در این نظرسنجی ۶۰ درصد از سئوال شوندگان، حمایت خود را از جنبش ضد سرمایه‌داری اعلام، و ۳۱ درصد بر "حمایت کامل " تاکید کرده بودند.

همچنین ۶۲ درصد از سئوال شوندگان، این جنبش را "نوسازی دموکراسی در فرانسه" توصیف کردند.

۷۲ درصد سئوال شوندگان نیز اعلام کردند این جنبش "مطالبات بسیاری از فرانسوی‌ها" را مطرح کرده است.

فعالان این جنبش خود را برای هفتمین اقدام در روز شنبه ۱۲ ژانویه ۲۰۱۹ آماده می‌کنند؛ این جنبش از ۱۷ نوامبر ۲۰۱۸ در فرانسه آغاز شده است.

 

منبع: افکارنيوز

خبر بعدی:

انتفاضه اسیران فلسطینی در راه است؛ اعلام آماده باش جهاد اسلامی

درپی اعتصاب غذای اسیران فلسطینی در زندان عوفر رژیم اسرائیل، منابع فلسطینی تاکید کردند که انتفاضه اسیران در راه است. ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۱ بین الملل آسیای غربی بیداری اسلامی نظرات - اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت فلسطینی الیوم ، اسیران فلسطینی در زندان عوفر امروز سه شنبه به علت تکرار تعرض و تعدی زندانبانان رژیم اسرائیل دست به اعتصاب غذا زدند.

همزمان کمیته اسیران نیروهای ملی و اسلامی در نوار غزه به رژیم اسرائیل درباره وقوع انتفاضه اسیران فلسطینی در زندان های این رژیم به خاطر تعرض و تعدی مسئولان زندان عوفر به اسیران فلسطینی هشدار داد.

درپی حمله و تعدی شدید اشغالگران به اسیران فلسطینی در زندان عوفر که باعث زخمی شدن یکصد اسیر فلسطینی در این زندان شد، دو فراخوان برای مشارکت گسترده فلسطینی ها در تجمه جلوی مقر صلیب سرخ در شهر البیره و تجمع در میدان المنار در مرکز شهر رام الله در کرانه باختری و نیز یک فراخوان برای تجمع در برابر مقر صلیب سرخ در غزه اعلام شده است.

در همین حال، مشیر المصری نماینده مجلس قانونگذاری فلسطین به اشغالگران درباره برخورد با اسیران و اعلام جنگ علیه آنها هشدار داد و گفت: اگر اشغالگران جنگی علیه اسیران اعلام کنند، ما جنگی را علیه آنها اعلام خواهیم کرد.

مشیر المصری در جریان تجمع امروز کمیته اسیران نیروهای ملی و اسلامی در غزه گفت که اگر اسیران انتفاضه ای را در داخل زندان اعلام کنند؛ از آنها حمایت خواهیم کرد.

وی از همه شهروندان فلسطینی که در نزدیک زندان عوفر زندگی می کنند، خواست تا برای پیروزی اسیران دست به تجمع و تحصن بزنند.

وی همچنین به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل درباره استفاده از برگه اسیران برای کمپین های انتخاباتی هشدار داد.

در همین حال، کمیته اسیران امروز اشغالگران را مسئول کامل جان اسیرانی دانست که هدف حمله وحشیانه و نژادپرستانه واحدهای ویژه سرکوب آنها قرار گرفتند.

این کمیته افزود: نیروهای ویژه سرکوب روز یکشنبه به بند 17 زندان عوفر حمله کردند. آنها صبح روز دوشنبه به بند 15 و سایر بندها حمله ور شدند و اسباب و وسایل زندانیان را شکسته یا به سرقت بردند.

این کمیته تصریح کرد: بیش از 120 اسیر به ضرب گلوله های پلاستیکی زخمی شدند و اشغالگران در قبال نزدیک به 20 نفر دیگر نیز سهل انگاری پزشکی کردند.

کمیته اسیران افزود: این حمله های وحشیانه و مداوم اسرائیل علیه اسیران فلسطینی خللی در عزم و اراده آنها وارد نخواهد کرد و جلوی مقاومت فلسطین را برای آزادسازی اسیران نخواهد گرفت.

این کمیته بر آمادگی جنبش ملی اسیران متشکل از همه گروههای فلسطینی برای ورود به یک برنامه مبارزاتی جدید خبر داد که می تواند همه مقررات و قوانین نژادپرستانه رژیم سرائیل را در هم بشکند.

