به گزارش پارس نیوز، 

سایت «eltiempo» کلمبیا، مدعی شد سرمربی پرتغالی و ۶۵ ساله، گزینه اصلی کمیته اجرایی فدراسیون فوتبال کلمبیا برای جانشینی خوزه پکرمن است. اگر اتفاق خاصی نیفتد، اعضای کمیته در جلسه بعدی که چند روز آینده برگزار می‌شود کی‌روش را به‌عنوان سرمربی جدید معرفی خواهند کرد.

برد شیرین و امیدوار‌کننده مقابل یمن هم نتوانست شایعات پیرامون تیم ملی و شخص کارلوس کی‌روش را حداقل برای چند روز تمام کند یا حداقل کاهش دهد. جنجال‌های آقای سرمربی و برانکو همچنان به قوت خود باقی است و اخبار حاکی از توافق او با تیم‌های دیگر ازجمله کلمبیا هر روز از طریق رسانه‌های مختلف مخابره می‌شود.

سایت «eltiempo» کلمبیا، مدعی شد سرمربی پرتغالی و ۶۵ ساله، گزینه اصلی کمیته اجرایی فدراسیون فوتبال کلمبیا برای جانشینی خوزه پکرمن است. اگر اتفاق خاصی نیفتد، اعضای کمیته در جلسه بعدی که چند روز آینده برگزار می‌شود کی‌روش را به‌عنوان سرمربی جدید معرفی خواهند کرد. او کارش را با کلمبیا به محض اتمام قراردادش با ایران در فوریه آغاز می‌کند.

طبق ادعای این رسانه، از سال گذشته به صورت غیر‌رسمی فدراسیون کلمبیا کی‌روش را به‌عنوان سرمربی تیم انتخاب کرده است. درواقع در طول این یک سال، فدراسیون سه جلسه با کی‌روش برگزار کرد. اولین جلسه ۲۴ سپتامبر در حاشیه مراسم بهترین‌ها بود. دومین جلسه در ماه نوامبر در مادرید بود و آخرین جلسه نیز ۹ دسامبر در مادرید در فینال جام لیبرتادورس برگزار شد.

با دست به دست شدن این شایعه که گویا تا حد زیادی جدی به نظر می‌رسد واکنش‌های متفاوتی متوجه آن شده است و در این بین بعضی معتقدند کی‌روش با فدراسیون فوتبال ایران قرارداد دارد و نمی‌تواند با کشور دیگری وارد مذاکره شود و اگر این اتفاق رخ داده او و فدراسیون کشور مربوطه مرتکب تخلف بزرگی شده‌اند و باید جریمه شوند.

بر همین اساس و در جهت پاسخگویی به این ابهام به سراغ چند کارشناس حقوقی رفتیم و پیگیر جزئیات این ماجرا شدیم و پاسخ همگی آنها شبیه به هم بود؛ کی‌روش برای مذاکره و عقد قرارداد، منع قانونی ندارد!

یک کارشناس حقوق در این باره گفت:

«مربیان برخلاف بازیکنان از نظر حقوقی تابع قوانین نقل و انتقالاتی فدراسیون به معنای اخص نیستند. یعنی اگر بازیکنی تحت قرارداد با باشگاهی است حق ندارد با تیم دیگری قرارداد ببندد وگرنه همان اتفاقی رخ می‌دهد که برای مهدی طارمی و باشگاه پرسپولیس رخ داد. ولی اگر یک مربی قرارداد با یک باشگاه یا تیم‌ملی داشته باشد و برود با تیم دیگری قرارداد ببندد یا مذاکره کند ضمانتی برای تخلفش وجود ندارد.»

این کارشناس باسابقه در ادامه خاطرنشان کرد:

«مقررات نقل و انتقالات فیفا اصولا بر روابط بازیکنان با باشگاه‌ها بنا شده و به روابط بین مربیان و باشگاه‌ها یا تیم‌های ملی کاری ندارد. در این بین مربیان تابع قوانین عمومی هستند. مثالی برای شما می‌زنم. شما می‌خواهید خانه خود را نقاشی کنید و یک فرد را برای انجام این کار می‌آورید و با او قرارداد می‌بندید. همه اصول این قرارداد همانی خواهد بود که بین شما به توافق رسیده است و برای امور دیگر منزل شما که به متخصصان دیگری نیاز دارد، مرتبط نمی‌شود. این مثال برای مربیان و قرارداد آنها هم وجود دارد. همه چیز تابع قراردادی خواهد بود که امضا شده است.»

