به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، در حالی که 800 هزار تن از کارمندان آمریکا به علت تعطیلی دولت حقوق دریافت نمی کنند، لغو سفر دونالد ترامپ، رییس جمهور این کشور به مجمع جهانی داووس، دو میلیون و 800 هزار فرانک سوییس برای آمریکا هزینه به بار آورد.

بر این اساس، رسانه های سوییس اعلام کردند فقط کرایه خودرو ترامپ 317 هزار فرانک هزینه داشت که این مبلغ پیش از تعطیلی دولت در آمریکا پرداخت شده است.

به نوشته روزنامه های سوییسی، در حالی که در آمریکا 800 هزار تن از کارکنان دولت دستمزدی دریافت نمی کنند کاخ سفید از پول مالیات دهندگان آمریکایی برای سفرهای رییس جمهور این کشور استفاده می کند. فقط هتل محل اقامت ترامپ در داووس 600 هزار فرانک هزینه به بار آورد و 140 هزار فرانک نیز برای آپارتمان های دیگر اعضای کارکنان همراه ترامپ پرداخت شده است.

کل بودجه هزینه سفر ترامپ به داووس، سه میلیون و 400 هزار فرانک سوییس برآورد شده بود که از این مبلغ دو میلیون و 800 هزار فرانک پرداخت شده است. سفر سال گذشته رییس جمهور آمریکا به داووس، یک میلیون و 700 هزار فرانک سوییس هزینه به بار آورده بود.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

بلومبرگ: سیاست مهاجرتی ترامپ به ضرر صنعت آموزش آمریکاست

تهران- ایرنا- شبکه خبری بلومبرگ گزارش داد: سیاست مهاجرتی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا با ناامید کردن دانشجویان خارجی از تحصیل در دانشگاه های این کشور، کمک 39 میلیارد دلاری آنها به اقتصاد این کشور را به خطر انداخته است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، این شبکه خبری افزود: دانشجویان خارجی منبع درآمد مهمی برای دانشگاه های آمریکا بشمار می آیند اما سیاست های سرکوب گرایانه مهاجرتی دولت کنونی آمریکا باعث شده آنها در دانشگاه های کشورهای دیگری ثبت نام کنند.
بر اساس آمار موسسه بین المللی آموزش(IIE) که در زمینه تبادل دانشجویی و کمک‌های بین‌المللی، امور خارجی و صلح و امنیت بین‌المللی فعالیت می کند، ثبت نام دانشجویان خارجی در آمریکا در سال دانشگاهی 2018-2017 میلادی 6.6 درصد کاهش یافت.
«راشل بنکس» مدیر سیاست عمومی آموزگاران بین المللی (NAFSA) گفت: درحالی که تعداد کلی دانشجویان خارجی در آمریکا رشد آرامی داشته، کاهش در ثبت نام در دانشگاه های این کشور بزرگترین چالش از حملات یازده سپتامبر تاکنون است و به نظر می رسد که این کاهش امسال هم همچنان ادامه یابد.
در این گزارش چنین کاهشی به عوامل چندی ازجمله تاخیر در صدور روادید و رد تقاضای آن، فضای «اجتماعی و سیاسی» و هزینه حضور در مراکز آموزشی آمریکا ربط داده شده است.
بنکس در این زمینه گفت: سیاست های مهاجرتی سختگیرانه دولت کنونی آمریکا ازجمله جلوگیری از ورود اتباع هفت کشور عمدتا مسلمان و جدا کردن کودکان از والدین شان در مرزهای آمریکا، باعث شده که دانشجویان احتمالی و والدین شان احساس کنند که در این کشور از آنها استقبال نمی شود.
بلومبرگ با استناد بر آمار وزارت امورخارجه آمریکا نوشت: تعداد ویزاهای دانشجویی F1 که برای اتباع خارجی علاقمند به تحصیل تمام وقت درمراکز آموزشی آمریکا صادر می شود از حدود 644 هزار ویزا در سال مالی 2015 به حدود 394 هزار در سال مالی 2017 کاهش یافته است.
«وانسا آندرید» دستیار مدیر مشارکت بین المللی و برنامه توسعه دانشگاه ایالتی کالیفرنیا گفت مسائل امنیتی بزرگترین عامل نگران کننده است.
بر اساس گزارش مرکز حقوقی فقر جنوبی (سازمان آمریکایی که در زمینه دعوی قضایی حقوق مدنی و منفعت عمومی تخصص دارد)، چنین نگرانی هایی مسائل مختلفی را از قتل عام مسلحانه گرفته تا خشونت ناشی از سفیدپوستان نژادپرست تشکیل می دهند که از زمان روی کار آمدن ترامپ افزایش یافته است.
آمار موسسه بین المللی آموزش حکایت از آن دارد که ثبت نام دانشجویان خارجی در «نورثریج/Northridge» (واقع در لس آنجلس) در سال دانشگاهی 2018-2017 میلادی 16 درصد کاهش یافته است.
انجمن NAFSA در گزارشی تحلیلی عنوان کرد بیش از یک میلیون دانشجوی خارجی در آمریکا در سال دانشگاهی 2018-2017 میلادی 39 میلیارد دلار به اقتصاد این کشور کمک و از 455 هزار شغل حمایت کرده است. بیشترین منفعت چنین هزینه ای به کالیفرنیا، نیویورک، ماساچوست، تگزاس و پنسیلوانیا رسیده است.
این انجمن همچنین اعلام کرده آموزش، بزرگترین صادرات خدمات در آمریکا محسوب می شود.
«دیک استارتز» استاد اقتصاد دانشگاه کالیفرنیا در این زمینه گفت: آموزش و به ویژه آموزش عالی منبع اصلی صادرات آمریکا بشمار می آید.
وی افزود: وقتی خدماتی را ارائه می دهیم که باعث می شود خارجی ها به آمریکا پول بفرستند، دقیقا به اندازه فروش سویا و ذغال سنگ تاثیرات اقتصادی دارد.
«جنیفر اوالد» دستیار رئیس راهبرد جهانی دردانشگاه «فیرفیلد» ایالت کانکتیکت گفت: در مناطق کوچکی که جمعیت دانشجویان بین المللی در آن زیاد است، می توان تاثیرات اقتصادی این مساله را فورا احساس کرد. شاید چنین تاثیری در شهر نیویورک احساس نشود اما درشهرهای کوچک محسوس است.
شرکت خدمات مالی آمریکا، مودیز، در دسامبر سال گذشته میلادی گزارش داد سیاستهای مهاجرتی سختگیرانه تر در کاهش ثبت نام دانشجویان خارجی درآمریکا نقش داشته است.
«دانا بوکین» وکیل در امورمهاجرت گفته است دانشگاه ها نگران کاهش درآمد خود به دلیل افت دانشجویان مستعد بین المللی هستند.
بلومبرگ با استناد بر گزارش بنیادملی سیاست آمریکا در سال 2017 هشدار داد: تحصیلات تکمیلی در رشته های مهمی همچون علوم و مهندسی که آمریکا به شکل فزاینده ای از کشورهای دیگر عقب است، نمی تواند بدون کمک دانشجویان خارجی عملکرد خوبی داشته باشد. در تقریبا 90 درصد دانشگاه ها، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا در رشته های علوم رایانه و مهندسی برق را خارجی ها تشکیل می دهند.
به گفته مدیر مرکز مطالعات تجارت جهانی در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا به اندازه کافی دانشجوی بومی در این رشته ها وجود ندارد و دانشجویان بین المللی باید به طور خودکار گرین کارت دریافت کنند. دانشجویان خارجی این دانشگاه در سال 2017-2016 میلادی 5 درصد کاهش یافته است.
بلومبرگ نوشت: تعدادی از دانشگاه های آمریکا از جمله کالج هاورفورد و «نیواسکول» دانشگاه خصوصی نیویورک اکتبر گذشته از دولت ترامپ به دلیل تغییر مقررات مهاجرتی در ماه اگوست شکایت کردند. در این مقررات منع حضور دانشجویان خارجی برای مدت سه تا 10 سال در صورت مشخص شدن نقض مقررات ورود شان آسانتر شد.
«انجل کابرِرا» رئیس دانشگاه جورج میسون در شهر فیرفکس ایالت ویرجینیا گفت: آمریکا برای چند دهه درگزینش افراد مستعد در سراسر جهان نقش داشته است. این یک مزیت اقتصادی بزرگ است که از دست دادن آن ریسک خطرناکی محسوب می شود.
اروپام**9158**1485

