به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، چهارسال پیش بود که کارآگاهان دایره جنایی در جریان قتل پیرمردی در آپارتمانی در محدوده آریاشهر قرار گرفتند. آپارتمانی که جسد پیرمرد در آن کشف شده بود در یک مجتمع مسکونی که خالی از سکنه بود قرار داشت.

بررسی‌های اولیه کارشناسان پزشکی قانونی حاضر در محل حادثه حاکی از آن بود که پیرمرد با ضربات متعدد چاقو به ناحیه گردنش جان باخته است و عاملان این جنایت پس از به قتل رساندن پیرمرد گاوصندوق او را بازکرده دلارهایش را به سرقت بردند.

با انتقال جسد پیرمرد به پزشکی قانونی، کارآگاهان با دستور بازپرس وی‍ژه قتل مأموریت پیدا کردند تا هرچه سریع‌تر پرده از راز این جنایت بردارند. به همین خاطر تحقیقات گسترده‌ای در این زمینه آغاز شد تا اینکه سرانجام با گذشت چهار سال از ماجرا کارآگاهان پلیس آگاهی وقتی تکه‌های پازل‌های به دست آمده را کنار همدیگر چیدند، به دو زن جوان رسیدند. دو زن جوانی که مدتی قبل به عنوان خدمتکار به خانه او رفت و آمد داشتند و پس از ماجرای قتل دیگر خبری از آن‌ها نبود.

تحقیقات در همین زمینه ادامه پیدا کرد تا اینکه با دستگیری دو زن جوان راز قتل پیرمرد برملا شد و آن‌ها اعتراف کردند، همراه با سه مرد دیگر نقشه سرقت و قتل پیرمرد را طراحی کرده بودند. سرانجام با اعترافات دو زن جوان و اطلاعاتی که آن‌ها در اختیار کارآگاهان قرار دادند، سه مرد جوان که هم دست آن‌ها بودند نیز شناسایی و دستگیر شدند.

در جریان اعترافات سه هم دست زن جوان بود که مشخص شد عامل اصلی این جنایت حسین بود. یکی از سه مرد جوانی که چند روز قبل از اینکه دست به جنایت بزند به امید پیدا کردن کار روستایشان را به سمت تهران ترک کرده بود.

گفتگو با متهم

حالا چهارسال از آن روز می‌گذرد و حسین که عامل اصلی به قتل رساندن پیرمرد است، در حالی که دستبند پلیس روی دستش جا خوش کرده در حیاط اداره آگاهی ایستاده است. در ادامه گفت: وگوی خبرنگار میزان با حسین را می‌خوانید. او برایمان از ماجرای ورودش به ماجرای سرقت خونین می‌گوید.

چندسال داری؟

35.
برگردیم به چهارسال قبل و ماجرای آمدنت به تهران را توضیح بده؟

در روستا کارمان کشاورزی بود، اما سال به سال اوضاع بدتر می‌شد و ما بیکارتر. تا اینکه سرانجام تصمیم گرفتم برای پیدا کردن کار به تهران بیایم. ماجرا را به سعید گفتم. یکی از بچه‌های روستا. او هم مثل من در فکر آمدن به تهران بود. تصمیمان را گرفتیم و راهی تهران شدیم.

کاری سراغ داشتی؟

نه کاری سراغ داشتیم و نه جایی برای ماندن. دو شب در پارک خوابیدیم تا اینکه تصمیم گرفتم به احمد زنگ بزنم. او هم اهل روستایمان بود و چند سال پیش با زن و بچه راهی تهران شد. شنیده بودم اوضاع خوبی دارد. اتفاقا با هم رفاقتی صمیمی داشتیم. با احمد که تماس گرفتم من و سعید را دعوت کرد خانه اش. اما‌ای کاش هیچ وقت پایم را آنجا نمی‌گذاشتم.

چه طور؟

روز اول همه جا را برای پیدا کردن کار زیرپا گذاشتیم، روز دوم هم همین طور، اما موفق نشدیم کاری پیدا کنیم. همان شب دوباره با اصرار احمد به خانه‌اش رفتیم. شام که خوردیم احمد گفت: کار نان و آب داری برایمان سراغ دارم. بعد توضیح داد همسرش ثریا و دوستش که لیلا نام دارد مدتی قبل برای نظافت به خانه پیرمرد پولداری رفته‌اند. در این مدت کاملا اطمینان پیرمرد را جلب کرده‌اند و متوجه شده‌اند در خانه‌اش گاوصندوقی وجود دارد که همیشه داخل آن پر از دلار است. احمد و همسرش نقشه کشیده بودند که وقتی دوباره برای نظافت به خانه پیرمرد رفتند در را برای ما باز کنند، تا ما به داخل برویم گاوصندوق را خالی کنیم.

