گلستان فردا در گزارشی نوشت: نبود زیرساخت ‎مناسب برای دفع آب های سطحی موجب شده تا شهروندان کردکوی هنگام بارندگی با مشکلاتی مواجه شوند.
در حالی که زیرساخت‎ های شهری یکی از اصلی‎ ترین عناصر شاخص در شهرهای محسوب می‎ شود و مدیران شهری موظف به ایجاد چنین زیرساخت‎ هایی هستند اما با این وجود هنوز اکثر شهرهای گلستان از حداقل این زیرساخت‎ ها محرومند، زیرساخت‎ هایی که با کمک آن می‎ توان رضایت نسبی شهروندان را تأمین کرد.


* اجرای آسفالت ‌ریزی در معابر و کوچه ‎های کردکوی تا پایان دوره پنجم شوراهای اسلامی شهر
در همین رابطه شهردار کردکوی در خصوص وضعیت آسفالت و جدول‌ کشی معابر این شهر گفت: یکی از اهداف ما جلب اعتماد مردم با آیتم ارائه خدمات است، پیرامون این موضوع برای زیرسازی و آسفالت معابر 600 تن قیر خریداری شده است.
شهرام شاکری تصریح کرد: از آنجایی که درآمد و بودجه شهرداری محدود است نیاز داریم تا مردم با پرداخت عوارض به ارائه خدمات بهتر در شهر به ما کمک کنند، کل عوارض پرداختی برای بهسازی، نوسازی معابر و ارائه خدمات به شهروندان در سال 1396 مبلغ 360 میلیون تومان بود از طرفی قیمت قیر در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته که این امر موجب شده با مشکل مواجه شویم.
وی ادامه داد: با وجود تمام مشکلات در چهار سالی که خدمتگزار مردم در شهرداری هستیم سعی می‎ کنیم در 99 درصد از کوچه ‎های شهر جدول‌ کشی و آسفالت انجام شود.
شهردار کردکوی با اشاره به بودجه این شهر در سال 1397 گفت: شهرداری کردکوی با تعیین بودجه به مبلغ 11 میلیارد تومان فعالیت خود را آغاز کرد، در سال جاری نزدیک به 1 میلیارد و 300 میلیون تومان آسفالت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ریزی در کردکوی انجام شده و تا پایان سال نیز 700 میلیون تومان اجرای آسفالت در معابر و کوچه‎ های شهر را در دست اجرا خواهیم داشت.
شاکری، اجرای ساخت پل سواره‌ رو به عرض 18 متر در محله ولاغوز و بهسازی ورودی شرقی و غربی شهر را از جمله اقدامات شهرداری کردکوی عنوان کرد و افزود: یکی از محلات کردکوی به نام شهرک فرهنگیان فاقد جداول است بنا داریم در ایام مبارک دهه فجر کلنگ ‌زنی جدول‌ کشی در این محله را داشته باشیم در واقع جدول‌ کشی این محله به 400 میلیون تومان هزینه نیاز دارد که در قدم اول با تخصیص 100 میلیون تومان جدول‌ کشی شهرک فرهنگیان را انجام خواهیم داد.
وی به بدهی شهرداری کردکوی اشاره کرد و گفت: رقم بدهی در سال 1397 مبلغ 8 میلیارد و 400 میلیون تومان به دستگاه‌ های مختلف بود تمام تلاش ما بر این است تا این بدهی ‎ها کاهش یابد در حال حاضر یک میلیارد و 300 میلیون تومان از این بدهی پرداخت شده است.
* عدم تعریض کوچه‎ های کردکوی، مهمترین مانع برای اجرای پروژه دفع آب‌ های سطحی
رییس شورای شهر کردکوی یکی از دغدغه‎ های اصلی مردم این شهر را دفع آب ‌های سطحی و آسفالت معابر عنوان کرد و گفت: شهرهای کوچک با توجه به درآمدهای پایین، نیاز به کمک‎ های ویژه دولت دارند بنابراین از مسؤولان و نمایندگان استان درخواست می‎ کنیم در جهت خدمت ‌رسانی و ارائه خدمات بهتر به مردم، مشکلات شهرهای کوچک را به مقامات بالا منعکس کنند.
امیر قاسمی تصریح کرد: مردم نیز با پرداخت عوارض می‎ توانند به ما در جهت ارائه خدمات بهتر کمک شایانی داشته باشند.
وی با بیان این که در تمام زمینه‎ های خدمت ‌رسانی به کمک و همکاری مردم هم نیاز داریم، خاطرنشان کرد: یکی از دلایلی که نمی ‎توانیم به آسفالت کوچه‎ ها ورود پیدا کنیم عدم تعریض کوچه‎ ها است، این امر دفع آب ‌های سطحی و جدول‌ کشی را با مشکل مواجه کرده است و برای رفع این مشکلات به همکاری مردم با شهرداری نیازمندیم.
رییس شورای اسلامی شهر کردکوی بیان کرد: ما قبول داریم خدماتی که به شهروندان ارائه می ‎شود کافی نیست اما شهرداری هم توان مالی محدودی دارد، با این وجود از ابتدای آغاز به کار شورای پنجم در کردکوی 3 هزار متر مربع جدول‌ کشی در سطح این شهر انجام شده است.
3014/2729
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

