هیات تحریرالشام پس از چند روز درگیری سنگین توانست بر ۷۰ درصد از مناطق اشغالی شمال غرب سوریه سیطره پیدا کند و تروریست های احرارالشام را به طور کامل تسلیم کند.

به گزارش مشرق، تازه‌ترین خبرها از تحولات می‌دانی مناطق اشغالی شمال غرب سوریه حاکیست، گروه تروریستی هیأت تحریرالشام (جبهه النصره، شاخه رسمی القاعده در سوریه) در ۴ روز گذشته حملات علیه سایر تروریست‌ها را افزاش داد و ضربات سختی را به آنان متحمل کرد.

براساس اطلاعات به دست آمده، تروریست‌های تحریرالشام با کمک عناصر تروریستی «حراس الدین و حزب الترکستانی»، حملات گسترده‌ای را در مرکز استان ادلب ترتیب دادند و توانستند شهر راهبردی «معره النعمان» را تصرف کنند.

بیشتر بخوانید:

آخرین تحولات میدانی شرق رود فرات/ قطع ارتباط ته‌مانده‌های داعش با مرزهای مشترک عراق/ کشته و زخمی‌شدن 6 نظامی انگلیسی در حومه شهرک السوسه + نقشه میدانی

این شهر در مسیر جاده حلب - حماه واقع شده است؛ عناصر تروریستی هیأت تحریرالشام و متحدانش در ۴ روز گذشته بیش از ۲۰ منطقه را در جنوب و جنوب غرب استان ادلب، شمال و شمال غرب استان حماه از اشغال سایر گروه‌های تروریستی خارج و به تصرف خود درآوردند.

تروریست‌های هیأت تحریرالشام در محور جنوب غربی و جنوب استان ادلب توانستند شهرک‌ها و روستاهای «النقیر، عابدین، آرینبه، سطوج الدیر، ترملا، راشا، معربو، القصابیه، کوکبا القصیره، کوکبا الطویله، فلیفل، حرشی عابدین و الهبیط» به اشغال دربیاورند.

به گزارش مشرق، گروه تروریستی هیأت تحریرالشام در شمال غرب استان حماه توانست مناطق «العنکاوی، الدقماق، الزقوم، قلیدین و القاهره، قرقور، قسطون و…» را به سیطره درآورد و دشت الغاب را در این محور به طور کامل اشغال کند.

به گزارش مشرق، در جریان درگیری‌های روزهای گذشته حدود ۱۱۵ تن از عناصر تروریستی کشته و زخمی شده‌اند؛ حدود ۲۰ تن از تروریست‌های جبهه الوطنیه (نورالدین زنکی، احرارالشام و…» توسط تروریست‌های تحریرالشام دستگیر شدند.

به گفته منابع میدانی، پیشروی‌های گسترده گروه تروریستی هیأت تحریرالشام در دشت الغاب باعث شد گروه تروریستی احرارالشام با صدور بیانیه‌ای از تسلیم شدن خود در شمال غرب و شمال استان حماه خبر دهد.

براساس آخرین اخبار به دست آمده، گروه تروریستی احرارالشام کنترل تمامی مناطق تحت اشغال را در شمال غرب و شمال استان حماه (دشت الغاب) به گروه تروریستی هیأت تحریرالشام واگذار کرده است.

تروریست‌های احرارالشام تمامی سلاح‌های سنگین و نیمه سنگین خود را به گروه تروریستی تحریرالشام تحویل می‌دهند و اگر مایل هستند می‌توانند زیر پرچم تحریر الشام در منطقه باقی بمانند و سایر تروریست‌هایی هم که تمایل به ماندن ندارند می‌توانند به مناطق تحت اشغال ارتش ترکیه منتقل شوند.

به گزارش مشرق، در حال حاضر، گروه تروریستی تحریرالشام بر بخش غربی استان حلب، شمال و شمال غرب استان حماه، جنوب غرب و جنوب استان ادلب را به اشغال درآورده است که مناطق مهمی از حمله شهر «سراقب» را شامل می‌شود.

منبع: مشرق

خبر بعدی:

جزئیات عملیات بزرگ نیروهای یمنی برای خارج کردن بخش «حرض» از شبه محاصره + نقشه میدانی و عکس

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، تحولات میدانی شمال استان حجه در هفته‌های گذشته با درگیری‌های سنگینی همراه بوده و نیرو‌های یمنی حملات مزدوران چند ملیتی سعودی را برای محاصره منطقه «حرض» ناکام گذاشته‌اند.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، نیرو‌های ارتش و مقاومت انصارالله حملات نیرو‌های مزدور سعودی را در محور جنوبی کوه «حصنین» و شمال منطقه «مثلث عاهم» در محور شرقی بخش «حرض» دفع کرده‌اند.

نیرو‌های یمنی در حومه شمالی منطقه «مثلث عاهم» نیز عملیات معکوس و گسترده‌ای را با پشتیبانی یگان موشکی و توپخانه‌ای علیه مزدوران سعودی انجام دادند تا از میزان فشار‌ها در بخش «حرض» در شمال استان حجه بکاهند.


به گفته منابع میدانی، نیرو‌های یمنی پس از چند ساعت درگیری سنگین و نفس‌گیر در این محور موفق شدند بخش‌هایی از این منطقه را از وجود مزدوران سعودی پاکسازی کنند و به کنترل دربیاورند.