کمیته اسیران افزود: اولین گام برنامه مبارزاتی اسیران روز گذشته در زندان عوفر با پس داده وعده های غذایی و بستن بندها آغاز شد و گام های مبارزاتی دیگری نیز در راه است که اعلام خواهد شد.

این کمیته از سازمان ملل، کمیساریای عالی حقوق بشر، کمیته بین المللی صلیب سرخ، اتحادیه اروپا و همه جامعه بین المللی خواست تا به مسئولیت های تاریخی، انسانی و اخلاقی خود برای متوقف کردن ریخته شدن خون شهروندان فلسطینی و ملزم کردن اشغالگران به احترام گذاشتن به حقوق بشر عمل کنند.

آماده باش جهاد اسلامی فلسطین

هیئت عالی رهبری اسیران جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای همه زندان های رژیم اسرائیل اعلام آماده باش کرد.

این هیئت در بیانیه خود تاکید کرد: حمله و تعدی اشغالگران در زندان عوفر بدون مجازات نخواهد ماند.

این هیئت تاکید کرد که هرگز نخواهد پذیرفت که زندانها به عرصه تبلیغات انتخاباتی رژیم اسرائیل تبدیل شود.

1200 اسیر فلسطینی از جمله شماری کودک و نوجوان در بندهای زندان عوفر در نزدیک رام الله واقع در کرانه باختری رود اردن در زندان به سر می برند.

هشدار حماس به اشغالگران

جنبش حماس نیز به نوبه خود اعلام کرد: حمله به اسیران در زندان عوفر و زخمی کردن صدها نفر از آنها هشدار می دهد که اشغالگران بدنبال حمله شدیدی برای ضربه زدن به پایداری آنها هستند و می خواهند اراده اسیران را در هم بشکنند اما اشغالگران هیچ گاه موفق به این کار نخواهند شد.

موسی دودین عضو دفتر سیاسی جنبش حماس گفت: همواره اسیران ما بر زندانبانان خود پیروز شده اند و ملت ما پشتیبان آنها است و با تمام توان از آنها دفاع می کند و در نبردشان با این اشغالگر ظالم در کنارشان خواهد ایستاد و از حمایت کسانی که عمر خود را در راه دفاع از کرامت و عزت ملت فلسطین نثار کردند، دست برنخواهند داشت.

وی افزود: اشغالگران به سیاست تجاوزگرانه خود علیه اسیران ما براساس یک طرح هدفمند ادامه می دهد و کمترین حقوق آنها را هدف قرار داده اند و آنها را از حداقل لوازم زندگی محروم کرده اند. نیروهای ویژه سرکوبگر بار دیگر اقدامی وحشیانه علیه اسیران در زندان عوفر مرتکب شده و صدها نفر از آنها را زخمی کردند.

دودین با بیان اینکه "این حمله ظالمانه علیه اسیران فلسطینی، بیانگر چهره اشغالگران جنایتکار است"، به آنها درباره پیامدهای آن هشدار داد و تاکید کرد: اسیران قهرمان ما، خط قرمز هستند.

گردانهای قدس: پرونده اسیران در صدر اولویت ما است

"ابوحمزه" سخنگوی نظامی گردان های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد: پرونده اسیران در صدر اولیت های رهبرانی است که به این اسیران در نبرد مقدس خود علیه زندانبانان حمایت می کنند و در کنار آنها هستند و هرگز از حمایت از آنها دست نمی کشند و تنها با آزادی آنها است که آرام می گیرند.

ابوحمزه به اسیران دلاور در زندانهای رژیم اسرائیل به خاطر حماسه سازی آنها برای دفاع از کرامت ملت فلسطین ستایش کرد و گفت: گردان های قدس به مبارزه و مقاومت خود ادامه می دهند و به ملت فلسطین اطمینان می دهیم که مقاومت آنها به راه خود با هر هزینه ای ادامه خواهد داد و سوپاپ اطمینان شما خواهد بود.

بیانیه اسیران فلسطینی در زندان عوفر

اسیران فلسطینی در زندان عوفر با انتشار بیانیه ای مقامات رژیم اسرائیل را مسئول حمله خونین و تروریستی مداوم علیه خودشان دانستند و به آنها درباره استفاده از پرونده اسیران در بازی های حزبی برای جمع آوری رای هشدار دادند.

در این بیانیه آمده است: این حملات خونین علیه اسیران در قالب تروریسم سازمان یافته دولتی و بهره برداری از پرونده اسیران برای نفس کشیدن کابینه اسرائیل در برابر حامیانش است.

اسیران فلسطینی بر شکست این برنامه اشغالگران و آغاز نبرد "کرامت و وحدت" برای مقابله با حمله اشغالگران تاکید کردند.