لزوم رفع مشکلات عرضه میوه در کرج

میدان بزرگ میوه و تره بار کرج که 30 سال پیش در 17 هکتار زمین ایجاد شد، هم‌اکنون با مدیریت سه گانه‌ای روبه‌رو است که منافع آنها مانع از انسجام و ساماندهی این مرکز عرضه میوه می‌شود. ایران واشقانی فراهانی خبرنگار ایران در کرج نابسامانی فاضلاب

پساب میدان بزرگ میوه و تره بار کرج، نابسامانی فاضلاب، تجمع روان آب‌ها در گودترین نقطه شهر و تجمع آب‌های سطحی در این محل، سلامتی 5 هزار کارگر میدان تره بار و مردم منطقه را تهدید می‌کند. اما فرافکنی هیأت امنا، اتحادیه و شهرداری موجب شده تا طرح‌های بهداشتی و زیرساختی روی زمین بماند و با بی‌توجهی به سلامت مردم، در این میان آنچه محقق شده، منافع هر یک از این مدیریت‌هاست. این در حالی است که اسناد مالکیت این میدان بزرگ نیز، با ادعای مالکیت شخصی توقیف شده است.

بی‌توجهی به بهداشت فردی و سلامتی کارگران

«سیروس مظفری» کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت کرج با اشاره به اینکه آبگرفتگی وسیع در سطح میدان تره بار، چهره زشتی به این مرکز عرضه مواد خوراکی می‌دهد، اظهارداشت: متأسفانه سامانه مناسبی برای جمع‌آوری و دفع آب‌های سطحی، نزولات جوی و فاضلاب حجره‌ها طراحی و اجرا نشده است و در مواقع بارندگی موجب آبگرفتگی سطح میدان تره بار می‌شود.

کارگران میدان تره بار، قربانی منافع آبرسانی خصوصی

«علیرضا لرستانی» مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان البرز نیز اظهارداشت: میدان بزرگ میوه و تره بار کرج، دارای یک حلقه چاه آب است که به‌صورت خصوصی و هیأت امنایی اداره می‌شود. عملکرد هیأت مدیره میدان به‌صورت جزیره‌ای است و تاکنون هیچ درخواستی برای لوله‌گذاری و شبکه‌گذاری آب شهری مطرح نکرده تا انشعاب آب گرفته شود.

