خبرگزاري آريا - مديرعامل بانک ملي ايران با تاکيد بر لزوم خروج بانک ها از بنگاهداري، گفت: هيچ کس به اندازه ما راغب نيست که املاک مازادو بنگاه هايش را بفروشد.
شبکه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)-|| مديرعامل بانک ملي ايران با تاکيد بر لزوم خروج بانک ها از بنگاهداري، گفت: هيچ کس به اندازه ما راغب نيست که املاک مازادو بنگاه هايش را بفروشد.
به گزارش شارا به نقل از روابط عمومي بانک ملي ايران، دکتر محمد رضا حسين زاده در نشست عصر همايش بررسي عملکرد سه ماهه سوم واحدهاي اين بانک در سال 97 با اشاره به اين که واگذاري املاک و اموال مازاد و نيز بنگاه هاي بانک مي تواند به آزاد شدن منابع و نيز بهبود صورت هاي مالي بيانجامد، افزود: بسياري از بنگاه ها، با وجود مخالفت هاي هيات مديره به بانک واگذار شده و اداره کردن آن ها هم براي ما مشکل است.
وي همچنين با اشاره به تلاش هاي انجام شده براي بهبود وضعيت رفاهي بازنشستگان بانک، خاطرنشان کرد: تا حد امکان نبايد اجازه دهيم شرايط اقتصادي، کارکنان و بازنشستگان را با مشکل مواجه کند.
حسين زاده همچنين بر لزوم استفاده از همه ظرفيت هاي قانوني براي کسب منافع توسط واحدهاي بانک تاکيد کرد و گفت: در روزها آخر سال، بايد همه توان بانک در جهت افزايش رضايت مشتريان به کار گرفته شود.
به سمت افزايش درآمدهاي بانک پيش مي رويم
عضو هيات مديره بانک ملي ايران نيز در اين همايش با تاکيد بر اينکه امروز نظام بانکي در بخش عملکرد، سودآوري و... با موانع متعددي رو به روست، گفت: انتظارات دولت و مردم از بانک ملي ايران به عنوان بزرگ ترين بانک دولتي کشور بسيار ويژه است.
برات کريمي افزود: اين بانک به عنوان يک بنگاه اقتصادي و موسسه مالي و اعتباري متفاوت تر از ساير بخش هاست چرا که بايد علاوه بر سودآوري، تکاليفمان را نيز انجام دهيم.
وي ادامه داد: بايد هزينه ها و درآمدها با هم همخواني داشته باشند و به سمت افزايش درآمد بانک پيش برويم.
اين عضو هيات مديره بانک با تاکيد بر اينکه بايد نوع نگاهمان را در بحث خريد دين عوض کنيم، اظهار کرد: امروز مي توانيم روش تامين مالي را به سمت خريد دين و اعتبارات اسنادي هدايت کنيم.
کريمي خاطر نشان کرد: با توجه به اينکه فروش اموال مازاد مورد تاکيد مقام معظم رهبري و تکليف دولت و وزارت امور اقتصادي و دارايي براي خروج از بنگاه داري بانک هاست، بايد توجه بيشتري در اين بخش صورت گيرد. البته فروش اموال مازاد بانک طي چند ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل دو برابر شده است ک بايد همچنان ادامه يابد.
قابليت هاي اپليکيشن 60 در نظام بانکي بي سابقه است
ديگر عضو هيات مديره بانک هم با بيان اينکه اگر فرآيندها در سازماني به درستي انجام شوند، از هزاران ميليارد هزينه جلوگيري خواهد شد، گفت: بايد هزينه عملکردهاي نامناسب کاهش يابد.
مسعود خاتوني تصريح کرد: در يک موسسه مالي و اقتصادي يک هدف بيشتر نبايد مورد تاکيد باشد و آن هم اين است که آثار عملکرد ما به درستي در زندگي مردم پديدار شود.
وي با بيان اينکه مردم انتظار دارند سرويس هاي بانکي به ويژه سرويس هاي برون شعب پا به پاي تحولات بانکي دنيا به روز شوند، اضافه کرد: طي چند ماه گذشته ميزان استمرار سامانه تحويلداري تحت وب به بيش از 95 درصد رسيد و همراه با اين سامانه، حسابداري متمرکز نيز استقرار يافت که در تلاشيم تا پايان امسال 70 درصد شعب بانک به اين سامانه تجهيز شوند.
اين عضو هيات مديره بانک بيان کرد: اپليکيشن 60 با قابليت صدور رمز اول و دوم کارت در نظام بانکي بي سابقه است و به دنبال توسعه و ارايه محصولات جديد در اين اپليکيشن هستيم.
فروش دارايي هاي مازاد مورد توجه است
عضو ديگر هيات مديره بانک با تاکيد بر اينکه بايد در بخش فروش دارايي هاي مازاد توجه ويژه صورت گيرد، گفت: مزايده هايي در اين بخش برگزار شده و همچنان ادامه دارد.
محمود شايان درباره استقرار ناظران پولي در استان ها نيز افزود: مذاکراتي با بانک مرکزي صورت گرفته و قرار است ناظران پولي در استان ها استقرار يابند.
وي با اشاره به سودآور بودن بانک کارگشايي براي بانک ملي ايران نيز بيان کرد: بايد بانک کارگشايي همتراز با شعب بانک ملي ايران ديده شود و حدود اختيارات شعب اين بانک در استان ها افزايش يابد. همچنين بايد منابع قرض الحسنه شعب بانک ملي ايران نيز به سمت اين بانک هدايت شوند.
شايان در پايان به مزاياي صدور اعتبارات اسنادي نسبت به تسهيلات اشاره و خاطر نشان کرد: افزايش پيش دريافت و ميان دريافت و تقويت منابع ارزان قيمت، کسب درآمد غيرمشاع و پايين بودن هزينه براي بانک و مشتري، کاناليزه بودن اعتبارات اسنادي، کاهش ريسک بانک و افزايش ظرفيت اعتباري بانک از جمله اين مزاياست.
ياري بانک ملي ايران به بهبود شرايط اقتصادي کشور
عضو ديگر هيات مديره بانک ملي ايران نيز در ادامه اين همايش با اشاره به نقش مهم بانک ها در بهبود هر چه بيشتر شرايط اقتصادي کشور، گفت: بانک ملي ايران در اين زمينه مسئوليت مهمي بر عهده دارد و تلاش مي کند از همه امکاناتش براي رسيدن به اين هدف استفاده کند.
ناصر شاهباز همچنين با بيان اين که بانک ملي ايران خدمات گسترده اي براي ارائه به مشتريان دارد، افزود: در روزهاي پاياني سال برخي خدمات مانند کارت هديه و يا خريد دين مي تواند بيش از پيش مورد استقبال مشتريان باشد.
عضو هيات مديره بانک ملي ايران با تاکيد بر ارائه تسهيلات ارزي و ريالي، گشايش اعتبارات اسنادي داخلي و خارجي و انواع خدمات بانکداري به واحد هاي صنعتي و توليدي بزرگ در شعبه، خواستار حمايت از واحدهاي توليدي کوچک و متوسط شد.
در اين همايش همچنين چند پانل تخصصي با موضوعات مرتبط با بانک برگزار و به پرسش هاي حاضران پاسخ داده شد.
در پايان همايش همچنين از احمد ملکي راد رئيس اداره امور شعب استان مرکزي، طاهر مولايي نيا رئيس اداره امور شعب استان اردبيل، حسن مونسان رئيس اداره امور شعب استان خراسان رضوي، بهزاد جليليان رئيس اداره امور شعب استان کرمانشاه، احمد بهکار مرام رئيس اداره امور شعب استان سمنان و شاهين اسکندرزاده رئيس شعبه مستقل حافظ به عنوان رتبه هاي برتر عملکردي، سعدالله عيسي زاده مدير امور حوزه مديريت و روابط عمومي به جهت کسب نشان هاي برتر در جشنواره هاي مختلف روابط عمومي، نفيسي، شکري زاده و معالي روساي سابق ادارات بانک که به تازگي بازنشسته شده اند و محمد عقبايي جزني پژوهشگر برتر بانک با اهداي لوح تقدير شد.

