مرندی- آغاز سفرهای شهرستانی استاندار از نهبندان شروع شد چرا که این شهرستان به لحاظ توسعه یافتگی جزو شهرستان های با کمترین شاخص ها در استان به حساب می آید. به گزارش «خراسان جنوبی» در سه روز پایانی هفته گذشته استاندار با هدف زدودن غبار محرومیت از جنوبی ترین و محروم ترین نقطه خراسان جنوبی، به نهبندان سفر کرد.


بنابراین گزارش، استاندار در اولین روز از سفر به نهبندان ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام، دیدار با جانباز 45 درصد دفاع مقدس، برگزاری جلسه با معتمدان و نخبگان شهرستان، دیدار با اعضای شوراهای اسلامی شهرستان، بخشداران و شهرداران، از پروژه دو باند سازی محور سربیشه - نهبندان در ورودی شوسف هم بازدید کرد.

پای صحبت روستاییان
«معتمدیان» در بدو ورود به نهبندان از این شهرستان به عنوان کلکسیون مواد معدنی یاد کرد که می توان با جذب سرمایه گذار و ایجاد امنیت پایدار در مرزها زمینه ماندگاری مردم را در مرزها فراهم آورد. بنابراین گزارش، استاندار در دومین روز سفر به نهبندان از روستای هدف گردشگری دهسلم، پایگاه میراث طبیعی بیابان لوت و پروژه کمپ کویرنوردی این روستا، پروژه آب رسانی به منطقه شاهکوه نهبندان و روستای آتشکده علیا بازدید کرد و در دیدارهایی پای درد دل مردم محروم منطقه نشست، مشکلات را از نزدیک دید و دستور تسریع در بررسی و رفع مشکلات را صادر کرد. وی همچنین در دومین روز از سفر به نهبندان از معدن سنگ گرانیت گل پنبه ای سردشت و بازارچه مرزی دوکوهانه بازدید کرد. علاوه بر این به دیدار اهالی روستاهای چاه ژاله ای، کوه لوله و خواجه دوچاهی رفت و پای درد دل های مردم این روستاها نشست.

آسیب جدی در مناطق محروم
به گزارش «خراسان جنوبی» آخرین جلسه کاری استاندار در دومین روز سفر به نهبندان، شرکت در جلسه شورای اداری این شهرستان با هیئت همراه بود. «معتمدیان» در این جلسه با بیان این که سفرهای شهرستانی را با رویکرد جدید و با برنامه های مدون عملیاتی، برای رفع مشکلات دنبال می‌کنیم، افزود: یکی از اولویت‌های جدی در سفرهای شهرستانی پرداختن به مشکلات راه های مواصلاتی شهرستان هاست. او فرصت سوزی را یکی از آسیب های جدی در مناطق محروم دانست و ادامه داد: بازارچه های متعددی طی سال های گذشته در شهرستان های مرزی راه اندازی شده که امروز تعطیل و نیمه تعطیل است و باید تلاش کنیم این قابلیت ها فعال شود و مردم از این توانمندی ها بهره مند شوند.

پروژه انتقال آب
وی با اشاره به این که خشکسالی های چندین ساله و کم آبی، مهاجرت روستاییان را در نقاط مرزی به دنبال داشته است، اظهار کرد: انتقال آب از دریای عمان به استان های شرقی از جمله سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی به زودی اجرایی می شود و شاهد توسعه همه جانبه استان خواهیم بود. به گفته وی سفرهای شهرستانی با رویکرد کاربردی تر و عملیاتی تر دنبال خواهد شد و بر اساس مسائل و مشکلاتی که در شهرستان ها وجود دارد، مسئولیت پیگیری موضوع های مختلف با معاونان استانداری است. در نهبندان با وجود مشکلات عمرانی و زیرساختی، مسئولیت پیگیری مسائل و مشکلات آن به معاونت هماهنگی و امور عمرانی استانداری محول شده است.

آمار نگران کننده حوادث جاده ای
معتمدیان در ادامه سخنانش با اشاره به این که باید قسمتی از عقب ماندگی استان را در جریان سفر مسئولان ارشد نظام از جمله ریاست جمهوری جبران کنیم، گفت: اگر بتوانیم زمینه حضور مقام معظم رهبری را در استان فراهم کنیم، علاوه بر حضور پر خیر و برکت سفر ایشان، بخشی از عقب ماندگی های تاریخی ما در زمینه حوزه زیر ساخت ها پوشش داده می شود. وی با تاکید بر این که آمار تصادف ها در جاده های نهبندان نگران کننده است، ادامه داد: به راحتی مردم در جاده های شهرستان جان خود را از دست می دهند بنابراین باید پروژه های خوبی در این زمینه فعال کنیم. به گفته وی کمبود آب، مشکلات کشاورزی، مهاجرت و خالی از سکنه شدن روستاها و چالش های معیشتی و بیکاری از دیگر موضوع هایی است که باید در شهرستان مورد توجه قرار گیرد. به علاوه در بازدیدهای میدانی، کم آبی یکی از مهم ترین مشکلات روستاییان بود و تلاش بر این است که در یک زمان بندی مشخص با بسیج امکانات استانی و ملی این مشکل رفع شود.

