به گزارش پارس نیوز،   ۵۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور داریم حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران و جبهه مقاومت  که دنیای استکبار را در حیرت فروبرده و آنها را در حالت انفعالی قرار داده است، دستاورد عمل صالح است.

وی با بیان اینکه در جامعه اسلامی اقتصاد هدف نیست و ابزاری برای تعالی و تکامل انسان است، ادامه داد: برای تعالی و استحکام جامعه انسانی به اقتصاد توجه ویژه ای داشته باشیم.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: اقتصاد نباید بر مصرف حداکثری و برپایه نفت باشد بلکه باید بر پایه علم، دانش و مدیریت صحیح مصرف باشد که در آستانه بررسی بودجه سال 98 در  مجلس نیز باید به این نکات توجه داشته باشیم.

ابوترابی‌فرد با اشاره به تقدیم بودجه سال  98 کل کشور از سوی دولت به مجلس، گفت: نمایندگان در حال بررسی لایحه بودجه سال آینده هستند،  لایحه بودجه تبیین کننده نقشه راه یک کشور در طول یک سال است. برخی از تحلیل گران می گویند نقشه راه را به ما بگویید تا ما تحلیل خود را از حوزه های گوناگون کشور اعم از سیاسی،اقتصادی و فرهنگی را  ارائه دهیم و این نشان می‌دهد نقش بودجه تعیین کننده است.

وی ادامه داد: ارزیابی صاحب نظران و مرکز پژوهش های مجلس از بودجه سال 98 این است که تفاوت معنی داری بین لایحه بودجه 98 با سالهای گذشته غیراز افزایش ارقام متناسب با تورم دیده نمی‌شود و ما نیازمند تحول در بودجه هستیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه اقدامات شفاف‌سازی در بودجه سال 98 شکل گرفته است، عنوان کرد: قدم‌های کوتاهی برای کاهش برخی هزینه‌ها برداشته شده اما این اقدام متناسب با تحول و تغییرات در کشور و حرکت به سمت بودجه مبتنی بر عملکرد نیست.

ابوترابی‌فرد تصریح کرد: در بحث بودجه‌نویسی سخت نیازمند تحول هستیم و باید در کوتاه مدت نگاه‌ها به بودجه‌نویسی تغییر کند.

وی با تاکید براینکه در سه‌حوزه سیاست‌مالی،پولی و بانکی نیازمند تغییرات اساسی هستیم، اظهار داشت: اگر سیاست‌های مالی اصلاح نشود، بنا به دلایلی در سال‌های آینده دچار مشکل جدی خواهیم شد و اگر سیاست پولی اصلاح نشود، تورم در سال‌های آینده درست نخواهد شد واگر نظام بانکی کشور اصلاح نشود رشد نقدینگی در سال‌های آینده برای کشور چالش های اقتصادی خلق خواهد کرد.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه باید شاهد تغییر در ساختار مالیاتی کشور باشیم، ادامه داد: امروز به اذعان صاحب‌نظران  40 تا 50 درصد فرار مالیاتی داریم، این یعنی اینکه 40 تا 50 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور داریم، این عدد بسیار درشتی است، اصلاح نظام مالیاتی به معنای افزایش نرخ نیست. جامعه در راه رشد و رکود باید پرداخت مالیاتی داشته باشد، امروز در تعریف حکمرانی خوب، یکی از شاخص‌ها نظام مالیاتی فراگیر است که ما با آن فاصله زیادی داریم.

ابوترابی با تاکید براینکه باید از مالیات دهندگان بر اساس سودی که به دست می‌آورند مالیات دریافت کرد، افزود:اگر این اتفاق رخ ندهد توان رقابت از بین می‌رود و فساد اقتصادی تولید می‌شود باید پایه‌های مالیاتی افزایش پیدا کنند، کشورهای که خود را از تورم نجات داده‌اند به این موضو توجه‌ ویژه‌ای داشته‌اند.

