به گزارش مهر، کانال ۱۰ رژیم صهیونیستی درگزارشی فاش کرد که «آوی گابی» رهبر حزب مخالف موسوم به حزب اتحادیه صهیونیست در ماه دسامبر سال گذشته میلادی مخفیانه به امارت سفر کرده است.

بر اساس اعلام این رسانه صهیونیستی، رهبر حزب مخالف بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در جریان این سفر محرمانه با برخی از مقامات ارشد اماراتی نیز دیدار داشته است.

به گزارش کانال ۱۰ رژیم صهیونیستی، وی در ۲ دسامبر سال ۲۰۱۸ میلادی با پروازی تجاری از امان به ابوظبی رفت.

«آوی گابی» در این سفر درباره پیشنهاد به اصطلاح صلح میان صهیونیست ها و فلسطینیان موسوم به معامله قرن و نیز موضوع ایران با مقامات اماراتی دیدار و رایزنی کرده بود.

این درحالیست که چندی پیش پایگاه خبری «میدل‌ایست‌آی» گزارش داد که «یوسی کوهن» رئیس سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی موسوم به «موساد» اوایل دسامبر گذشته در پایتخت یکی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با سران سازمان‌های اطلاعاتی عربستان سعودی، امارات و مصر دیدار داشته است.

منبع: اکوفارس

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

چرا صهیونیست‌ها تحت تاثیر سخنرانی سید حسن نصرالله قرار گرفتند؟

مصاحبه تلویزیونی سید حسن نصرالله در جمعه گذشته، بازتاب زیادی در میان شهرک‌نشینان و رسانه‌های صهیونیستی داشت و واکنش مضطربانه و شتابزده بنیامین نتانیاهو را به همراه داشت. ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۹ بین الملل آسیای غربی نظرات - اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه الاخبار، پیام‌های سخنان سید حسن نصرالله در جمعه گذشته خطاب به دشمن صهیونیستی، خیلی زود به تل‌آویو رسید. این پیام در ابتدا خطاب به سیاستمداران و رسانه ها و سپس به شهرک نشینان صهیونیستی بود. این مسئله موجب شد تا نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ابتدای سخنرانی خود در کابینه نسبت به این پیام ها واکنش نشان دهد.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیروز در نشست هفتگی خود در کابینه نسبت به مصاحبه ای که سید حسن نصرالله روز جمعه گذشته با شبکه المنار انجام داده بود واکنش نشان داد.

سوالاتی در رابطه با چگونگی برخورد رژیم صهیونیستی نسبت به سخنان سید نصرالله و تاثیر این پیام ها در تل آویو وجود دارد.

بر آورد می شود که سخنان سید نصرالله در رابطه با رژیم صهیونیستی این بار از محدوده محاسبات داخلی یا محاسبات میان لبنان و دشمن صهیونیستی به سمت محاسبات منطقه ای فراتر رفته است. بر اساس سخنان دبیر کل حزب الله، رژیم اشغالگر صهیونیستی بخش جدایی ناپذیر تنش ها و درگیری های منطقه است.

عطوان: دلیل شتاب نتانیاهو برای پاسخ به سخنان سید حسن نصرالله چیست؟معادلات جنگ جولای-1 | روایت خبرنگار لبنانی از آرامش و صلابت نصرالله در روزهای جنگواکنش نتانیاهو به سخنان سید حسن نصرالله؛ تهدید به جنگ جدید علیه لبنان

از سخنان  نتانیاهو مشخص است که سخنرانی سید نصرالله در صدر توجهات رسمی رژیم صهیونیستی قرار گرفته است. همچنین رسانه های صهیونیستی توجه چشمگیری به این سخنرانی داشته اند. تیتر اخبار و گزارش های همه شبکه های تلویزیونی صهیونیستی با حضور تعداد زیادی از کارشناسان و تحلیلگران صهیونیستی به مصاحبه سیدحسن نصرالله اختصاص یافته است.