ماجرای هاله نور احمدی‌نژاد چه بود؟ آیا محسن رضایی مالبرو وارد می‎کرد؟ سلطان قیر و شکر چه کسانی هستند؟ پرونده فساد 3 هزارمیلیاردی و بابک زنجانی چگونه افشا شد؟

تجمع مردم در اعتراض به خودروسازان+فیلم

اقدام تحسین برانگیز جوانان تبریزی پس از بی‌حرمتی به دو دختر در پارک ائل گلی +عکس

کلیدواژه: دونالد ترامپ آمریکا

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۱۲۲۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • هشت اشتباه محاسباتی آمریکا درباره ایران
 • اجلاس داووس ۲۰۱۹ در سایه غیبت رهبران مهم جهان
 • سفر وزیر نیرو به کرمان لغو شد
 • 40 سال پس از پیش‌بینی درست کارتر/ هشت اشتباه محاسباتی آمریکا درباره ایران
 • چرا دستگاه محاسباتی دشمن درست کار نمی‌کند؟ / با متخصصان پیش فروش آشنا شوید
 • سرانجام تصویب لوایح چهارگانه
 • ۴۰ سال پس از پیش‌بینی درست کارتر
 • ابراز نگرانی موسس داووس درباره آینده اروپا
 • برپایی راهپیمایی اعتراض آمیز علیه اجلاس داووس در سوئیس
 • لغو بیش از یک هزار پرواز روسیه به آمریکا به علت شرایط نامساعد جوی
 • ضرر ۲ هزار میلیارد تومانی سازمان خصوصی‌سازی به کرمانشاه/ به میزان دو سال یارانه کل استان به خریداران تخفیف داده شده است!
 • خودروسازان برای خودرو‌های ضرر ده جایگزین پیدا نکنند/ ۸۰درصد تولید به تعهدات قبلی اختصاص می‌یابد
 • داووس میزبان طرح های فناورانه می شود
 • جهانی‌سازی،نسخه چهارم:شکل دادن به معماری جهانی در دوران چهارمین انقلاب صنعتی
 • در جلسه فراکسیون امید با اسماعیل بخشی چه گذشت؟/ اجاره‌نشین‌های دولتی زیر ذره بین/ اهدای جایزه امین‌الضرب به واردکننده رانتی
 • شات داون، حربه موثر در ترامپ برای تسویه حساب با مخالفان
 • پارتی‌بازی ترامپ برای همسرش
 • پارتی‌بازی ترامپ
 • پارتی‌بازی ترامپ/ وقتی سفر با هواپیمای دولتی برای نانسی پلوسی ممنوع است ولی برای ملانیا آزاد!