به گزارش خبرنگار ایلنا، در ادامه اعتراضات معلمان به افزایش تعرفه بیمه تکمیلی، معلمان سیستان و بلوچستان در دیدار با حسینعلی شهریاری (رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم زاهدان در مجلس) ضمن بیان مشکلات فرهنگیان و اعلام دغدغه های معیشتی، مطالبات قانونی خود را کتباً تقدیم وی نمودند.

در نامه فرهنگیان زاهدان با اشاره به مشکلات معیشتی معلمان، موارد اعتراضی به بیمه تکمیلی آمده است:

الف- مدت ۲ سال است که میزان ۵۰ درصد سهم دولت فقط از فرهنگیان قطع شده و معلوم نیست کجا هزینه می‌شود. هرچند که فقط نامش سهم دولت است. اما در حقیقت از محل کسوراتی که تحت عناوین مختلف رفاهی و ..و از معلم کسر می‌شود، این مبلغ پرداخت می‌شده است.

ب- در سالهای اخیر صرفاً برای سودجویی از پول معلمان، طرح خودساخته‌ای به نام «طرح صندوقی»  را اجرا می‌نمایند که ضمن اینکه وجاهت قانونی ندارد. بیشترین مشکلات و ظلم آشکار در حق فرهنگیان روا داشته‌اند و معلم باید چندین ماه درانتظار بازپس گرفتن پول خودش بماند. آن هم در نهایت حداکثر حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد هزینه‌هایش را بپردازند.

ج- باتوجه به اینکه بخوبی از متانت معلمان در سالهای گذشته آگاه شده و مطمئن شده‌اند که معلمان برای حفظ حرمت خودشان هم که شده ،اعتراض نمی‌کنند.در سال جدید قباحت را از حد گذرانده و قراردادی بسیار ننگین و یکطرفه در جهت کسب منافع بیشتر به سود درآمدهای رفاهی خودشان، با تعهدات یکسان ۲ طرح کاملاً ظالمانه را مصوب و برای اعلام رضایت در مدت زمان اندک به استانها و شهرستانها ابلاغ نموده‌اند که حتی فرصت تصمیم‌گیری هم نداشته باشیم.

ح- دولت محترم با صراحت تمام میزان نرخ تورم را ۲۵ درصد اعلام می‌نماید. حال آنکه در طرح «الف» همین قرارداد ننگین بیمه تکمیلی و با در نظر گرفتن میزان فرانشیر دقیقاً ۱۵۰ درصد رشد و افزایش حق بیمه‌ای معلمان منظور گردیده است.

چ- براساس کدام قانون الهی، شرعی و مدنی  اگر قشری از جامعه بخواهد پول خودش را در مدت زمان کوتاهتر و البته با درصد کمتر، دریافت کند، باید ۲برابرحق عضویت ماهانه پرداخت نمایند.(یعنی، تعهدات یکسان و برابر،  اما اگر می‌خواهید مبلغی از هزینه‌هایی که برابر قرارداد، باید به شما پرداخت شود، در مدت حداکثر ۲ هفته به حسابتان واریز شود باید ۶۹ هزار تومان حق عضویت بپردازید و چنانچه در هر زمان که ما باتوجه به ذخایر بانکی خود هزینه‌های شما را بپردازیم! حق بیمه ۳۹ هزار تومان می‌باشد)

خ- به استناد کدامین مفاد و مجوز قانونی از صاحبان اصلی سرمایه، پولشان بجای واریز شدن به حساب شرکت بیمه‌ای طرف قرارداد،به حساب شرکت بیمۀ دیگری (بیمه معلم) که خود آقایان سهامداران آن هستند واریز شده پس از بهره‌برداری بهینه از سود پس انداز پول معلمان و بعد از چند ماه( دستور کتبی پیوست می‌باشد، آخرین تصویر پیوست خبر) به حساب شرکت بیمه آتیه که صرفاً کارگزار است نه بیمه‌گر به عنوان حق‌العمل واریز می‌شود  که آنها هم در نهایت بی‌احترامی و رفتارهای خارج از شئون معلمی پرداخت می‌کنند.

د- حال که قرار است، به اجبار و ناعادلاته تمامی مبلغ حق بیمه تکمیلی را خودمان بپردازیم و دولت از پرداخت سهم خود در مورد فرهنگیان خودداری می نماید، چه دلیلی وجود دارد که آقایان بدون درنظر گرفتن شرایط و حقوق ما در استانهای غیربرخوردار در تهران تصمیم‌گیری نمایند و از سود سرمایۀ ما بهره مند شده و کمترین پاسخگویی را هم نداشته باشند؟ درصورتیکه اگر همین قراردادها در خود استان و با نظارت و تصمیم‌گیری مسئولان استانی منعقد شود. یقیناً با شرکت بیمه‌ای قرارداد منعقد خواهدشد که پاسخگوی منافع و تعهدات بالاتر بیمه‌گران باشد ضمن اینکه دسترسی همکاران به مسئولان مربوطه نیز راحت‌تر و آسانتر خواهد بود و از همه مهمتر اینکه، بیشتر پاسخگو هستند.

و- در میان تمام این معضلات، بدبختانه آنچه که قابل تحمل نیست موضوع  همه یا هیچ در بحث عضویت بیمه تکمیلی می باشد.

