تنها کسانی که به پرستاری عشق و علاقه دارند باید وارد این حرفه شوند زیرا این حرفه رنج ها و ناملایمات زیادی دارد که تنها با عشق و علاقه می توان آن ها را تحمل کرد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان ؛ حضرت زینب(س) در ۵ جمادی‌ الاول سال پنجم هجری قمری در مدینه چشم به جهان گشود و سالروز میلاد این بزرگ پرستار تاریخ به عنوان روز پرستار نامیده شد تا از زحمات این سپید پوشان بی ادعا که شبانه روز برای کم کردن رنج بیماران تلاش می کنند قدردانی شود .

پرستاران قشر پرتلاش و زحمتکشی هستند که شب و روز بر بالین بیمار بیدار می‌ مانند تا ذره‌ ای از درد و ناراحتی او را کم کنند و در راستای درمان از هیچ تلاشی فرو گذار نمی کنند؛ بنابراین تنها کسانی که به پرستاری عشق و علاقه دارند باید وارد این حرفه شوند زیرا این حرفه رنج ها و ناملایمات زیادی دارد که تنها با عشق و علاقه می توان آن ها را تحمل کرد .

به مناسبت این روز با چندی تن از پرستاران به گفتگو نشسته ایم که در ادامه خواهید دید .

حقوق و مزایای کار پرستاری قابل قیاس با سختی کار آن ها نیست

ستایش شریفیان در گفتگو با ما اظهار داشت : پرستاری شغلی است که نیازمند شکیبایی بسیاری است زیرا فرد ممکن است که در مواقع مورد نیاز کنار همسر و فرزندان خود نباشد و حتی بزرگ شدن فرزندان خود را نبیند .

وی گفت : هر فرد پرستار باید همسر و فرزندانی آن چنان مهربان داشته باشد که تمامی سختی ها را تحمل کرده و همراه او باشند اما در کنار سختی کار با مداوا و سلامتی هر بیمار شادی وصف ناپذیری نصیب ما می شود.

شریفیان ادامه داد : حقوق و مزایایی که به پرستاران داده می شود قابل قیاس با سختی های کار آن ها نیست و همچنین  کمبود تعداد پرستاران هم مسئله ای دیگری است که باعث فشار کاری زیاد بر ای قشر می شود .

وی افزود : صبوری یکی از فاکتورهای اصلی در کار پرستاری می باشد و در این میان حضور به موقع پرستاران بر بالین بیمار و دلجویی از آنان در کاهش اضطراب و دردهایشان موثر است.

بیماری های بیمارستانی از جمله مشکلات پیش رو پرستاران

نرگس هاشمی پرستار دیگر کرمانی در گفتگو با ما می گوید : تحمل فشارهای روحی و روانی که بر پرستاران در رسیدگی به درد های بیماران وارد می شود، کار ساده‌ای نیست .

وی گفت : تنها افرادی که عاشق کار پرستاری باشند می توانند این کار را ادامه دهند و از مشکلات پیش روی خود چشم پوشی کنند در این میان برخی از همکاران ما در بخش هایی همچون اورژانس مشغول به فعالیت هستند که دارای استرس زیادی است .

هاشمی تشریح کرد : در محیط بیمارستان سلامتی یک پرستار را انواع بیماری های عفونی و خطر ناک تهدید می کنند و این یکی از مشکلات پیش روی هر پرستار است .

وی بیان کرد : یکی از مشکلات که در حوزه کاری ما وجود دارد عدم توجه به بیماری و مشکلات خانوادگی ما است و ما تحت هر شرایطی به دلیل کمبود نیرو باید در محل کار خود حضور پیدا کنیم .

حال جا دارد مسئولین قدردان زحمات شبانه روزی این سپید پوشان باشند و در راستای رفع مشکلات این فرشتگانی که رنج بیماران  را رنج خود می‌ دانند ؛ تلاش کنند .