اسیران فلسطینی در این بیانیه تاکید کردند: آنها متحد در برابر خودکامگی اسرائیل می ایستند و مسلح به مسئله ای عادلانه هستند. آنها از همه ابزارهای مشروع دفاع در برابر موج خشونت علیه خودمان استفاده می کنند.

آنها از همه نهادهای بین المللی و حقوق بشری و در صدر آن کمیته بین المللی حقوق بشر و سازمان های بین المللی خواستند تا مسئولیت های انسانی، اخلاقی و قانونی خود را برای متوقف کردن جنایت علیه اسیران فلسطینی و ملزم کردن اشغالگران به پایبندی به قوانین بین المللی که از اسیران حمایت می کند، ایفا کنند.

اسیران خطاب به ملت فلسطین گفتند: دشمن صهیونیستی جنگی را علیه اسیران در زندان به راه انداخته است. این جنگ از زندان عوفر آغاز شده است. ما در برابر مرحله جدیدی از سرکوبگری صهیونیست ها هستیم که جان ما به عنوان اسیر را تهدید می کند.

این اسیران افزودند: ما از کرامت خود با تمام توان دفاع می کنیم. اتاق های زندان و بندهای آن با استفاده زندانبانان از گلوله های پلاستیکی و گازهای اشک آور از فاصله نزدیک، استفاده از شوکرها و سگ ها و ضرب و شتم ما، به صحنه نبردی واقعی علیه ما تبدیل شد که به زخمی شدن بیش از یکصد اسیر و سوختن چندین اتاق و مصادره وسایل ما و بستن همه بندها تبدیل شد.

این بیانیه افزود: ما در ساعات آینده گام های دیگری برخواهیم داشت و از رسانه های آزاد می خواهیم که موضوع ما را دنبال و اشغالگران را که همه قوانین را در برخورد با اسیران نقض می کنند، رسوا کنند.

زخمی‌شدن ده‌ها اسیر فلسطینی در حمله اشغالگران

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

R7969/P/S8,90,1115/CT10

ایران بین دو چهره؛ لبخند "احمدی‌نژاد" در برابر نگرانی "ظریف" و "شمخانی"

تعرض چندین پسر به ۲ دختر جوان در تبریز+فیلم و عکس

کلیدواژه: دموکراسی فرانسه دموکراسی دولت رئیس جمهور سرمایه داری فرانسه

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۳۰۸۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • وزیر دارایی فرانسه: نظام سرمایه‌داری را باید دگرگون کرد
 • غول‌های جهان بیشتر مالیات بدهند
 • برای شکستن دیوار سرمایه‌داری جهانی، هیچ مسیر آسانی وجود ندارد/ خواسته‌های جلیقه‌زردها در چارچوب نظم موجود، قابل دستیابی نیست
 • چرا باید درب ایران‌خودرو و سایپا را بست؟
 • خط امام به روایت بنیانگذار جمهوری اسلامی در پاریس
 • وزیر دارایی فرانسه خواستار دگرگونی نظام سرمایه‌داری شد
 • انتفاضه اسرای فلسطینی در راه است
 • انتفاضه اسیران فلسطینی در راه است
 • فرانسه نگران پیامدهای خروج نظامی آمریکا از سوریه است
 • فیگارو: فرانسه نگران پیامدهای خروج نظامی آمریکا از سوریه است
 • مخالفت اکثریت اعضای کمیسیون انرژی با طرح سهمیه بندی بنزین/ فعلا سهمیه بندی سوخت مطرح نیست
 • صداوسیما و حمایت از فیلترینگ برای استمرار درآمد تریلیاردری یا نگرانی از فرهنگ؟ کدام را باور کنیم؟ قسم حضرت عباس یا دم خروس؟
 • فیلترینگ؛ چشم‌ها را باید شست…
 • دموکراسی را خوردند، حقوق بشر را قی کردند!
 • غفوری فرد: دولت آیت الله هاشمی رفسنجانی موفق ترین دولت تا به امروز است/ سرمایه اصلی نظام خدشه دار شده/ احتمالاً اصولگراها در دوره بعدی مجلس و ریاست جمهوری موفق شوند
 • طرح استانی شدن انتخابات از مشارکت مردم می کاهد
 • طرح ۳ سئوال از وزیر علوم و ۲ سئوال از وزیر آموزش و پرورش
 • ترامپ چگونه ظرف دو سال آمریکا را تغییر داد
 • ترامپ چگونه ظرف دو سال آمریکا را تغییر داده است