خبرگزاري آريا - روزنامه خراسان جنوبي در شماره روز شنبه 22 دي با انتخاب تيتر يک «نهبندان منتظر ميوه سفر» و روتيتر «رکودشکني استاندار در عملياتي و ماندگاري سفرهاي شهرستاني» به مرور سفر اخير محمد صادق معتمديان به نهبندان پرداخت.

مرندي- آغاز سفرهاي شهرستاني استاندار از نهبندان شروع شد چرا که اين شهرستان به لحاظ توسعه يافتگي جزو شهرستان هاي با کمترين شاخص ها در استان به حساب مي آيد.
به گزارش «خراسان جنوبي» در سه روز پاياني هفته گذشته استاندار با هدف زدودن غبار محروميت از جنوبي ترين و محروم ترين نقطه خراسان جنوبي، به نهبندان سفر کرد.
بنابراين گزارش، استاندار در اولين روز از سفر به نهبندان ضمن اداي احترام به مقام شامخ شهداي گمنام، ديدار با جانباز 45 درصد دفاع مقدس، برگزاري جلسه با معتمدان و نخبگان شهرستان، ديدار با اعضاي شوراهاي اسلامي شهرستان، بخشداران و شهرداران، از پروژه دو باند سازي محور سربيشه - نهبندان در ورودي شوسف هم بازديد کرد.
پاي صحبت روستاييان
«معتمديان» در بدو ورود به نهبندان از اين شهرستان به عنوان کلکسيون مواد معدني ياد کرد که مي توان با جذب سرمايه گذار و ايجاد امنيت پايدار در مرزها زمينه ماندگاري مردم را در مرزها فراهم آورد. بنابراين گزارش، استاندار در دومين روز سفر به نهبندان از روستاي هدف گردشگري دهسلم، پايگاه ميراث طبيعي بيابان لوت و پروژه کمپ کويرنوردي اين روستا، پروژه آب رساني به منطقه شاهکوه نهبندان و روستاي آتشکده عليا بازديد کرد و در ديدارهايي پاي درد دل مردم محروم منطقه نشست، مشکلات را از نزديک ديد و دستور تسريع در بررسي و رفع مشکلات را صادر کرد. وي همچنين در دومين روز از سفر به نهبندان از معدن سنگ گرانيت گل پنبه اي سردشت و بازارچه مرزي دوکوهانه بازديد کرد. علاوه بر اين به ديدار اهالي روستاهاي چاه ژاله اي، کوه لوله و خواجه دوچاهي رفت و پاي درد دل هاي مردم اين روستاها نشست.
آسيب جدي در مناطق محروم
به گزارش «خراسان جنوبي» آخرين جلسه کاري استاندار در دومين روز سفر به نهبندان، شرکت در جلسه شوراي اداري اين شهرستان با هيئت همراه بود. «معتمديان» در اين جلسه با بيان اين که سفرهاي شهرستاني را با رويکرد جديد و با برنامه هاي مدون عملياتي، براي رفع مشکلات دنبال مي‌کنيم، افزود: يکي از اولويت‌هاي جدي در سفرهاي شهرستاني پرداختن به مشکلات راه هاي مواصلاتي شهرستان هاست. او فرصت سوزي را يکي از آسيب هاي جدي در مناطق محروم دانست و ادامه داد: بازارچه هاي متعددي طي سال هاي گذشته در شهرستان هاي مرزي راه اندازي شده که امروز تعطيل و نيمه تعطيل است و بايد تلاش کنيم اين قابليت ها فعال شود و مردم از اين توانمندي ها بهره مند شوند.
پروژه انتقال آب
وي با اشاره به اين که خشکسالي هاي چندين ساله و کم آبي، مهاجرت روستاييان را در نقاط مرزي به دنبال داشته است، اظهار کرد: انتقال آب از درياي عمان به استان هاي شرقي از جمله سيستان و بلوچستان، خراسان رضوي و خراسان جنوبي به زودي اجرايي مي شود و شاهد توسعه همه جانبه استان خواهيم بود. به گفته وي سفرهاي شهرستاني با رويکرد کاربردي تر و عملياتي تر دنبال خواهد شد و بر اساس مسائل و مشکلاتي که در شهرستان ها وجود دارد، مسئوليت پيگيري موضوع هاي مختلف با معاونان استانداري است. در نهبندان با وجود مشکلات عمراني و زيرساختي، مسئوليت پيگيري مسائل و مشکلات آن به معاونت هماهنگي و امور عمراني استانداري محول شده است.