انتهای پیام/

منبع: دانا

خبر بعدی:

پرستاران اهری هنوز مطالبات ‌یک ساله خود را دریافت نکرده‌اند

رئیس شبکه بهداشت و درمان اهر بابیان اینکه پرستاران اهری مطالبات اضافه‌کاری یک سال را هنوز نگرفته‌اند، گفت: پرستاران بیمارستان اهر برای جبران کمبود نیروی پرستاری مجبور به اضافه‌کاری و قبول شیفت‌های پی در پی هستند. ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷ استانها آذربایجان شرقی نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهر، علی نیرپور در آیین گرامیداشت روز پرستار در شهرستان اهر با اشاره به اینکه 250 پرسنل پرستاری و پزشکی در بیمارستان باقرالعلوم اهر به مردم خدمات ارائه می‌کنند، اظهار داشت: ماهانه حدود 12000 نفر به اورژانس بیمارستان اهر مراجعه‌کننده داریم به‌طوری که شاید سالانه 12 هزار نفر در ادارات مراجعه‌کننده نداشته باشیم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان اهر افزود: ماهانه نزدیک به 500 مورد جراحی در اتاق عمل انجام می‌گیرد و پرسه درمان بیماران دیالیزی که تعداد آن‌ها در شهرستان اهر به 60 نفر می‌رسد 700 مورد در ماه انجام می‌شود.

وی با ذکر اینکه 40 درصد خدمات بیمارستان باقرالعلوم اهر برای بیمارانی از شهرستان‌های منطقه ارسباران ارائه می‌شود، ادامه داد: سالانه 4000 زایمان در بیمارستان اهر انجام می‌شود که تنها 2 هزار تا 2500 مربوط به شهرستان اهر بوده و مابقی از شهرستان‌های هم‌جوار مراجعه می‌کنند.

سالانه 700 دانشجوی پرستاری از 10 دانشکده پرستاری آذربایجان شرقی فارغ‌التحصیل می‌شوندرئیس حوزه هنری کشور: منظومه دفاع مقدس بدون پرداختن به رشادت پرستاران ناقص است85 درصد پرستاران از نحوه نظام پرداخت ناراضی هستندبزرگداشت روز پرستار در زنجان به روایت تصویرکمبود 2400 پرستار در بیمارستان‌های آذربایجان شرقی+فیلم

نیرپور با اشاره به کمبود نیروی پرستاری در بیمارستان باقرالعلوم اهر گفت: اگر طبق استانداردها برای هر تخت بیمارستانی 1.8 پرستار در نظر گیریم باید در بیمارستان 250 تا 300 پرستار داشته باشیم در حالی که اکنون کادر پرستاری بیمارستان اهر به 160 نفر می‌رسد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان اهر اضافه کرد: علی‌رغم کمبود پرستار در بیمارستان باقرالعلوم اهر و عدم دریافت اضافه‌کاری و کارانه، ولی پرستاران از خدمت‌رسانی به بیماران مضایقه نمی‌کنند، این تنها یک‌طرف ماجراست چراکه پرستاران بیمارستان اهر برای جبران کمبود نیروی پرستاری مجبور به اضافه‌کاری و قبول شیفت‌های پی در پی هستند.

وی در ادامه ابراز داشت: حدود یک سال از اضافه‌کاری پرستاران بیمارستان باقرالعلوم اهر هنوز پرداخت‌نشده و مدام با این شرایط پرستاران به لحاظ کمبود نیرو اضافه‌کاری می‌کنند ولی هیچ‌گاه خللی در خدمات‌رسانی به مردم به وجود نیامده است.

نیرپور از بدهی 25 میلیارد تومانی بیمه‌های سلامت ایرانیان و تأمین اجتماعی به مراکز درمانی شهرستان اهر خبر داد و گفت: مطالبات مراکز درمانی شهرستان اهر از بیمه‌ها در ماه‌های بهمن و اسفند نسبت به گذشته پر تنش‌تر خواهد بود، به‌طوری که گفته‌شده هزینه‌ای برای خدمات دو ماه پایانی سالجاری به بیمه‌شدگان پرداخت نخواهد شد.

پرستاری شغل مقدس، سخت و قابل‌تحمل برای همگان نیست

آیت‌الله جواد حاجی‌زاده، امام جمعه اهر در آیین گرامیداشت روز پرستار در شهرستان اهر با اشاره به اینکه حضرت زینب(س) الگو و اسوه برای پرستاران است، اظهار داشت: اگر خطبه‌های حضرت زینب(س) نبود نهضت امام حسین(ع) را پایمال می‌کردند، اینکه سالروز ولادت حضرت زینب(س) را به‌عنوان روز پرستار نام‌گذاری کرده‌اند به خاطر پرستاری این بانوی معصومه از ایتام شهدای کربلا است.

امام جمعه اهر افزود: حضرت زینب(س) تکه نان که خود بایستی استفاده می‌کرد را به ایتام شهدای کربلا می‌دادند.

وی اضافه کرد: پرستاران همانند شمعی سوزان بر دور بیماران هستند که به آن‌ها حیات دوباره می‌بخشند در حالی که این شغل مقدس بسیار سخت و قابل‌تحمل برای همگان نیست.