وی با اعلام اینکه در برخی مواقع از بسیاری از حوزه‌ها مالیات دریافت نمی‌شود، اضافه کرد:افرادی که قوه قضائیه دستگیر کرده است فرار مالیاتی داشته‌اند و یک ریال هم مالیات پرداخت نکرده‌اند. دستگاه‌های مالیاتی برای دریافت مالیات نیازمند اطلاعات هستند که دستگاه‌های مختلف باید این اطلاعات را در اختیار آنها قرار دهند.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه اصلاح نظام مالیاتی باید دستور کار اول کشور باشد، عنوان کرد: نمایندگان مجلس نیز باید به این موضوع بپردازند چون فرار مالیاتی خیانت به کشور و ظلم به افرادی است که مالیات پرداخت می‌کنند.

ابوترابی‌فرد گفت: نمی‌توان بدون کاهش هزینه‌ها، قدمی برداشت، امروز در کشور باید هزینه ها را مدیریت کنیم از این رو افزایش حقوق‌ها باید متناسب با منابع واقعی بودجه تامین شود. افزایش حقوق‌‌ها با دست‌اندازی به منابع بانک مرکزی و بانک‌ها یعنی کاهش ارزش پول ملی و قدرت خرید مردم که این خیانت به ملت ایران است.اینکه ما به پیام بدهیم 10تا 20 دصد افزایش حقوق داشته‌ایم و سپس تورم 40 درصدی درست شود این کار مناسب نیست.

وی با انتقاد از ضابطه تخصیص بودجه در برخی نهادها اظهار داشت: ما باید در جهت کاهش هزینه‌ها حرکت کنیم، مدیران شما دغدغه خانواده و فرزندان خود را دارید، فرزندان و خانواده شما در صورتی می‌توانند آینده خوبی داشته باشند که هزینه‌های کشور مدیریت شود.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد:باکاهش هزینه‌های دولت نمی‌توانیم شاهد کاهش تورم باشیم،باید درآمدهای مالیاتی مشروع را افزایش دهیم تا بدهی‌های دولت کاهش پیدا کند.

ابوترابی با اشاره به پیش‌بینی فروش 50 هزار میلیارد تومان فروش اسناد خزانه در سال جاری، اضافه کرد:این مقدار اگر در جای مناسب خود هزینه شود برای اقتصاد کشور مفید است،باید  متناسب با تولید ناخالص ملی استقراض صورت گیرد،متاسفانه حدود 33 هزار میلیارد تومان بابت پرداخت سررسید اصل سود بدهی‌ها در سال 98 باید پرداخت شود.باید فاصله استقراض با تولید ناخالص ملی را به زیر 40 درصد برسانیم.

وی استقلال بانک مرکزی را یکی از مطالبات امروز رهبر انقلاب و نمازگزاران و مردم کشور دانست و افزود:افزایش نظارت سیستمی بانک مرکزی امروز ضرورت اصلی و کلیدی در نظام و انقلاب است.

 

منبع: پارس نیوز

خبر بعدی:

توطئه جبهه کفرعلیه انقلاب ادامه دارد/دشمن روز به روز شکست می خورد

به گزارش خبرنگار مهر، سردار مهدی مهدوی نژاد صبح یکشنبه در مراسم تکریم و معارفه فرمانده تیپ مردم پایه سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی در بیرجند بیان کرد: باید برای حفظ انقلاب تمام تلاش مان را به کار ببندیم همانگونه که مجاهدان طی ۴۰ سال گذشته گام های اثرگذار برداشته اند.

وی با بیان اینکه خداوند منت گذاشته تا در جبهه حق قرار گرفته ایم، اظهار کرد: همچنین به واسطه لطف خدا و انقلاب در جای جای ایران اعم از  خراسان جنوبی هر روز در حال رشد هستیم.

سردار مهدوی نژاد با بیان اینکه دشمنی ها علیه اسلام از عصر ائمه وجود داشته است، گفت: دشمنان طی هزار سال پیش برای اینکه بگویند ائمه نمی توانند مسیر و اهداف شان را ادامه دهند، جبهه کفر را به راه انداختند.