آمار نگران کننده حوادث جاده اي
معتمديان در ادامه سخنانش با اشاره به اين که بايد قسمتي از عقب ماندگي استان را در جريان سفر مسئولان ارشد نظام از جمله رياست جمهوري جبران کنيم، گفت: اگر بتوانيم زمينه حضور مقام معظم رهبري را در استان فراهم کنيم، علاوه بر حضور پر خير و برکت سفر ايشان، بخشي از عقب ماندگي هاي تاريخي ما در زمينه حوزه زير ساخت ها پوشش داده مي شود. وي با تاکيد بر اين که آمار تصادف ها در جاده هاي نهبندان نگران کننده است، ادامه داد: به راحتي مردم در جاده هاي شهرستان جان خود را از دست مي دهند بنابراين بايد پروژه هاي خوبي در اين زمينه فعال کنيم. به گفته وي کمبود آب، مشکلات کشاورزي، مهاجرت و خالي از سکنه شدن روستاها و چالش هاي معيشتي و بيکاري از ديگر موضوع هايي است که بايد در شهرستان مورد توجه قرار گيرد. به علاوه در بازديدهاي ميداني، کم آبي يکي از مهم ترين مشکلات روستاييان بود و تلاش بر اين است که در يک زمان بندي مشخص با بسيج امکانات استاني و ملي اين مشکل رفع شود.
دستور کارهاي جلسه
گزارش خبرنگار ما حاکي است، شوراي اداري نهبندان دستورکارهايي نيز داشت که اولين دستور آن مربوط به باند دوم محور نهبندان- سربيشه مي شد. مديرکل راه و شهرسازي دراين باره گفت: 52 کيلومتر از محور نهبندان - سربيشه با 80 ميليارد تومان اعتبار در دست پيمانکاران است. مهندس« جعفري» قول داد، تا پايان امسال 12 کيلومتر از محور شوسف - نهبندان به اتمام برسد و عمليات اجرايي 17 کيلومتر ديگر از اين محور سال آينده به مناقصه برود. دستور کار دوم جلسه به کم و کاستي هاي حوزه بهداشت و درمان اين شهرستان برمي گشت که رئيس دانشگاه علوم پزشکي بيرجند گفت: احداث ساختمان اورژانس بيمارستان 300 ميليون تومان اعتبار داشت که با اين مبلغ فنداسيون ساختمان ريخته و در نقشه جديد 500 متر مربع ديگر شامل درمانگاه تخصصي و بخش آي.سي.يو به بيمارستان اضافه شد که 800 ميليون تومان اعتبار دارد. دکتر «دهقاني» با بيان اين که بنياد برکت براي خريد دستگاه سي تي اسکن 400 ميليون تومان اختصاص داده است، افزود: ارتقاي بيمارستان نهبندان از 32 به 64 تختخوابي در دستور کار است. وي دليل شبانه روزي نشدن درمانگاه شوسف را بدون تصدي بودن 50 درصد پست هاي بهداشتي و درماني استان دانست و ادامه داد: هر ماه براي شبانه روزي کردن درمانگاه 50 ميليون تومان اعتبار نياز است.
برق معادن شاسکوه
دستور کار سوم اين جلسه احداث پست 132 کيلووات براي پست برق معادن شاسکوه بود که «شهرکي» رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت برق رساني به اين معدن را وظيفه ايميدرو دانست و گفت: اما احداث پست، وظيفه استان است که بايد با ايميدرو رايزني شود تا هزينه هاي خط انتقال را تامين کند. همچنين قرار شد براي احداث پست برق خورشيدي دفتر جذب و سرمايه گذاري استانداري پيگيري هاي لازم را با شرکت مپنا انجام دهد. «شرکا» مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق استان هم درباره ساختمان بلاتکليف شرکت برق اظهارکرد: براي تجهيز اين ساختمان برنامه داريم و در انتظار تصويب چارت سازماني آن هستيم. موضوع ديگر جلسه واحدهاي سنگ بري شهرستان بود که رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت: شش معدن سنگ اين شهرستان براي فراوري در اختيار آستان قدس رضوي است که چهار معدن فعال است. به گفته «شهرکي» آستان