت هنرمندان، کم‌آبی زاینده رود و ترافیک و کمبود زیرساخت‌های شهری از جمله دغدغه‌هایی بود که در این جلسه مطرح شد.

در بخش سوم از این جلسه حضار در قالب دو گروه به بحث و تبادل نظر در زمینه مهم‌ترین مشکلات شهر اصفهان پرداختند، هر گروه دو معضل را عنوان و مصادیقی را در مورد این مشکلات بیان کرد.

از نظر فرهنگیان حاضر در این جلسه مشکلات زیست محیطی، آموزش‌های همگانی و توجه به نظام آموزشی، جلوگیری از فرار سرمایه‌ و فراهم آوردن شرایطی برای جذب سرمایه‌گذار به شهر اصفهان از جمله مهم‌ترین اولویت‎های شهر اصفهان است.

ایران نفتکش انگلیسی را توقیف کرد| سپاه: قوانین دریایی را رعایت نکرده بود+‌واکنش‌ها

ایران نفتکش انگلیسی را توقیف کرد| نشست اضطراری در لندن| سپاه: قوانین دریایی را رعایت نکرده بود

دلارام هاشمی، بازیگر جوان، درگذشت

کلیدواژه: اجتماعي فاضلاب كردكوي گلستان

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۱۱۹۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مخالف با رانت و رانتی عمل کردن هستم/حفظ کرامت شهروندان اولویت مهم شهرداری
 • افزایش خرید ملک در ترکیه از سوی شهروندان جمهوری آذربایجان
 • آسفالت بیش از ۸۰ درصد معابر روستاها در سمیرم
 • با 7 راهکار گیاهی، از نیش حشرات مصون بمانید
 • آیا بیش از آنچه فکر می‌کنیم یبوست داریم؟ درمان‌های ممکن چیست؟
 • سهم 10 درصدی مازندران از آب‌های سطحی/ عقب‌ماندگی 35 درصدی مازندران از متوسط فاضلاب شهری
 • سهم 10 درصدی مازندران از آب‌های سطحی/ عقب‌ماندگی 35 درصدی از متوسط فاضلاب شهری کشور
 • موفقیت ارتش یمن در دفع حملات مزدوران عربستان
 • پسماندهای عفونی استان مرکزی باید به بهترین شکل دفع شود
 • به دغدغه های مردم توجه نکنیم دیگر مردم فرزندان خود را به این دانشگاه نمی‌سپارند
 • شکایت محیط زیست بوشهر از یک پالایشگاه
 • محیط زیست بوشهر از یک پالایشگاه این استان شکایت کرد
 • محیط زیست دغدغه اصحاب رسانه اصفهان
 • افزایش ۴.۱ درصدی تردد‌ها نسبت به روز قبل
 • دغدغه ما و دغدغه آنها/ از غم معیشت مردم تا خرید ماشین شاسی‌بلند برای برخی مسئولین
 • طرح ملی شبکه فاضلاب گنبدکاووس سازه ای نوین یا اثر تاریخی
 • آسفالت‌ریزی معابر ۴ روستای تکاب آغاز شد
 • گذری که برای شهروندان دردسرساز شد
 • تراز سطحی آبی دریاچه ارومیه کاهش یافت/ رشد ۹۲۵ کیلومتر مربعی وسعت دریاچه نسبت به سال گذشته