به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، حمیدرضا سیفی دبیرکل و عضو هیئت مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران در مراسم امضا تفاهم نامه همکاری مشترک با دانشگاه پیام نور با اشاره به تحقیقات اظهار کرد: صنعت به نیاز دانشگاهی احتیاج دارد، از سویی دیگر دانشگاه هم باید با صنعت پیوند بخورد اما به دلیل برخی مشکلات ارتباط این دو با یکدیگر به درستی انجام نگرفته است.   دبیرکل و عضو هیئت مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران درباره تفاهم نامه با دانشگاه پیام نور بیان کرد: همکاری با دانشگاه پیام نور منجر به تفاهم نامه‌ای برای پیوند میان صنعت و دانشگاه شده است و به کمک آن قرار است هماهنگی و ارتباط موثری ایجاد شود.

انتهای پیام/

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

ارتباط سعودی‌ها و صهیونیست‌ها قبلاً وجود داشته، اما تازه آشکار شده است

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، «شبیر حسنعلی» تحلیلگر سیاسی و اسلام‌شناس مقیم شهر لستر انگلیس در مصاحبه‌ای اختصاصی تصریح کرد: شباهت رژیم آل سعود و رژیم صهیونیستی به حدی زیاد است که نباید از ائتلافی که بین آن‌ها شکل گرفته است، متعجب شد.

شبیر حسنعلی با تأکید بر اینکه سعودی‌ها و صهیونیست‌ها هر دو به آمریکا وابسته‌اند و به نوعی از سیاست‌های این کشور پیروی می‌کنند، افزود: «آمریکا مشکل بزرگی با ایران دارد، زیرا ایران برایش تملق‌گویی و چاپلوسی نمی‌کند. در نتیجه آن‌ها [صهیونیست‌ها و سعودی‌ها به عنوان وابستگان آمریکا] نیز با ایران چنین رفتاری دارند.»

در ادامه مصاحبه‌ای اختصاصی از این تحلیلگر و اسلام‌شناس مقیم انگلیس را می‌خوانیم:

همان طور که می‌دانید رژیم سعودی و رژیم صهیونیستی هیچ ارتباط دیپلماتیک رسمی با یکدیگر ندارند، اما گزارش‌های رسانه‌ها حاکی از این است که در پشت پرده همکاری‌های دیپلماتیک و اطلاعاتی گسترده‌ای بین آن‌ها جریان دارد. به نظر شما ریاض چه اهدافی را از نزدیک شدن به تل‌آویو دنبال می‌کند؟

برای اینکه به سؤال شما در خصوص روابط ظاهراً مخفیانه، اما در واقع آشکار رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی بهتر پاسخ دهیم، باید ابتدا توجه داشته باشیم که این دو رژیم هر دو بر پایه تحریف مذهب شکل گرفته‌اند. اسرائیل ادعا می‌کند که نماینده یهودیت است، اما در واقعیت هیچ ارتباطی با یهودیت ندارد. به همین صورت سعودی‌ها نیز ادعا می‌کنند که نماینده اسلام هستند، در حالی که آن‌ها نیز در واقعیت هیچ ربطی به اسلام ندارند. بسیاری از اندیشمندان مسلمان و یهودی بار‌ها به این واقعیت اشاره داشته و حتی آن را ثابت کرده‌اند؛ بنابراین ارتباط بین این دو حکومت که به نظر من بهتر است آن‌ها را رژیم اشغالگر سرزمین عربستان و رژیم اشغالگر سرزمین فلسطین بنامیم، مسئله عجیبی نیست.

حتی باید گفت: اینکه آن‌ها زودتر با یکدیگر ارتباط برقرار نکردند واقعیت عجیب‌تری است؛ البته معلوم نیست آن‌ها دقیقاً از چه زمانی با یکدیگر ارتباط داشته‌اند. سالیان درازی بود که متأسفانه عربستان در بین امت اسلامی به‌عنوان پاسدار آموزه‌ها و اندیشه‌های اسلامی شناخته می‌شد. این کشور در حالی مدعی پرچم‌داری جهان اسلام بود که حمایتش از تروریست‌های داعش و القاعده از یک سو و جنایاتش در یمن و بحرین از سوی دیگر، تا حدی نقاب از چهره‌اش برداشته‌اند.