چرا به این راحتی قبول کردی در این سرقت شرکت کنی؟

واقعا نمی‌دانم، تا آن روز حتی یک ریال پول حرام هم به دست نیاورده بودم، اما از بیکاری و بی پولی خسته شده بودم. با خودم گفتم یک بار برای همیشه سرقت می‌کنم و با پولی که به دست می‌آورم زندگی راحتی را شروع می‌کنم.

از ماجرای سرقت بگو؟

شب حادثه وقتی ثریا و لیلا به خانه پیرمرد رفتند، ما داخل کوچه منتظر ماندیم. چند دقیقه بعد در را برای ما باز کردند. من و سعید و احمد باهم وارد مجتمع شدیم و یکسره به خانه پیرمرد رفتیم. به محض ورود به طرف پیرمرد حمله کردیم و دست و پایش را بستیم. برای اینکه او را بترسانم چاقویی که همراهم بود زیرگلویش گذاشتم. پیرمرد مدام فریاد می‌زد و کمک می‌خواست، چند بار به او گفتم کاری با تو نداریم فقط گاوصندوق را خالی کنیم و می‌رویم، اما او دست بردار نبود و مدام فریاد می‌زد. در یک لحظه عصبانی شدم و با همان چاقویی که در دستم بود چندضربه آرام به گردنش زدم تا او را بترسانم. پیرمرد بی هوش شد و ما هم گاوصندوق را خالی کردیم و پا به فرار گذاشتیم.

چقدر داخل گاوصندوق پول بود؟

۱۷۰۰ دلار.

با این پول چه کار کردی؟

هرکسی سهمش را برداشت و از همدیگر جدا شدیم. من چند روزی تهران بودم و دوباره برگشتم روستا. این آخرین باری بود که سعید و احمد و لیلا و ثریا را دیدم.

می‌دانستی که پیرمرد جان باخته؟

نه، در این چهارسال فکر می‌کردم او زنده است و این ماجرا هم فراموش شده.

با این همه پول که به دست آوردی چه کار کردی؟

این پول، چون پول زحمت کشی نبود برکت هم نداشت. بعد از این ماجرا معتاد شدم و همه این پول‌ها را خرج مواد کردم.

وقتی دستگیر شدی و درجریان قتل پیرمرد قرار گرفتی چه حسی داشتی؟

شوکه بودم، به همه چیز فکر می‌کردم به جزء اینکه پیرمرد مرده باشد.

متاهلی؟

نه.
حالا فکر می‌کنی چه آینده‌ای در انتظارت است؟

نمی‌دانم. من اشتباه کردم و حالا باید تاوان این اشتباه را پس دهم.

منبع: میزان

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

معمای نیمکت نشینی پردرآمدترین ستاره آرسنال

در آن هنگام شاید مانند یک پیروزی به نظر نمی‌رسید اما دست‌کم نشانه این بود که آرسنال به شرایط خوبی رسیده است.

به گزارش مشرق، کمتر از یک سال پیش بود که باشگاه آرسنال با شادی اعلام کرد مسعود اوزیل قراردادی سه‌ونیم‌ساله امضا کرده است. آنها الکسیس سانچس را به منچستریونایتد داده بودند و هنریخ مخیتاریان را در ازای او گرفته بودند، چراکه از قرارداد سانچس با آرسنال تنها کمتر از شش ماه مانده بود و این باشگاه چاره‌ای جز دادن اجازه رفتن به سانچس نداشت.

اوزیل هم وضعیتی مشابه داشت و تیم آرسن ونگر داشت یک ستاره دیگرش را از دست می‌داد. آینده نامشخص به نظر می‌رسید.

بیشتر بخوانید:

دلیل بازی ندادن به اوزیل اما حالا که یک سال گذشته، احتمالاً رائول سانیهی، مدیر جدید فوتبال آرسنال آرزو می‌کند ایوان گازیدیس، مدیر پیشین آرسنال اجازه می‌داد آن اتفاق بیفتد و اوزیل از آرسنال برود.

زمانی که حزب کارگر در انتخابات عمومی سال ۲۰۱۰ شکست خورد، لیان برن، دبیر وقت خزانه یادداشتی برای جانشین‌اش در دولت ائتلافی نوشت و در آن آورد: «شرمنده، هیچ پولی در بساط نیست.»