قدس در حال مطالعه سه طرح معدني ديگر است. احيا و مرمت قنات هاي شهرستان دستور کار ديگر اين جلسه بود که مقرر شد سازمان مديريت و برنامه ريزي استان 100 ميليون تومان براي احيا و مرمت قنات ها اختصاص دهد. همچنين مصوب شد جهاد کشاورزي تکليف کشتارگاه هاي دام و طيور نهبندان را به زودي روشن کند. تامين نهاده هاي دامي هم در فهرست درخواست هاي نهبنداني ها قرار داشت و دکتر «افضلي» نماينده مردم نهبندان و سربيشه در اين باره گفت: وزير جهاد کشاورزي با تامين پنج هزار تن علوفه دام براي شهرستان موافقت کرده است. همچنين قرار شد از محل سهميه، آرد نيمه يارانه اي هم به اين شهرستان اختصاص يابد. اين گزارش حاکي است، درباره درخواست ديگر مردم نهبندان که مربوط به تکميل پروژه هاي آبخيزداري بود، «نصرآبادي» مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري از آمادگي اين اداره کل براي افزايش منابع اين پروژه در سال آينده خبر داد. «امامي» مدير عامل شرکت آب منطقه اي هم گفت: امسال يک ميليارد و 800 ميليون تومان براي تکميل سد منطقه بندان تخصيص يافته است و سال آينده هم به همين ميزان اعتبار نياز دارد. «رمضاني» مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري نيز گفت: براي ارتقاي نمايندگي ها بايد 90 امتياز کسب شود که در اواين فرصت ارتقاي نمايندگي نهبندان پيگيري مي شود. «فخر» رئيس سازمان بازارچه هاي مرزي هم از تحويل سامانه فيبر نوري گمرکات در 20 روز آينده خبر داد. نماينده گمرکات نيز در اين جلسه از استقرار سه روزه خود در مرز دوکوهانه پس از تحويل زيرساخت ها توسط سازمان بازارچه ها خبرداد. بنابراين گزارش، در اين جلسه مقرر شد، تيمي از دانشگاه بيرجند براي ارزيابي وضعيت دانشکده معدن به نهبندان سفر کند و پس از تحقيق، کاربري آن مشخص شود.
ورودي شوسف
«شهامت» مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده اي هم گفت: سامان دهي ورودي شوسف يک سال زمان مي برد و اگر مشکل قير حل شود، مي توان کار را بلافاصله شروع کرد. «کريمان» فرماندار نهبندان نيز با بيان اين که آمار هواشناسي بندان در اختيار سيستان و بلوچستان قرار مي گيرد، افزود: در سفر استاندار سابق قرار شد 150 ميليون تومان براي خريد دستگاه هواشناسي اين ايستگاه اختصاص يابد که هنوز محقق نشده است. به گزارش «خراسان جنوبي»، تامين هزينه هاي رفت و آمد مدارس روستاها، سيستم هاي گرمايشي و سرمايشي، آنتن دهي تلفن هاي همراه و اينترنت در روستاها و مقاوم سازي واحدهاي مسکوني روستاها از ديگر دستور کارهاي اين جلسه بود که مقرر شد 60 واحد مسکوني در سه روستاي چاه ژاله اي، کوه لوله و خواجه دوچاهي با تسهيلات کم بهره و بلاعوض احداث شود. «سلم آبادي» مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) هم از ساخت هزار واحد مسکوني در روستاها با همکاري قرارگاه پيشرفت و آباداني خبر داد. به گزارش «خراسان جنوبي» استاندار در سومين روز سفر به نهبندان از کارخانه در حال احداث شير شهرستان، گلخانه صيفي جات و آسبادهاي خوانشرف بازديد کرد. همچنين در آخرين روز، استاندار و مديران استاني در مصلاي نماز جمعه نهبندان پشت ميز خدمت نشستند و گوش به خواسته ها و مطالبه هاي مردم اين شهرستان دادند. به علاوه استاندار سخنران قبل از خطبه هاي نماز جمعه اين شهر بود و بعد از اقامه نماز جمعه، نهبندان را به مقصد بيرجند ترک کرد.
3028
انتهاي پيام /*