وقتی اسلام سعودی را با اسلامی که در جمهوری اسلامی ایران شاهد اجرایش هستیم، مقایسه می‌کنیم کاملاً متوجه می‌شویم که آل سعود هیچ ارتباطی با اسلام ندارد، اما ایران یعنی همان کشوری که سعودی‌ها مردمش را عجم [و به زعم خود رافضی]می‌خوانند به آموزه‌های اسلامی و قرآنی پایبند است؛ آموزه‌هایی که به ما می‌گویند باید به همنوعان خود در هنگام گرفتاری کمک کنیم و باید به حمایت از افرادی که محرومند یا ظالمان سرکوبشان می‌کنند، برخیزیم. این واقعیت‌ها رژیم سعودی را عذاب می‌دهند. از طرفی رژیم صهیونیستی نیز به دلیل اینکه ایران همواره این رژیم را اشغالگر می‌خواند، با ایران مشکل دارد. علاوه بر این، آل سعود و رژیم صهیونیستی هر دو جزو وابستگان آمریکا هستند که خود دشمن سرسخت ایران است، زیرا ایران برایش تملق‌گویی و چاپلوسی نمی‌کند. همه این موارد دست به دست هم داده‌اند تا سعودی‌ها و صهیونیست‌ها به‌شدت با ایران خصومت داشته باشند.

اخیراً در رسانه‌ها گزارش‌هایی در مورد روابط پنهانی مقامات ارشد عربستان سعودی از جمله «عادل الجبیر» وزیر مشاور در امور خارجه این کشور با آژانس جاسوسی اسرائیل یعنی موساد منتشر شده است. آیا می‌توان گفت که اسرائیل موفق شده است به عربستان سعودی نفوذ و سیاست‌هایش را به ریاض تحمیل کند؟ شما آینده روابط بین آن‌ها را چگونه می‌بینید؟

قضیه این نیست که اسرائیل به عربستان نفوذ کرده باشد. این موارد تحت کنترل شیطان بزرگ یعنی آمریکاست. در واقع آمریکا از این دو رژیم در راستای پیشبرد اهداف خود در منطقه استفاده می‌کند. همان‌طور که گفتم سعودی‌ها و صهیونیست‌ها شبیه هم هستند. یکی اسلام را غصب کرده و آن را بدنام می‌کند و دیگری همین کار را در حق دین یهود انجام می‌دهد. سعودی‌ها و صهیونیست‌ها هیچ ارتباطی به ادیان الهی ندارند و طمع قدرت آن‌ها را هدایت می‌کند.. آن‌ها می‌خواهند بقای خود را تضمین کنند و آمریکا این امکان را برایشان فراهم می‌سازد. اکنون آمریکا تصمیم گرفته است که همکاری‌های بسیار نزدیک بین این دو رژیم را علنی‌تر شود. همان‌طور که ما می‌دانیم موساد ارتباط بسیار نزدیکی با سیا دارد و رژیم سعودی نیز از همان ابتدا تحت نفوذ بوده است.

وقتی من می‌گویم رژیم سعودی تحت نفوذ [آمریکا]قرار دارد، منظورم این است که برای رفاه و تأمین منافع مردمش تلاش نمی‌کند، بلکه می‌کوشد تا منافع اربابش یعنی آمریکا را تأمین کند. از این رو صهیونیست‌ها، نومحافظه‌کاران و همه کسانی که به فکر مردم عربستان و منطقه نیستند و تنها به تصاحب منابع طبیعی و تثبیت قدرت آمریکا در منطقه می‌اندیشند، فرصت دخالت در عربستان را پیدا کرده‌اند.

به‌طور کلی نظر شما در مورد سیاست‌های سعودی‌ها در خاورمیانه، از جمله عادی‌سازی روابط با اسرائیل، چیست و آیا فکر می‌کنید سایر کشور‌های منطقه نیز از این سیاست‌ها تبعیت خواهند کرد؟ اگر قرار باشد کشور‌های منطقه چنین کاری انجام دهند، حاضرند تا چه حد برای این کار هزینه پرداخت کنند؟

من معتقدم تا زمانی که عربستان تحت اشغال آل سعود باشد، عادی‌سازی روابط این کشور با رژیم صهیونیستی امری اجتناب ناپذیر خواهد بود. من در شگفتم که چرا اینقدر طول کشید تا روابط بین این دو برقرار شود؛ البته به نظر می‌رسد که آن‌ها مدت‌هاست که با یکدیگر رابطه دارند، اما این رابطه پشت پرده بوده است. اما حالا که آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و سعودی‌ها در سوریه و عراق در برابر محور مقاومت شکست خورده‌اند، آن‌ها مجبور شده‌اند مواضع خود را تغییر داده و رویکرد مستقیم‌تری اتخاذ کنند. در نتیجه این تحولات آن‌ها چهره واقعی خود را بیشتر به نمایش گذاشته و نشان داده‌اند که همه با هم هستند.