وی با بیان اینکه جبهه کفر از سوی دشمن از بیش از هزار سال پیش فعال بوده و همواره برنامه دارد، افزود: علی رغم برنامه های دشمن، ایران اسلامی روز به روز در حال پیشروی و رشد بوده اما دشمنان در حال شکست هستند.

جانشین بازرسی کل سپاه پاسداران بیان کرد: هر کس در هر جایی قرار دارد باید همچون گذشتگان در راستای برداشتن گام های استوار تلاش کند تا انقلاب همواره پیروز باشد.

کد خبر 4518240

ماجرای هاله نور احمدی‌نژاد چه بود؟ آیا محسن رضایی مالبرو وارد می‎کرد؟ سلطان قیر و شکر چه کسانی هستند؟ پرونده فساد 3 هزارمیلیاردی و بابک زنجانی چگونه افشا شد؟

تجمع مردم در اعتراض به خودروسازان+فیلم

تعطیلی مدارس یکشنبه ۳۰ دی ۹۷

کلیدواژه: نماز جمعه نظام جمهوری اسلامی استکبار جامعه اسلامی جامعه اقتصاد نفت بودجه دولت لایحه لایحه بودجه مرکز پژوهش های مجلس تورم سیاست پولی رشد مالیات رقابت فساد اقتصادی قوه قضائیه نمایندگان مجلس بانک مرکزی پول ملت ایران حقوق خانواده اقتصاد کشور استقلال رهبر انقلاب انقلاب پول رهبر انقلاب مالیات مرکز پژوهش های مجلس نظام جمهوری اسلامی ایران پارس پارس نیوز

منبع این خبر، وبسایت www.parsnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۳۲۶۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • صالحی:پیروزی‌جبهه‌مقاومت‌حتمی‌است
 • علی اکبر صالحی: پیروزی جبهه مقاومت حتمی است
 • صالحی: پیروزی جبهه مقاومت حتمی است/ انقلاب اسلامی مقاومت را در بستر صحیح به پیش برد
 • تحولات عراق| دیدار فرماندار کل استرالیا با برهم صالح/ سفر عبدالمهدی به بصره
 • بیمارانی که نباید عمل زیبایی انجام دهند
 • تقویت روحیه ایثار و مقاومت بزرگترین دستاورد معنوی انقلاب اسلامی است
 • سخنرانی شهادت حضرت فاطمه(س) حجت الاسلام رفیعی
 • ابوترابی: استانی شدن انتخابات باعث ایجاد شکاف بین مردم و نمایندگان می شود
 • نمایشگاه دستاورد‌های ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در شهر‌های مختلف استان برگزار می‌شود
 • صحبت های حجت الاسلام و المسلمین اژه ای درباره جذب نیروی جوان در قوه قضاییه
 • دستاورد‌های انقلاب اسلامی برای دانش آموزان تبیین شود
 • اهدای جهیزیه به زوج نیازمند به‌همت پایگاه حضرت سکینه(س) صالح آباد
 • پایه های مالیاتی در کشور باید تقویت و از فرار مالیاتی جلوگیری شود
 • هیچ وجدان بیداری با "فرار مالیاتی پزشکان" موافق نیست
 • جریان ولایی در حفظ امنیت کشور موفق بوده است/ دولتمردان بگویند در جبهه اقتصادی و جنگ نرم چه کرده اند؟!
 • تغییر جایگاه حجت‌الاسلام رئیسی در مجمع تشخیص سوژه اصحاب رسانه شد+عکس
 • تغییر جایگاه حجت‌‌الاسلام رئیسی در مجمع سوژه اصحاب رسانه شد
 • جبهه ملی بعد از فداییان اسلام به مبارزات ملی شدن نفت پیوست
 • «محمودرضا» به عشق ظهور به سپاه قدس پیوست