رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون سالانه یک هزار تا ۱۲۰۰ میلیارد تومان در حوزه ماشین‌های کشاورزی سرمایه گذاری و تسهیلات پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، «کامبیز عباسی» در حاشیه سومین نمایشگاه بین المللی ماشین‌های کشاورزی، نهاده‌ها و سیستم‌های نوین آبیاری افزود: در پنج سال اخیر حدود ۹۲ هزار تراکتور و ۲۲۰ هزار دستگاه ادوات کشاورزی در اختیار کشاورزان قرار داده شده است.
وی ادامه داد: امسال در شرایط سخت تحریم نزدیک به ۱۴ هزار دستگاه تراکتور و حدود ۵۰۰ دستگاه کمباین برداشت غلات وارد مزارع شده است.
رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی با بیان این که ۹۵ درصد نیاز‌های ماشین آلات کشاورزی کشور توسط صنعتگران داخلی تولید می‌شود، گفت: تنها ۵ تا ۱۰ درصد نیاز‌های ماشین‌های کشاورزی از طریق واردات تامین می‌شود.
عباسی خاطرنشان کرد: ایران در حوزه ماشین‌های کشاورزی صادرکننده به کشور‌های همسایه مانند عراق و افغانستان و همچنین به حوزه آفریقا و آمریکای جنوبی است.
وی همچنین گفت: ماشین‌های کشاورزی تولید ایران به لحاظ کیفیت دارای مزیت صادراتی است و از نظر قیمت ۴۰ تا ۶۰ درصد ارازنتر از برند‌های مطرح دنیا می‌باشد.
رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی درباره نرخ تسهیلات بانکی برای تولید ماشین‌های کشاورزی اظهار داشت: تسهیلات بانکی در این حوزه با نرخ ۱۵ درصد ارایه می‌شود ضمن آن بسته اشتغال نیز در کنار خط اعتباری مکانیزاسیون تامین شده که نرخ سود آن برای مناطق مرزی چهار درصد و برای مناطق غیر مرزی با نرخ سود ۶ درصد است.
عباسی افزود: توسعه مکانیزاسیون منجر به افزایش خود اتکایی و کیفیت محصولات استراتژیک مانند گندم و چغندرقند شده است.
وی در پاسخ پرسشی درباره نقش مکانیزاسیون در توسعه کشاورزی حفاظتی، گفت: مهم‌ترین رکن کشاورزی حفاظتی، «کم خاک ورزی» و «بی خاک ورزی» است و تجهیزاتی که این کار را می‌کنند خاک ورزی‌های حفاظتی و بذرکار‌های کشت مستقیم هستند و در این زمینه در کشور ما تولید کننده بذر کار کشت مستقیم به اندازه کافی وجود دارد.
عباسی افزود: سالانه در کشور حداقل چهار هزار و ۵۰۰ هزار دستگاه بذر کار تولید می‌شود که ۵۰ درصد آن‌ها بذر کار‌های کشت مستقیم است و می‌توانند در بقایای گیاهی، محصولات واکشت کنند.
رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی ادامه داد: در چند سال اخیر ۲ تا ۲.۵ میلیون هکتار از اراضی کشور زیر پوشش روش‌های کم خاک ورزی و بی خاک ورزی قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: در هر هکتار از این اراضی به طور میانگین سه هزار تا چهار هزار متر مکعب آب صرفه جویی می‌شود.
عباسی اظهار داشت: قیمت بذرکار‌های کشت مستقیم تولید ایران در مواردی یک پنجم تا یک ششم قیمت بذرکار‌های خارجی هستند و کیفیت آن‌ها بسیار نزدیک به نشان‌های وارداتی است.
وی در پاسخ به پرسش دیگری درباره اعتبار پیشنهادی بخش مکانیزاسیون کشاورزی در لایحه بودجه ۹۸ گفت: ما حدود ۲ هزار میلیارد تومان پیشنهاد تسهیلات را در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی داده ایم که حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد آن تسهیلات با کارمزد ۴ درصد و ۶ درصد و حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد تسهیلات با کارمزد ۱۵ درصد است؛ این اعتبارات از محل خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی است و پیش بینی می‌کنیم با سیاست‌های ریالی مانند کاهش نرخ سود و افزایش طول دوره پرداخت تسهیلات بر مشکلات ارزی فائق آییم.
عباسی در عین حال نقل و انتقال پول را از مشکلات حوزه مکانیزاسیون در شرایط تحریم عنوان کرد و اظهار داشت: همه کشور‌های صاحب صنایع کشاورزی مانند آلمان، ایتالیا، فرانسه، کره و ژاپن در زمینه ماشین‌های کشاورزی با ایران مراوده دارند و فعالند، اما نقل و انتقال پول برای ما مشکل ایجاد کرده است.
به گزارش ایرنا، سومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی و سیستم‌های نوین آبیاری، صنایع، فناوری‌ها و خدمات وابسته» امروز با حضور ۱۵۰ شرکت کننده داخلی و یک شرکت کننده خارجی از کشور اسپانیا در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران آغاز بکار کرد.
این در حالی است که پارسال ۵۰ شرکت خارجی در این نمایشگاه حضور داشتند.
این نمایشگاه به مدت چهار روز ادامه دارند و در ساعت‌های ۱۰ تا ۱۸ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران (بزرگراه چمران) پذیرای علاقه‌مندان است.