منبع: خبرگزاری آریا

خبر بعدی:

آخرین جلسه هیات‌های ورزشی شهرستان کلاردشت در سال ۹۷

به گزارش خبرگزاری برنا از کلاردشت؛ بنا به دعوت رحیمی، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کلاردشت، آخرین جلسه هیات‌های ورزشی در دفتر این اداره تشکیل شد.

در این جلسه ابتدا رئیس اداره ورزش و جوانان گزارش کوتاهی از فعالیت‌های این اداره و هیات‌های ورزشی بیان و سپس از تلاش صادقانه روسای هیات‌های ورزشی بابت پیشرفت ورزش شهرستان که مجدانه و بدون هیچ گونه اجر و مزدی برای اعتلای ورزش شهرستان زحمت می‌کشند، صمیمانه قدردانی و تشکر کرد و از آنان خواست تقویم و برنامه‌های ورزشی سال آینده را تنظیم و به اجرا بگذارند.

 

خبرنگار: نجم‌الدین قاسم‌پور

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

نحوه دریافت عیدی از ایرانسل

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۶۴۹۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • زمینه زیادی برای همکاری کتابخانه ملی لبنان و ایران وجود دارد
 • اساسنامه 4 فدراسیون‌ را من نوشته‌ام/ اگر بله‌قربان‌گو بودم ادینیو را جذب می‌کردیم
 • هیچ یک از اموال امانی مشتریان از بانک خارج نشده است
 • مناسبات ایران و لبنان، روابطی فراتر از گستره تبادلات تاریخی
 • تجارب موفق دانشگاه‌ها در تحول و نوآوری در آموزش در سطح ملی گسترش می‌یابد
 • آخرین جلسه هیات اجرایی خانه کارگر مازندران در سال 97 برگزار شد
 • شیوه جدید بانکی برای سرکیسه کردن بدهکاران مستاصل
 • نگاهی به خروج آمریکا از برجام؛ واکنش کشورها به عهدشکنی کاخ سفید چه بود؟
 • تاکید اتحادیه اروپا بر لزوم خروج انگلیس در موعد مقرر
 • وزیر ورزش احکام مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره پرسپولیس را امضاء و ابلاغ کرد
 • جلوگیری از خروج ۸ هزار لیتر سوخت قاچاق توسط دریابانان خوزستان
 • سال 97 و جهش در روابط راهبردی ایران و سوریه
 • قدردانی مدیرعامل بانک ملی از خدمت رسانی به مشتریان در ساعات پایانی سال
 • اعلام شعب کشیک و ساعت کار بانک سینا در ایام تعطیل نوروز ۹۸
 • فهرست خدمات دهی ۱۸ بانک و بیمه‌ در نوروز ۹۸ اعلام شد
 • طرح جدید سازمان ملل برای خروج نیرو‌ها از الحدیده
 • خروج گونه های جانوری از مرزهای کردستان ممنوع است
 • ابلاغ احکام به عرب و اعضای هیات مدیره پرسپولیس
 • احکام مدیرعامل و رئیس هیات مدیره پرسپولیس ابلاغ شد