در مورد اینکه آیا سایر کشور‌های منطقه نیز به این حرکت خواهند پیوست یا خیر نیز من فکر می‌کنم کشور‌هایی که تحت سیطره آمریکا و عربستان سعودی هستند چنین رویه‌ای را در پیش خواهند گرفت. شاید آن‌ها در ابتدا ندای مخالفت سر دهند و برای راضی نگاه داشتن مردم خود وانمود کنند که قصد مقاومت دارند، اما در نهایت همه‌چیز فاش خواهد شد. تا وقتی که این کشور‌ها توسط دولت‌های مستقل -که برای مردم خود اهمیت قائل باشند-اداره نشوند هیچ چیز تغییر نخواهد کرد. من قبل از همه در مورد کشور‌های عرب حاشیه خلیج فارس صحبت می‌کنم؛ کشور‌هایی مانند بحرین، امارات و متأسفانه حتی قطر، عمان، کویت و البته عربستان سعودی. علاوه بر این چند کشور، نباید کشور‌های دیگری مانند اردن و مصر را نیز فراموش کنیم. همه این کشور‌ها نیز به‌نوعی جزو کشور‌های اقماری (وابسته) آمریکا هستند و ممکن است آمریکا از آن‌ها نیز بخواهد که اقدام به عادی‌سازی روابطشان با اسرائیل کنند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ایران یکی از افسرده‌ترین جوامع در دنیا| چرا شاد نباشیم؟

استاندار گلستان برکنار شد

نزن باران که ایران غرق خون است+ تصاویر

کلیدواژه: اخبار دانشگاهی اخبار علمی

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۳۴۰۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ۸ میلیون تومان سهم انجمن فیلمبرداران از عیدی ۱ میلیاردی ارشاد
 • کره شمالی نمایندگان خود را به «دفتر ارتباط بین دو کره» برگرداند
 • چت‌های بیهوده، به روایت زبان‌شناسان
 • بازرسی از واحد‌های صنفی در مهاباد
 • آماده باش کامل دانشگاه پیام نور برای کمک به مردم سیل‌زده استان گلستان
 • کارمندان پیونگ‌یانگ به دفتر ارتباط مشترک بین دو کره باز می­‌گردند
 • دانشگاه پیام نور برای کمک به مردم سیل زده استان گلستان آمادگی دارد
 • انجام ۱۷۰ مورد بازرسی صنفی از تاسیسات گردشگری کرمانشاه
 • دانشگاه پیام نور برای کمک به مردم سیل‌زده استان گلستان آمادگی کامل دارد
 • آمادگی کامل دانشگاه پیام نور برای کمک به مردم سیل زده گلستان
 • انتشار بخشی از گزارش مولر در خصوص ارتباط ترامپ با روسیه/ واکنش رییس جمهور آمریما چه بود؟
 • انجمن «صیانت از قرآن» اردن؛ نهادی پیشرو در خدمت به کلام وحی
 • تفاهم‌نامه دسترسی آمریکا به دو بندر عمان
 • اردوی راهیان نور در راستای تربیت مدیران تراز انقلاب اسلامی است
 • پیوند دست کودک خردسال با موفقیت انجام شد
 • سیاست خارجی ۹۸ در راستای تامین معیشت و ارتقای رفاه مردم باشد
 • بیست‌وهفتمین «همایش بین‌المللی انجمن مهندسان مکانیک ایران» اردیبهشت ماه برگزار می‌شود
 • دریافت گزارش آخرین وضعیت هاتگرام و تلگرام طلایی/ به شکستن محاصره تبلیغاتی دشمن در توییتر نزدیک شدیم/ در موضوع شبکه ملی اطلاعات وزارت ارتباطات وظیفه اصلی را بر عهده دارد
 • وحدتی: دولت در راستای رونق تولید لایحه تغییر قوانین را به مجلس ارائه کند