بدون تردید، این مصاحبه سید نصرالله، محاسبات اشتباه صهیونیست ها در مقابل حزب الله را به آنها ثابت کرده و ممکن است شروع اشتباهات دیگر آنها نیز به این شکل باشد:

- مواضع و صداهایی که از مناطق مختلف لبنان شنیده می شود،بر نقش حمایتی و محافظتی حزب الله که هیچ گاه در محافظت از سرزمین لبنان کوتاهی نکرده و همیشه در این موضع پیش قدم بوده است تاکید می کنند.

- تل آویو گمان می کند که تحریم های آمریکا ضد لبنان، تصمیمات حزب الله و مانورهای آن را کاهش داده و موجب شکست آن در مقابله با رژیم صهیونیستی می شود. این فرضیه شبیه به فرضیه عقب نشینی حزب الله به علت کاهش بودجه مالی است.

- رژیم صهیونیستی لبنان را تهدید به کشتار و خرابی و بازگشت به عصر حجر می کند.

تل آویو در این محاسبات فرضی خود چندین نکته را فراموش کرده که مهم ترین آن اعتبار و انگیزه مقاومت است و همه محاسبات در جدول تصمیم گیری های رژیم صهیونیستی چه کوچک و چه بزرگ نابود خواهد شد.

بانک و نقشه هدف ها و جزئیات تعریف جغرافیایی که در جنگ احتمالی آینده، وسیله هدفگیری مقاومت خواهد بود، بخش جدایی ناپذیر پیام نصرالله نیز به شمار می رود.

اما واکنش‌های تل آویو که دال بر سنگینی این مصاحبه و تاثیرات آن است، روز گذشته از زبان نتانیاهو در نشست کابینه مطرح شد. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این نشست اعلام کرد که آخر هفته گذشته سخنان نصرالله را در رابطه با طرح های هجومی آن شنیدیم. وی ادامه داد که اگر حزب الله به اسرائیل حمله کند، پاسخ آن را خواهیم داد.

سخنان و تهدیدهای نتانیاهو به کشتار و خرابی در لبنان و تلاش برای جمع آوری دلایل مبنی بر اثبات توانایی خود در مقابله با حزب الله و نیز واکنش های وی در نشست دیروز کابینه، نشان می دهد که تل آویو به طور کامل این پیام ها را دریافت کرده است. شهرک نشینان صهیونیستی نیز بسیار تحت تاثیر مصاحبه دبیرکل حزب الله قرار گرفته اند. تهدیدهای نتانیاهو همچنین دال بر ترس زیاد شهرک نشینان صهیونیستی بر از دست دادن سکونتشان است.

برخی سوال می کنند که اگر حزب الله توانایی جنگ با رژیم صهیونیستی را دارد چرا این کار را نمی کند. همچنین سوالاتی در رابطه با فاش شدن توانایی های حزب الله با وجود سیاست های مبهم آن در محافظت بر امکانات و غافلگیری هایش مطرح شده است.

طبیعتا می توان این سوالات را بر اساس نکات اولیه اهداف آن تفسیر کرد؛ اما به نظر می رسد که هدف از طرح چنین سوالاتی، کاهش تاثیرات پیام های حزب الله بر دشمن صهیونیستی است.

این سوالات همچنین تلاشی است در جهت ایجاد تحریف و یا تردید در اهداف مقاومت که رهبری این محور پاسخ های مناسبی برای آنها دارد.

در ابتدا باید بگوییم که حزب الله همواره از برتری نظامی و تکنولوژی و درگیری های زمینی و هوایی رژیم صهیونیستی آگاه است و آن را انکار نمی کند. اما همین برتری کیفی رژیم صهیونیستی در مناطق عربی دال بر موفقیت های بزرگ حزب الله در برابر آن است.