در ادامه این نامه آمده است: جناب دکتر شهریاری عزیز،  با نگاهی گذرا به همین طرح ظالمانه ۶۹ هزارتومانی و حقوق اندک فرهنگیان (جای بحثش نیست) چون بنابر ادعای جناب اللهیارترکمن، ۲ میلیون حقوق هم برای معلم زیاد است. اگرچه تقاضای عاجزانه داریم، به عنوان نمایندۀ ملت،  از ایشان سؤال بفرمایید: حقوقشان بعنوان معلم چه قدر هست؟ به چه علت چنان اختلاف فاحش دریافتی بین ایشان و معلم وجود دارد؟ درصورتیکه از بسیاری امتیازات مختلف بهره می‌برند ازجمله: ماشینهای لوکس، منازل زیبا، حق مأموریت‌های آنچنانی و ..و .. که معمولاً ۲ میلیون به بالا نیست. یک معلم با همین حقوق و داشتن خانوادۀ ۵ نفره، فقط و فقط باید مبلغ ۳۵۰ هزارتومان بابت بیمه تکمیلی بپردازد. بگذریم از سایر کسورات حقوقی انصافا با در نظرگرفتن افزایش حقوق ۲۰ درصدی سال ۹۸ ، آیا ریالی به دریافتی معلم اضافه می‌شود؟ یا خیر.

منبع: ایلنا

خبر بعدی:

◄ ریزش 350 تومانی نرخ دلار

تین‌نیوز | 

قیمت دلار در صرافی‌های بانک‌ها ۱۱ هزار و ۵۰ تومان و قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی در بازار تهران امروز، ۳ میلیون و ۸۳۳ هزار تومان شد.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از تسنیم، صرافی‌های بانک‌ها قیمت دلار را برای روز جاری با 350 تومان کاهش نسبت به نرخ پایانی دیروز، 11 هزار و 50 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 10 هزار و 990 تومان خریداری می‌کنند.

قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های بانک‌ها 12 هزار و 950 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو  نیز در این صرافی‌ها 12 هزار و 850 تومان است.

امروز در بازار آزاد قیمت انواع سکه و طلا نسبت به آخرین روز گذشته نوسان جزئی داشته است؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت 3 میلیون و 833 هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت 3 میلیون و 750 هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی 2 میلیون و 30 هزار تومان، ربع سکه یک‌میلیون و 250 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 670 هزار تومان فروخته می‌شود.

هر گرم طلای 18عیار هم 351 هزار و 123 تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1293.8دلار معامله می‌شود.

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

وزیر ارتباطات: ماهواره «پیام» در مدار قرار نگرفت| ماهواره "دوستی" در انتظار حضور در مدار+فیلم

محمد جواد شمس صدام ایران صبح امروز اعدام شد + فیلم اعدام

کلیدواژه: بیمه تکمیلی فرهنگیان

منبع این خبر، وبسایت www.ilna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۴۶۵۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بیژن رنجبر، قائم مقام رئیس دانشگاه در امور آموزش عالی و ساماندهی پژوهش‌های تحصیلات تکمیلی شد
 • «دکتر بیژن رنجبر» قائم مقام رئیس دانشگاه در امور آموزش عالی و ساماندهی پژوهش های تحصیلات تکمیلی شد
 • دانشگاه فرهنگیان یک دانشگاه ماموریت گرا با دو وظیفه اساسی است
 • پای هدایتی، رضوی، امامی و مدلل به دادگاه باز شد/حیف و میل ۱۴ هزار میلیارد سرمایه فرهنگیان
 • رتبه‌بندی معلمان به ۱۱ هزار میلیارد تومان نیاز دارد
 • گزارشی تکان دهنده از فاجعه در بانک سرمایه/ با سرمایه میلیون ها معلم چگونه برخورد می شود؟
 • از رشوه 25 میلیاردی حسین هدایتی تا به یغما رفتن 14 هزار میلیارد تومان از اموال فرهنگیان/ ۴۶ فقره خیانت در امانت در پرونده مدیر سابق
 • اعتصاب هزاران معلم بخاطر دستمزد
 • اعتصاب ۳۰ هزار معلم در «لس آنجلس»
 • کاهش مهارت‌های اخلاقی و تربیتی دانشجو معلمان پس از تأسیس دانشگاه فرهنگیان
 • اعتصاب ۳۲ هزار معلم در «لس‌ آنجلس» آمریکا
 • اعتصاب هزاران معلم در لس آنجلس به دلیل دستمزد پائین
 • اعتصاب هزاران معلم در لس‌آنجلس بخاطر دستمزد
 • اعتصاب هزاران معلم در لس آنجلس بابت دستمزد پائین
 • دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم نقش اساسی در توسعه فرهنگی دارد
 • 30 هزار معلم مدارس دولتی لس آنجلس اعتصاب کردند
 • وضعیت بیمه تکمیلی ایثارگران به کجا رسید؟
 • تجمع فرهنگیان مقابل سازمان بازنشستگی
 • تجمع فرهنگیان مقابل سازمان بازنشستگی/بیمه تکمیلی ناکارآمد است