دستور کارهای جلسه
گزارش خبرنگار ما حاکی است، شورای اداری نهبندان دستورکارهایی نیز داشت که اولین دستور آن مربوط به باند دوم محور نهبندان- سربیشه می شد. مدیرکل راه و شهرسازی دراین باره گفت: 52 کیلومتر از محور نهبندان - سربیشه با 80 میلیارد تومان اعتبار در دست پیمانکاران است. مهندس« جعفری» قول داد، تا پایان امسال 12 کیلومتر از محور شوسف - نهبندان به اتمام برسد و عملیات اجرایی 17 کیلومتر دیگر از این محور سال آینده به مناقصه برود. دستور کار دوم جلسه به کم و کاستی های حوزه بهداشت و درمان این شهرستان برمی گشت که رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: احداث ساختمان اورژانس بیمارستان 300 میلیون تومان اعتبار داشت که با این مبلغ فنداسیون ساختمان ریخته و در نقشه جدید 500 متر مربع دیگر شامل درمانگاه تخصصی و بخش آی.سی.یو به بیمارستان اضافه شد که 800 میلیون تومان اعتبار دارد. دکتر «دهقانی» با بیان این که بنیاد برکت برای خرید دستگاه سی تی اسکن 400 میلیون تومان اختصاص داده است، افزود: ارتقای بیمارستان نهبندان از 32 به 64 تختخوابی در دستور کار است. وی دلیل شبانه روزی نشدن درمانگاه شوسف را بدون تصدی بودن 50 درصد پست های بهداشتی و درمانی استان دانست و ادامه داد: هر ماه برای شبانه روزی کردن درمانگاه 50 میلیون تومان اعتبار نیاز است.

برق معادن شاسکوه
دستور کار سوم این جلسه احداث پست 132 کیلووات برای پست برق معادن شاسکوه بود که «شهرکی» رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت برق رسانی به این معدن را وظیفه ایمیدرو دانست و گفت: اما احداث پست، وظیفه استان است که باید با ایمیدرو رایزنی شود تا هزینه های خط انتقال را تامین کند. همچنین قرار شد برای احداث پست برق خورشیدی دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری پیگیری های لازم را با شرکت مپنا انجام دهد. «شرکا» مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هم درباره ساختمان بلاتکلیف شرکت برق اظهارکرد: برای تجهیز این ساختمان برنامه داریم و در انتظار تصویب چارت سازمانی آن هستیم. موضوع دیگر جلسه واحدهای سنگ بری شهرستان بود که رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت: شش معدن سنگ این شهرستان برای فراوری در اختیار آستان قدس رضوی است که چهار معدن فعال است. به گفته «شهرکی» آستان قدس در حال مطالعه سه طرح معدنی دیگر است. احیا و مرمت قنات های شهرستان دستور کار دیگر این جلسه بود که مقرر شد سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان 100 میلیون تومان برای احیا و مرمت قنات ها اختصاص دهد. همچنین مصوب شد جهاد کشاورزی تکلیف کشتارگاه های دام و طیور نهبندان را به زودی روشن کند. تامین نهاده های دامی هم در فهرست درخواست های نهبندانی ها قرار داشت و دکتر «افضلی» نماینده مردم نهبندان و سربیشه در این باره گفت: وزیر جهاد کشاورزی با تامین پنج هزار تن علوفه دام برای شهرستان موافقت کرده است. همچنین قرار شد از محل سهمیه، آرد نیمه یارانه ای هم به این شهرستان اختصاص یابد. این گزارش حاکی است، درباره درخواست دیگر مردم نهبندان که مربوط به تکمیل پروژه های آبخیزداری بود، «نصرآبادی» مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری از آمادگی این اداره کل برای افزایش منابع این پروژه در سال آینده خبر داد. «امامی» مدیر عامل شرکت آب منطقه ای هم گفت: امسال یک میلیارد و 800 میلیون تومان برای تکمیل سد منطقه بندان تخصیص یافته است و سال آینده هم به همین میزان اعتبار نیاز دارد. «رمضانی» مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز گفت: برای ارتقای نمایندگی ها باید 90 امتیاز کسب شود که در اواین فرصت ارتقای نمایندگی نهبندان پیگیری می شود. «فخر» رئیس سازمان بازارچه های مرزی هم از تحویل سامانه فیبر نوری گمرکات در 20 روز آینده خبر داد. نماینده گمرکات نیز در این جلسه از استقرار سه روزه خود در مرز دوکوهانه پس از تحویل زیرساخت ها توسط سازمان بازارچه ها خبرداد. بنابراین گزارش، در این جلسه مقرر شد، تیمی از دانشگاه بیرجند برای ارزیابی وضعیت دانشکده معدن به نهبندان سفر کند و پس از تحقیق، کاربری آن مشخص شود.