همچنین درباره سوال تردید برانگیزی که درباره امتناع حزب الله از حمله به تل آویو مطرح شد، باید بگوییم که حزب الله توانایی های خود را در قدرت بازدارندگی دفاعیش متمرکز کرده است. در واقع عدم حمله حزب الله به رژیم صهیونیستی به معنای عدم توانایی آن نیست.

اما درباره سوال دوم که ساده لوحانه تر از سوال اول است باید گفت که حزب الله هرگز توانایی های خود را فاش نکرده است. در واقع حزب الله بر اساس یک استراتژی میان بازدارندگی و محافظت بر غافلگیری های خود عمل می کند. لازم به ذکر است که بازدارندگی بدون اظهار امکانات و توانایی ها به دشمن محقق نمی شود. حزب الله غافلگیری ها و شگفتی های خود را در زمان وقوع جنگ نشان خواهد داد.

در حال حاضر شرایط ایجاب می کند که حزب الله فعالیت های بازدارندگی خود را تقویت کند.در اصل سیاست حزب الله کاملا در تضاد با رژیم صهیونیستی است که همه امکانات خود را به نمایش می گذارد و قادر به پنهان کردن توانایی ها و تاکتیک های جنگی خود نیست. تل آویو با وجود همه تلاش هایی که از سال 2006 در این زمینه کرده؛ موفق نشده است.

انتهای پیام/

R36346/P/S8,90/CT10 واژه های کاربردی مرتبط اسرائیل سید حسن نصرالله

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

علی مطهری: اگر قرار بر عدم بررسی ادعای خاتمی بوده پس چرا دادگاه تشکیل دادند| صرف اظهارعقیده نباید موجب محاکمه شود| چرا قوه قضاییه و مقامات امنیتی هراس دارند؟

محکومیت جدید برای گلرخ ابراهیمی و آتنا دائمی/ مولود حاجی زاده بازداشت شد

منبع این خبر، وبسایت www.ecofars.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۱۲۳۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • جنایتکاران صهیونیست باید در دیوان کیفری بین المللی محاکمه شوند
 • اقتدار حزب‌الله و خانه عنکبوت صهیونیست‌ها
 • اقتدار حزب‌الله
 • مقاومت فلسطین پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی را ساقط کرد
 • پیروزی حزب الله در جنگ ۳۳ روزه و برباد رفتن رویای صهیونیستی
 • هجوم وحشیانه صهیونیست‌ها به کرانه باختری
 • شهادت اسیر فلسطینی در زندان انفرادی رژیم صهیونیستی
 • درخواست رژیم صهیونیستی از روسیه برای دور کردن حزب‌الله از جولان
 • چرا صهیونیست‌ها تحت تاثیر سخنرانی نصرالله قرار گرفتند؟
 • اگر مخازن آمونیاک حیفا هدف قرار گیرد چه خواهد شد؟
 • سامانه فاش شهرداری مشهد با هدف ایجاد اتاق شیشه‌ای راه‌اندازی شده است
 • تصویر احتمالی جدید از گوشی پیکسل ۴ گوگل فاش شد
 • بازگشت صهیونیست‌ها به عصر حجر! / قناری نیست گنجشک رنگ شده است! / عذر بدتر از گناه
 • واگذاری امتیار فروش نفت شرق سوریه به تاجر صهیونیست
 • اذعان رسانه های صهیونیستی به قدرت حزب الله
 • رژیم صهیونیستی ۲ جنگنده «اف ۳۵» دیگر را از آمریکا تحویل گرفت
 • اخبار رژیم صهیونیستی|از بحران جدید در ارتش تا اعتراف یعلون به شرایط بحرانی اسرائیل
 • بازگشت صهیونیست‌ها به عصر حجر!
 • کد مهم نظامی که سید حسن نصرالله برای صهیونیست‌ها رو کرد/ برد موشک‌های حزب الله لبنان از ۴۰۰ کیلومتر گذشت+ نقشه