گازیدیس زمانی که دستمزد اوزیل را دوبرابر کرد، چنین یادداشتی برای سانیهی به‌جا نگذاشت اما با توجه به اینکه اوزیل ۳۵۰ هزار پوند در هفته دستمزد می‌گیرد و پیر امریک اوبامیانگ و مخیتاریان هم هر کدام ۲۵۰ هزار پوند در هفته دستمزد دارند، به نظر می‌رسد که او باید این کار را می‌کرد.

آخرین پنجره انتقالاتی گازیدیس و آرسن ونگر طوری پیش رفت که دست‌های جانشینان آنها بسته شد و امری می‌گوید که آرسنال در ژانویه تنها می‌تواند بازیکن قرض بگیرد.

حالا ماجرای اوزیل هم پیش آمده است. او حتی به نیمکت آرسنال هم نمی‌رسد و در شکست اخیر آرسنال برابر وستهم از فهرست تیم خط خورده بود. او بازیکنی کم‌اثرتر از ادی انکتیاست.

زمانی که به امری گفته شد آرسنال نمی‌تواند به پردرآمدترین بازیکنش بازی ندهد، او پاسخی هدف‌دار داد: «به نظرم بازیکنانی که امروز بازی کردند آنهایی بودند که شایستگی حضور در این مسابقه را داشتند. ما با آنها ممکن است پیروز شویم و ممکن است ببازیم. من تصمیم گرفتم که کدام بازیکنان بازی کنند و به نظرم کدام بازیکنان برای حضور در میدان شایسته‌ترین هستند. ما با اوزیل هم می‌بریم و هم می‌بازیم. به نظرم مساله برد و باخت بر سر بازی کردن یک بازیکن نیست.

من می‌توانم بگویم که او در این هفته به شکل معمول کار کرد. ما با او هم برده‌ایم و هم باخته‌ایم. ما به کار با تمامی بازیکنان ادامه می‌دهیم چون آنها مهم هستند، اما امروز سرنوشت تیم با این بازیکنان رقم خورد.»

پیام امری به هیات مدیره آشکار بود. او از اوزیل زیاد استفاده نخواهد کرد و آنها می‌توانند او را بفروشند اما باشگاهی حاضر نیست چنین دستمزدی برای یک بازیکن ۳۰ ساله بپردازد. آرسنال شاید او را قرض بدهد و قبول کند که بیشتر دستمزدش را هم بپردازد. یا آنها ممکن است دو سال و نیم صبر کنند تا قرارداد اوزیل به پایان برسد.

بیانیه آرسنال در زمینه تمدید قرارداد اوزیل شاید باعث افزایش روحیه تیم شد اما بهای سنگینی هم به همراه داشت.

منبع: ورزش سه

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

وزیر ارتباطات: ماهواره «پیام» در مدار قرار نگرفت| ماهواره "دوستی" در انتظار حضور در مدار+فیلم

محمد جواد شمس صدام ایران صبح امروز اعدام شد + فیلم اعدام

کلیدواژه: حوادث

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۳۵۳۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • معمای «رهف»
 • دردسر رفتارهای عروس پولدار برای داماد غیرتی !
 • پیشنهاد وسوسه انگیز 3 دختر جوان به مردان پولدار تهران
 • وقتی چشم ها راز بیماری را برملا می کند
 • معمای قتل زن میانسال و دختر ۱۴‌ساله حل نشد
 • نقشه زن مطلقه برای مردهای پولدار
 • اسارت دختر ثرتمند توسط دوست اینستاگرامی
 • معمای ۲۰ ساله استانی شدن انتخابات
 • چشم ها راز چه بیماری هایی را برملا می کنند؟
 • نحوست ایام یک خرافه است
 • نحوست ایام یک خرافه است/ اگر انسان گناه نکند ایام بر او سعد و مبارک می شود
 • «غریبه‌های کامل» فروردین ۹۸ به حافظ می‌آیند/ برملا شدن رازهای مگو
 • معمای شتاب‌زدگی بی.بی.سی در انتشار خبر احضار بعیدی نژاد
 • قتل دلخراش پیرمرد تنها در خیابان شهید دستغیب ! + جزییات
 • پول چطور بر رفتار تاثیر می‌گذارد
 • حضور کارگردان و عوامل سریال معمای شاه در خبرگزاری تقریب(2)
 • حضور کارگردان و عوامل سریال معمای شاه در خبرگزاری تقریب(1)
 • مطرح شدن دوباره معمای روابط نوچه‌وار ترامپ در برابر پوتین در آمریکا
 • تصاویر منتخب دور دوم مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا 2019؛ از ظاهر عجیب پیرمرد اماراتی تا خواب آرام کودک ژاپنی!