ورودی شوسف
«شهامت» مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای هم گفت: سامان دهی ورودی شوسف یک سال زمان می برد و اگر مشکل قیر حل شود، می توان کار را بلافاصله شروع کرد. «کریمان» فرماندار نهبندان نیز با بیان این که آمار هواشناسی بندان در اختیار سیستان و بلوچستان قرار می گیرد، افزود: در سفر استاندار سابق قرار شد 150 میلیون تومان برای خرید دستگاه هواشناسی این ایستگاه اختصاص یابد که هنوز محقق نشده است. به گزارش «خراسان جنوبی»، تامین هزینه های رفت و آمد مدارس روستاها، سیستم های گرمایشی و سرمایشی، آنتن دهی تلفن های همراه و اینترنت در روستاها و مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستاها از دیگر دستور کارهای این جلسه بود که مقرر شد 60 واحد مسکونی در سه روستای چاه ژاله ای، کوه لوله و خواجه دوچاهی با تسهیلات کم بهره و بلاعوض احداث شود. «سلم آبادی» مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) هم از ساخت هزار واحد مسکونی در روستاها با همکاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی خبر داد. به گزارش «خراسان جنوبی» استاندار در سومین روز سفر به نهبندان از کارخانه در حال احداث شیر شهرستان، گلخانه صیفی جات و آسبادهای خوانشرف بازدید کرد. همچنین در آخرین روز، استاندار و مدیران استانی در مصلای نماز جمعه نهبندان پشت میز خدمت نشستند و گوش به خواسته ها و مطالبه های مردم این شهرستان دادند. به علاوه استاندار سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه این شهر بود و بعد از اقامه نماز جمعه، نهبندان را به مقصد بیرجند ترک کرد.
3028
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

قیمت میوه، حبوبات، مواد بهداشتی و پروتئینی در قم؛ چهارشنبه ۲۶ دی‌ماه + جدول

خبرگزاری تسنیم به‌صورت هفتگی قیمت میوه و تره‌بار، خشکبار و انواع مواد بهداشتی و پروتئینی در سطح بازار شهر قم را منتشر می‌کند. ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴ استانها قم نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، این خبرگزاری در نظر دارد با انتشار قیمت انواع کالاها و اجناس مایحتاج مردم در سطح بازار برای مسئولان شفاف‌سازی کرده تا با اقدام به‌موقع جلوی سوءاستفاده برخی گرانفروشان را بگیرند.

قیمت میوه، حبوبات و مواد بهداشتی در قم؛ چهارشنبه 19 دی‌ماه + جدولقیمت میوه و تره‌بار ‌و مواد پروتئینی در تهران؛ چهارشنبه 26 دی‌ماه + جدولقیمت انواع میوه و تره‌بار و مواد پروتئینی در کرمانشاه؛ سه‌شنبه 25 دی‌ماه + جدول

 

ردیف

نام میوه

قیمت(تومان)

توضیحات

1

پرتقال

3500

هر کیلوگرم

2

سیب

5500 تا 7000

هر کیلوگرم

3

نارنگی

4000 تا 5000

هر کیلوگرم

4

یافا

4500 تا 5500

هر کیلوگرم

5

انار

5000 تا 6000

هر کیلوگرم

6

لیمو شیرین

2500

هر کیلوگرم

7

لیمو ترش

4000 تا 5500

هر کیلوگرم

8

خیار

3500

هر کیلوگرم

9

کاهو

3000 تا 3500

هر کیلوگرم

10

بادمجان

3000 تا 4000

هر کیلوگرم

11

کدو

3500

هر کیلوگرم

12

سیب زمینی

2500

هر کیلوگرم

13

پیاز

2500 تا 2500

هر کیلوگرم

14

کرم بروکلی

5000

هر کیلوگرم

15

هویج

2000 تا 3000

هر کیلوگرم

16

گوجه

4000

هر کیلوگرم

17

فلفل دلمه

10000

هر کیلوگرم

18

کیوی

5000

هر کیلوگرم

19

شلغم

2000 تا 3000

هر کیلوگرم

20

سبزی خوردن

5000

هر کیلوگرم

21

سبزی آشی

3000

هر کیلوگرم

قیمت حبوبات و خشکبار

ردیف

نام کالا

قیمت(تومان)