براساس این گزارش، ده‌ها تن از مزدوران سعودی در جریان درگیری‌ها برای پاکسازی حومه شمالی منطقه «مثلث عاهم» کشته و زخمی شدند و نیرو‌های یمنی درصدد هستند مواضع خود را در این نقاط تازه آزاد شده تثبیت کنند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیرو‌های یمنی در این عملیات تلاش می‌کنند ارتباط مزدوران سعودی را از منطقه «مثلث عاهم» با منطقه «بنی علی» به طور کامل قطع کنند تا خطر محاصره شدن بخش «حرض» به حداقل کاهش یابد.


همزمان یگان‌های توپخانه نیرو‌های یمنی به شدت مواضع مزدوران سعودی را در این محور هدف قرار دادند و ده‌ها از آنان را کشته و زخمی کنند و خسارت‌های سنگینی به تجهیزات نظامی آنان وارد آورند.

به گفته منابع میدانی، هدف از این حملات توپخانه‌ای قطع کمک رسانی به مزدوران سعودی در این محور است؛ نیرو‌های یمنی در جریان عملیات پاکسازی این منطقه مقادیر زیادی تجهیزات نظامی به غنیمت گرفتند.

گفتنی است، شمار زیادی از مزدوران چند ملیتی سعودی پس از متحمل شدن خسارت‌های سنگین و ضربات مهلک با ترک اجساد همرزمان خود از منطقه متواری شدند و عقب نشینی کردند.

خبر‌ها حاکیست، مزدوران سعودی پس از چند ساعت دوباره تجدید قوا کردند و ضد حملاتی را علیه نیرو‌های یمنی در محور شمالی منطقه «مثلث عاهم» انجام دادند، اما با واکنش قاطع روبه رو شدند و ناکام ماندند؛ در جریان درگیری‌ها شماری دیگر از مزدوران کشته و زخمی شدند.

یک منبع می‌دانی در گفت: وگو با مشرق اعلام کرد: نیرو‌های یمنی همزمان با عملیات پاکسازی مناطق «مثلث عاهم و بنی علی» درصدد هستند تا عملیاتی را برای عقب راندن مزدوران سعودی از کوه «حصنین» انجام دهند تا خطر محاصره بخش «حرض» به صفر برسد.


در حال حاضر، ۱۰ درصد از مساحت استان حجه از جمله صحرای میدی و بخش وسیعی از مناطق «حیران و طوال» به اشغال نیرو‌های مزدور سعودی درآمد، اما نیرو‌های یمنی بیش از ۹۰ درصد از خاک این استان از جمله مناطق «شمالی، مرکزی، جنوبی و غربی» در کنترل دارند.

لازم به ذکر است، استان حجه در شمال غرب کشور یمن واقع شده و از محور غربی با دریای سرخ، از شمال با استان جیزان عربستان و از محور جنوبی با استان الحدیده و از محور شرقی با استان عمران هم مرز است.

منبع: مشرق

انتهای پیام/

ماجرای هاله نور احمدی‌نژاد چه بود؟ آیا محسن رضایی مالبرو وارد می‎کرد؟ سلطان قیر و شکر چه کسانی هستند؟ پرونده فساد 3 هزارمیلیاردی و بابک زنجانی چگونه افشا شد؟

تجمع مردم در اعتراض به خودروسازان+فیلم

اقدام تحسین برانگیز جوانان تبریزی پس از بی‌حرمتی به دو دختر در پارک ائل گلی +عکس

کلیدواژه: بازار سکه و ارز اعتراضات فرانسه بودجه 98 جام ملت های آسیا ارتش ترکیه ارتش سوریه استان ادلب استان حلب تحریر الشام تحولات سوریه تحولات میدانی سوریه جبهه النصره سوریه شمال غرب سوریه گروه تروریستی مناطق اشغالی نقشه میدانی سوریه هیات تحریر الشام

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۱۲۵۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پاسخ قاطعانه ارتش سوریه به نقض توافق «مناطق کاهش تنش» در ادلب
 • ضربات سهمگین ارتش سوریه به گروه‌های تروریستی در حومه «حماه»
 • آخرین تحولات میدانی جنوب عربستان/ دفع حملات سنگین مزدوران سعودی در جنوب شرق جیزان و جنوب غرب استان عسیر + نقشه میدانی
 • نماینده سازمان ملل حمله تروریستی در شمال مالی را محکوم کرد
 • انفجار در عفرین سوریه ۱۲ کشته و زخمی بر جای گذاشت+ تصاویر
 • حمله ارتش سوریه به تروریست ها در حماه
 • عملیات ضد تروریستی ارتش سوریه در حومه استان «حماه»
 • العربیه برای تروریست‌های جدایی طلب سراسیمه شد
 • شمارش معکوس برای پایان بازمانده‎‌های داعش در شرق رود فرات/ کاهش مناطق تحت اشغال تروریست ها به 30 کیلومتر مربع + نقشه میدانی
 • آنکارا با موفقیت در حال اجرای توافق سوچی در ادلب سوریه است
 • آیا وقوع نبرد در شمال سوریه نزدیک است؟
 • پنجه ببر در لانه تروریست‌ها
 • پنجه ببر در لانه تروریستها
 • پنجه ببر در لانه تروریستها/ نبرد شمال سوریه نزدیک است
 • عملیات موشکی و توپخانه‌ای ارتش سوریه علیه مواضع تروریست‌ها در شمال حماه
 • 30 هزار سند محرمانه اشغال عراق منتشر شد
 • در شمال استان حجه چه می‌گذرد/ عملیات بزرگ نیروهای یمنی برای خارج کردن بخش «حرض» از شبه محاصره + نقشه میدانی و عکس
 • عملیات ضد تروریستی ارتش سوریه در حومه شمالی «حماه»
 • تشدید درگیری‌های خونین داخلی گروه‌های تروریستی در حلب و ادلب