منبع: خبرگزاری آریا

خبر بعدی:

قیمت میوه، حبوبات، مواد بهداشتی و پروتئینی در قم؛ چهارشنبه ۲۶ دی‌ماه + جدول

خبرگزاری تسنیم به‌صورت هفتگی قیمت میوه و تره‌بار، خشکبار و انواع مواد بهداشتی و پروتئینی در سطح بازار شهر قم را منتشر می‌کند. ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴ استانها قم نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، این خبرگزاری در نظر دارد با انتشار قیمت انواع کالاها و اجناس مایحتاج مردم در سطح بازار برای مسئولان شفاف‌سازی کرده تا با اقدام به‌موقع جلوی سوءاستفاده برخی گرانفروشان را بگیرند.

قیمت میوه، حبوبات و مواد بهداشتی در قم؛ چهارشنبه 19 دی‌ماه + جدولقیمت میوه و تره‌بار ‌و مواد پروتئینی در تهران؛ چهارشنبه 26 دی‌ماه + جدولقیمت انواع میوه و تره‌بار و مواد پروتئینی در کرمانشاه؛ سه‌شنبه 25 دی‌ماه + جدول

 

ردیف

نام میوه

قیمت(تومان)

توضیحات

1

پرتقال

3500

هر کیلوگرم

2

سیب

5500 تا 7000

هر کیلوگرم

3

نارنگی

4000 تا 5000

هر کیلوگرم

4

یافا

4500 تا 5500

هر کیلوگرم

5

انار

5000 تا 6000

هر کیلوگرم

6

لیمو شیرین

2500

هر کیلوگرم

7

لیمو ترش

4000 تا 5500

هر کیلوگرم

8

خیار

3500

هر کیلوگرم

9

کاهو

3000 تا 3500

هر کیلوگرم

10

بادمجان

3000 تا 4000

هر کیلوگرم

11

کدو

3500

هر کیلوگرم

12

سیب زمینی

2500

هر کیلوگرم

13

پیاز

2500 تا 2500

هر کیلوگرم

14

کرم بروکلی

5000

هر کیلوگرم

15

هویج

2000 تا 3000

هر کیلوگرم

16

گوجه

4000

هر کیلوگرم

17

فلفل دلمه

10000

هر کیلوگرم

18

کیوی

5000

هر کیلوگرم

19

شلغم

2000 تا 3000

هر کیلوگرم

20

سبزی خوردن

5000

هر کیلوگرم

21

سبزی آشی

3000

هر کیلوگرم

قیمت حبوبات و خشکبار

ردیف

نام کالا

قیمت(تومان)