توضیحات

1

لپه

8000 تا 9000

هر کیلوگرم

2

لوبیا سفید

11000 تا 12000

هر کیلوگرم

3

لوبیا چیتی

11000 تا 12000

هر کیلوگرم

4

لوبیا قرمز

9000

هر کیلوگرم

5

نخود

7000

هر کیلوگرم

6

ماش

14000 تا 16000

هر کیلوگرم

7

عدس

6000 تا 7000

هر کیلوگرم

8

کشمش پلویی

25000 تا 30000

هر کیلوگرم

9

سویا

6500

هر کیلوگرم

10

ذرت

10000

هر کیلوگرم

11

تخمه هندوانه

25000 تا 30000

هر کیلوگرم

12

تخمه آفتابگردان

15000 تا 22000

هر کیلوگرم

13

لپه

11000 تا 12000

هر کیلوگرم

14

نخودچی

15000 تا 18000

هر کیلوگرم

قیمت انواع مواد بهداشتی

ردیف

نام کالا

قیمت(تومان)

توضیحات

1

دستمال کاغذی

4500 تا 3200

200 برگی

2

دستمال توالت

13000

بسته چهار عددی

3

پوشک بچه

30000 تا 16500

بسته کوچک

4

صابون

3500 تا 2500

هر عدد

5

شامپو

12000 تا 5500

هر عدد

6

پودر دستی

5000 تا 4500

هر عدد

7

پودر ماشینی

6500 تا 4500

هر عدد

8

مایع دستشویی

6000 تا 4500

هر عدد

9

مایع ظرفشویی

8000 تا 6000

هر عدد

قیمت انواع پروتئینی

ردیف

نام کالا

قیمت(تومان)

توضیحات

1

مرغ دولتی

11500

هر کیلوگرم

2

مرغ آزاد

12800-13700

هر کیلوگرم

3

گوشت گوسفندی

80000

هر کیلوگرم

4

تخم مرغ

8300

هر کیلوگرم

انتهای پیام/ح

R7854/P/S6,62/CT7

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

کلیدواژه: جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها بیمارستان راهداری و حمل و نقل جاده رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ره معدن جام ملت های آسیا منع به کارگیری بازنشستگان بودجه 98 جلیقه زردها امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۳۶۵۲۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سه کتابخانه روستایی در نهبندان ساخته شد
 • آمریکا منتظر اقدامات کره شمالی برای توقف برنامه هسته‌ای خود است
 • آخرین تحولات بازار میوه و صیفی
 • رفع مشکل کم آبی لازمه ماندگاری جمعیت است
 • آبرسانی به روستای سیرخان نهبندان انجام شد
 • قیمت میوه، حبوبات و مواد پروتئینی در سنندج؛ پنج‌شنبه ۲۷ دی‌ماه+ جدول
 • نرخ میوه، مواد پروتئینی و حبوبات در قزوین؛ چهارشنبه ۲۶ دی ماه + جدول
 • دفن میوه با پول بیت المال!/ سود ذخیره‌سازی میوه‌های شب عید به جیب چه کسانی می‌رود؟
 • قیمت میوه و صیفی‌جات، حبوبات، لبنیات و مواد پروتئینی‌ در شهرکرد؛ چهارشنبه ۲۶ دی‌ماه +جدول
 • دفن میوه با پول بیت المال!/ سود ذخیره‌سازی میوه‌های شب عید به جیب کسانی می‌رود؟
 • آخرین تحولات بازار میوه و صیفی/ کمبودی در عرضه میوه نداریم
 • قیمت میوه، حبوبات و مواد پروتئینی در اصفهان؛ چهار‌شنبه ۲۶ دی‌ماه + جدول
 • میادین میوه و تره بار «تعاملات اقتصادی» را به «تعاملات اجتماعی» تبدیل کرده‌اند
 • کاهش خطر ابتلا به سرطان معده به کمک مصرف میوه و سبزی
 • محرومیت زدایی از پیشانی توسعه معدنی
 • دوچرخه سواران طرح 40 بهار ناجا وارد نهبندان شدند
 • ورود دوچرخه سواران طرح ۴۰ بهار ناجا به نهبندان
 • اجرای ۱۱۹ طرح اشتغالزایی برای مددجویان شهرستان نهبندان
 • پرورش تیلاپیا برای اولین بار در نهبندان