وی در پاسخ به این سوال که با این اوصاف کی‌روش مشکلی برای مذاکره و عقد قرارداد با کلمبیا دارد یا خیر، بیان داشت:

«اگر فدراسیون در قرارداد شرط کرده باشد مادامی که کارلوس کی‌روش قرارداد دارد حق مذاکره با باشگاه یا تیم‌ملی دیگری را نخواهد داشت او قطعا نمی‌تواند این کار را انجام دهد در غیر این صورت جریمه می‌شود. ولی چنانچه شرط وجود نداشته باشد مانعی هم در کار نخواهد بود. با این حال فدراسیون یا باشگاه زیان دیده اگر احساس کند که تخلفی صورت گرفته و خسارتی متوجه او شده، می‌تواند به مراجع ذی‌صلاح مراجعه و شکایت کند. پس درنهایت می‌توانم بگویم کی‌روش اگر با کلمبیا مذاکره کرده باشد یا قرارداد بسته باشد هیچ تخلفی انجام نداده است. مگر اینکه در قرارداد او با فدراسیون ذکر شده باشد که او حق ندارد پیش از پایان قرارداد با جای دیگری مذاکره کند و اگر این اتفاق رخ دهد باید جریمه‌ای بدهد. در این صورت اگر کی‌روش در‌حالی که تحت قرارداد با ایران است برود و با تیم دیگری مذاکره کند مرتکب خلاف شده و باید آن جریمه مربوطه را بپردازد.»

پس با این اوصاف و با علم به اینکه قطعا در قرارداد کی‌روش با فدراسیون فوتبال ایران، چنین بندی مبنی‌بر اینکه او با تیم دیگری مذاکره نکند و اگر این اتفاق صورت گرفت او جریمه‌ای را متحمل شود؛ باید گفت مرد پرتغالی اقدام خلاف و غیر‌قانونی انجام نداده و حتی اگر قراردادش را هم به امضا رسانده باشد، تخلفی در کار نبوده است.

 

منبع: پارس نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

جاده هراز امشب ۲۵ تیرماه دوباره بسته می‌شود

سرهنگ علیرضا قدمی رئیس پلیس راه مازندران در گفت و گو  با  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، با اشاره به اینکه جاده هراز دیروز دوشنبه ۲۴ تیرماه از ساعت ۲۱ تا ۵ صبح امروز سه شنبه ۲۵ تیرماه بسته شده بود گفت: آمدوشد خودرو‌ها از ساعت ۲۱ امشب سه شنبه ۲۵ تیرماه نیز در جاده هراز ممنوع می‌شود و این ممنوعیت تا ساعت ۵ صبح روز چهارشنبه ۲۶ تیرماه ادامه دارد.
وی افزود: جاده هراز به به دلیل تعمیرات سیستم روشنایی در محدوده کیلومتر ۷۰ تونل وانا بسته می‌شود.
وی گفت:مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است.

مازندران ۱۰ هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که سه جاده چالوس، هراز، سوادکوه را به پایتخت و جاده کیاسر مازندران را به سمنان متصل می‌کند.
انتهای پیام/س

بسته شدن دوباره جاده هراز از امشب

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

علی مطهری: اگر قرار بر عدم بررسی ادعای خاتمی بوده پس چرا دادگاه تشکیل دادند| صرف اظهارعقیده نباید موجب محاکمه شود| چرا قوه قضاییه و مقامات امنیتی هراس دارند؟

تخریب شدن رستوران غیر مجاز گردنه قوچک / کلیه ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم و ارتفاعات تهران، مصداق تجاوز به حقوق شهر

کلیدواژه: فدراسیون فوتبال یمن ایران حقوق باشگاه پرسپولیس فیفا نقاشی رسانه فدراسیون فوتبال کارلوس کی روش کلمبیا نقاشی پارس پارس نیوز

منبع این خبر، وبسایت www.parsnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۵۷۵۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • توزیع ۲۵۰۰ بسته فرهنگی بین مناطق سیل‌زده لرستان
 • اخبار و حواشی نقل و انتقالات لیگ برتر
 • شباهت شگفت انگیز کالدرون به کی روش
 • توزیع۲۵۰۰ بسته فرهنگی در مناطق سیل‌زده استان لرستان
 • کی‌روش: ایران و مردمش همیشه در قلبم می‌مانند
 • کی‌روش: امیدوارم روزی دوستانم را دوباره در ایران ببینم
 • شکوری: به محض آماده سازی استادیوم ها، لیگ برگزار خواهد شد/ تعلیق فوتبال ایران شایعه‌ای بیش نبود
 • اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره شایعه حذف نام ایران از AFC
 • بازگشت صهیونیست‌ها به عصر حجر! / قناری نیست گنجشک رنگ شده است! / عذر بدتر از گناه
 • کی‌روش بازهم سپاهان را سر کار گذاشت؟
 • پاسخ عادل فردوسی پور به شایعه پیشنهاد شبکه ماهواره‌ای
 • تکذیب خلیلی علیه شایعه‌سازان پرسپولیس
 • بزرگ‌ترین نقاط ضعف دولت در توافق با غربی‌ها/ اختلاف در کاخ سفید درباره تحریم‌های ایران/ پیامک جعلی قطع یارانه قربانی گرفت
 • برانکو مذاکره با باشگاه استقلال را تایید کرد!
 • جواب مسئولان استقلال به شایعه عدم ارتباط استراماچونی با آبی پوشان
 • شایعه عجیب برای عادل؛ قرارداد ۲۰ هزار پوند با ایران اینترنشنال!
 • پاسخ عادل فردوسی‌پور به شایعه پیشنهاد ایران اینترنشنال
 • بررسی وضعیت کارگران بیکار شده بنگاه‌های اقتصادی ناشی از سیل اخیر در دشت آزادگان
 • تابش: یا باید خودم را بکشم یا وحید امیری را