توضیحات

1

لپه

8000 تا 9000

هر کیلوگرم

2

لوبیا سفید

11000 تا 12000

هر کیلوگرم

3

لوبیا چیتی

11000 تا 12000

هر کیلوگرم

4

لوبیا قرمز

9000

هر کیلوگرم

5

نخود

7000

هر کیلوگرم

6

ماش

14000 تا 16000

هر کیلوگرم

7

عدس

6000 تا 7000

هر کیلوگرم

8

کشمش پلویی

25000 تا 30000

هر کیلوگرم

9

سویا

6500

هر کیلوگرم

10

ذرت

10000

هر کیلوگرم

11

تخمه هندوانه

25000 تا 30000

هر کیلوگرم

12

تخمه آفتابگردان

15000 تا 22000

هر کیلوگرم

13

لپه

11000 تا 12000

هر کیلوگرم

14

نخودچی

15000 تا 18000

هر کیلوگرم

قیمت انواع مواد بهداشتی

ردیف

نام کالا

قیمت(تومان)

توضیحات

1

دستمال کاغذی

4500 تا 3200

200 برگی

2

دستمال توالت

13000

بسته چهار عددی

3

پوشک بچه

30000 تا 16500

بسته کوچک

4

صابون

3500 تا 2500

هر عدد

5

شامپو

12000 تا 5500

هر عدد

6

پودر دستی

5000 تا 4500

هر عدد

7

پودر ماشینی

6500 تا 4500

هر عدد

8

مایع دستشویی

6000 تا 4500

هر عدد

9

مایع ظرفشویی

8000 تا 6000

هر عدد

قیمت انواع پروتئینی

ردیف

نام کالا

قیمت(تومان)

توضیحات

1

مرغ دولتی

11500

هر کیلوگرم

2

مرغ آزاد

12800-13700

هر کیلوگرم

3

گوشت گوسفندی

80000

هر کیلوگرم

4

تخم مرغ

8300

هر کیلوگرم

انتهای پیام/ح

R7854/P/S6,62/CT7

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۶۵۰۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سه کتابخانه روستایی در نهبندان ساخته شد
 • آمریکا منتظر اقدامات کره شمالی برای توقف برنامه هسته‌ای خود است
 • آخرین تحولات بازار میوه و صیفی
 • رفع مشکل کم آبی لازمه ماندگاری جمعیت است
 • آبرسانی به روستای سیرخان نهبندان انجام شد
 • قیمت میوه، حبوبات و مواد پروتئینی در سنندج؛ پنج‌شنبه ۲۷ دی‌ماه+ جدول
 • نرخ میوه، مواد پروتئینی و حبوبات در قزوین؛ چهارشنبه ۲۶ دی ماه + جدول
 • دفن میوه با پول بیت المال!/ سود ذخیره‌سازی میوه‌های شب عید به جیب چه کسانی می‌رود؟
 • قیمت میوه و صیفی‌جات، حبوبات، لبنیات و مواد پروتئینی‌ در شهرکرد؛ چهارشنبه ۲۶ دی‌ماه +جدول
 • دفن میوه با پول بیت المال!/ سود ذخیره‌سازی میوه‌های شب عید به جیب کسانی می‌رود؟
 • آخرین تحولات بازار میوه و صیفی/ کمبودی در عرضه میوه نداریم
 • قیمت میوه، حبوبات و مواد پروتئینی در اصفهان؛ چهار‌شنبه ۲۶ دی‌ماه + جدول
 • میادین میوه و تره بار «تعاملات اقتصادی» را به «تعاملات اجتماعی» تبدیل کرده‌اند
 • کاهش خطر ابتلا به سرطان معده به کمک مصرف میوه و سبزی
 • محرومیت زدایی از پیشانی توسعه معدنی
 • دوچرخه سواران طرح 40 بهار ناجا وارد نهبندان شدند
 • ورود دوچرخه سواران طرح ۴۰ بهار ناجا به نهبندان
 • اجرای ۱۱۹ طرح اشتغالزایی برای مددجویان شهرستان نهبندان
 • پرورش تیلاپیا برای اولین بار در نهبندان