حاجی‌زاده بابیان اینکه دشمنان در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، دستاوردهای انقلاب را سیاه نمایی می‌کنند، گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف برای هیچ‌کس پوشیده نیست.

امام جمعه اهر ادامه داد: دشمنان جمهوری اسلامی ایران می‌گویند ملت ایران چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را نخواهد توانست جشن بگیرد ولی باوجود اعمال تحریم های ظالمانه و فشارهای سیاسی، جمهوری اسلامی به دستاوردهای ارزشمندی دست‌یافته است.

دولت تدبیر و امید به حوزه بهداشت و درمان توجه ویژه‌ای داشته است

زاهد محمودی، فرماندار شهرستان اهر در آیین گرامیداشت روز پرستار در شهرستان اهر با قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی پرستاران اظهار داشت: حضرت زینب(س) اسوه صبر و بردباری بود.

وی با اشاره به اینکه تحمل بیماران به خاطر بیماری کمتر از سایر مواقع است و این پرستاران هستند که حال بیماران را در این شرایط درک می‌کنند، افزود: پرستاران علی‌رغم زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی گمنام مانده‌اند.

فرماندار شهرستان اهر ادامه داد: پرستاران به‌عنوان بخشی از سیستم بهداشت و درمان می‌تواند در رضایت‌مندی جامعه تأثیرات مثبت و منفی بگذارد چراکه اگر پزشکان و پرستاران نتوانند رضایتمندی بیماران را جلب کنند شاید تأثیرات منفی در جامعه به همراه داشته باشد.

محمودی بابیان اینکه دولت تدبیر و امید به حوزه بهداشت و درمان توجه ویژه‌ای داشته است، گفت: کسانی که مخالف دولت هستند توجه دولت به حوزه بهداشت و درمان را تحسین می‌کنند چراکه سلامتی مردم مهم‌ترین رویکرد حاکمیت است.

وی اضافه کرد: دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی در حوزه نظام سلامت و بهداشت و درمان اصلاً قابل‌مقایسه با دوران گذشته نیست چون جمهوری اسلامی در حوزه بهداشت و درمان به پیشرفت‌های متعددی دست‌یافته و آن را در اختیار مردم گذاشته است.

انتهای پیام/ش

R7887/P/S6,47/CT7

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۶۰۰۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • لزوم جذب ۱۰۰ هزار پرستار تا سال ۱۴۰۴/ مکاتبه سازمان نظام پرستاری با رئیس جمهور و بازگویی برخی از مشکلات
 • کمبود ۱۲۰هزار پرستار در کشور/بهبود وضعیت معیشت پرستاران ضروری است
 • ایران به ۱۲۰ هزار پرستار جدید نیاز دارد/تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری ‌بلاتکلیف مانده است
 • نیروی کمک پرستار در بیمارستان های خراسان جنوبی جذب می شود
 • گیلان نیازمند بیش از ۹ هزار پرستار است
 • گیلان| تامین اعتبار برای استخدام ۱۸ هزار پرستار در کشور انجام شد
 • مهدی چمران: اقدامات دولت سازندگی قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست/ رتبه‌ی یک موفقیت را به دولت نهم می‌دهم
 • مراسم باشکوه روز پرستار در دانشگاه علوم پزشکي بابل
 • پرستاران بابل تجلیل شدند
 • پرستاران نمونه آذربایجان شرقی تجلیل شدند
 • عدم رسیدگی به حقوق پرستاران انگیزش در سازمان را از بین می برد
 • ۱۲۰۰ پرستار در خراسان‌رضوی موفق به دریافت پروانه صلاحیت حرفه‌ای شدند
 • پرستار، التیام بخش لحظات رنجوری و بیماری
 • مشهد|۱۲۰۰ پرستار در خراسان‌رضوی موفق به دریافت پروانه صلاحیت حرفه‌ای شدند
 • مردم به هرکس کلمه پرستار اطلاق نکنند
 • پرستاران بخش خصوصی استثمار می‎شوند/ پرسنل پرستاری در اردبیل پرونده سلامت ندارند
 • رضایت ۸۶ درصدی بیماران از خدمات پرستاری بیمارستان‌های دولتی
 • کمبود ۲ هزار و ۵۰۰ پرستار در آذربایجان شرقی
 • فعالیت ۱۹۴ دانشکده پرستاری در کشور به برکت انقلاب/ ۳ ماه کارانه پرستاران بجنورد آماده پرداخت است