واگذاری مشاعات میدان بر خلاف اساسنامه

«سیف‌الله عسگرخانی»، رئیس اتحادیه صنف بارفروشان میدان میوه و تره بار کرج هم اظهارداشت: سال 66 آورده شهرداری برای ساخت میدان بزرگ میوه و تره بار کرج، 17 هکتار زمین در جاده محمدشهر بود که برای ساخت میدان بزرگ میوه و تره بار مشارکت کردیم. بر اساس قرارداد، از 180 حجره ساخته شده، 40 حجره تحویل شهرداری دادیم. در بند 6 قرارداد به صراحت اعلام شده که در توسعه میدان میوه و تره بار در آینده، اولویت با اتحادیه است. اما شهرداری به تازگی بدون رعایت مفاد این قرارداد، در ورودی میدان بزرگ میوه و تره بار کرج، شهرداری مجوز ساخت و ساز 37 حجره را صادر کرده که بر خلاف اساسنامه و مقررات است. این در حالی است که در ضلع شرقی نیز بر اساس مکاتبات اخیر، درخواست 8 حجره مطرح شده است.

مدیریت آب‌های سطحی با شهرداری

«علی عیوضی» رئیس هیأت امنای میدان بزرگ میوه و تره بار کرج نیزبا بیان اینکه در تقسیم کار میدان، مدیریت آب‌های سطحی و انتقال زباله‌ها با شهرداری است، اظهار داشت: متأسفانه فاضلاب انسانی در چاه‌های داخل حجره‌ها جذب می‌شود و اداره حفاظت محیط زیست به تعبیه تصفیه خانه فاضلاب و ساخت سرویس بهداشتی خارج از حجره نظر دارد. آب‌های سطحی و روان آب‌ها نیز به چاه‌های جذبی هدایت ولی تصفیه نمی‌شود که بازچرخانی و استفاده دوباره شود.

 

ماجرای هاله نور احمدی‌نژاد چه بود؟ آیا محسن رضایی مالبرو وارد می‎کرد؟ سلطان قیر و شکر چه کسانی هستند؟ پرونده فساد 3 هزارمیلیاردی و بابک زنجانی چگونه افشا شد؟

تجمع مردم در اعتراض به خودروسازان+فیلم

اقدام تحسین برانگیز جوانان تبریزی پس از بی‌حرمتی به دو دختر در پارک ائل گلی +عکس

کلیدواژه: جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها جدول خدمت رسانی دهه فجر شاخص شورای اسلامی شهر جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۱۲۰۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پایان ۴/۵ کیلومتر روکش آسفالت محور روستایی کوشک -گزستان بافق
 • حمله رژیم صهیونیستی به پایتخت سوریه/ پدافند هوایی سوریه بیشتر حملات هوایی رژیم صهیونیستی را دفع کرد
 • دفع 4 موج حمله هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه
 • سامانه‌های پدافند هوایی سوریه ۴ موج حمله هوایی رژیم صهیونیستی را دفع کردند
 • ادعای روسیه درباره دفع حمله اسرائیل در سوریه
 • سوریه با تسلیحات ما حمله اسراییل را دفع کرد
 • روسیه: سوریه با تسلیحات ما حمله اسراییل را دفع کرد
 • مسکو: دفاع هوایی سوریه حمله اسرائیل را دفع کرد
 • 13هزارتن آسفالت در معابر نورآباد استفاده شد
 • مسکو: سوریه حمله اسرائیل را دفع کرد
 • مشکلات اهواز در پس ویترین های زیبای شهر
 • بازارکهنه قم می تواند به بارچه صنایع دستی تبدیل شود/یکی از مهم ترین دغدغه های شهر قم راهنمایی زائران ومسافران است
 • پدافند هوایی سوریه حملات رژیم صهیونیستی را دفع کرد
 • ابراز نگرانی‌ کسبه بازار از بی‌توجهی شهرداری به ‌‌آسفالت خیابان شهید عدالت بهبهانی
 • آب‌های سطحی می‌تواند به ابنیه تاریخی نیز آسیب برساند
 • رایو ذائقه موسیقی مردم را سطحی کرده است
 • 520 نفر برفروبی معابر شهر قزوین را بر عهده دارند
 • سرسره‌بازی خودروها در خیابان‌‌های کرمانشاه /پای لنگ خدمات شهری
 • حفظ محیط زیست باید به دغدغه همگانی تبدیل شود