منبع: پارسینه

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تلاش دولت برای تسهیل سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری افزایش سهم گردشگری در اقتصاد کشور

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: تدابیری در دستور کار دولت قرار گرفته تا زمان پروسه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری کاهش یابد.

علی اصغر مونسان در حاشیه سفر به استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: حوزه گردشگری جایگاه مناسبی در اقتصاد کشور دارد و سال گذشته 11.8 میلیارد دلار بنابر اعلام بانک مرکزی سهم گردشگری کشور بوده که سه درصد را شامل می‌شود و با توجه به رقبای منطقه ای هدفگذاری رسیدن به 6 درصد است.

وی افزود: برای رساندن سهم گردشگری از 3 به 6 درصد بالغ بر 30 میلیارد دلار اعتبار نیاز است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: در حوزه گردشگری در کشور سرمایه‌گذاری در حال انجام است و حجم سرمایه‌گذاری باید جهش یافته و افزایش یابد.

مونسان اضافه کرد: کوتاه کردن بوروکراسی های سرمایه‌گذاری یکی از معضلاتی است که کشور با آن مواجه است و بخشی از این بوروکراسی ها تحمیل شده است.

این مسئول با اشاره به استعلام از 18 دستگاه در حوزه سرمایه‌گذاری در زمینه گردشگری اذعان کرد: سازمان میراث فرهنگی این پروسه را کوتاه کرده و مسیر سرمایه‌گذاران را باز کرده تا با کوتاهترین زمان کارهای سرمایه‌گذاری را انجام دهند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: دولت تدابیر و تمهیداتی را برای بازنگری در زمینه پروسه سرمایه‌گذاری را در دستور کار قرارداده است.

مونسان ادامه داد: طی هشت ماه اخیر فرآیند استعلام سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری یک تا دو ماه شده و امیدواریم با مساعدت دولت این زمان را به 10 روز کاهش دهیم.

انتهای پیام

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

علی مطهری: اگر قرار بر عدم بررسی ادعای خاتمی بوده پس چرا دادگاه تشکیل دادند| صرف اظهارعقیده نباید موجب محاکمه شود| چرا قوه قضاییه و مقامات امنیتی هراس دارند؟

محکومیت جدید برای گلرخ ابراهیمی و آتنا دائمی/ مولود حاجی زاده بازداشت شد

کلیدواژه: نمایشگاه عباسی مکانیزاسیون کشاورزی

منبع این خبر، وبسایت www.parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۱۲۶۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ارائه تسهیلات برای رونق تولید باید سرعت گیرد
 • سود دهی ۱۲۰۰ میلیارد تومانی پتروشیمی شازند در سال گذشته/اشتغال۷۵۰ نفر در طی دو سال گذشته
 • صنایع بزرگ اصفهان به ۲۰ هزار میلیارد ریال سرمایه در گردش نیاز دارند
 • مشارکت 1200 نهاد خصوصی در خدمت رسانی به مددجویان/ 95 درصد خدمات بهزیستی توسط بخش خصوصی ارائه می شود
 • صادرات ماشین آلات کشاورزی چهارمحال و بختیاری ۵۰ درصد افزایش یافت
 • کاهش ۴۰۰ تومانی قیمت دلار در عرض چند ساعت/ سهام "ایران خودرو" و "سایپا" قابل واگذاری نیست/ تحلیل بلومبرگ از بازار ارز/ افزایش ۴۰ درصدی سهم ایران در بازار عراق/ تورم ۲.۷ درصدی چین رکورد بالاترین سطح ۱۵ ماهه!
 • تصویب ۲ هزار و ۲۱۵ میلیارد ریال اعتبار برای بخش کشاورزی خراسان شمالی
 • کنگره پژوهشی سالانه دانشجویی شهریورماه در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار می‌شود
 • سه دهک برخوردار جامعه سالانه ۱۲ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی می‌گیرند/ توزیع عادلانۀ یارانه به همه، ضد عدالت است
 • سرمایه‌گذاری ۷۴۰ میلیارد تومانی در حوزه گردشگری قزوین
 • ۱۲۰۰ میلیارد تومان از عوارض طرح ترافیک برای کاهش آلودگی هوا اختصاص یافت
 • تخصیص 1200 میلیارد تومان از عوارض طرح ترافیک برای کاهش آلودگی هوا
 • باغهای پسته خوشاب ۱۲۰۰ میلیارد خسارت دیده است
 • تشدید ریزش قیمت اوراق تسهیلات مسکن
 • شتاب توسعه خراسان شمالی با بهره برداری از۱۳۲ طرح درسفر رییس جمهوری
 • تولید سالانه حدود ۲هزار جوجه شترمرغ / صادرات شتر مرغ‌های گیلان به کشور‌های مختلف
 • چرا هیچ جزئیاتی از اصلاح بودجه منتشر نشده است؟/ آمارهای روحانی با واقعیت تطابق ندارد/ ۲۲ درصد واحدهای صنعتی راکد هستند
 • بودجه کشور دو سالانه می‌شود/ هیاهوی فساد در خانه سلامت/ انتظار دلار ده هزار تومانی
 • شقاقی شهری: اینستکس از نفت در برابر غذا هم بدتر است/تعجب آور است، کسی که خودش در اروپا درس خوانده، می‌گوید نباید به حساب‌ها سرک بکشیم/مالیات برخانه‌های خالی، بدترین نوع مالیات است